Sshiva

Velice poutavý a nostalgický film. Až do závěrečných titulek jsem v kostech cítila tu atmosféru Bronxu. Rozhodně se nedá říci, že by film vypovídal čistě o mafiánském prostředí. Vypovídá spíše o vztahu otce a syna a o rozdílném pohledu na životní hodnoty. Herecké výkony, příbeh, atmosféra, hudba..to vše dělá z režijního počinu R.D výjimečné dílo, které určitě nebudete chtít vidět pouze jednou. Když Calogerův otec (Deniro) ve filmu pronese onu památnou větu: "Až budeš starší, tak pochopíš", mrazí mě v zádech, jak je právě tato věta pravdivá. ()

Marquz

Mafiánské filmy mám velmi rád, ale tohle mě vůbec neoslovilo. Po celou dobu filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že koukám na divadelní hru v reálných kulisách, což rozhodně není poklona. Ve srovnání například s Cestou do zatracení úplně chybí atmosféra a ani herecké výkony nejsou žádná sláva, i když jsem ochoten připustit, že díl viny nese nepříliš kvalitní český dabing. Niro je jistě skvělý herec, ale tohle se mu režisérsky prostě nepovedlo. Jen namátkou: mafiánský boss, který celé dny a noci tráví v mrňavém baru, případně opřen na ulici o kandelábr?; šestnáctiletý kluk, který je po devítileté "výchově" zločinci stejně naivní a nevinný jako v sedmi letech?; rádoby moudré rady do života typu: v životě máš jen tři dobrý ženský? Podivná návaznost, kdy se na konci vše podstatné stane prakticky v jedné hodině a věta: "Nešlo jen o parkování," nasadily všemu korunu. Dvě hvězdičky jen za reálie a dobovou muziku, scénář, režie a Chazz Palminteri v roli bosse - bída. ()

Austy

Kvalitní počin neméně kvalitního herce, který se stal kvalitním režisérem. Snímek z prostředí newyorských ulic, kde vládne italská mafie a lidé se bojí říct svůj názor - Až na De Nira. Snaží se uchránit svého syna před zkažeností a vůní peněz a je vzorem charakteru, kdy člověk je pyšný na to, co si sám vybuduje. Zároveň, když se na to podíváme objektivním okem, tak i hlavní představitel vůdce italské mafie byl charakterní osobnost ztělesňující mafiány ze staré školy. Silný příběh, skvělé herecké výkony, klasická milostná zápletka, mladická nerozvážnost, poukázání na rasovou nevraživost....tento film prostě nabídl vše, co si divák žádá a není co dodat...jasných 5 hvězdiček ()

Pattrick

Tohle z těch různých gangster movies mi přišlo strašně vláčné a táhlé.. Scénář je sice zajímavý, Sonny měl charizma, De Niro tu hrál druhé housle, přesto mě závěr nechal chladným. ()

San Miguel

Musím říct, že tady jsem se příjemně bavil. Perfektní režie Roberta De Nira a skvělá role Chazze Palminteriho. Myslím, že časem tento snímek vystoupá ještě výše na filmové stupínky. Prostě kvalita je kvalita. ()

strpozdiv

Určitě jeden z mých nejoblíbenějších popcorn filmů. Je to nenáročný, vkusný a funguje to. De Niro do toho dal asi opravdu kus srdce, v roli starostlivého otce a řidiče autobusu je nezapomenutelný. Jestli mě něco v příběhu dojímá, tak je to právě jeho autenticky zahraná postava. Navíc skvěle vybraná hudba! V TV nikdy neodmítnu. ()

insky

Perfektný film, častokrát rozprávaný. De Niro proste za tie roky pozná a spoznal ako sa robia kvalitné snímky z prostredia mafie a vybraných štvrtí. V tomto prípade taliani vs černosi. Na tento film sa môžem pozerať stále. Keď som to videl prvýkrát tak som sa čudoval prečo D.Niro stvárňuje šoféra autobusu, po 2-3 raze som pochopil. ()

