Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Triny

něco jako mladší bráška Indiany, ale stejně vtipný a nápaditý! Některý scény sice málo uvěřitelný, ale to k žánru filmu patří;) Takže pro mě koukatelný humorný dobrodrůžo se sladkým Noahem Wylem v hlavní roli:) ()

majxik

Dejte dohromady Mumii a Indianu a dostanete The Librarian. V tom to připadě první díl trilogie. Na neštěstí lopežnictví knihovník zvládá docela dobře a pokuď podobnosti nebudete přímo vyhledávat, nebude vás to ani při sledování rušit. A co nakonec dostanete? Podrůměrnou fantasy, a poměrně dobrou komedii s hodně akčním příběhem který není ani skvělý a ani špatný, prostě takový který neurazí ani nenadchne. Proto bych celkově tento snímek zařadil do průměru 3 hvězdiček. ()

Tomik.

Jedním slovem strašné. To, že inspirace v Indianu Jonesovi zde byla více než očividná, by mi ani tak nevadilo (žádný zvláštní citový vztah k Indianu Jonesovi nemám). Ovšem fakt, že se film v některých místech až nápadně moc podobal Kačerům, přes srdce prostě nepřenesu. Kdyby aspoň kopírovali kvalitně… bohužel, jednalo o velmi nekvalitní "remake". Děj stupidně přímočarý, postavy a dialogy nic moc, dokonce ani ona pověstná chemie mezi ústřední dvojicí nefungovala. Ano, postavy mi tady vadily asi nejvíc, v tomto žánru to na jejich výkonu vlastně stojí (a Sonya Walger byla nesnesitelně protivná). Škoda, ač byla myšlenka sebevíc prostá, šlo z ní vytěžit mnohem více. Takhle jsem se dočkal pouze obrovského molochu klišé, přihlouplých scén, laciných efektů, slabé hudby a hromady děr ve scénáři. Film jsem sledoval v rodinném kruhu a společnými silami jsme těch chyb našli opravdu spoustu. Prostě někdo jednou večer na koleně spíchl film, který slepil snad ze všeho, co za svůj život viděl. Jinak si to nedokážu vysvětlit. No co víc psát. Jedna hvězdička za Noaha Wyla, toho jediného si z celého filmu vlastně pamatuju (je to sympaťák a některé scény s ním byly fajn). Jinak už ani pomalu nevím, o čem to bylo… jo vlastně už si vzpomínám, o ničem. Nedoporučuju. ()

fabecc1222

Velmi sympaticky obsazený nízkorozpočtový TV film, který se však svou pohodovostí, a tím, jak si na nic nehraje, hodí dokonale do TV vysílání na libovolný večer. Povedený hlavní hrdina a správně přepálený záporák, a určitě jedna z nejlepší variací na Indiho, která u nás běžela v TV. ()

blackJag

Asi jsem nebyl v pořádné trashové náladě :-) Opravdu, nebavilo mě to. Chabá vykrádačka Indiho eskapád s herci bez charisma. 40% ()

iantomasik

Pro celou tuhle sérii mám neobyčejnou slabost a to hlavně proto, že její autoři dobře chápou, že vykrádají inidanu jonese, který vykrádá zase klasiky s bogartem a že jejich diváci to vědí. A nevím proč, ale mám dojem, že jim to vůbec nevadí, protože se u toho dobře baví a tahle zábava se nějak dokáže přenést i na diváka a zábava je v tomhle žánru to hlavní. Je to levné, ale milé! ()

jenik71

Pokud byl záměr natočit úsměvnou parodii na Indiana Jonese kříženého s Tomb Raiderem, což předpokládám, potom musím dát lepší tři bodíky. V opačném případě bych dal o hvězdičku míň. Flynn Carsen je postava sympatická, dobrodružství a přiměřená dávka humoru tu je také a o to přece šlo. Není třeba v tom hledat nic jiného. ()

