Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

Sofia

Australská umírněnější verze Hostelu, která ale kromě nádherně pošmourné australské krajiny a pokusu o jakousi autentičnost nepřináší v rámci žánru vůbec nic nového. Výsledek - nuda bez napětí. ()

Jenda

Syrový horor, sadistický dokument podobný Blair Witch, nebo přírodopisný film National Geographic o Austrálii ()

ARI50

První Creek ve mě nechal celkem dobrý dojem a tak i když všechno co ve směs děla bylo slabé a málo viděné to ušlo. ()

matestlust

Rozhodně kvalitní australský kousek.Po dlouhé době mi ani nevadil hodně natahovaný začátek,naopak si během něj získáváte až moc velké sympatie k hlavním aktérům,což je ze strany autorů rozhodně dobrý tah.Filmu dodává na atmosfeře i fakt,že je film DOOPRAVDY natočený podle skutečné události.To ale stejně nestačí,jelikož tvůrci nedomysleli celou řadu drobností,které se ale při sečtení nedají přehlédnout.Pro mě 3.5 * ()

JASON_X

Tenhle nepříjemně syrový ba hnusný exploaťák se od té spousty jemu podobných exploaťáků zásadně liší ve dvou věcech: Zaprvé jeho tři hlavní postavy/oběti jsou od první chvíle tak perfektně realisticky vykreslené, že si k nim záhy vytvoříte vztah a jejich osud jim vůbec nepřejete, což u těchhle filmů nebývá obvyklé. A zadruhé ty úžasné australské scerérie - pláže, polopouště, denní i noční obloha, nedozírné obzory, meteorický kráter... No ale v tomhle filmu jde o něco jinýho, takže tedy: Za příběh dejme tomu slabé čtyři, za krásné exteriéry, zádumčivou hudbu i naoko nedbalou výpravu klidně pět, za postavy jakbysmet (psychopatický Krokodýl Dundee je fakt třída), za skákavou kameru jako obvykle hromadu nadávek, takže když to zprůměruju a zaokrouhlím, je to jasný. Jo a ke konci (dědek s termoskou) je jedna pitomost - ze vzdáleného výstřelu byste nejdřív viděli jeho záblesk, pak by přiletěla kulka a pokud byste to přežili, až nakonec byste slyšeli jeho zvuk. Tady se ovšem ozve zvuk zároveň se zábleskem, a pak přiletí kulka. ()

mm13

Na rozdiel od väčšiny podobných filmov sa Wolf Creek nesnaží byť prvoplánovou "survival" záležitosťou a minimálne vykreslenie hlavných postáv zvláda o pekných pár tried lepšie, než ako v tomto žánri vídať. Záverečné jatky sú tiež viac mrazivé než krvavé, jednanie postáv uveriteľné. Myslím že môže byť! ()

Morholt

Trpí to klasickou nemocí většiny béčkových slasherů. Polovinu filmu se prostě nic neděje. Trojice mladých lidí chodí, a mluví o blbostech. Ale ani když se po třičtvrtěhodině objeví hlavní záporák film nenabírá nějaké tempo a neodčkal jsem se ani nějakého výrazného krveprolití a už vůbec ne hrůzy a mučení. Těch pár kečupových scén bylo sice solidních a herci nepatřili k nejnesympatičtějším, ale po větší část filmu jsem těžce průměrně nudil. 40% ()

Mordenroth

Keď zmiešate Texaský masaker motorovou pílou so Stopárom a pridáte trochu austrálskej prírody, dostanete niečo ako Wolf Creek. Je to tak na 55% a nebyť prvých nudných asi 30 minút, mohlo to byť omnoho lepšie. ()

Genero

Jářku, pozdravpánbůh, dědku. Koukam vejminek to máte krásnej, jen co je pravda. Taková oáza v týhle pustině. Hezký okolí a místa tu je, tady by se daly pořádat úplný tancovačky, co řikáte? To byste děvčata ještě pěkně prohnal v kole, no jen se nedělejte, vy starej proutníku! A koukam taky táboráček, pěkně buřtíky a do strun si takhle na večír hrábnout, že jo. No jo, to je romantika a klid jakej tu je, pěkně se vám to na starý kolena vegetí. No ale dědku, co ta znetvořená a umučená děvka v železech ve stodole? ()

Khalesi

Ja si myslím, že scenár musel písať nejaký vyšinutý a ešte neskutočne blbý amatér. Postavy postrádajú akúkoľvek logiku, čo sa konania týka. Myslím, že sa tu vsadilo príliš veľa na brutalitu masového vraha, ale aj tieto scény boli odbité a jalové. SPOILER Niekoľkokrát som zostala s ústami dokorán, napríklad, keď slečna úspešne ovalila vraha a snažila sa s kamarátkou ujsť, pritom ju ani nenapadlo ho priviazať, alebo aspoň vziať zbraň, ktorú nechala ležať vedľa násilníka, aby ju tam našiel až sa preberie a mohol po nich strieľať a brániť im v úteku! Najviac ma však pobavil záver a tvrdenie, že šlo o príbeh podľa skutočnej udalosti, nedokážem totiž za žiadnu cenu prísť na to, kto by ho vylíčil, keď dievčatá brutálne zavraždil a muž, ktorý prežil, bol celý čas v bezvedomí a pripútaný na inom mieste, ako ostatní, vrah asi ťažko, keď tvrdil súdu, že je nevinný...Taktiež by ma zaujímalo, kam schoval všetky tie autá svojich obetí, že ho oslobodili pre nedostatok dôkazov. SPOILER Proste ak vám vadí debilita, tak sa tomuto filmu oblúkom vyhnite. ()

