Stanislaus

Jednička byla prostě první a ve trojce a ve čtyřce je zase Leslie Nielsen. Tím chci říct, že druhé Scary Movie nemělo moc šťastné vyhlídky. Filmy, které jsou zde parodovány jsou sice hororové klasiky, ale nějak se to chvílemi tvůrcům vymykalo z ruky. Neříkám, že jsem se párkrát nezasmál, ale prostě to nebylo to pravé ořechové. Zkrátka hodně průměrná a místy až podprůměrná parodie, ale viděl jsem i mnohem horší. ()

Ivoshek

Oproti jedničce je to už jenom série vulgarit, hnusáren a totálně nekorektního humoru, založeného na posmívání se lidem s různými vadami. Citace pro představu: Buddy: "Jsi v pořádku?" - vozíčkář Dwight: "Necítím nohy. Ááááááh! Necítím nohy." - Buddy: "Tos necítil nikdy." - vozíčkář Dwight: "Jdi do hajzlu." ()

honajz

Podtitul fekální parodie Scary Movie, která loni lámala rekordy návštěvnosti i hranice dobrého vkusu, zněl: Bez milosti, bez slitování, bez pokračování. Jenže neuplynul ani rok a je tu Scary Movie 2, s podtitulem "OK. Lhali jsme". Brutální humor černošského klanu bratří Wayansů se vrací v plné síle. Dobře se připoutejte, nekuřte a připravte si pytlíky na zvracení. Podstatu Scary Movie 2 lze shrnout do jedné jediné věty. Jedna slušná parodovací scéna na začátku, dvě na konci a mezitím hodina plná chcanek, sraček, hlenů, zvratek a spermatu plus něco málo análního, orálního i klasického sexu. Tedy nic co bychom od pokračování nejnechutnějšího filmu poslední let neočekávali. Někdo se u podobných výlevů cítí pohoršen, jiný se dobře baví a ta většina je někde mezi. Pokud se cítíte nerozhodnuti, napoví vám dobře úvodní expozice. Dosti brutálním způsobem je zde zmasakrováno několik (již beztak nechutných) scén z Vymítače ďábla: malá Regan místo malé loužičky vypustí před šokované hosty koňskou dávkou moči a o chvíli později rozpoutá zvratkovou bitvu a zmaluje jimi celý pokoj. Drsnost nastavena na maximum. V sále zůstávají jen ti nejotrlejší, zbytek nevěřícně kroutí hlavou a znechuceně odchází. Teď už může začít konečně zábava naplno a rozjíždí se nějaký ten děj. Ti, kdo přežili vřískající tajemství loňského Halloweenu z prvního Scary Movie se vracejí jako vysokoškoláci nalákáni úchylným profesorem Oldmanem (1:0 - Rocky Horror Picture Show) za účelem léčby spánku (2:0 - Zámek hrůzy) do opuštěného zámku stiženého dávnou kletbou (3:0 - Pod povrchem) a obydleného strašidly (4:0 - Poltergeist). A někdo z nich asi brzo zemře… Jedno je nezpochybnitelné. Bratři Wayansové mají úžasný přehled v současných filmových, televizních a společenských trendech a dokáží vybrat jejich nejcitlivější místa a řádně je zesměšnit. Někdy více, někdy méně zdařile. Tak jako tak, počet obětí jejich řádění dosahuje závratných výšin - mj. Drsný Harry, Carrie, Osvícení, Rocky, Noční můra v Elm Street, Krotitelé duchů, To, Nezvratný osud, Hele vole kde mám káru, Muž bez stínu, M:I-2 (ta se obzvláště povedla), Charlieho andílci, Tygr a drak, a tak bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Platí samozřejmě přímá úměra, že čím více filmů poznáte, tím se budete více smát. A v tom je právě ten problém. Pokud obětní filmové beránky ve Scary Movie 2 nepoznáte, máte smůlu a zbudou na vás jenom samé nechutnosti. Možná by to byl dobrý námět na seriózní výzkum, kam až sahají v komedii hranice dobrého vkusu. Osobně mě docela překvapuje, že americká cenzura posedlá vystříháváním leckdy neškodných sexuálních či násilných scén, nechá takový film jako Scary Movie 2 bez povšimnutí. Asi to bude tím, že kdyby si vzali cenzoři film do parády, a vystříhali všechny problematické scény, byl by Scary Movie 2 dlouhý asi jako průměrná televizní epizoda podprůměrného amerického seriálu o teenagerech. Jenže dokud budou podobné filmy vydělávat velké peníze, jejich výroba neskončí. Kampak se poděly časy starých dobrých parodií jako Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely ? Podobné filmy, aby člověk dneska pohledal. Parodie téměř zanikly a boom prožívají vulgární komedie, kde se filmy neparodují, ale citují. A co horšího - před některými citacemi vás dokonce filmová postava informuje, který film teď přijde pod nůž….Ach jo.. Upřímně přiznám, že jsem se u Scary Movie 2 párkrát dobře zasmál, a to u několika celkem zdařilých parodovacích legrácek. Bohužel většina z nich se vyskytuje v traileru, ostatní "děj" vyžaduje silnější žaludek a velkou dávku tolerance. Pokud ani jedno nemáte, nezbývá mi nic jiného, než s pomocí jediné povedené hlášky filmu konstatovat: "Fuck this!". () (méně) (více)

SOLOM.

