Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Hubis_

Kdybych měl hodnotit první sérii,tak hodnotím na výbornou.Jenže hoši utekli z vězení a od té doby to šlo se seriálem z hodně vysokého kopce.Neskutečná slátanina kravin,zbytečných zápletek a nových postav které tam opravdu nemuseli být.O 4.sérii radši ani psát nebudu.Ale co se mi na seriálu líbilo,byl herec Robert Knepper alias T-bag.Jeho herecké projevy se mi neskutečně líbili!! Měním hodnocení z pěti na tři. ()

Kopi1

Možné spoilery! 1. série byla bez chyby - plánování, pořád se vyskytují nějaké problémy, prostředí věznice, odhalování pravd....- 95%. 2.série - už to přeci nebylo ono, jako když byli ve věznici. Ani by mi nevadilo, že se hodně soustředili i na ostatní, ale podle mě až moc, ale jinak dobrý - 80%. Ve 3.sérii jsem byl tak rád, že tu máme znova další vězení, ze kterého to vypadalo, že neni úniku...Skvěle naplánovaný další útěk a prostředí taky velmi dobré. Škoda jen, že se tam přimotal Whistler, který se mi líbil každym dílem míň a míň - 85%. 4 série se už natáčet neměla, jenom zbytečné prodlužování, které kazí výborně rozjetou celou sérii. První polovina byla ještě dobrá, ale druhá....uff. Skončete radši u 3.série. 65% za 4.sérii, když přimhouřim obě oči. ()

Hapretor

Na zabití času a pasivní odpočinek posloužilo. Je to takový "brainwash" před spaním. První série krásně graduje. Od druhé to jde jen z kopce. A je to čím dál debilnější. Nicméně jsem to vydržel až do konce, protože jsem byl prostě zvědavý, jaké další nesmyslné a "nečekané" až šokující zvraty tam zase ti "geniální" scénáristé namixují. A konec je zbytečně smutný a useklý. Ovšem ne tak debilní jako třeba u Dextera !!! ()

robo7773

Celkovo vydarený seriál a sledoval som to s napätím čo sa stane, dostatok nečakaných vzratov a hlavne prvú sériu som žral ako malý chlapec. Videl som všetkých zatiaľ uverejnených 81 DIELOV vo štyroch seriách ešte neukončeného seriálu. ()

hEROic

První série jsou skvělé, překvapivé a napínavé, v této části se jedná o jeden z top seriálů. Poté však přijde prudký kvalitativní pád a začne se vařit z vody. První série 90% ()

