Lahůdkářství: úvodní titulky, dobové sekvence s vícenásobnými expozicemi, užití specifických retro akcentů a lavina vtípků pro pozorné (Cagney!). Coppola je prostě nadšenec každým coulem, navíc má styl a opratě drží náležitě pevně. Tenhle zdánlivě prázdný snímek musel do světa vypouštět s extrémně pobaveným úsměvem na tváři.(12.12.2008)

Poctivý kus filmařiny s moc dobrou atmosférou, pár fajnovejma tanečníma číslama a třeba taky výbornou Barryho hudbou. Ale ten konec je vážně nějaký takový divný a moc rychlý, což tak nějak nesedí ke zbytku, kde se všechno buduje pěkně hezky pečlivě a pomalu, prostě po Coppolovsku. :)(29.8.2006)

• jojinecko

Režisérsky rukopis je jasný, Coppola mal ešte formu! Čo z toho, keď scenár, postavy, príbeh, hudobné a tanečné čísla- to všetko išlo mimo mňa a ja som sa nudil. Richard Gere bol slabý ako dvojdňový čaj a James Remar ako "obávaný gangster" bol úplne mimo. Ešte že Diane Lane mala peknú tváričku:)(21.8.2014)

Typický Coppolov rukopis, gangsterka s mladým R.Gerem, okorenená kabaretnými vstupmi, niektoré vsutku zaujímavé, iné mohli skončiť o čosi skôr. Na prvý pohľad možno zvláštna kombinácia, no vďaka réžijnému citu to dávalo do kopy vyvážený celok. Hlavný záporák ma chvíľkami dostával do úvah, či jeho herectvo brať s nadsázkou, ale ku koncu ma presvedčil, že to naozaj celú dobu hral dosť mimo. Postava mladého hudobníka, ktorú stvárnil R. Gere bola slabšie vykreslená a nevýrazne rozpracovaná, trochu na škodu, ale v podstate celý film fungoval a mne sa páčil. Príjemné retro.(14.8.2014)

• verbst

Krásně udělanej, ale naprosto prázdnej film. Od Coppoly jsem čekal víc. Dvě hvězdičky za úžasnej soundtrack(17.7.2008)

• - Hlavní roli měl původně hrát Sylvester Stallone, ale Coppola místo něj obsadil Richarda Gerea. (Edgerton)

• - Když se Dixie (Richard Gere) miluje s Verou (Diane Lane), má Vera na zádech namalované vyřezy, jako jsou na kontrabasu nebo houslích, což je odkaz na známou fotografii slavného avangardního fotografa Man Raye. (J.A.K.)

• - Cotton Club je jediným filmem, za nějž byl Francis Ford Coppola nominován na Zlatou malinu. (Terva)