Po roce jsme se dočkali pokračování „Děsného bijáku“, ve kterém nám tentokrát nebude dělat společnost vrah v masce, ale strašidelný dům a všichni ti podivní „obyvatelé“ co v něm přebývají. I já se přidávám k těm, kterým se líbí především první polovina této parodie, protože vymýtání ďábla bylo prostě perfektní a v mých očích i nepřekonatelné (co se týká komedií – parodií). Už dlouho jsem se tak nezasmál a hlášky tipu „To dítě na sebe nenechá ani šáhnout – No třeba by si za bonbon dala říct“ a „Tvá matka kouří ptáky v pekle – Závidíš, že jo?“ my utkvěli v hlavě dodnes (od doby co jsem to viděl prvně). Stejně jako mé první setkání s názvy dnů na kalhotkách (dneska už je v klidu seženete). Další nezapomenutelnou scénou je (Megajoint). Bohužel tento díl je o dost slabší než jeho předchůdce a to hlavně od chvíle, kdy se děj přesune do strašidelného domu. Hlavně si pamatujte, že kočkám se do písku srát nemá! Takže „Pozor na mojí prdelku…“ a hurá na další porci zábavy (vkusné i nevkusné), záleží na každém, jak si to přebere. ()

eraserhead666

Tak tohle je o dost slabší. Všechny nejlepší a dobré fóry jsou nacpány do první půlky filmu, druhá půlka by klidně mohla být ustřižená a nic by se nestalo. Excelentní a nečekané výkony Tori Spelling. Jedna hvězdička je za Kathleen Robertson. ()

902 10

povedeny casting a nekolik vtipnych fekalnich scenek bohuzel neprebije zdlouhavou nudu. wayans bros dosly napady a vari z vody. ()

ARI50

Dvojka mi přijde více zábavnější jako jednička stačí přidat chlup na lepší chuť a hned se vám bude parodie líbit. ()

Bauer

Komedi jako je Scary Movie ty mám rád.Tohle bylo dobrý ale asi tak po 50 minutách jsem se začal nudit.Všechny dobrý vtípky jsou na začátku.Ale když se chcete pobavit tak se na to podívejte. ()

becki_tu

Jednoznačně nejhorší díl z prozatimní čtyřdílné série a je mi tak trochu líto, že tahle úchylárna patří k jinak celkem povedené sérii parodií s titulem Scary Movie. Záplava nechutného, fekálního a trapného humoru tady překračuje všechny únosné meze, takže ta jedna slabá hvězda je za praštěnou sympaťačku Annu Faris, za sexy pohled Kathleen Robertson a za ty asi tři povedené fóry. Nikdy více. ()

duklak2

Po dobrém prvním díle přišel šok. Velmi slabé pokračování. Čekal jsem mnohem, mnohem více. Vtípky trapné, nechutné a nudné. Ničemu se nezasmějete. Možná děti do 10 let. Ta jedna hvězda je za Tori Spelling. ()

prome

Jeste stale vtipne ale uz i misty celkem poradne trapne na jednucku to rozhodne nema a kdyby to slo tak bych dal 2,5 ale enjde a tak davam 3 ()

Sawy

Výpadek v jinak celkem slušné sérii.Oproti jedničce je to dost krutý pokles,ale pár vtipů mě celkem slušně odrovnalo,takže dám dvě.35 % ()

Handle

No přiznávám, že tohle bylo hodně nechutné už i na mě, ale zábavu to i tak rozhodně nepřekazilo. Už začátek Vymítač ďábla mě pobavil a na vtipy typu "Tady má někdo krámy" se snad nikdo zlobit nemůže... :D Ale nevidím moc vysoké hodnocení no... Jasně, každému se to líbit nemůže, ale vážně si myslíte, že je to tak špatné, že si to zaslouží i odpady? Vážně si myslíte, že nic horšího už nemůže být? No, každý máme jiný smysl pro humor a mě dávat nižší hodnocení prostě ani nehne. ()

Lacike

Na dvojke som bol v mladosti v kine a celkom dobre som sa bavil, ale dnes už mi to pripadá strašne debilné a často aj nechutné. Nechutných vtipov oproti jednotke podstatne pribudlo a vydarených paródii na slávne filmy ubudlo. Ale pár sa ich tu predsalen nájde. Napríklad paródia na Johna Woo a jeho slávne holuby. Páčilo sa mi aj to, že dej do veľkej miery čerpá z Hollow Mana. Neustále popichovanie medzi dvoma kriplami bolo tiež vydarené. Zhúlený Marlon Wayans tu má niekoľko natoľko WTF scén, že ma rozosmiali. Potešilo ma aj ženské obsadenie. Či už stále krásna a vzhľadom na mizerný scenár miestami aj vtipná Anna Farisová, tak aj sexy posila z BH 90210. Technická stránka je tiež vydarená, takže tých pár akčných scén je cool. Ale tie neustále nechutnosti, ktoré sa objavujú každú chvíľu to proste kazia. Keby tam neboli, tak by to aj vďaka krátkej stopáži bola stále mierne nadpriemerná paródia, ale kvôli nim som viaceré scény mal chuť preskočiť. Z dabingov sa mi páči redabing Novy. Ten je tak vydarený, že je vlastne lepší jak samotný film. 5/10. ()

Ai.ma

Nedávno jsem to viděl podruhé a jednu hvězdičku přidal. Taky převážně proto, že sám kakám, čůrám, onanuji a aktivně blinkám, takže mi jsou podobná sociální témata blízká a nehodlám dělat, jako zbytek lidí zde, že mi to nic neříká, že "já nic, já muzikant" .. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla