Vřískot

Scream

Vreskot

Horor / Mysteriózní

USA, 1996, 111 min

Baf! Lekli jste se? Pokud ano, tak pro vás bude Vřískot horrorem minimálně desetiletí. Pokud ne, tak víte co je horror... No a teď vážně. Vřískotu jde spíše o zábavu stavěnou na lehkém parodování vyvražďovacích klišé, než-li o vzbuzování pocitu děsu. A to je také ten problém, jelikož nakonec se sám v klišé utopí. Přesto jde o celkem příjemný počin, škoda tedy, že právě on na dlouho uvrhl filmové horrory do osidel nesnesitelných pištících amerických teenagerů.(1.11.2007)

Je jasné, že se jedná o úplnou novotu, která zanesla svěží vzduch do pěkně zapáchajícího žánru. Zároveň však dle mého názoru úplně potlačila klasické atributy vyvražďovacího hororu a nabídla "jenom" černý humor a rozbití většiny klišé, což bohužel vede ke ztrátě jakékoli "vyššího smyslu". Jediným věčným plus asi navždy zůstane hnusný hlas Rogera L. Jacksona.(23.4.2005)

Klasika svého žánru. Viděno 3x.(1.6.2008)

Asi to na mě nezapůsobilo tak, jak mělo. Jako horor nic moc, jako laciná a brutální polodetektivka to celkem ušlo. Na druhou stranu některý scény sou opravdu dobrý, ale že bych z toho byl nějak totálně odvařenej, to se říct rozhodně nedá. Lehkej nadprůměr.(7.10.2002)

Sympatická žánrová sebereflektivní hříčka. Horror movie of the year(15.8.2007)