GOREGASM

1. série - ** (45%) Tak jsem díky Covidu, a s tím související neschopností přijímat a zpracovávat náročnější látku, dal Prison Breaku druhou šanci a svou jednoduchostí a nepotřebností některých mozkových závitů při jeho sledování mi možná pomohl překonat u dané nemoci v nevědomí to nejhorší. Vězeňské drama, kde vězni sprosté slovo neutrousí, jednají spolu jako v rukavičkách a jediné násilí páchají těmi nejzlejšími pohledy, by mohlo fungovat na půdorysu hodinu a půl dlouhého filmu s kvalitní hereckou eskadrou, nikoliv na ploše 22 dílů seriálu, který je tak zoufale necharismatický stejně jako jeho producent, Brett Ratner. Herecky je to taky velká bída, neznámé tváře nemají koule a herecká esa jako Stormare, nebo Kepper jsou tady herecky na dovolené. Nejhůře z toho ale jistojistě vychází Dominic Purcell, který svým slzopudným herectvím vyhnal Covid z mého těla definitivně :-). Chvilku mě bavil Wentworth Miller, ale taky umí jen jednu polohu a ta se brzy omrzí a jeho stonefaced ksichtík vás přestane bavit. Finálním průserem je potom příběh a jeho dynamika, kde si tvůrci pletou pojmy a ty pseudonatahované cliffhangery jednotlivých dílů už jen v souvislosti s nic nedělající pracovní skupinou vězňů, kteří svůj plán realizují tak nenápadným způsobem, až je to vůči inteligenci dozorců a diváků urážlivé. A hlavně komické. Politická konspirační dějová linie nemusela dopadnout stejně špatně, ale to by scénáristi nesměli zahlazovat jeden mindfuck ještě větším mindfuckem. Pak už je vám totiž všechno jedno a jen si říkáte jakou číčovinu ještě vymyslí. Ale abych nebyl jednostraně kritický, tak poslední dva díly naberou velmi slušné tempo a dá se říct, že svou kvalitou jsou hodně jinde ve vztahy k předešlým dvaceti a docela jsem zviklaly na druhou sérii. P.S. Sarah Wayne Callies mě uhranula svou křehkostí ani nevím jak :-). 2. série - **** (80%) Tomu se u nás říká jako den a noc. Druhá série je opravdu ve srovnání s první sérií jako černá a bílá. Útěk vězňů má grády, postavy se konečně chovají logicky (kromě tupého Franklina) a dějí se sakra zajímavé zvraty, které opravdu vtáhnou. Zároveň herecky slabé články první série (že Dominicu) jsou doslova jako polité živou vodou a tlačí divákova očekávání vzhůru a přidávají se i postavy nové, kde dominuje výborně trefený casting Williama Fichtnera aka FBI ejdžnta. Ano, mohl bych být rýpavý a zkritizovat pár nelogičností, ale Prison Break mne mimo jiné naučil být akceptovatelně shovívavý (přeložte se individuálně) a jediné co bezpodmínečně zkritizuji je překombinovaná koncovka, která kazí dojem z celé série, přestože otevírá zajímavá vrátka. Mohli k tomu ale chlapci scénárističtí dojít elegantněji. 3. série - *** (66%) Třetí série nám chce od začátku na plné koule ukázat do jak drsné, za hranicí lidské důstojnosti fungující věznice se to naši Američtí uprchlíci dostali. No, budete jim to věřit asi tak dva díly a pak si v klidu a s nohama na stole zkouknete, jak Michael Scofield a pár jeho nohsledů vemou roha i z panamské věznice. Děj je zamotaný, o twisty není nouze, ale slepé uličky hlavně v prostředí věznice jsou řešeny velmi nereálně a za mě hlavně nechápu, proč je scénáristé vůbec vytváří a následně do extrému hrotí, aby si pak na svou blbost sami naběhli... Ale budiž, jsem tolerantní, postavy jsem si hlavně díky druhé sérii docela oblíbil, a když akceptuju, že tohle je spíš oddechovka seriál, než dramatická smršť ala HBO, tak třetí série ušla a jsem zvědav, jak tohle zamotané klubo nakonec dopadne. 4. série - **** (80%) O čtvrté série se dá napsat mnoho, protože je setsakramensky dlouhá, protože střídá vystřídá hned několik žánrů, a protože se snaží vše osudovým způsobem uzavřít. Ne všechno se povede k dokonalosti, ale většina zmíněného má především vysoký index zábavnosti s jednou kardinální podmínkou. Moc o tom, co se děje nepřemýšlejte. Prostě neřešte, jak se většinově dutohlaví vězni s násilnickými sklony stali technicky zdatnými členy Scofieldova heist teamu, který by nakopal zadek i Cruisově agentuře z Mission Impossible, na jejíž název si teď ani s pistolí u hlavy nevzpomenu. Čtvrtá série je přetwistovaná jako máloco, ale mě si Prison Break navzdory mé nekompromisní kritice průběžně získal, a proto hmouřím obě oči jako o život. Má to totiž spád, nikdy nevíte, kdo koho podrazí za šedesát vteřin a herecky si to za ty čtyři série taky moc hezky sedlo, přičemž paradoxně nejméně mě nakonec bavil Wentworth Miller a nejvíce William Fichtner a Dominic Purcell. Závěrečný dvojdíl se Sarou v kriminále vnímám jako zbytečný, ale finální dojem nekazí. 5. série - *** (60%) Kritizoval jsem už konec 4. série, který se snažil vypotit nevypotitelné a 5. série jde v tomto ohledu ještě dál. Tvůrci zneužívají naše oblíbené postavy v tak trochu krkolomných příběhových eskapádách, kdy zbytečně snižují kredit celé show a diváka dostanou už definitivně do polohy, že tady se může stát opravdu cokoliv. Podobně instantní lobotomii logických zákoutí vaši mozovny díky svižnému tempu a událostmi nabušenému ději ani nestihnete zpozorovat, natož aby vás to bolelo. Nicméně vylouhovanost námětu už je zde cítit na sto honů. () (méně) (více)

