Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

complex

tak bol to blud... neviem, čo ako k tomu dodať... tam bolo toľko nepochopených vecí... ale tak aj také filmy treba... ()

ScoRPy

Napětí není, gore není, strach není. Navíc SPOUSTA nelogických obratů (jak obětí tak záporáka), které film zakopávají ... ()

reccal

Úvodní komentář, kolik se ztratí lidí a kolik se jich nenajde...pěkné. Klasická pasáž, kdy se skupině teenagerů porouchá auto - pěkné. Příjemný buran, kterému v očích probleskuje něco podivného? Pěkné. Nečekané probuzení uvrhne partu do nekončícího trýznivého mučení, kdy je vrah stále o krok před nimi. Příjemné obsazení, fajn záporák, ze kterého přímo kape sadismus, krásně naznačená opuštěná krajina. Bezmoc, útěk, bezmoc a zase bezmoc. Ale že bych si z toho sedla na zadek, to tedy ne. Chuťovka na jedno odpoledne a nějakých 55%. ()

uprchlice

Jeden z nejpovedenejsich horrorů současnosti podle skutečné události je "Wolf Creek". I když má slabý rozjezd, brzy to dožene. Na začátku tu máme skupinu tři lidí, kteří cestují autem. Kamera snímá nádhernou krajinu kolem a přitom vidíme záběr na partu bavících se lidí. "Wolf Creek" začíná být zajímavý, když teenagerům nejde nastartovat auto. Telefon jim samozřejmě nefunguje. Sami uprostřed ničeho k nim záhadně přijede jiné auto. Chlapík, který z něho vystoupí se zdá být celkem v pohodě a teenagerům nabídne odvoz. Celou noc se s ním skvěle baví. Ráno se ale něco stane a od té chvíle je "Wolf Creek" nabitý hrůzou a napětím. Jen škoda, že je zde málo postav a tudíž vrah nemá tolik práce. Celá akce "chyťte oběťi" trvá jen asi půl hodiny, ale já se s tím spokojila, protože je to honička na kočku a myš a oběti jsou zabiti brutálním způsobem. Dostala mě vražda, kdy vrah svou oběť probodl a pak jí úplně poškodil míchu (AU!). "Wolf Creek" hodnotím jako nadprůměrný snímek, protože prostředí Vás zkrátka na první pohled uchvátí a pokud ne, dojděte si na oční, protože zřejmě špatně vidíte ;) ()

Trescha

Tak špatné to uplně nebylo... Je to takový víceúčelový filmík. Do 35-té minuty jsem si chroupnul,abych po probuzení zjistil že nemá cenu film vracet zpátky,protože Mr. Mick Taylor se právě objevil na scéně a vypadalo to že hodlá rozpoutat pro tři zbloudilé turisty,kteří se vydali do divočiny zřejmě za vidinou kvalitního pichu severského stylu(2 holky,jeden kluk),opravdové peklo na zemi.... Ovšem světe div se žádné velké gore se nekoná... Troška krvičky ale byla a nějaká ta naháněná taky... Doufám že ve dvojce dostane Mick více času a prostoru;-) ()

pepca72

Tenhle snímek si pamatuji dodnes, byl to můj první film tohoto druhu, který jsem viděl. Pustina, skupina mládeže, úchyl, tortury, zoufalství, špína, beznaděj. Ty negativní emoce, jsem z filmu měj ještě pár desítek minut po projekci. Velice zdařile natočeno, i přes delší začátek, který však v kontextu k celému filmu, přidal na oné emociální stránce celého filmu. Jste sami, v pustině, s úchylem, nikde nikdo, nikdo nepomůže, nikoho nezajímáte. Jen jeho. Paráda. ()

Snakefinger

Já to bral jako komedii s docela nesympatickým hlavním hrdinou, kterému ty vtipy nějak moc nešly přes pysky tak se rozhodl si ty vtípky trošku okořenit že tu ta tam někoho přibije k vratům stodoly, občas někomu zatne nůž do páteře prostě jenom tak. Sranda musí bejt. ()

Zofinka2

Pro mě to koukatelné nebylo. Jen jsem to poslouchala. Občas jsem i koukla, ale spíš radši poslouchala. Nemám na takové filmy povahu. ()

draxxi

Pozdejsi serial se mi asi libil o neco vic. Tu roztresenou, radobydokumentarni kameru nesnasim... Psychous je fakt odpornej... 4/10/2022 62% ()

Klingongrr

Další z řady průměrných vyvraždovaček/ tentokrát z Austrálie/ , která možná překvapí pomalým rozjezdem a výběrem nepřeživších a přeživších postav. ()

Nepl

Velmi slabý horor. Navíc ani zařazení do kolonky "horor" příliš nesedí. Čeho se má divák bát? Litry krve jsou dnes na každém kroku a nic jiného ve filmu není. Ke všemu ani oběti po hodinovém představení nevyvolávají příliš velké sympatie, a tak ani jaksi nevadí, že jim někdo ublíží. Nejvíc ale tento film sráží naprostá nelogičnost v počínání psychopata i jeho obětí. Včera jsem dal jednu hvězdičku hororu Hory mají oči II. Toto bylo o malý kousek lepší, takže nyní hvězdičky dvě....ale slabé. ()

Isfio

Prvá 1/3 filmu úplne otravná a zbytočná. Je to film, nie horror, kde si zabijaka obľúbite viac ako ´dobré´ postavy. Film, kde záporák je na zemi v bezvedomí, obeť má v ruke nabitú zbraň, ktorú však zahodí na zem a uteká preč. Film, ktorý trpí viacerými typickými chybami - teleportácia zabijaka a pod. Celkovo je to nudné, málo postáv, málo napätia. ()

Pattrick

Trapné a hooodně nudné.. Snad jen dvě scény mě překvapily + trošku napětí ke konci, jinak brutalita mizivá až skoro žádná.. Hodně dlouho jsem váhal zda si film pustit až když jsem se překonal, tak jsem si řekl, že jsem si to poušťět nemusel :-X škoda, dalo by se to zpracovat jinak.. ()

Fujin

Co se týká surovosti, nechutných scén, strachu či napětí, musím se držet podprůměrného hodnocení. Celou dobu si však podívaná drží v rámci možností vážnou tvář. A to mě táhne k průměrnému hodnocení. Tohle a ty žvásty záporáka. ()

Gr3nD

Najviac ma sralo že polovicu filmu tam len chodili po austrálii a nič sa nedialo.Ale potom sa mi to strašne zapáčilo.Je to celkom dobrý a brutálny film. ()