Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

J.Mayen

Když jsem film viděl poprvé, byl jsem z něj unešenej, komenoval jsem ho na jiném portálu a hodnotil vysoko. bohužel ten portál neexistuje a tak nemám srovnání, jak jsem se kdysi k filmu vyjádřil. Včera běžel opět v TV a já musím bohužel konstatovat, že je to jen snůška debility a nelogického chování, a nejlepší je označit film podle skutečné události, tomu nadasili korunu. Dvojka je ještě blbější. ()

B3n

Opäť ďalší z príbehov, kedy má záporná postava nekonečnú intuíciu a šťastie zároveň a obete majú vypnutý mozog, takže aj keď to vyzerá, že sa chcú zachrániť, v skutočnosti robia všetko pre to, aby tomu bolo naopak. Celý príbeh by sa mohol skončiť oveľa skôr, nebyť tohto pravidla všetkých slabých hororov. ()

Nikolas__

Moc se mi tenhle film nezamlouval. První Wolf Creek se opravdu neřadí mezi moje nejoblíbenější hixploitation filmy. Není to ani ostatně vina toho filmu, ale ono prostě tohle téma se vidí často, první polovina má zajímavý rozběh, nicméně, budu hodný a nedám filmu 2* hvězdy, protože to má zajímavé vyústění (čímž myslím kdo přežije, kdo ne). Záporák je to nejlepší na celém snímku imo, jeho hlášky jsou celkem originální a vlastně celý ten námět (i když prej inspirovanej skutečnou událostí) není vůbec špatný. Atmosféra fungovala, postavy byli sice nijaké ale neštvali mě. Jakožto jednorázovka na podvečer je to fajn, ale jakožto něco co si chcete vážně užít a byla by z toho kvalitní jízda na večer, je to hluboce nedostačující. Prostě průměrná vyvražďovačka. 5/10 ()

vlada-xxx

Velmi slaba kopie Texaskeho masakru....prvni tretina filmu-zbytecna.....hlavni bubak..roztomily strejda s roztomilym prizvukem....prostredi australske buse je jedinym originalnim prvek tohoto spise podprumerneho.....hororu?...to tezko. ()

Goodlooker

Je to zajimavé, ale mne mnohem více sedla ta první polovička, naplněná takovým Foglarovským dobrodrušstvím. Když se pak děj strhne do hororu, čučíte jen na obyčejné a starodávné klišé. 55% ()

rochelka

Velmi protahovaná první ,,seznamovací" část filmu a slibně se rozjíždějící část druhá by mě málem donutili se bát,to by ovšem film nesměl být tak rázně utnut v tom nejlepším.Slovy mého bratra:,,rozjíždělo se to tak dlouho,až to dojelo..."Místy mi to taky připomínalo Texaský masakr motorovou pilou,takže za hezkou vzpomínku a pár minut slušného napětí za dvě hvězdičky:) ()

Sekel

Nuda, tvarici se jako drsny pribeh na motivy skutecnych udalosti. Postavy jednaji velmi nelogicky a samotny tajemny zabijak pusobi jako cundracky duchodce. ()

Kmotr.r

Tak musim rict, ze jsem se docela bavil. Australie jak ji nezname a mozna ani poznat nechteli. Chtelo by to vice pridat na rezii a pracovat vice s herci. ()

sAreOn

Poměrně slušný horor, určitě jeden z lepších, které jsem v poslední době viděl. Dobré umístění i nápad, v začátku je několik náznáků o čem, že to může být, ale nakonec je vše jinak. Škoda jen, že se moc nepracuje s charaktery hlavních postav v druhé půlce. ()

Tomasson93

Jeden z těch filmů, který vás neurazí ani ničím nenadchne. Čistý průměr, ale je to škoda, v možnostech tohohle filmu bylo mnohem víc. Slušné prostředí, ale akce bylo velmi poskrovnu. ()

tatka

Pripomína mi to Brahmsove diela. On vždy končí takým veľkolepým Búúúúúúm . obrovský akord, orchester vydá zo seba všetko. Publikum sa chystá tlieskať, zdvíha zadky zo sedadiel, keď tu zas. Bááááááám - ešte väčší akord. 10 sekúnd ticha, publikom už nesmelo párkrát tleskne, a zas Búúúúúúúúúúm - a takto dookola to vezme ešte zo trikrát, a nie a nie skončiť. Už ho zabili, a on vstal z mŕtvych, už mu unikli, a zas ich dohonil.......a tak pekne dokolečka dokola. Ja viem, treba tých 99 minút niečím naplniť. Možno by bolo vhodnejšie, keby ich v tom aute bolo 6. Scenárista by nemal taký problém. ()

kolodej1

me to tedy nijak zvlášť neuchvátilo. Především, podle skutečné události to jistě nebylo, snad jedině v tom smyslu, že v tom místě někdo někoho zabil, ale ten příběh vykazoval typické znaky toho, že je vymyšlený nebo alespoň výrazně upravený. Takže klasicky, kterékoliv auto, kterým je potřeba svižně odjet, má zásadní problémy se startováním. Holky, které ví, že pokud útočníka nezlikvidují, tak že zlikviduje on je, tak v situaci, kdy leží psychopat na zemi a nejeví známky života, tak místo toho, aby se přesvědčily, že už nežije a případně ho dobily, aby měly jistotu, tak ho jen tak lechtají klackem, přestože mají k dispozici pušku a kolem spoustu nářadí, kterým lze pohodlně zabít. A pak utečou. To taky asi těžko bylo podle skutečnosti a pokud ano, ani by si za takové přitroublé chování nezasloužily zůstat žít. Bylo tu pár slušných momentů, ale bylo jich celkem poskrovnu. Velmi průměrný horor, který nevybočil z řady a nelámal si příliš hlavu s logikou. 50% ()

hony23

Omladina vyráží na venkov, aby tam narazila na psychopatického vidláka, který se vyžívá v porcování turistů. Takových filmů jsem viděl desítky a australský Wolf Creek bych zařadil do lehkého nadprůměru. První půlka filmu příliš zábavná není, ale když upgradovaná verze Krokodýla Dundeeho vytáhne svůj žabykuch, začne celkem zajímavá podívaná... ()

M.M.Mysak

Z počátku jsem přehlédl, že jde o horor. Ta první část tomu ani moc nenapovídá. Až po sléze jsem si přečetl info a zjistil, že by to mělo být na motivy skutečných událostí. Až v druhé půlce to začalo jít do tuhého. Některé nelogičnosti tam jsou, ale to už tady zmiňovali jiní a to i ty odkazy na jiné filmy, které to možná trochu odlehčují. Jen ten hlavní záporák John Jarratt mi tam nesedne. Asi jsem na něj zvyklý z McLeodových dcer jako na hodného strýčka. ()

Xylobalsam

Velmi podprůměrný horor, u kterého se snad ani neleknete, ale dvě hvězdičky za postavu psychopata, kterého si opravdu oblíbíte. Trošku špatné, když je to podle skutečné události, že? Ale filmaři nám nedali na výběr. ()

zaack

Celosvětová vlna levných hororů, pokud možno podle skutečných událostí, se dostala až k protinožcům. A jejich příspěvek se rozhodně neztatí. ()

P@\/EL

Docela ucházející horor, který nenabídne tak intenzivní hororovou podívanou, jak bych si já představoval. První půlka je doslova o ničem a ani v druhé půlce se děj moc nerozjede. Jediné, co opravdu zaujme, je zvrhlý psychopat, který se se svými obětmi nepáře. Na můj vkus tu bylo málo lékacích scén a chyběl propracovanější děj. ()