Forsberg11

Keď mám niečo skutočne rád, tak sú to presne takéto staré, dobré gangsterské filmy z amerických veľkomiest. Oproti iným podobným kúskom nie je Príbeh z Bronxu až tak drsný alebo násilný, ale aj napriek tomu je to dostatočne pútavý film, na ktorý sa jednoducho dobre pozerá. Krásne nasnímané lokácie, silné filmové charaktery, super hudba a nejaké to morálne ponaučenie o tom, že niekedy je menej viac. DeNiro sa nestratil ani ako režisér a spolu s Palminteriho scenárom nakrútil jeden krásny, mimoriadne kvalitný film, ktorý rozhodne patrí k veľkým, klasickým filmovým dielam... Parádna záležitosť. 80 %!! ()

Bobek15

Skvelý réžijný debut Roberta de Nira a o nič horší jeho herecký prejav vo filme. Najmä sa mi však páčili tie jeho otcovské rady a ponaučenia a IMHO veľmi filmu pomohli aj tie komentáre syna (ako rozprávača) na dotvorenie príbehu, oboznámenie so situáciou a pohľad na vec z jeho uhla pohľadu. Fakt šupa! ()

Mr.Floyd

Veľmi realistický snímok rozprávajúci príbeh o chlapcovi, ktorého vo výchove ovplyvnili nielen rodičia a škola, ale aj ulica a mafiánsky boss. Navonok protichodné smery výchovy chlapca významne poznačili a osobne si myslím, že si z každého zobral to najlepšie, nestal sa ani grázlom ako jeho priatelia, ale ani prostým pracujúcim akým bol jeho otec. Začal na svet nazerať z iného uhla. ()

Seti

Pro mě slabší 4. Tentokrát jsem nějak nemohl přijít na chuť pomalejšímu tempu, kterým se De Niro prezentuje například i v pozdějším filmu Good Shepherd. Možná to bylo i tím, že jsem očekával více gangsterku, ovšem De Niro předkládá spíše civilní drama o těžkém životě a dospívání ve čtvrti, kde je konfrontace s mafií pro všechny denním chlebem. Cameo Joe Pesciho ale potěšilo. ()

iXtr3m3

Robert De Niro, Joe Pesci a Chazz Palminteri v jednom filme. Podotýkam, že De Niro na opačnej strane zákona, ako to u neho pri gangsterkách zvyčajne býva. Čo k tomu viac dodať? ()

Cracker

Dvaja večný mafiáni dali hlavy dokopy a vznikol film ktorý pred smrťou musíte určite vidieť. Geniálny scenár Chazza Palmiteriho a skvelá réźia Roberta De Nira ktoré ešte podtrhli svojimi úžasnými výkonmi. Bronx Tale bude pre mňa vždy jedným z najlepších filmov svojho žánru. ()

Jane18CZ

Nehodnotila bych tak vysoko, ale jelikož je to mafiánovka, tak musím, protože to byl kvalitní snímek svého druhu. Bylo to dlouhé, ale mě to uteklo jako voda ()

Mistickzz

Robert De Niro a jeho režisérsky debut, ktorý sa podľa mňa bravúrne vydaril. Neuveriteľne skvele vyrozprávaný príbeh z Bronxu zo skvelými hercami a soundtrackom. Tieto filmy mi sedia ako psovi žrať a vychutnal som si to. 86% ()

Nemik96

De Niro je prostě klasa, tuhle gangsterku zrežíroval náramně a překvapivě se pasoval do role v uvozovkách slušňáka, který se snaží uchránit svého syna před nástrahami Bronxu.Všichni herci zahráli na jedničku a jediná věc proč nedám tomuto filmu 5 * je ta, že když film skončil chtěl jsem vědět co bude dál, kdo bude vládnout mafii po smrti Sonnyho, jestli Calogero zůstal ze svou přítelkyní či né. No to už se nejspíš nikdy nedovím, ale uděluji zasloužené 4* ()

