Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

S.Quentin QUALE

Já jsem s tímto remakem celkem spokojený, protože originál už refresh potřeboval, navíc bylo jasné, že bude nutné se oproti originálu zaměřit na tu krvavější stránku filmu, což se povedlo dost slušně i při jakýms takýms zachování "degen" vzezření rodiny Hewittových, které dost podpořilo pokulhávající atmosféru filmu. Za mě palec nahoru. Film je těžce podhodnocený díky komerčnímu tažení, kterému stála v cestě brutalita. Tyhle dvě stránky většinou nejdou dohromady, protože takhle se na film dostane OMYLEM spousta slabčáků, kteří pak nemají problém to zfuckovat kvůli tomu, že si nadělali do spoďárů. 80% ()

Mi Nü-Chai

Při sledování mě soustavně napadalo "tito lidé si svoji smrt opravdu zasloužili" - banda trubek, které dělají jednu botu za druhou. Nicméně, nic proti, nebýt blbých obětí, moc horrorů (rozhodně ne horrorů typu 'burani útočí') asi nevznikne...a Texaský masakr motorovou pilou mě navzdory očekávání 'to bude strašná hovadina' celkem bavil. Příjemně to odsýpá, slušně vypadá (dobrý střih a kamera), těch pár zbytečných scén se dalo přežít...a osobně mě potěší každý film, kde je sériový vrah předveden ne jako elegantní okouzlující osobnost, ale naopak jako primitivní degenerované stvoření, které spíše než obdiv vzbuzuje odpor. ()

Allien.9

Jeden z mála "horrorů" natočených po roce 2000, který mě neubíjí svou neatmosférickou stupiditou, a proto dávám 4 hvězdy. Rodinka cvoků je navíc krásně brutální a tak nějak "zdravě úchylná", takže...;-) ()

ChewieDC

Moderní horor, aby zaujal, potřebuje něco víc, než má Texas Chainshaw Massacre. Pravda, je tu víc krve než v hororech osmdesátých let, ale to současný horor nedělá současným hororem. Konvenční a předvídatelný vývoj děje ozvláštňují pouze občasné pěkné záběry a dobře zahrané vystrašené tváře neznámých nebo televizních herců. Ale to je málo na to, aby stál remake Texaský masakr motorovou pilou za zapamatování. ()

Satan

Klasická vyvražďovačka, kterých je nepočítaně a jsou rozkopírovány po celém Hollywoodu. Masakr má tu výhodu, že se snaží hrát na příběh inspirovány skutečnými událostmi a fakt, že honička s bzučící pilou má své grády a adrenalin. Hvězdička navíc za mňamózní Jessicu Biel. ()

MIMIC

Keď si pomyslím, koľko ľudí je schopných dať štyri hviezdičky novému Psychu alebo novým Stepfordským paničkám, mám chuť naštartovať motorovú pílu. Remake je ten najúbohejší filmový žáner, aký kedy kto vymyslel. Je mi jasné, že ak dvaja robia (nakrúcajú) to isté, nikdy to nebude to isté, no zmysel takéhoto počínania mi uniká. Pôvodný Texaský masaker je geniálny kinematografický počin, o kvalitách ktorého prehovára už úvodná "grave robbery" scéna a nasledovné titulky, kde sa v slnečnej protuberancii objavuje podoba Leatherface. TMMP 2003 je zaujímavý len explicitne poňatým násilím (prečo nie, sakra), architektúrou "evil house" a pravdepodobne nechcene surrealistickou scénou, v ktorej si hlavná hrdinka uvedomuje, že vrah sa na ňu díva tvárou jej priateľa (tu ma zamrazilo prvýkrát a naposledy). Mimochodom ani originál nie je filmom podľa skutočných udalostí. Pokiaľ by tomu tak bolo, dám desať hviezdičiek. ()

mzss1

Ohromný krvák s děsivou atmoférou a napínavostí, která dokonale funguje. Tato verze je skvělá a o dost lepší než ty staré. Herecké obsazení - s tím nemám vůbec problém, hlavní hrdinka Jessica Biel je skvělá, hezky zabaví. Příběh je zajímavý a dobře spracovaný. Lekací scény se také najdou, krvavost je zde velká, hororových prvků dost, hudba velmi podařená. Nevím co bych měl napsat k záporům, film nenudil, ale přeci některé scény byly dost drsné, ikdyž to k tomuto žánru patří, třeba série SAW je někdy i více krvavější, asi nemám stoprocentní vztah k těmto filmům s motorovkou, ale to jsou jen detajly. Přesto mé celkové hodnocení filmu jak mi sedl je 87% = **** PS: Po letech zvyšuji hodnocení na zasloužených 5* !!! ()

kingik

Marcus Nispel se spolu s producentem Michaelem Bayem s remakem poprali více než zdatně. Výsledkem je rozmáchlá krvavá podívaná s talentovanými mladými herci, jako je Jessica Biel nebo Erica Leerhsen. Nispel, který se rád vyžívá v krvavých detailech, se ani zde nijak nekrotí a servíruje divákovi nefalšovanou hororovou hrůzu, které nechybí filmařský um, cit pro gradaci napínavých scén i náležitě ostré finále. Vyčetl bych snad jen pomalejší rozjezd, ale pak už je to skvělé. Nesmím opomenout šíleného R.Lee Ermeyho, který perlil i v následném skvostném pokračování. 80% ()

Snorlax odpad!

