Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

UncleG

Britská i americká verze jsou o tomtéž: netradiční seriál, těžící z (ne)humorné "trapnosti". Je o bandě blbů v kanceláři, kteří tráví většinu pracovního dne, tím, že tam jsou a jsou -prostě- trapní. Někdo je trapnej tak trochu, někdo trapnej zase o něco víc a někdo je megatrapnej... Z čehož pak vyplývá obrovská škála trapných situací, které jsou na stupnici trapnosti rozloženy spíše v té horní polovině. --- Teď si mě představte, že sedím na židli čelem ke kameře a povídám: "Dobrá, už nebudu používat slovo ´trapný´. Protože to po mě chcete. Ale jak jinak to nazvat, když to slovo stoprocentně vystihuje moje pocity? Ale dobře. Nebudu ho používat. Nebudu používat slovo ´trapný´." To opravdu nebylo moc vtipné, že? Spíš to šlo tak jako trošku do trapna... A přesně o tom je "Kancl". Přičemž americká verze je mi o maličko sympatičejší. Asi díky roztomile trapnýmu Carellovi. ()

SonGokussj

Shlédl jsem poslední bonusový díl, zatlačil slzu a mám sto chutí se na to podívat od začátku. A to okamžitě. Místo nedokonalého popisu zde, bych vám doporučil se kouknout na poslední episodu. Tam to shrnuli naprosto fantasticky. Ale abyste to pochopili, koukněte se napřed na všech 9 řad a prožijte naprosto úchvatnou jízdu, která mi po odpoledních zde bude velmi chybět. Steve Carell je zde neuvěřitelná osobnost, Rainn Wilson jakbysmet... Jedna z nejlepších "komedií", romantických soužití, dramat, extra-super-trapných podívaných, co jsem kdy v seriálovém světě viděl. Mnoho tomu napomůže i to, jestli máte zkušenosti, jak to v takovém "kanclu" chodí. 90% ()

Kaluž

Permanentně monstrózní ejakulace nevhodného humoru. „Kdybych měl pistoli se dvěma náboji a byl v místnosti s Hitlerem, bin Ládinem a Tobym, střelil bych Tobyho dvakrát.“ They call it SCRANTON! What? The Electric City! ()

scroochy

That's what she said! Po kladných ohlasech na tenhle seriál jsem se kdysi dávno rozhodl zkusit pilot. Britský originál neznám, takže mě naprosto neobvyklý pojetí zastihlo nepřipraveného a bohužel i odradilo. Snad půl roku jsem se prokousával první řadou (nějakých pět dílů!), ale pak jsem tomu propadl a během pár týdnů jsem nakoukal pět řad a musím uznat, že ten seriál je geniální. Takže lidi, pokud se vám taky stalo, že první epizody vás nenalákaly, dejte tomu ještě šanci, protože někdy od druhé řady je to neskutečná jízda. Nebudete litovat. ()

PogoJoe

Průměrné hodnocení epizod: 1. série: 4.17 (1 pěti* epizod) | 2. série: 4.21 (3) | 3. série: 4.24 (6) || Skvělá, prvotřídní a originální zábava. Americká verze se rozjela ve velkém stylu a jinak, než její britský předchůdce. Steve Carell je prostě bombarďák a velmistr trapnosti. Postavičky Kanclu jsou tak skvěle vykreslené a ztvárněné, že nestačím žasnout. Má to charisma, hloubku a neustále vás to nutí žasnout, co vše je průchodné. A ještě jedna poznámka na závěr: Rozhodně NESLEDUJTE tuhle sérii v českém dabingu! Nic proti panu Šťastnému, ale ke Carellovi se totálně nehodí.... || Po shlédnutí všech 9 sérií: seriál skončil ve velkém stylu, až je to skoro škoda, protože nápady tvůrcům rozhodně nedocházely a já se skvěle bavil. Díky. ()

decouble

Nemyslím si, že by mezi britským originálem a americkým remakem byl nějaký výrazný kvalitativní rozdíl. Gervaisův "Office" přišel s ústřední čtveřicí postav, na kterých byl seriál postaven. Novější verze ale díky americké tendenci vyprávět donekonečna potřebovala širší paletu postav, a v tom je právě její kouzlo. Živý svět kanceláře plný různorodých existencí poskytuje poměrně plodnou půdu k vytváření komických situací, byť se ústřední děj buduje kolem hlavní čtveřice. Carell je ve své roli výborný, ale osobně jsem se bavil více u Gervaisových kreací, které ve mě vyvolávaly akutní pocity trapnosti. Carellovy výstupy se od trapnosti spíše přesouvají k projevům totální mentální zaostalosti ve smyslu "kam až může lidská blbost zajít". Američani si ale svůj produkt chrání, a proto na rozdíl od britského šéfa kanclu, se pro nevyhození Michaela vždycky nějaký důvod najde. A oni ho nejen chrání, oni si ho natolik oblíbili, že se nad ním slitovali a věnovali mu vztah s ženou! Tohle by asi v britské verzi neprošlo:-) ()