Xatrix

Skvostny serial, ktery si vas ihned po prvnim dile ziska. Herci jsou uveritelni, stejne jako jejich postavy a pribeh nepostrada prekvapeni. Podle meho nazoru nejlepsi serial soucasne doby. Jen doufam, ze serial skonci prvni sezonou, jinak by jeho kvalita zacala rychle upadat (stejne jako u s. Lost) ()

LANSA

Tak nějak jinej seriál. Cyhtí a nepustí asi proto jsem dal prvních dvanáct dílů na jeden zátah do brzkých ranních hodin. ()

iNKa 1104

Ňuf kukuč Michaela Scofielda s vytříbeným uvažováním, a drsoň kukuč Lincolna Burrowse se silnou fyzickou konstitucí... bratři stojící proti světu, který je obsadil do hry-hříčky, kde jde o život. Velmi nápaditá a svižná dynamika děje přináší opravdu nervydrásající spolu-útěk na všechny způsoby a nečekané zvraty... P.S.: Charakter, pro který mám slabost a jehož představitel je herecky naprosto neuvěřitelný - agent Mahone. ()

piotro

Tak prvé dve série boli perfektné, ale už je to raz tak, keď niečo zarába, tak to budú dojiť pokiaľ neprestane. A tento seriál je toho perfektnou ukážkou. Prvé 2 série 95%, potom to išlo z kopca. ()

Raaavenek

Bohuzel nesdilim nadseni vetsiny populace a to z nekolika duvodu. Serial je zbytecne natahovany, prostrednich deset dilu je ciste jenom o tom, ze se musime dostat na 22 dilu a tak se jede schematem "reseni problemu z konce minuleho dilu - zazracne vyreseni - novy problem". Navic tvurcum rychle dochazeji napady, takze se jednotlive veci neustale opakuji (nekdo nekde chybi, strazny se vrati a ten nekdo "celou dobu" byl jenom schovany za stolem nebo si zavazoval tkanicku atd.) Dil s falesnou popravou a zachranou na posledni chvili byl uz jenom vrchol. Prvni dily super, posledni super, ale mezi tim jen prumer. ()

dainio

To zase bude Nova frajeřit..budou mít Losťáky 3.řadu a Prison Break..pak šílená porce premiér filmů které jsme už dávno viděli v kině nebo dvd..To budou zase koláče..pak se zase rozjedou do dětských domovů..a udělají si renomé "hodné " televize.Odstartují si Ulici..otevřou růžovoučkou Ordinaci s naprosto otřesným hereckým obsazenstvem a hurá se sledovaností nahoru.. ()

pravo

Na začiatku sa musím zveriť, že nemám veľmi rád seriáli, ktoré nemajú relatívne ukončené jednotlivé diely a aj k PB som pristupoval s dešpektom i napriek skvelým ohlasom( skvelé recenzie ma aj LOST, ale mňa nezaujal), ale chyba lávky. Seriál mi neskutočne učaroval a nemohol som sa dočkať ďalšieho dielu, postavy sú fantastické, dej neskutočne prepletený, herecké výkony úžasné. 5 hviezdičiek i napriek podľa mňa zbabranému záveru 1 série. DODATOK- toto hodnotenie sa vzťahuje iba na 1 sériu, ak pozriem ďalšie komentár doplním. ()

Fat'Fatal

Do dvanáctého dílu první série se jedná o bezvadný napínavý seriál, protože původně to dvanáctidílnný seriál být měl. Jenže tvůrci až takový úspěch nečekali a tak seriál natáhli až na čtyři série. První řadu hodnotím 4 hvězdičkami, ta druhá polovina je už fakt dost natahovaná a to ještě nehodnotím tu druhou ... Zatím čtyři, ale myslím, že ve druhé řadě půjdu s hodnocením dolů, už jsem ji viděl dvakrát a moc jsem jí na chuť nepřišel ... // Sleduji v originálním znění s titulky. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye