Cotton Club

• USA The Cotton Club (více)

Richard Gere v hlavní roli retro příběhu o velké lásce, jazzu a válce dvou gangů. Jeden z výrazných filmových titulů slavného amerického producenta a režiséra Francise F. Coppoly se odehrává v New Yorku v době hospodářské krize, kdy v Americe vládla prohibice. Do Cotton Clubu, známého nočního jazzového baru v Harlemu, kde se pravidelně setkávají vlivní šéfové z podsvětí, přichází mladý trumpetista. Dixie Dwyer si svým uměním na kornetu vydělává skromně, to se však rázem změní, když jednoho dne náhodou zachrání život jednomu z velkých gangsterů. Najednou má dostatek peněz, ale „známost“ s tímto mafiánem mu zkomplikuje hráčskou kariéru i soukromí… Hlavní roli, úspěšného Dixieho, představuje známý hollywoodský herec Richard Gere (Nebeské dny, Americký gigolo, Pretty Woman, Chicago), pozoruhodný herecký výkon tu vytvořil Gregory Hines v úloze černošského stepaře Sandmana Williamse. Film zaujme působivou a přesvědčivou dobovou atmosférou (za kamerou stál uznávaný Stephen Goldblatt), vynikající hudbou (pod níž je podepsán John Barry) a stepem. (Česká televize)

fabuloz

Dobová atmosféra zachycena suprově, okouzlující taneční scénky a tvrdí gangsteři s neomalenými způsoby, to vše je k dobru. Co se mi nelíbylo byl špatný a divný konec. Je to příběh o tom, že stačí být ve správný čas na správném místě a hlavně potkat správné lidi a štěstí příjde tak nějak samo. 4+ ()

Maynard.

Rejža, kterej má na svědomí Kmotra, prohibice, černí muzikanti a Ričrd Gýr? :o) Tak tohle se mi až zbytečně dlouho vyhýbalo. Film koupen na hlaváku DVD 10Kč (akce) :o). Ocitnul jsem se na dvě hoďky v gangsterským prostředí, kde vládnou šéfové jednotlivých gangů, hraje parádní dobová muzika (hlavně od černých muzikantů), dámy chodí v sexy nekližé... Jo takle si to přesně představuju, že to vypadalo. Hlavní padouch byl ale celkem nezajímavý, tam měl rejža píchnout třeba Joa Pesciho nebo podobnýho cholerika, tenhle to nezvládnul dobře. Taky sem pořádně nepochopil, proč rejža tak často utíká od hlavního příběhu s Ričrdem a věnuje se dvěma černošským bratrům, který sice teda stepujou jak málokdo, ale jejich příběh spíš boring. No, celkově se mi film líbil, hudbu musím jednoznačně vypíchnout, páč ta sedí a dává tomu tu správnou atmošku. NA druhou stranu jsem čekal mnohem víc od pána, kterej natočil nejlepší mafiánský filmy všech dob...Takže rozpaky :o) ()

darwin

Roztančené retro z Harlemu, věrně dýchající atmosférou 30. let. Pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že tam Richard Gere jakoby vůbec nepatří. Klobouk dolů před Gregory Hinesem a ostatními tanečníky. - 70% ()

Han22

Nepopiratelně dobrý film s výbornou atmosférou třicátých let, skvělou výpravou a kostýmy. Ani herci tu nejsou špatní, i když místo Gera bych dal opravdu někoho jiného, ten mi tu přišel takový hezounek bez výrazu. Mafián Hoskins, ambiciozní Cage a femme fatale Laneová jsou ale skvělí. Moje výtky jsou čistě subjektivní - za prvé fakt nemusím jazz, swing a podobnou muziku a ním spojené tancování a kabaretní vystoupení. Kdyby ve filmu byly jen na dokreslení atmosféry neřekl bych nic, ale bohužel film více než gangsterkou je spíše muzikálem a já měl pocit, že více než o příběh nebo postavy jde o zachycení doby, což je fajn, ale... mě to prostě nestrhne. ()