Ach jo, proč už někdo konečně neřekne Američanům, že tupá brutalita není horor? Tedy z uměleckého hlediska to samozřejmě horor je, ale to zřejmě tvůrci nezamýšleli. Táži se, zda vůbec někdy něco zamýšleli. ()

dr.horrible

Aj po rokoch stále rovnako hlúpe, nudné, bez atmosféry, v odpudivej farbe, a naozaj hodne zle zahraté. Druhá hviezda je prakticky celá len za pekné baby (Bielovej podprdu), možno ešte 5% za Ermeyho. ()

InJo

Možná jsem koukal na jiný díl (těžko) nebo už jsem tak otrlej (to spíš), protože mně to nepřišlo skoro vůbec brutální, nechutné nebo zvrácené. Slušná atmosféra a moc pěkný "Leatherface", ale jinak naprosto obyčejná vyvražďovačka pro dnešní brutality chtivé teenagery. ___ Po druhém zhlédnutí musím (chtě nechtě) jednu hvězdu přihodit. Bavil jsem se totiž o dost líp než poprvé. Nadprůměrný žánrový film. ()

Sobis87

Už v době premiéry jsme si ten film celkem užil (při správném žánrovém rozpoložení), ale po tom, co se od té doby v žánru (a vlastně v celé sérii) odehrálo dál, musím tenhle remake o to víc docenit. Vizuálně to je dost vymazlený (tonalita a práce se světlem - o to větší zázrak, když se podíváte na to, jak Pearl čtyři roky poté co do nasvícení doprasil AvP2...), gore slušně zpracovaný, Jessica Biel je více než solidní přírustek do Scream Queen klubu, Leatherface budí respekt a R. Lee Ermey je v některých momentech ještě lepší záporák než ta hrouda s motorovkou. Žádná pochutina pro intoše, ale když už máte chuť na slasher, tak tenhle v mezích žánru rozhodně funguje víc než dobře. A Nispel asi už nikdy nic lepšího nenatočí. ()

Vodnářka

Vzhledem k tomu, že mi tímto filmem zpříjemnili jinak dost nudnou cestu ve vlaku nějací malí florbalisti, dávám hvězdičku navíc:) Původní film ze sedmdesátých let mi sice přišel hodně absurdní, ale dala se v něm najít aspoň malá snaha udělat fajn béčkový horor. Marcus Nispel chtěl očividně přitáhnout diváky pouze na známý název, hezké tváře a pro něj asi hodně zajímavé barvy. Děj ovšem zůstal hodně rozplizlý a nezáživný, takže jediné, co vlastně člověka děsí jsou otřesné herecké výkony a fakt, že ti kluci ve vlaku byli z toho filmu tak nadšení.. ()

Anderton

Asi som divný, ale mne sa tento voľný remake geniálnej klasiky dosť páčil. Onú klasiku som predtým nevidel, takže je asi dobre, že som nemal s čím porovnávať. Dostal som v novom spracovaní to, čo od podobného shlasheru očakávam (ja ich ale skoro vôbec nepozerám), čiže niekoľko brutálnych scén a niekoľko napínavých naháňačiek s tým inštrumentom spomenutým v názve. ()

Frajer42

Tento horor řadím mezi ty strašidelnější nejspíš proto, že jsem ho viděl v době, kdy jsem se ještě uměl bát. Atmosféra zde byla rozhodně solidní a jednotlivé vraždy docela delikátní. Neubráním se dojmu, že je zde film řádně podhodnocený, jak už to ovšem u hororů a vtipných komedií bývá. Za sebe dávám 3*. ()

Kothy

A tak není to špatné. Původní snímek jsem neviděl. Určitý nápad to má. Šáhlé městečko společně s postiženým magorem, který se vyžívá v ubližování lidem motorovou pilou. Mladí lidé moc šancí nemají. "Ona si prostřelila hlavu!" ()

oje

Očekával jsem atmosféru, napětí a strach a všeho se mi dostalo. Celá ta prapodivná usedlost, do které hrdiny snímku osud zavedl, měla cosi do sebe. Nechutnosti, originální policejní záběry a zrůda s nanešenou pletí místo pleťové masky fungovali jak měli a tak se tvůrcům podařilo v rámci ne-příliš-náročného motivu řežby pilou natočit děsivý a obstojný remake. Povedené exteriéry, dobré lekačky a fajn výběr hlavních postav, se kterými si hrůzu protrpíte. Podobným snímkem obdobných kvalit, kde bude mít parta sympaťáků dostaveníčko s psychicky nepříliš vyrovnanou osobou je například Dům voskových figurín. Alternativa: House of Wax, Friday the 13th, Halloween, Hills Run Red, Hills Have Eyes, Wrong Turn. ()

Okara

Příliš nechápu tak nízké hodnocení zde - tenhle snímeček jsem viděl jako malý (už úvodní scéna mě tehdy utvrdila, že toto nebude "hezká" podívaná) a díky němu jsem se snad nejvíc v životě bál, je to absolutní humus a za to mu jednoznačně dávám vysoké hodnocení. 80% ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob