Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Rosomak

Skvěle fungující komediální seriál, jemuž se daří i po několika sezónách reflektovat rysy každodenního světa kolem nás. Americká verze je se svými postavami určitě vstřícnější, než její předchůdce, Carell pojímá ústřední postavu jinak než Gervais, ale celému konceptu to jedině prospívá. ()

Allien.9

Rozporuplný seriál... Když opomenu původní verzi, tak je "Kancl" relativně originální a často zábavný. Nesedí mi však vsuvky ve formě rozhovorů s postavami a jako celek seriál zkrátka nefunguje.;-) ()

dr.horrible

Najlepší sitcom. Obľúbené postavy Jim & Pam, Toby, Kelly. Neskôr Michael a Erin. Ku koncu Darryl a Erin. Obľúbená séria piata, obľúbené epizódy S02E01 a posledných päť častí S05. SPOILER! Díky za šťastné konce. ()

IQ Tiqe odpad!

Viděl jsem pilot, který mi připadal trapný, nevtipný, nudný. Bral jsem ho jako rozjezd dobrého seriálu (podle ohlasu jiných), ale pár minut z 2. dílu mě přesvědčilo, že tento "dokument" nemá se sitcomem nic společného a je určen patrně jiné cílové skupině. ()

HoneyBunny

Osobně je mi sympatičtější britská originální verze, už kvůli mnohem menšímu počtu dílu a uzavřenější formě. Ale americký Kancl je taky skvělý, líbí se mi, že se nevytratilo to balancování na hraně trapnosti a směšnosti. Steve Carell je úplně jiný typ než Ricky Gervais, ale postavu netrapnějšího šéfa na západní polokouli zvládají s přehledem oba (Ricky byl možná o trochu lidštější). Johna Krasinskiho zbožňuju, hraje tu chytrého, vtipného, pohledného mladíka, kterého by si domů vzala každá (v britské verzi ho hraje Martin Freeman, který má sice větší charisma, ale zase vypadá o trošku hůř než Krasinski). Líbí se mi, že americký Kancl si jde vlastní cestou a nejen trapně kopíruje originál. Určitě palec nahoru. ()

Anderton

Originál som nevidel (ani jednu časť) a toto hodnotím po zopár dieloch. Tu na nejakej náväznosti asi nezáleží, podstatné je, kto sa zase ukáže ako väčší trapák. Osadenstvo kancla je tak mešuge, že častokrát to môže byť aj niekto iný, ako šéf vo výbornom megatrápnom predvedení Stevea Carella (kto iný by si po kopačkách mohol púšťať Jamesa Blunta). Nielen v jeho prípade je však casting vynikajúci. Na druhú stranu to nie je žiadna extrémne vtipná šupa, skôr sa tu pracuje s tým, že si divák na postavy a ich typ každodenného humoru zvykne. ()

boshke

Ta pachuť, která zůstane po kdysi oblíbeném, po čase však stále hlouběji do průměru zapadajícím seriálu, není libá. Klasické "berličky" vyčerpaných scénáristů. Nová prostředí, nové postavy (ani si nedokážu představit jejich zoufalství, když povolali něco tak strašného, jako je Gabe), postavy se extremizují - hloupé se stávají hloupějšími, otravné otravnějšími. Postavy přicházejí a odcházejí, někdy na díl, někdy na více, jen aby dočasně vyplnili mezeru po dobrém humoru. A pak se buď při psaní dostaví nápad, nebo tam zase na pár dílů vlepíme novou, nepodstatnou postavu... Vůbec celý koncept Kanclu jednoduše nemá na takové množství dílů, což bylo patrné už v originále. Dokud to bylo alespoň vtipné, dalo se to tolerovat. Pak už mi to připadalo jen jako umělé přesouvání stěžejních figurek tam a zase zpět, aby to nebylo stále monotónní... Je to škoda. Do osmičky už se mi nechce. Uvidíme, jestli se ke Kanclu ještě někdy vrátím... 80% (1. série - 70%, 2.-3. série - 100%, 4. série - 90%, 5. série - 80%, 6. série - 70%, 7. série - 60%) ()

Zodd

Je až šílený, že když jsem se na profil podíval naposledy, měl seriál asi přesně kulatých 70% a teď kulatých 80%. Steve Carrell si našel roli, která mu padne víc než přímočaré šaškování - jako šašek z toho vyjde jiným způsobem a vlivem ostatních - a dokázal vyzdvihnout pro mě nijak zajímavé prostředí kanceláře na lehký nadprůměr, na který se slušně dívá. Tehdy to dávali někdy na čerstvě narozené Prima Cool, takže detailů si moc nevybavím. Nepochybuju však, že seznámení s britskou verzí by pravděpodobně bylo sympatičtější. Jinak sitcom nečekejte, jde o komediální seriál v podobě mockumentary satiry. PS: A teď 83%. Co se děje? ()

WANDRWALL

V tomhle kanclu nevykazují žádnou práci, takže mají čas na různé povrchní vztahy. Povrchnost rozvíjejí a taktéž propagují! ()

