Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk. (Bontonfilm)

dawe787

Velmi detailní story o cestě židů, kteří cestovali do táborů smrti. Nechápu, proč tento film nevyšel u Bontonfilmu na DVD doposud. Naštěstí jej odvysílala ČT2 v roce 2008. ()

KoleckoR

Film se odehrává prakticky v jednom vagóně, kde se setkají osudy neznámých lidí při deportaci do Osvětimi. Mísí se ze vzpomínek na předešlý život, postupným umíraním "spolucestujících", nenáviděnými esesáky, marnými pokusy o útěk. Film se snaží zaútočit na city a ukázet peklo (nebo to teprve přijde?) ()

ypres.bass

Člověk může být sebesilnější, největší sílu však získá když se spojí síla fyzická se silou vnitřní a to ještě posílené touhou žít. Ano touha žít je to vočom tenhle film je. Touha žít a přežít. Ta touha, když ne sebe, zachránit a darovat život alespoň svým blízkým. Škoda jen, občasných hluchých a vlekoucích se míst. 3-4* ()

Narciska

Špatně nalíčení přehrávající herci mě stihli během 5 minut přesvědčit, že tohle se nepovedlo ani na úrovni základního filmového řemesla. Těch pár scén ukázalo, že scénář plave na vodě. Ono pokud tvůrcům nestačí téma tak silné jako holokaust bezesporu je a musí se uchylovat k podbízivému sentimentu, tak to opravdu smutné je, jen jinak než bylo myšleno. ()

Eluin

Tedy, soudě dle některých komentářů jsem asi trochu divný, ale mně se film líbil. S minimem prostředků (takřka celý děj se odehrává v jednom vagonu) se natočilo působivé drama. Po odchodu z kina jsem měl v sobě takový zvláštní pocit... Ty flashbacky....ano, trochu to film ruší, ale jinak bych na tomto snímku nic nekritizoval. A navíc, Vojta Kotek je jednou z prvních postav, jež tam umřou:-). ()

jenjan

Už jste se někdy probudili ze zlého snu a místo teplé a měkké postele jste byli v dobytčáku, který mířil do Osvětimi a vedle vás stála zbědovaná a vyšinutá Nina Divíšková, zoufalá a pološílená Magdaléna Sidonová, zpocený a zapáchající Juraj Kukura, do prázdna hledící Igor Bareš, zlomený Stanislav Zindulka, ještě víc vyhublý Václav Chalupa, vystrašený Vojta Kotek a bezmocný "komisař Rex“? Ne? Tak řekněme jednou pro vždy náckovi a levnému nacionalistickému hňupovi NE! ()

drankeryth

Spravne vykreslene drama o transporte Zidov do koncentracneho tabora Osviecim. Aj ked cely dej filmu sa len odohraval vo vagone plneho Zidov, tak mu to vobec neubera na hladky priebeh sledovania filmu, comu som len rad. To neznesitelne napatie Zidov vo vnutri vagonu, co sa s nimi stane bolo dobre zahrane a tiez vkusne zakomponovane dialogy ludi v nom mali ten spravny smrnc a nenudili ma. ()

yvona

Vlekoucí se NUDA, chvílemi přeslazená kýčovitými obrazy dávných vzpomínek, protože se , holt, nějak ty dvě hodiny zabít musí. Mimochodem, toho varietního umělce bych sestřelila už po první třetině filmu. Takový paskvil si snad Židé ani nezaslouží... ()

MickeyStuma

Co mi paměť sahá, nevybavuji si snímek   zabývajícím se pouze prožitky židovských   občanů během cesty v dobytčáku do   vyhlazovacího tábora Osvětimi. Tady máme   možnost něco takového vidět a udělat si   obrázek o utrpění ve stísněných   podmínkách. Příběh začíná německou razií   na židy a končí příjezdem do tábora.   Dvouhodinová stopáž se snaží navodit onu   dlouhou cestu, ale bohužel výsledek zůstal   někde na půli cesty. Zoufalost, nářky a   všudypřítomná smrt se snaží tlačit na city,   ale diváka jakoby to nechalo chladným. Několik   vyhrocených situací se sice najde, avšak na   roztahanost děje je to poněkud málo. Byť je   snaha viditelná, nepodařilo se tvůrcům onu   hrůznou atmosféru úplné trefit. Vypadá to   spíše jako divadelní představení v útrobách   jednoho vagónu. Na ojedinělost snímku je to   vcelku škoda. ()

Heavyman

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka. Pochmurná cesta z Berlína za horkého počasí bez dostatku tekutin a potravin v přeplněném vagónu končící v Osvětimy zprostředkována cestovní kanceláří Konečné řešení. Dalo by se to označit skoro za road movie. ()

brumbrum

Mam rad tento typ filmov - ale toto spracovanie bolo hodne slabe, vaham medzi 2-3*. Dve hodiny sledovat smadnych Zidov, jak si kadiac do kibla spominaju na bohaty shabbat, nocojaviem.. 3*, ze to museli mat fakt tazke.. ()

bolf!k

Pokud nejste studenej čumák tak vás Poslední vlak strhne s sebou a vy budete pociťovat stejnou úzkost jako pasažéři onoho vlaku 75% ()

Rizek75

Včera (24.6.) jsem na ČT2 natěšen koukal na film Poslední vlak, musím ale konstatovat, že to byla nevydařená fraška na téma židovské otázky. Realita byla určitě taková, jak ji film líčí, ale herecké výkony hlavního představitele a ani českých herců mě nepřesvědčili o tom, jaká muka ve skutečnosti prožívali lidé namačkaní ve vagónech. Vše bylo víceméně popisné, se snahou po autentičnosti, avšak tato snaha nevynikla ani v dialozích postav, ba naopak. Jako učebnicový příklad masové likvidace lidí, respektive Židů (v tomto případě německých), posílaných do Auschwitzu možná dostačující. ()

Joeey

Začnu reakcemi na ostatní komentáře. Co se týče negativních hodnocení, tak tam bych souhlasil jen s těmi retrospektivami. S čím však nesouhlasím, je kritika hereckého obsazení. Gedeon Burkhard zvládl hlavní roli velmi dobře a ani další (známí) herci rozhodně neubírali filmu na celkové působivosti. Neznámé tváře bývají pro filmy, které mají věrohodně popsat vážnou událost, přínosem, ale tenhle film podle mě funguje i se známými herci. Vlastní hodnocení bych shrnul takto: Profesionálně natočené drama, které navzdory dlouhé stopáži upoutá pozornost od začátku až do konce. ()

Kaučuk03

Velmi silný příběh, výborný námět. Pokud si vyberete takhle emočně silné téma, moc sprasit se toho ani nedá. Tady všechno taky bylo ok, ale 2 hodiny byly trochu moc. A ačkoliv byl příběh jakkoli silný, mně to prostě nevzalo. Nejsem necita, ale neměl jsem pocity lítosti a jako velký nedostatek beru to, že jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu a bylo mi jedno, kdo se zachrání. Zkrátka studené jak psí čumák a retrospektiva to také nezachránila. Spíš než do kin, to mělo jít do televize. ()

Lucas87

Tento film vznikl v česko-německé spolupráci, můžeme zde vidět plno známých tváří. Rozhodně bych tam neobsadil Kotka, ten se tam opravdu nehodil, možná proto raději skočil z toho vlaku. Nejvíce mě uchvátila ta scéna kdy obyčejní vojáci davájí své potraviny těm židům namačkaným v těch vagonech. Vedoucí vlaku je typický fašistický fanatik, který nechápe jejich soucit. Záběry z pomníku holokaustu na konci filmu jsou zvláštní, to místo v Berlíně musí stát taky za návštěvu. ()

anitae

S filmem mám i po letech problém, nějak většině postav nevěřím. Opět mě dojaly první krůčky i smrt malých dětí, a role kabaretiéra a pianisty. 3,5* ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu