Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

P-puma-

Nejsem si jistá jestli to byl horor nebo parodie :-D ale pro mě to byla spíše parodie, protože jsem se hodně nasmála. ()

Petrus1

„Ahoj Sidney… otázka není: kdo jsem, ale kde jsem!“ Ani nevím, jaký pocit jsem měla, když jsem to viděla poprvé, ale teď jsem se docela bavila. Asi jsem měla tu správnou náladu na zhlédnutí tohoto „hororu“. Úplně jsem zapomněla, že v tom hraje Drew. Asi bych taky zařvala, protože na druhou otázku bych odpověděla jako ona! :-) „Díval jsem se na Vymítače ďábla a vzpomněl jsem si na tebe.“ To je romantika jak prase. A že by se po dvou letech chození (bez sexu!) vlastně mohli pomazlit…to teda bylo fakt pomazlení! A pak mu ukáže kozy a on odejde! Blbec. Ale Sidney vlastně trpí sexuální anorexií, tak se není co divit. Taky jsem se dozvěděla, že Cruiseovi ve Správné hře je vidět penis! Tak po tom teda zrovna netoužím. Není tato část vidět v nějakém filmu Deppovi nebo D’Onofriovi? To bych se podívala! :-D Co to zas plácám. Zpět k Vřískotu. Arquette je typickej policajt! Strčit do zornýho pole vražednou masku „kmotra Smrti“, to může udělat jen debil! :-) „Vypadala jako mrtvá a pořád tak vypadá!“ Tak možná tady, ale jinak je Coxka moc pěkná baba. Ale nejlepší je zabijákova věta, když zjistí, že jedou poldové: „Táta s mámou se na mě budou zlobit.“ :-D A ty povedený narážky na různy horory jsou prostě něčím osvěžujícím. „Zdánlivě mrtví zabijáci se vždycky vracejí na svůj poslední lov.“ Jo a nezdá se vám, že Skeet Ulrich vypadá (teda aspoň tady) jak Depp? Nebo jsem už tak zblblá a jenom se mi to zdá?! ;-) Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

ashtangi

Konec typu: je mrtvá, není mrtvá, už je konečně mrtvá, né zase obživla, ten je mrtvej, není mrtvej ....mě moc nebavil, ale jinak se na to docela koukat dalo. ()

Gastovski

Kdysi, na druhém stupni základky, jsem to neskutečně žral. Dnes nadšení trochu opadlo, ale pořád je to taková menší kultovka. Dřív jsem se bál, teď jsem se smál. ()

RedHot

Partičku puberťáků s tváří posetou pupínky a s nebezpečně přeskakujícím hlasem nám terorizuje neznámý zabiják. Při akci nosí zásadně bílou škrabošku, aby oběť utvrdil v pocitu bezvýchodnosti, a navíc umí celkem obstojně zacházet s nožem nebo třeba dálkovým ovládáním garážových vrat. Film funguje dokonale až do doby, kdy nám na scéně zbývá posledních pár přeživších. Režisér si s nastalou situací neví rady, Vřískot už toho má taky plný brejle, a tak se oba uchýlí ke změně taktiky ve stylu "zabij jich co nejvíc a ať při tom teče hodně krve". Odmaskování perverzního rozparovače mě šokovalo pramálo, spíš jsem se podivil, jak se hrdinka obratně ohání pistolí (že by letní střelecký kurz?) a bez mrknutí oka vystřílí celé zástupy záporáckých bubáků. Nevím jak vás, ale mě by ten barák po takových jatkách uklízet nebavilo. ()

jasanka

Jeden z prvních hororů - vyvražďovaček, co jsem viděla. Kvalitní film, lekací scény, psychologie postav, překvapivé rozuzlení. ()

Mallyyy

Moje první vyvražďovka, která se mi velice zalíbila. Geniální maska. Dobré obsazení(Campbell, Cox), prostředí taky ujde. ,,Jaký horor máš nejradši?" ()

KosiR_ksr

Žánrová klasika teenagerovského hororu. Vřískot považuji za jeden z nejlepších zástupců v této kategorii. Nabízí totiž něco víc než jen prvoplánovou stupidní vyvražďovačku - obsahuje i slušnou dávku humoru, spoustu nejrůznějších narážek na další filmy a zároveň do jisté míry paroduje horory. K tomu slušné herecké výkony a vygradovaný závěr s obstojnou pointou. I když chvílemi to v závěru trošku drhne - na druhou stranu, proč by u psychopaticky vyšinutého vraha mělo dávat vše smysl. 4* (ač trochu slabší) si určitě zasluhuje. ()

drozdy1

Podle mě a nebudu tu sám se jedná o nejlepší Teenegerovskou vyvražďovačku !!! Matthew Lillard předvedl opravdu výborný výkon a hlavně to celé opeřil špetkou černého humoru , který se opravdu vydařil ()

pend

Popravdě, tohle a jeho další následovníci jdou trochu mimo mě. Trochu se to tváří jako parodie a to já v tomhle žánru nemusím. Hodně času se mluví, nechybí řada "zvratů". Samozřejmě Neve Campbell byla úžasná... ()