PROROK14

Pekne natočený film z prostredia Austrálie kde každý rok miznú ľudia akoby sa prepadli pod čiernu zem. Vyvražďovačka, ktorá určite neurazí. 70% ()

Terva

Znáte to ne ? Parta kamarádů se vydává na dovolenou po ...........Austrálii - ano tentokrát vyhrála Austrálie, kde se odehrává příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. Scénář : Greg McLean. Průměrný snímek na stále to samé téma. 50% ()

Dale

Ja neviem, prečo musia byť v hororoch postavy, ktoré sú potencionálne obete, také infantilné. Aha, už viem, asi by filmu neprospelo, keby nejaká z nich zabila záporáka v polke filmu. :-) No bolo by fajn, keby aspoň scenáristovi to myslelo lepšie, než jeho postavám. Aj ten "bad guy" mohol mať viac rozumu a zabezpečiť si svoje obete tak, aby mu stále neutekali, no až neskoro ho napadlo to s poškodenou miechou. Navyše, celý film mi ten chlapík pripadal ako pohodový vidiecky strejda, nie ako desivý sériový vrah a tešil som sa na krvavejšie hrátky s obeťami, nie dlhé naháňanie a krátky proces. Inak, pekná reklama na návštevu Austrálie, dostal som chuť si tam zájsť. ()

corpsy

Som zvedavý ako dlho sa bude divákom servírovať jeden námet na sto spôsobov, tak aby to bolo ešte nejako zaujímavé. Snímok plný hororového klišé, v tradícii TMMP. ()

Ajinka126

Já nevím, že už se lidem začíná zaměňovat strach za hnus.. co je to s vámi lidi? To vážně potřebujete vidět nechutný týrání lidí, abyste si užili film? Nic strachuplného jsem zde nezažila.. jen hnus, hnus a blbost. Jedna hvězda pouze za to, že je podle true story. ()

sidzej

Už ma to žánrové klišé dosť vytáča. Sakra keď sa prebudím zviazaný v nejakej žumpe a keď sa mi z nej podarí dostať tak pri začutí škriekania mojej kamošky sa určite nevydám za jej hlasom a nebudem sa ju za každú cenu snažiť zachrániť keď viem že je v jednej miestnosti so psychopatom. Sebecké? Možno ale keď mi ide o krk morálka ide bokom. Vrchol trápnosti je, keď hlavná hrdinka postrelí hlavného záporáka a potom ho puškou nedokáže doraziť. Odhliadnúc od toho je to slušný slasher s nálepkou natočené podľa skutočnej udalosti s miestami fajn atmosférou. ()

ledzepfan

Jak tak na ty všechny filmy koukám,tak nejhořší na světě jsou vidláci...Už fakt nevěřím ničemu,co má méně než 500 obyvatel :D ....Tenhle film se docela povedl ..Jeho první půlku,která tu všem tak vadí bych naopak vyzvednul jako nezbytnou pro fungování té druhé-protože ta "akční"druhá půlka by rozhodně neutáhla celý film jen na základě několika středně krvavých scének pod taktovkou obtloustlého buranského psychouše...Pro budování napětí a zvýraznění kontrastu mezi bezstarostností a totálním zoufalstvím je důležité poznat základní povahové rysy hlavních postav a sledování jejich dlouhé a pohodové cesty někam......70%..... Spoilerové PS:Naprosto nechápu některé dementní chování obětí v tomhle a jemu podobných filmech=Kdyby mě nějáký magor svázal ,nekde držel a mezitím mi před očima brutálně zabil pár přátel..asi bych se určitě nerozmýšlel a při první příležitosti bych ho zabil a od jeho těla neodešel dokud by neměl z hlavy kaši.....To co předvádí ta holčina tady,kdy toho šmejda postřelí a když on padne v bezvědomí na zem,tak ona ho chce zastřelit ale nemá v bouchačce náboje-tak místo aby vzala jednu z desítek dalších zbraní(co se všude válí)-dvakrát ho zlehka přetáhne pažbou pušky po zádech a běží pryč---No Kurva to je vrchol demence!!!! ()

Rybizek

Magoři se najdou všude, ale něco takového jako australská buš jim hraje asi hodně "do karet". Nebýt to podle skutečné události, tak s hodnocením půjdu ještě níže než na 45%, protože mi to nepřišlo moc důvěryhodné, pomalé tempo mi tam také nesedělo a těch nelogičností, až hrůza! Tudíž se budu hodně rozmýšlet zda si někdy pustím 2.díl. ()

fcreading

Tento príbeh je založený na skutočných udalostiach tak celý čas mi toto chodilo po hlave. Austrália je prekrásne mesto otom sa presvedčili aj 3 mladý ludia ktorý sem vyrazili. Do 50 minúty je to nuda ale potom sa to rozbehne ako na kolotoči a atmosféra hustne až samotným finálom ktorý sa vydaril. Máme tu aj dobré brutálne scénky napr. chlapík je priviazani o stenu a v rukách má zabodnuté klince. ()