Jefrey1994

Velmi dobrý film a ještě lepší herecké obsazení každý tam dokonale zapadá :) a vše má hlavu a patu,Ale je fakt že bez Roberta de nira a Chazze Palminteriho by to za moc nestálo :) ()

Loooba

Film, kterej se ke mě dostal naprostou náhodou a já jej po shlédnutí jakoby úplnou náhodou zařadil mezi mé nejoblíbenější. Proč? Protože naprosto přirozený a krásným způsobem vypráví příběh z toho "drsného Bronxu" ... Nádhera! ()

JARDAHONDA

Fascinující příběh z mafiánského prostředí, které už malé děti často formovalo podle svých představ - a ne podle představ rodičů. Děj nemá "silný" příběh, odvíjí se ve sledu drobných epizod. Důležitou součástí nenápadně poctivého snímku je využití mnoha krásných dobových skladeb a písní. Atmosféra, sty a samotný nápad připomínají film Mafiáni Martina Scorseseho. Tvůrci se soustředují na realisický popis prostředí, na drobnokresbu různých postav a postaviček (Sonnyho kumpáni, Calogerovi kamarádi) a na charakteristickou dobovou atmosféru. K té patří i svět mafie i rasová nesnášenlivost vůči černochům z vedlejší čtvrti. (Cologero se zamiluje do černé dívky). Zločin a nesmyslná rasová nenávist ústí do tragédií, jež se tentokrát obracejí proti svým strůjcům. ()

LordLaser

Veľký film. Robert De Niro či už réžia alebo herecký výkon sa podaril. Chazz Palminteri tiež dobre zahral. Film sa nesie v tom relatívne pohotovom duchu ako kedysi, keď ľudia mali na všetko viac času než teraz. Pohľad na výchovu chalana od poctivého otca tak aj zo strany mafiána s lepšími mravmi. ()

phoenix9

Tak De Niro sa niečo priučil od majsta Scorseseho , keď točili Mafiánov , a je to cítiť. Ale to samozrejme nevadí :) Rozhodoval som sa medzi 4 a 5 , ale prečo by som dával 4 , keď to nemá žiadnú slabú chviĺku ? Samozrejme , je to slabších 5 , ale zasluží si to. 83 % ()

Pucifalek

Utahaná, sentimentální sračka o ničem. Herecký výkon hlavního představitele k pláči, v půlce filnu jsem mu přál, aby ho někdo zabil, ale za celej film nedošlo ani k jednej akci, takže to přání bylo předem odsouzený k neúspěchu. . Jestli někdy chcete k smrti unuděný a otrávený usnout u TV, je tahle nuda dokonalej recept. Škoda každý minuty, kterou jsem se na to vydržel koukat a furt čekat, že se něco začne dít. Až dokonce probíhalo jenom jedno velký, zbytečný hovno. Jednu hvězdičku dávám za starý auta a autobus. ()

Controlor

Citlivě natočený příběh. Nikam se nespěchalo, vždycky to úplně ku prospěchu věci nebylo, ale byl to držák. Tenhle film mě držel a nepustil. A to v něm z akčního hlediska nebylo nic nasypáno. De Niro s akční solí šetřil. ()

andreas_tool

Mám moc rád filmy o mafii. Ale většina jich za moc nestojí. Říkal jsem si, že Robert de Niro a mafiánský film by mohlo jít dohromady... párkrát už to klaplo ;-) A světe div se, vyšlo to i tentokrát (v Bronxu). Nebudu vyzdvihovat herecké výkon, i když by si to zasloužili. Co mě naprosto strhlo byla atmosféra filmu! Jako bych na těch ulicích Bronxu taky poflakoval spolu se Siciliánama. Jako bych viděl tu bezmoc rodičů, kteří v téhle vybrané společnosti vychovávají dítě. A jako bych byl klukem, který chce být váženým chlapem, co jen tak postavá před vlastním barem. Chtěl jsem dát 4*. Dávám ale 5*. ()