dormouse

Amerika na přelomu dvacátých a třicátých let, Harlemské kluby s černošskými jazzmany do nichž mají však přístup jen bílí, doba, kdy se ještě nevědělo, že rasismus je špatný a termín "politická korektnost" se dosud nezrodil. Gangsteři s kvěry pod převlečníkem střílející své oběti v rytmu stepového staccata a válka ještě neobcházela příbytky budocích vdov. Muzika, láska, jazz, krvavá pomsta a vzkvétající Hollywood. Krása a nostalgie, pokud stojíte na správne straně stolu, u nějž se rozdávají pokerové karty. ()

Lionheart

Pro mě mnohem ale mnohem stravitelnější film než Scorseseho "muzikál" New York, New York. Všechno hezky stylové, sympatický Bob Hoskins (zato ne příliš povedený floutek Gere, ale to k jeho roli asi i mohlo patřit). Film možná dokonce i lepší než třetí kmotr (který na mě ovšem působil ohromnou nostalgií). Jedna z těch lepších gangsterek. ()

Schuldiner

No, to byla pořádná amatérština!!! Nedokoukáno! Chybělo mi ke shlédnutí pár posledních minut. Jsou věci, u kterých již na začátku poznáte (např. u komedií je to poznat) nebo prostě nějak vytušíte (u dramat to tak nějak musíte vytušit), že se jedná (slušně řečeno) o podprůměr. Toto je jeden z těch případů. Ale dal jsem tomu šanci. Nudný, hloupý film, nelogicky, naivně a směšně jednající postavy, hlavně ty jež ztvárnily pány gangstry... Dialogy bez emocí. Děj mě vůbec nevtáhl, jak to bylo celé bez jiskry. Velmi povrchně pojaté. Chladné. No a k tomu to neustálé a vlezlé stepování... Zkrátka, tohle je velmi špatný film a pomalu zjišťuji, že Coppola opravdu kromě Kmotra snad nenatočil jediný pořádný snímek. ()

Paldiny

Chcem vidieť Cotton Club bez všetkých trblietok a príkras. Viem, že často kráčali s príbehom a mohli pôsobiť umelecky a osviežujúco, ale ja som za tvrdú prácu, vyrovnávanie účtov bez spevov, tančekov na parkete. Pritom dejové linky ma zaujímali, hlavná okolo trumpetára čo pričuchol mafii, neskôr filmu, tak i vedľajšie s ambicióznym bratom či dvojčatami, ktorých rozdelila sláva. Obsadenie pozostáva z minimálne desiatich známych tvárí, z toho polovicu ešte len čakala slávna kariéra. V ovzduší cítiť tematiku chudoby aj diskriminácie, chuti po moci i s tým čo prináša. Coppola si dal záležať na kostýmoch, atmoške tridsiatych rokoch, nešetril na drsnosti, keď bolo treba, rovnako nechýbalo iskreniu medzi hlavným párom. Len ten muzikálový nádych nesadol a cez tri hviezdy sa skrátka nedokázal preniesť. ()

spiritus

Určitě se nejedná o špatnou gangsterku, ale nadruhou stranu mě ani nijak zvlášť nezaujala. Příběh je klasickým vyprávěním z přelomu 20/30 tých let. Atmosféra je velmi věrohodná a myslím, že z tohoto filmu hodně čerpala veleúspěšná hra MAFIE. Ne příběhem, ale atmosférou, hudbou atp. Nadruhou stranu, je ve filmu na můj vkus až moc hudby a představeních. Kdyby místo nich bylo více mafiánských dialogů a akcí, určitě bych se nezlobil. Hereckému obsazení, nemám co vytknout, Gere si myslím, svojí roli, zahrál minimálně slušně. I ostatní herecké výkony jsou nadprůměrné. Trošku mě na filmu zklamala malá rolička Charlese "Lucky" Luciana. Jako jednomu z nejvýznamějších bosů americké mafie, by mu slušelo více času a také více rozvinout příběh kolem jeho postavy. Několik postav je opravdu reálných, ne však jejich příběhy. Luciano skutečně nechal odstranit Dutche Schultze z důvodu, který je uveden ve filmu.Schultz chtěl odstranit vlivného prokurátora Deweyho, s čímž Luciano nesouhlasil. Schultz neuposlechnul radu a byl odstraněn. V té době už byl Luciano vládce mafie po Castellamarské válce. Ten samý prokurátor poslal Luciana za rok do basy, kde si odpikal 10, ale mafii díky dobrým kontaktům řídil i z tama. Zkrátka je škoda, že se autoři více nedrželi skutečnosti a neukázali více důležitých údálostí ze života tehdejší mafie. Takže dávám lepší *** a jdu se kouknout na Kmotra :-) ()