Philcze

Přibližně první dvě série se seriál skutečně snaží pobavit stylem "awkward humour", což samozřejmě nefunguje na každého (na mne díkybohu ano). Po čase se ovšem seriál překroutí do klasicky stylizovaného, a geniálního, sitcomu se stálou dávkou carellovského humoru. I po sedmi sezónách stále nejzábavnější seriál v americké televizi (i když Community je blízko). Všechny sezóny kolem 90-100%, s výjimkou první. ()

Derek

ako to fanusik originalu the office som pristupoval k jeho americkemu remakeu s despektom a hned prva cast ma utvrdila v tom ze som mal pravdu a ze americania dokazu sprznit skoro vsetko a z dokonalych veci vyrobia hovno bez farby a zapachu. prva cast je skoro kompletne totozna s britskou avsak na rozdiel do nej je nevtipna! nastastie od druhej casti sa to trocha zlepsuje a cim viac sa us office odklonuje od gb office tak je to zabavnejsie. i ked treba uznat ze dokonalost povodneho kanclu nedosahuje (hlavne steve carell podla mna rickymu gervaisovi nestaci a namiesto toho aby bol debil ktoreho mozete lutovat, je to aroganty magor ktoremu zelate vsetko najhorsie) ale nie je to az take zle. uvidim ako dopadne druha seria. ()

Toshiro

V podstatě nezdařilý americký remake. V prvních dílech probíhal křečovitý pokus o přežvýkání velice originální předlohy pro amerického diváka. Charaktery a základní děj se v následujících dílech vydávají naštěstí trochu jiným směrem a dávají šanci vzniknout alespoň průměrnému seriálu. Na seriál jsem se díval hlavně kvůli poslouchání angličtiny, ale i tak jsem nevydržel a nedokoukal (po první sérii a cca půlce dílů z druhé a třetí série). ()

Toj

V naději, že bych mohl nemyslet na to, že bych se měl spíš učit, jsem shlédnul seriál do půlky sedmé série během týdne... A musím říct, že s velkým odporem, protože zbožňuji britskou verzi... Po několika prvních dílech se začíná americká verze vydávat vlastním směrem a já si ji docela oblíbil... Je taková vřelejší, přátelštější, humor je občas méně náročný, evidentnější... Původní office mě dostával do docela špatnejch nálad, tady je to mnohem tlumenější a takové optimističtější bych řekl. Je to příjemné pokoukání, spoustu dobrých vtipů a několik zajímavých postav... ()

Fanucci

Člověk si musí hned uvědomit, že tento seriál nelze vnímat jako přímou konkurenci originálu. Americká Office je více hraná, nepůsobí tak bezprostřeně a reálně a rozhodně nepůsobí místy tak arogantně jako anglická předloha. Především hl. postavy v am. Office - Michael a Jim - se liší od svých ang. originálů (David a Tim) tím, že postrádají zmiňovanou aroganci (která mě hodně bavila:-). Na duhou stranu am. verze je dostatečně politicky nekorektní a když se definitivně odprostí od originálu (od 2. série), začne žít svým životem a také začne být víc zábavná. Takže celkově hodnotím am. Office jako velmi dobrý seriál, který rozhodně není trapným remakem. I kvůli tomu, že americká verze "obohatila" kancelář o výtečnou postavu - zapáleného, ambiciózního, oddaného pracovníka Dwighta. Ten má svého anglického protějška v postavě Garretha ale po pár dílech jsem dospěl k závěru, že jde spíš o originální výtvor amerických tvůrců. Místy opravdu geniální postava:-) ()

Bonaparte.