Devadesát Dva

"Nejhorší, co můžeš v životě udělat, je promarnit talent." Nezbývá, než doporučit. Náladou se 'A Bronx Tale' blíží 'Sleepers', teda pokud si dobře pamatuju, De Niro je opět ve svém oblíbeném New Yorku a ukazuje ulici, v čemž vidím symbol toho, jak sám začínal. Nijak inovační dílo to rozhodně není, ale rozhodně, pokud máte De Nira rádi, pak přichází i jeho aura, kterou k sobě strhává filmy do žánru gangsterských kriminálek (Casino, Mafiáni, Spáči, Neúplatní, Tenkrát v Americe, Taxikář, Kmotr, odlehčenější formou pak třeba Přeber si to nebo i takový Půlnoční běh), ať v nich sám hraje padoucha, nebo naopak slušňáka, jako tady. Příběh vás docela drží, přesně něco pro De Nira nebo Ala Pacina, kteří o zfilmování měli zájem. Palminteri moc dobře věděl, že tohle je jeho jízdenka na vrchol. ()

BlackTom

Podobné pocity ako po nádhernom Once Upon a Time in America. Že je De Niro pán herec, to je snáď už každému jasné, zato Chazza Palminteriho som mal možnosť vidieť len sporadicky a ukazuje sa len v tom najlepšom svetle. Príbeh priateľstva, lásky, nechcenej otcovskej starostlivosti a na druhej strane tak lákavej ochrannej ruky gangstra. Pochybujem, že by to niekto natočil lepšie a s takým citom ako práve De Niro podľa Chazzovho scenáru a zážitkov. Jeden z najlepších gangsterských filmov vôbec. ()

preclajsz

Strašně mě bavil začátek z pohledu našeho malého "C". Jeho postupný vývoj a soupeření mezi Sonym a otcem Calogera byl rovněž zajímavej. Pro mě další z mnoha podařených mafiánovek. Ale v zařazení filmu podle mě chybí ještě komedie, protože nejednou jsem se opravdu zasmál jak už dlouho ne, ty zkoušky holek jsou fakt top :D Nedivím se že je film hodnocen 86% ()

Lookass

I Scorsese by mohol v niektorých prípadoch závidieť. Vynikajúco herecky zvládnutý príbeh vzťahu otca a syna, rodinných hodnôt a priateľstva. Príbeh z Bronxu pri svojej dĺžke ani na minútu nestráca dych, pomaly graduje atmosféru, neskĺza do prvoplánovosti a pri tom načrtáva závažné spoločenské otázky. Príjemné filmové prekvapenie. 9/10 ()

cab

(Robert De Niro) jako reziser a tatinek hlavniho hrdiny Calogera cerpal ze vzpominek (Chazz Palminteri), ktery si zahral roli Sonnyho a byl samozrejme zodpovedny i za scenar. Mafianske filmy a jejich prostredi miluju, takze i v tomto pripade nemuzu jinak nez 85% ()

wosho

Dobrý film. De Niro je nejen velký herec, ale i schopný režisér s citem pro scénář. A Chazz Palminteri umí nejen hrát, ale i psát scénář dle svých vzpomínek na svoje dětství. Příběh z Bronxu je poctivá staromodní filmařina. ()

Mičl

"Nejhorší věc je promarněnej talent" To De Niro svůj herecký talent určitě nepromarnil, ani jako režisér si nepočínal špatně, ale určitě by se měl držet spíš hereckého řemesla. Jinak velice zajímavý příběh je tendle z toho newyorského Bronxu k tomu skvělá hudba šedesátých a máme z toho rázem 4*. ()

Peiper2

Trošku netypická gangsterka, ale o to více se mi líbila. Dominují výborné herecké výkony a parádní atmosféra Bronxu let šedesátých. De Nirův debut na režisérské stoličce se povedl nad očekávání. ()