Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Zevon

Nic než pastva, pokud dojdete z hospody, nechce se spát, práh vnímavosti v nových hloubkách, potom jo. Upocená snaha vymanit se z béčkové produkce, ale opravdu jen upachtěná. Všechno chabé, zvláště herecké výkony, ukecaná tvrďačka mi lezla šíleně na nervy, já ty pózy opravdu nesnáším...Navíc nechápu, kam se museli srát do světa, když si mohli pro to zajet do Rakouska, celé je to prostě šmejd. ()

artuš

Zdařilá napodobenina Indiana Jonese. Koho by napadlo, že knihovna má ve sklepě tajný úkryt s nejbánějšími předměty jako je třeba Archa úmluvy, nebo samo se pohybující meč Exkalibur. I šéf knihovny je trochu divný, když se zjevý z ničeho nic v televizy, nebo vyjde ze stěny prostě divné. Ale zábavné. Akce v tomto filmu byla super. Tenhle film se hodně přiblížil úrovni Indiana Jonese. Nechyběla ani krásná žena, která se stará o nemotorného knihovníka. Je to prostě film, při kterém se pobavíte i něco naučíte. ()

HonzaMag

Další televizní odvárek těžící z popularity nedostižného Indyho navíc s neznámými hereckými představiteli - výjimkou je pouze lynchovský Kyle MacLachlan v roli padoucha. ()

waska

Dobrodružný film ve stylu Indiana Jonese není určitě co do kvatily stejně dobrým film, ale určitě neurazí a občas i pobaví. Neohrožený "sečtělý" knihovník Flynn Carsen se konečně vymaní z mateřských pout a vydá se za dobrodružstvím. Škoda jen padoucha nepadoucha MacLachlana, který opět ukázal, že nemůže hrát záporné role. ()

FoxMulder odpad!

Prefabrikovaná, totálně nenápaditá americká sračka o nepopulárním šprťákovi a jeho cestě ke stavu kulervoucího zachránce planety. Otřes a ubohost na všech frontách. ()

Sign

Opravdu se Vám všem omlouvám, nechcu nikoho urážet, ale tohle je hnusná rádoby náhraška Indiana Jonese... ()

rejsek9

Celá Carsenova odysea stojí zato ji tak jednou zhlédnout a dost. Já ji viděl už třikrát :(. Z dob, kdy jsem byl ještě malý na stahování filmů (ono to ani nebylo tak v módě) a jediný přísun byl tedy z televize se jednalo o docela originální snímek v televizi. Škoda, že tohle bývá vrchol sezóny u TV Nova, která je schopna to pustit i čtyřikrát za rok. Jedná se o obyčejnou televizní produkci, která je sice upřímná a trochu zabaví, ale člověk hned na ni zapomene. Akorát mě Noah Wyle přesvědčil o tom, že měl na více v prosazení se ve filmovém průmyslu. ()

boni

Flynn Carsen je tak strašně špatný, což jsem dle ohlasů tak nějak očekával, až je svým způsobem dobrý, takže velmi těžké hodnotit. Hlavním problémem filmů, které se snaží napodobit nedostižného doktora Jonese, je to, že se ho snaží až moc kopírovat a to je prostě z podstaty věci špatně. Naproti tomu Flynn si jde svojí vlastní cestou, pravda, hodně ujetou cestou, ubíhá v celkem slušném tempu, a tím, že se nebere vůbec vážně, tak zde tu a tam vznikne vtipná situace. Navíc koukat něco přes hodinu na Sonyu Walger nemůže být nikdy na škodu. Leč bohužel tady pozitiva končí a začíná kritika – příběh neexistuje, seriózněji točený dobrodružný film se točí jinak, parodie na dobrodružný film by se měla točit jinak, doteď si nejsem jist, o co to vlastně byl pokus, Noah Wyle je i přes svoji „působivou“ hereckou minulost (další důvod, proč bych se na Pohotovost nedíval ani za zlatý prase) naprosto tragický a těch vtipných scén tam je ve výsledku jako šafránu. Sám jsem velmi zvědav, zda ještě naleznu nějaké síly na další díly. ()

Likan7

Takhle do dopadá, když všichni ví, že točí úplnou kravinu, ale umí si z toho udělat srandu. Chtěl bych být na natáčení, museli se tma ř ezat od začátku do konce. S Flynnem jsem začal hned po dokoukání brakových Lovců pokladů, a takovou divočinu jsem nečekal. Občas to je vtipný a směšný (a věřím, že to z drtivý většiny takhle chtěli), ale těch absurdit, příšerných triků a lapsů je fakt v průměru 10 na minutu, a po nějaký tý hodince to je už prostě i na mě moc. Sonya Walger je zase ale pěkná... Zbytek za nic nestojí. ()

Threepwood

Takový roztomile stupidní filmeček,který moc nepobaví,ale rozhoně neublíží.A jestli bude dvojka tak se na ni nejspíš podívám. ()

tucnak

Tak to snad ne:) To bylo trochu moc. Naprostý klišé tu, naprostý klišé tam, co na tomto filmu bylo původní vůbec netušim. Vykrádačka všeho možnýho od Indyho po Kill Billa. Čekala bych, že to bude aspoň pořádná sranda, co se absolutně nebere vážně, ale ani to tak uplně nevyšlo. No občas sem se zasmála, ale bohužel hlavně těm "akčním" scénám, krásně věrohodným počítačovým efektům a hudbě co tak skvěle dotvářela atmosféru. Jo a ještě padoušský pohledy Kyla MacLachlana mě dostaly:) ()

Tiiso

Chtělo by se mě věřit, že celý tým, který se podílel na výrobě, tento film myslel jako jednu ohromnou zábavu a že se neberou vážně a pak by zasloužili hromadu hvězdiček. Ale i nevážnost se musí umět udělat s vážným odhodláním. Z celého snímku je cítit splácanost všeho možného, vykradené scény, ale nikde není jasný náznak parodie. Parodie má vypadat jako parodie. Musím z ní cítit právě tu pravou nevážnost. V tomto filmu tomutak prostě není. Humor je místy naivní až trapný. Takže po shlédnutí, ve mě toho hezkého moc nezůstalo. ()

wOOzIe

No tak tohle je, ale blbost. Efekty děsný, herci zoufalí, hudba rádoby drsná, ale trapná a stupidní příběh. Velmi se zdráhám označit tento čin za béčko, spíš céčko. Nechapu jak toto mohou vůbec vysílat v televizi a to ještě ke všemu od osmi hodin. Je to prostě děs a hrůza a tenhle paskvil může byýt rád že dám tu jednu hvězdu. ()

RajCZitko

Tak toto bylo docela silný kafe i na mě. Chvílemi jsem uvažoval nad vypnutím, ale byl jsem statečný a vytrval jsem. Nakonec jsem se smál tomu, jak je to prostě idiotský, nepravděpodobný a krásně dementně sestříhaný :D Na toto koukat fakt nemusíte, o nic nepřijdete. ()