Tak mi to trvalo 2 celé série, než jsem tomu přišel na chuť a přeorientoval se z naprosto dokonalé britské verze. Největší ztráta je na pozici Garetha/Dwighta. Mackenzie Crook v britské verzi je jedinečný, avšak stále reálným obrazem určitého typu člověka. Naopak v americké verzi jde už spíše o psychopata. Carell na pozici šéfa dobrá volba, trošku postrádám to hraní s kamerou, které Ricky v trapných chvílích umí výborně. Tady bych jako příklad uvedl, když v jedné z prvních epizod vyhazuje (jako kanadský žertík) svoji sekretářku. Steve to však nahrazuje svým temperamentním jednáním. Velké plus si u mě americký remake vysloužil hereckým obsazením právě postavy Pam. Dalším plusovým bodem je rozmanitost epizod, je vidět že nápadů bylo požehnaně, takže nezbývá než kvitovat vznik americké verze. Bojím se, že s přibývajícími díly bude kvalita upadat (u britské verze to vzhledem k počtu epizod je nereálné) a jak Ricky Gervais v jedné ze svých uvítacích řečí na adresu americké verze poznamenal "Quality, not quantity... sooo". || Momentálně jsem na konci 7. série a úroveň Kanclu bohudík neklesá. Vlastně je to přesně naopak! https://www.youtube.com/watch?v=oBeHiPabqBE || Tak S07E22 pro mě The Office končí. Odchází hlavní tahoun M. Scott a já se nemám na co těšit v dalších epizodách. A samotná epizoda je kurevs** dojemná. :)) || 1. série: 60% || 2. série: 80% || 3. série: 90% || 4. série: 95% || 5. série: 95% || 6. série: 100% || 7. série: 100% || 8. série: 60% ()

Joe321

Tak narozdíl od původního Kanclu je tenhle víc mainstreamovější. Situace tu nejsou vyhnány tak do extrému po té trapné stránce. Spíš pak vypadají nepřirozeně. I celkově to spíš už působí jako sitcom než dokument, který si s Gervaisovým geniálním výtvorem dalo na první pohled lehce splést. V něm byly postavy velmi autentické a člověk jim to věřil, tady už moc ne. Carell je dobrý, ale zase... Ricky je prostě bůh. Ostatní herci jsou taky dobří a je pěkné pozorovat vývoj více postav než v britské verzi. První série mi přišla trošku slabá (obzvášt hned první zkopírovaný díl), ale druhá a třetí mě bavila víc. Ve stejném tempu pokračuje čtvrtá a teď pátá. PS: Kevin a Creed rulez! ()

Chen

Originál neznám, ale americká verze mě z počátku zaskočila. Netušil jsem, co si o ní myslet. Zdála se mi pouze a jen trapná, jenže po chvíli byla tak trapně zábavná, že jsem se v určitých momentech smál opravdu nahlas. Skvěle zahrané, netradičně pojaté a velice dobře napsané. ()

M.i.k.e

22/4/2021 - původnímu Kanclu sem nikdy na chuť nepřišel (i když je to přeci jen hodně dlouho co sem ho viděl a mám chuť mu dát ještě šanci) a po jeho americké verzi sem dlouho pokukoval a znal jen útržky.Teď sem ho konečně dal celý a za ten měsíc a něco co sem ho na Amazon prime sjížděl se z toho stala malá závislost.Nicméně,k jednotlivým sériím : 1-7 řada - tyhle série jsou všechny plus mínus na stejné úrovni.Sice občas pokouší divákovu trpělivost tím,že hrotí už tak vyhrocené a občas se rochní v trapnosti a neví kde je hranice,ale jinak je to skvělá zábava.Je to milé,vtipné,občas nasírací,občas dojemné a dohromady to funguje.Michael je jako manažer prvotřídni kretén a navíc ještě rasista,sexista,šovinista a homofob (upřímně pochybuju,že by podobná postava dnes prošla),ale Carell ho hraje tak dobře,že mi nakonec chyběl. 8.řada - po odchodu Michaela sem se bál,jestli tím Kancl trochu neutrpí a nestalo se.Minimálně do Floridy je osmá řada milé zábavná a vtipná a dokonce i trapnosti není tolik.Bohužel s odjezdem na Floridu se série zlomí a závěr je hodně slabý a psychiky náročný. 9.řada - od začátku jedno velké WTF.Nechápu co se scénáristům honilo hlavou,ale to co tu předvádí se jen tak nevidí.Ze skoro všech postav jsou nesympatická sobecká hovada,kurví se vztah Jima a Pam a korunu tomu nasazuje osobnostní twist Andyho,který se z oblíbeného a relativně normálního změnil v naprosto odpudivou figuru,která popírá sebe sama z předchozcích řad.Ne snad,že bych byl jeho velký fanoušek,ale tohle se v seriálech zas tak často nevidí.I přesto jsem ale i poslední sérii dal čtyři hvězdy,protože naštěstí přišlo posledních cca pět epizod a ty zase vrátily Kancl tam kde byl a navíc to byla i solidní nálož po emoční stránce. suma sumárum - jsou samozřejmě i lepší sitcomy než Kancl,ale i když mě docela často extrémně vytáčel,zamiloval sem si ho a časem se k němu rád vrátím. ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování