Chvílemi velmi stylová záležitost, která se utápí v délce a obsahu. Richard Gere je velmi stylový, i když mi na něm něco nesedí. Postavy a celé prostředí je přesně jak má být. Nicholas Cage v jedné ze svých prvních rolí, možná lehce protekční, celkem potěší vedle všech malých velkých hvězd jako jsou Bob Hoskins, Diana Lane, Laurence Fishburne a další. Film se příjemně rozjíždí, ale postupně ztrácí ve snaze Coppoly být "velký". Retro vzhled je velmi příjemný a nevidí se v takto podařené formě v každém filmu z té doby, ale to opravdu nestačí.(26.7.2008)

Hudba je úžasná, Gregory Hines je jako jediný s hlavních hrdinů sympatický, ale jinak...žádná sláva. Výprava velmi skromná, film se odehrává prakticky jenom v klubu a výhradně v noci. Příběh je docela nudný a předvídatelný. Krásná hudba je opravdu jediná věc, kvůli které stojí za to tento film shlédnout, protože tolik báječných vystoupení jen tak někde neuvidíte.(6.11.2009)

Bezpředmětná a bezcílná výprava do monstrózních kulis a kostýmů hodných nejméně pěti Oscarů. Věděl jsem, že mezi Kmotry měl Francis Ford Coppola slabé chvilky, že na ně ale natrefím zrovna u gangsterky, u žánru který Coppolu zrovna proslavil, toť jsem nečekal. Ze začátku se na to dívá hezky, časem ale hudební čísla a Diane Lane omrzí, a nakonec už mě vyloženě sralo, jak se musí každá dramatická situace prolínat se stepem. Fungovalo to totiž jen jednou. ___ Richard Gere nemohl být prkennější, ostatní herci to ale zvládají s úctou, jako Bob Hoskins s tím "frankensteinovským" poskokem, James Remar, Laurence Fishburne nebo mladý Nicolas Cage. Ženy jsou jen ozdobou. Výstřelů padne málo, napínavých chvilek taktéž. Hlubší smysl by člověk hledal pod lupou. Vůbec nevím co mi to dalo, když jsem se ani necítil na 2 hodiny zabaven. Komu byl film určen?(5.4.2009)

Film jsem chtěl vidět kvůli N,Cageovi ,který má rok 1984 co se týče herectví jeden z nejsilnějších v kariéře a taky kvůli 30 letům,které mam rád.Příběh o Ganstrech a jak to chodilo v době prohibice a začátku filmového průmyslu.Jsou i lepší snímky než tento z daného období,ale to neznamená,že je to nějaká ztráta času.Dávám 75% a čtyři hvězdy.(25.8.2014)

• verbst

Krásně udělanej, ale naprosto prázdnej film. Od Coppoly jsem čekal víc. Dvě hvězdičky za úžasnej soundtrack(17.7.2008)