Pecival

Tvůrci velmi správně vyhodnotili, že mizernou akcí a děsivými triky velkou díru do světa neudělají a tak vsadili na humor a nadsázku. A v mém případě se docela trefili, musím říct, že jsem se slušně bavil, navíc film se mi zdál čím dál lepší. Jistě, že je tato nepokrytá vykádačka Indiho strašná ptákovina, Noah Wyle není (při vší úctě Ford), ženská mi taky k srdci dvakrát nepřirostla, dost scén nefunguje jak by si asi tvůrci přáli, ale suma sumárum příjemný film, který zhltnete jako jednohubku. Mít rychlejší rozjezd šel bych na 4. ()

giovanni3

Indiana Jones mě moc nebavil tudíž jsme ani nic nečekal od jeho nového chudšího kolegy. Nic speciálního se také nedělo. Pobavila perfektní ochrana artefaktů v ,,muzeu,, kdy tam byli 2 ,,lbí,, strážní a nikdo víc.... Pak logicky Flynn sbalí (kolegyni jak jinak)... Nevím no nuda.. 2z5 za snahu.. ()

Fox85

Kdysi dávno jsem viděl dvojku a dobře si pamatuju, že to byla blbost. Jednička se podle mě přibližně vyrovná, tady je ale alespoň pěkná ženská představitelka (sorry Gabrielle, ale ty pěkná nejsi). Jednoduchý film s primitivním dějem (možný SPOILER) - záporák chce získat něco opravdu mocného, tak to musíme najít dřív, ale nakonec mu to všechno pomůžeme získat, abychom ho v závěrečném souboji porazili a tu věc získali pro sebe. ()

lskala

Kopí osudu?! Kurva co to je?! To už za chvíli bude hovno osudu, tampón osudu, nůžky osudu??? Nehorázná ptákovina! 20% - 1* ()

BMAJTZ

Chce se mi zvracet. Dobře na Flynna Carsena, aka Librariana, jsem se chtěl podívat z jediného důvodu a to, že jsem si myslel jaký to nebude super film ve stylu Indiana Jonese. Teda vždycky mi to bylo předkládáno jako nízkorozpočtový Indiana Jones, no nízkorozpočtový rozhodně je. Neubráním se spoilerování, takže kdo se nechce nechat překvapit nechť nečte dál. Takže Flynn Carsen, coby 30ti letý student s dvaceti dostudovanými školami, to je stihl opravdu rychle, je prezentován jako vědátor první třídy a nejspíše nejchytřejší muž na planetě, je ze školy vyhozen, protože ho baví se učit. Ač už tato premisa je neskutečný blábol, je to ještě lepší. Čirou náhodou dostane práci knihovníka, protože z kapiček moči předsedkyně komise zjistil, že v pěti letech měla ráda vanilkovou zmrzlinu, CSI hadra. Dostane práci jako knihovník, ale knihovník je jenom krycí označení pro supertajného agenta co se stará o nějvětší historické památky světa. Celá knihovna je nejstřeženější místo planety a kromě samotného Flynna v ní pracuje ještě bývalý knihovník jedna úřednice a 4 vojáci. A oním super zabezpečením jsou myšleny jedny železné dveře k nimž mají kliče dva vojáci, kteří před těmito dveřmi stojí. Nedivil bych se kdyby tak knihovnu vykradlo pětileté dítě a tak není divu, že se to po zuby ozbrojenému komandu podaří a ukradnou jednu třetinu všemocného kopí. Flynn je tedy vyslán na misi, kde se musí pokusit získat kopí zpět. Jediné co sebou dostane je nápověda v podobě knihy která je psána Ptačí řečí, což je údajně řeč kterou se mluvilo před Babylonskou věží. Touhle řečí nikdo na světě mluvit neumí a Flynn přesto, že z knihovny odchází s hláškou, že hyeroglify byly rozluštěny za 17 let stovkou vědců a ještě k tomu měli Rosetskou desku, tak celou knihu rozluští v letadle za 7 hodin 3 minuty a 21 sekund. V letadle se najednou semele rvačka během které se Flynn seznámí se žhavou kungfu kočkou, ze které se nakonec vyklube jeho bodyguard. A co svět nechtěl jsou nuceni z dopravního letadla vyskočit ve výšce 10000m a když v této výšce otevřou dveře letadla tak se prakticky nic neděje, jenom trochu fouká vítr a cestující v druhé třídě dále nerušeně sledují televizní noviny. Následuje hromada naprosto zbytečných a trapných scén, jako vyčtení aktuální polohy na úhlové vteřiny jenom z letu ptáka, přechod přes ztrouchnivělý most který nečekaně spadne a přepadení domorodým kmenem, který mluví portugalsky přestože se nachází v Mexiku. Jak tak Flynn a kočka, jež je taky odbornicí na přežití v džungli, utíkají před bandou zlosynů, ocitnou se v řece, načež spadnou z vodopádu. Flynn si vzpomene na citaci z knihy, že mají vylézt z řeky až na ni přestane svítit slunce. A v naprosto náhodném místě uprostřed jungle, kdy už je porost dostatečně hustý a slunce na vodu už nedopadá, vylezou oba z vody, na to, že ona kniha byla napsána před tisíci lety, tak se onen porost asi vůbec nezměnil, ale budiž. Flynn si prakticky z prstu vycucá, že musí ujít z tohoto naprosto náhodně zvoleného bodu přesně 631 metrů naprosto náhodně zvoleným směrem, kde úplnou čirou náhodou opravdu objeví Mayský chrám, který byl ztracen kdoví kolik let. Následuje pár dalších naprosto zcestných a stupidních scén na jejíž konci Flynn získá druhou část kopí, kterou mu nečekaně záhy banda zlých hochů zase vezme. Dalších 5-10 minut je vyplněno blbým tlacháním o ničem a to je přivede k poslední části kopí. Tu Flynn najde ve ztraceném klášteře uprostřed hor, který nejde ze vzduchu najít protože onen klášter je rozložen na naprosto nepřehlédnutelném místě s krajinou jako z pohádky. Takže musí vylézt z vrtulníku a hledat po zemi, hovadina kde na tohleto přišli nechápu. Nebudu napínat Flynn za 15 vteřin rozluští hádanku vztahující se ke křesťanskému bohu, na niž se lidstvo snaží najít odpověď už pár tisíc let, samozřejmě tahle křesťanská hádanka se nemůže nacházet na ničem jiném než na soše Budhy. Skupince hrdinů se podaří zlosynům utéct a až se spolu v hotelu vychrápou, tak kungfu dívku společně s kopím Flynnovi ukradnou z hotelového pokoje, ve kterém se sám nacházel, proč ho nezapíchli když spal je mi záhadou. Přeskočme úplně na závěr kdy Flynn bojuje o kopí zatímco kungfu girl a jeden jeho obtloustlý představený (onen bývalý knihovník) zpacifikují celou armádu hrdlořezů. Ukáže se, že kopí je úplně na hovno, protože je to stejně jenom klacek a přestože je Flynn totální debílek, tak sám zneškodní i hlavního bosse. Na závěr ještě vytáhne Exkalibur z kamene, představí matce svoji novou holku, která ho málem rozmašíruje motorkou a protože po nich de další banda co cestuje časem vydají se na nové dobrodružství. Podtrženo sečteno je to slátanina jako kráva, naprostá nulová reálnost a přestože se to má asi tvářit jako komedie je to trapné až na půdu. Připouštím bere se to s nadsázkou, ale je to tak neuvěřitelně stupidní, že jsem si celou dobu říkal jestli to myslí vážně. A na herecké výkony se raději neptejte. Bojím se podívat na další díly. () (méně) (více)

kenkaku

Tak trochu jiný Indiana Jones, který si mě celkem získal. Svérázné pojetí, nadsázka a zábavnost je vyvážena tak akorát, že si nepřipadám ani jako sledovat trapný plagiát Indyo ani jako pokus o lobotomii od Lary Croft. Dobře nastavené a funkční (proč by jinak existovala další dvě pokračování co se mi líbila úplně stejně?). Teď "copy" a "paste" ještě 2x zde a zde :). ()