HonzyR

Jako 8letý jsem z toho byl na větvi, jako starý hororový milovník (zásadně ne moc starý!:D) pro mě tento film srdcovkou zůstal. Jednoznačně jedna z legend hororového žánru, která na malý okamžik ukázala, že slasher není mrtvý. Začalo to tak nevinně, s hloupoučkou Drew Barymore a dokonalou maskou! Sám Wes Craven ani nemohl tehdy tušit, jaký to bude mít úspěch, a že natočí další tři díly (které jsou mimochodem taky skvělé). Krásná Neve Campbell, ďábelsky úžasná Courtney Cox a tupounký David Arquette - bez těch by to nebylo ono. Jen škoda, že přestože film zná každý není po čase stále úplně doceněný. Sebeparodie se spoustou narážek na horor jako takový, kterou Craven skvěle v žánru zavedl, prostě zbožňuju! Já se k němu často rád vracím! Nejlépe všechny čtyři díly za sebou:) __100%__ ()

Aurus

Fanoušci to považují za nejlepší díl série no já mám jiný názor. Atmosféra v tomto filmu je a je i docela dobrá. Nevím proč si u filmu Vřískot 3 stěžují na to že to je blíže ke komedii přitom tam sou 3-4 vtipy. Zatím ve Vřískotu (1996) je nejvíce vtipů takže proč Vřískot nemá v žánru napsané Horor, Mysteriózní, komedie. Postavy jsou spíše nesympatické a vždy si přeji aby byly co nejrychleji zabiti. Hudba je dobrá ale to je tak vše. Film si 75% nezaslouží, zaslouží si 50-55%. Za mě 6/10. ()

molcan2

"Nie, prosím, nezabíjajte ma, pán Ghostface, chcem byť v pokračovaní." Taká klasická hláška pre klasický film. ()

peetrejr

Čo vám budem hovoriť. Vo filme si robia srandu z typických hororových klišé. No ale ale, čo to tu nevidím? Jedno klišé za druhým. Toto je ale hrozné... Dobre zľakol som sa, ale ja zľaknem aj brechajúcich psov. Nevidím v tomto filme nič špeciálne. Proste ďalší slasher horror. ()

Vodny

Vřískot v roce 1996 přinesl živou vodu do upadajícího žánru hororů - vznikl tak trochu nový žánr - vyvražďovačky - , který strhl lavinu nových a nových teenage hororů. Chytře kombinuje lekačky, záhady a krimi/thriller, přičemž víme, že se nejedná o nadpřirozeno, což ještě více umocňuje hustou atmosféra. Při tomto filmu máte pocit, že se to skutečně děje. Vřískot je hodně blízko Psychu, ale více akčnější. Dnes již klasika. ()

mala_kea

Pro někoho pocta žánru, pro mě hloupost a kolotoč klišé, které jsme viděli snad stokrát jinde. Z celého filmu si pamatuju jen onu kultovní masku a imrvére zvonící telefon. Sorry, uživatelé csfd.cz, ale dávám jen usoplené dvě hvězdy. ()

jamesjimbo

béčko všech béček, škoda, že jsem viděl jako první scary movie. ale hned, jak jsem vřískot dokoukal, tak jsem si scary movie musel pustit znovu :) ()

kacirek_

horor? myslím, že žánr komedie by tomu svědčil víc, hlavně že krev teče proudem... Asi nutně poznamenáno tím, že jsem viděla Scary movie dřív a zůstanu u něj :-). ()

SidneyP

Všechno je naprosto bezchybné - režisér, scénář, soundtrack, hlavní (a i vedlejší) postavy. Jako malej jsem se na Vřískota díval často, ale jak jsem postupně dospíval, objevoval jsem ve filmu čím dál více a více nelogičností. A čím víc jsem jich nacházel, tím víc mi připadal snímek hloupější a nedomyšlenější. Nicméně... Jelikož se prostě a jednoduše jedná o naprostou klasiku žánru, pět hvězd prostě dát musím. Hezky k nim dopomáhají ty výborné hlášky a úžasná Neve Campbell. 90%. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)