Happens

Steve Carell je perfektní komik. Hlavní postava sebestředná, neempatická, ale neuvěřitelně obětavá a doslova žije "rodinou" - to jest pracovním kolektivem. Jinými slovy, je to krásná ukázka toho, jak funguje pracovní teorém neschopnosti, že v dostatečně dlouhém období se lidé dostanou na pracovní pozici, na kterou nemají schopnosti/inteligenci. ()

klerik

1. séria. Originál nepoznám, ale toto je vážne trápne... Tématicky podobný IT CROWD je kvalitatívne v inej galaxii... ()

hrona

Ale jo, s velkým odstupem od původního britského kanclu se to celkem dá. Steve Carrel nemá takový tah na branku jako Ricky Gervais, jeho chování je více učesané, ale pobavit se nad tím dá. Z původní jedné hvězdy po sedmi letech, měním hodnocení. ()

HellFire

Michael a Dwight. Na tyhle postavy nikdy nezapomenu. Seriál měl hodně skvělých epizod, ale stejně jako mnoho dalších trpí přetahováním. Tvůrci měli raději celou sérii ukončit s odchodem Michaela, protože cokoliv bez jeho nepřítomnosti je zbytečné. Nedávno jsem začal seriál sledovat znovu od začátku a mohu s klidem konstatovat, že funguje nejlépe na Youtube, kde je možné zhlédnout spoustu krátkých scének, tedy vždy to nejlepší z každého dílu. Osmou a devátou sérii bych zahodil. Zbytečné postavy: Kelly (jejíž charakteristika je, že pořád o něčem kecá) a Andy (který prozměnu pořád zpívá). ()

Janek

Steve Carell dostal neobyčejně těžký úkol a sice překonat Gervaise, což se mu nedaří (a že já mám Carella hodně rád). Je to přetáhlé, křečovité a vzhledem k obšlehnutí britského originálu až trapné. Hodnocení se zdržím, pouze podotknu, že tento seriál má smysl pouze tehdy, pokud jste neviděli originál, nebo pokud se vám originál nelíbil. ()

Othello

Vyhýbal jsem se tomu léta, protože anglická verze se nějak blbě shání, v americké remaky nemám přirozeně důvěru a navíc jsem nikdy nedělal v korporátu, takže jsem se obával, že se do toho nedostanu. Prejže rejže. The Office je hlavně o naprosto hodinářský práci s trapností. Jsou místa, která až fyzicky bolí, nejednou mě seriál zatlačil do vyloženého nepohodlí. Žádný přidaný smích, naopak přidané ticho, znechucené pohledy, vyhořelý kancelářský krysičky a košile s krátkým rukávem. Přitom jednotlivý vtipy i typologie postav jsou tu tak hrozně dobře odkoukaný, že úplně lituju tvůrce, protože museli s někým jako je Michael Scott skutečně přicházet do kontaktu po delší dobu. Navíc mě příjemně překvapila i dobře napsaná a fakt hezká, něžná romance mezi dvěma postavami. _______ U druhýho dílu druhý série nestihnete valit oči, jak prorocky působí v současné době. Když po schůzce s vedením ohledně potřeby omezit sexuální obtěžování na pracovišti přijde Michael mezi své podřízené a trucovitě zahájí proslov slovy "Bohužel jsem se právě dozvěděl, a není to můj nápad, že se již k sobě nemůžeme chovat jako přátelé.", tak jsem tam přesně místo něj viděl nějakýho kripla typu Jakuba Horáka nebo Dana Vávry. ()

luka4615

Brilantně vysoustružená seriálová záležitost, k níž se díky její neskutečné komediální stránce a praštěným charakterům vždy velmi rád vracím, přičemž mi pokaždé spolehlivě zvedne náladu a koutky úst. Seriál The Office stojí a padá na šílených a trapných situacích, zoufalých a pobavených pohledech do kamery či třeba na vyčnívajících a svým způsobem podivných postavách, jež se Vám po několika dílech zaryjí hluboko pod kůži. Styčným charakterem je zde pak postava Michaela Scotta v podání výtečného Steva Carella, který je snad ten nejsympatičtější kretén, jakého jsem kdy v seriálu, potažmo i filmu viděl. Jako frenetický, nekorektní a servítky si neberoucí šéf pobočky papírenské firmy působí jako jakési pojivo mezi jednotlivými postavami, jejich interakcemi a vlastně i mezi jednotlivými díly, takže celý seriál díky tomu působí více jednolitým dojmem. Co tedy dodat na závěr? The Office je na seriálovém poli nepřehlédnutelným hráčem, kterému byste určitě měli věnovat pozornost. Nic tak střeleného, bláznivého a nekorektního tady už asi (bohužel) nikdy nebude. Jedná se zkrátka o kultovní záležitost, o níž se jednou v učebnicích filmového a seriálového umění bude psát zlatým písmem. Výborná práce! „I am running away from my responsibilities. And it feels good.” ()

becki_tu

Seriálový poklad, který svým pojetím humoru nesedne každému, ale o to víc odmění ty, kteří se po první představovací sérii rozhodnou pokračovat dál. Americký Kancl se totiž může opřít o neskutečnou rozmanitost, rozdílnost a bizardnost postav, přičemž se nebojí ani občasného sentimentu nebo absurdních témat. Jeden z mála komediálních seriálů, který si udržel kvalitu až do finále. ()

TheJokerCZ

Tenhle seriál by si tak strašně zasloužil plný počet hvězdiček, ale bohužel mu kazí skóre poslední dvě série a také trochu ta první. Michael je naprosto boží! // Po opětovném shlédnutí se neubráním tomu dát plný počet, jinak to prostě nejde! ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování