poster

Vřískot

 • USA

  Scream

 • Slovensko

  Vreskot

Horor / Mysteriózní

USA, 1996, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ***

  Teenegerovská vyvražďovačka - po pravdě řečeno čekal jsem, že to bude horší.(31.3.2003)

 • flanker.27
  odpad!

  Proč se na konci ti dva magoři začali vzájemně bodat?(29.10.2005)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Marco Beltrami: 1. Youth of America ,2. Whisper ,3. Red Right Hand ,4. (Don't Fear) The Reaper ,5. Artificial World [Interdimensional Mix] ,6. Better Than Me ,7. Whisper to a Scream (Birds Fly) ,8. First Cool Hive ,9. Bitter Pill ,10. School's Out ,11. Original Motion Picture Score ,(13.5.2011)

 • Dudek
  ****

  Wes Craven se ukazuje jako neskutečně uvědomnělý tvůrce, který přesně zná hranice žánru a dokáže si s nimi pohrávat. Vřískot je klasický teen horor, který jede podle schématu, který moc dobře známe, jen s tím rozdílem, že se jej drží až křečovitým způsobem, což samo o sobě působí komickým dojmem. Ale tvůrci v čele se scénáristou si dovolují jít ještě dál, nastrkávají do děje veliké množství komediálních vložek, které během celého děje fungují díky jejich různorodosti. Ale nebojte se, že díky vtipným scénám přijdete o očekávaný horor, to se totiž vůbec nestane. Wes Craven pečlivě buduje atmosféru, pohrává si s hudebním doprovodem a nechává diváka pomalu předvídat co se asi tak stane. Vřískot je jeden z mála hororů, který disponuje chytrými dialogy a inteligentně sepsaným scénářem, který musí potěšit snad každého fanouška. Jediným záporem je až přiliš vybledlý konec, který se sám polapil do vlastní pasti. Dvojice magorů sice skvěle zapadá do posavadního dění, ale závěrečná scéna již nemá takové grády jako zbytek filmu.(2.11.2007)

 • Radyo
  ****

  Jeden ze zakládajících snímků žánru "teenage-horor" a zároveň asi jeho nejkvalitnější zástupce. Neve Campbell tady předvádí svůj dosavadní herecký vrchol a taky ostatní herci mile překvapují. Stejně tak je milým překvapením scénář, jenž sice staví na mnoha hororových klišé, ale zároveň si z nich v mnoha ohledech dělá osobitou legraci, což dodává tomuhle snímku i mírný humorný podtón. Ale fakt jen mírný, jde přece jenom o horor, kde není úmyslem diváka rozesmát, ale vystrašit.(25.3.2003)

 • - Roztleskávačku na školních toaletách si zahrála přítelkyně Skeeta Ulricha, který hrál Billyho. (DareDeer)

 • - Jedná se o jediný díl série, kde se neobjeví žádný černoch. (Žralok)

 • - Dům, kde bydlí Tatum (Rose McGowan), se nachází přímo naproti domu, který byl použit k natáčení filmu Ani stín podezření (1943). Dům z úvodní scény s Casey (Drew Barrymore) je zase v sousedství domu z natáčení filmu Cujo, vzteklý pes (1983). (DareDeer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace