Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

MéďaSV

Tak jak tu někdo psal, že se postavy v tomto filmu chovají vcelku racionálně a rozumně, tak to mi teda zase moc nepřišlo. Ale je fakt, že kdyby se tak chovaly, tak by to byla hrozná nuda se šťastným koncem:-) Hlavního záporáka bych si představoval víc nechutnýho (tenhle na mě působil spíš jako milej strejka) a konec mi přišel trošku odfláknutej, nato jak se to zezačátku pomalu táhlo. Celkově je to ale lehce nadprůměrný horůrek, který určitě neurazí! ()

Crtcus

!SPOILER! Film pro mne skončil v momentě, když "hrdinka" šílence střelila, omráčila, a šla hledat východ... ()

padlar

Sám film je tak na jednu hvězdičku. Druhou dávám za poměrně nečekaný konec - přežije jiná postava, než jsem čekal. ()

lenka26

Je pravda, že první polovina filmu se hrozně táhne, nuda, nuda, nuda. Druhá polovina konečně nastaví hororovou atmosféru. Námět není špatný. Možná kdyby záporná role nebyl až takový vidlák a byl to "inteligentní psychopat", bylo by to možná i na čtyři. ()

SkyWolf

Dávám 3 hvězdy, protože dvě mi přijdou málo na to, jakou záplavou odpadu si musí poslední dobou hororový divák projít, aby narazil na něco trochu koukatelného. Jo, je tu halda klasických scénářů, ale přes to přese všechno se v tom dá vidět i originalita. A hlavně, film jsem viděl jen proto, abych mohl bez výčitek zkouknout dvojku, takže už jen proto bych tomu dal šanci. ()

bloks

Film s dobrou atmosférou a napätím, kde sa nenudíte ani sekundu. Záporák je fakt odporný a nechutný. Austrálsky film, ktorý prekonáva v tomto žánri aj americké filmy. ()

baronGrga

Krokodýlí klaďasové už v Austrálii neletí. V síň legendárních vlků samotářů vstupuje v kárované košili John Jarratt s kloboukem nízko do čela, jehož jižním sluncem ožehnutá tvář se co chvíli křiví do uhrančivých grimas a vypouští jednu perlu za druhou. Wolf Creek by dojista neměl mnohé co nabídnout, nebýt právě Jarrattovy postavy, která je nejen perfektně zahraná, ale i napsaná, neomezujíc se na obyčejné "I'm gonna kill you bastards" a podobné, stokrát ohrané zabijácké fráze. Přesto nelze upřít kladné body ani ostatním hrdinům, kteří se, až na výjimky, k nastalé situaci staví poměrně přemýšlivě, nevřeští, neběhají, kam nemají, a vůbec umožňují divákovi s nimi sympatizovat. Zdejší "modré" hodnocení nechápu, za sebe 75%. ()

Onanista

Hezky nudný cestopis, kde je snad nejvic WTF momentů najednou. Závěr sice už byl lepší, ale film to nezachrání ani neudělá. ()

evelouch

Luxusni filmovy zazitek, o ktery se nesmi nikdo pripravit. Akcni,napinave,desive, nemalo brutalni.mrazeni v zadech zaruceno. Doporucuju! Skvelý,osvezujici film. Prekrasne zabery prirody. ()

Ywec

První WC z r. 2005 je o poznání slabším filmem než dvojka, která následovala o 8 let později. Nesympatické backpackery kvůli jejich prostoduchosti člověk ani nepolituje. Vrahoun leží v mdlobách na podlaze v místnosti plné zbraní a ty dvě nešťastnice nemají lepší nápad, než ho dvakrát přetáhnout flintou po zádech a snažit se ujet, místo aby ho pořádně dorazily. To se pak ale holky nemůžou divit, že se cesta z pekla hledá blbě. John Jarratt nedostal dostatek prostoru na svoje zvrhlé hrátky, jako tomu bylo ve dvojce, ale i tak je jednoznačně nejzábavnější postavou, která na sebe strhává veškerou pozornost. Upřímně řečeno nejsem si jistý, zda bylo záměrem australského filmového fondu podpořit projekt, v němž se hlavní záporák, který má navíc určitý mlhavý předobraz ve skutečnosti, vyšvihne na úkor obětí do takové pozice. ()