Jorge-Z

Jestliže Coppola natočil masáky (Kmotr či Apokalypsa), tak tady se poněkud stáhl. Chvílemi mi to připadalo, jako by chtěl vymáčknout ještě něco z Kmotra. Muzika a taneční, převážně stepařská čísla jsou velmi zdařilá...ovšem Chicago je uplně někde jinde. ()

gumolit

Klasická Coppolovka trochu pridané muzikálové čísla , ale skvelí herci a skvelá mafiánska atmosféra kto z koho !!!jeden z mojich obľúbených od pána režiséra ()

crozet

Klasická mafiánská kriminálka nebo historická freska? Obojí v jednom, jako další opus-příspěvek velkého pána do dějin filmu. Nepočítám-li opravdu tragický český dabing, nemám, co bych vytknul. ()

Ramone11

Sakra, ja chci zit ve 30.tych letech v USA! Ta uzasna atmosfera, hudba, dobove kostymy, mafiani s thompsnama pod kabatem, vystoupeni slicnych dev na podiu stridane se stepovanim cernochu a jazzovyma solickama na klarinet...Naprosta parada! Kdyz se do toho prida paradni Coppolova rezie a krasne kamerove zabery (zvlaste zaverecne odstraneni padoucha strihane se stepovanim v baru bylo naprosto dokonale!), tak je o kvalitni kousek postarano. Co se tyce hereckych vykonu, tak Gere byl nahodou vybornej a jeho roli jsem mu veril a s krasnou Diane Lane vytvareli moc hezkou dvojici. A predevsim mladicky Cage ve sve mafianske roli byl dokonaly a byla radost se na nej koukat! Myslim, ze mu tato role hodne pomohla do budoucnosti, zacoz muze podekovat svymu strejckovi Coppolovi:) Za zminku take stoji mensi role Toma Waitse, coz mne tez velice potesilo. Toz paradni filmarsky kousek, ktery dokaze vyborne vtahnout do deje a zanecha Vam po dokoukani moc prijemne pocity. A tim padem udeluji zaslouzene ctyri hvezdy. ()

TomasKotlant

Slušné herecké výkony, ale co se týče zápletky je to lehce kýčovité a v rámci stopáže místy nudné. *** Ve zkratce: Kde je ta bavlna, krucinál, já se na ni tak těšil! ()

Matli

Od režiséra Kmotrů jsem čekal mnohem víc, takže lehké zklamání, ale koukat se na to dalo. Žádný složitý děj a spousta keců, ale na druhou stranu příjemně se na to koukalo, člověk se uplně nenudí. Sice ve vedlejší roli, ale i tak výbornej Nicolas Cage a Diane Lane byla fakt kočka (půl hvězdičky pro ni:-) ) 41% ()

K_A_MK_A_M

Někdy je míň víc. Gangsterka, která mě nechala vstoupit do atmosféry Harlemu dvacátých let minulého století jako jenom málo jejích sestřiček. Minimum přestřelek nechává více prostoru, jak interním šachům mezi mafiány, tak černochovi stepujícímu schůdek po schůdku směrem k vysněné kariéře. Dobrý jazz, skvělý Francouz, roztomile naivní Cage. Nic víc jsem si na večer ani nepřál. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis