Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

MIMIC

Necenzurovaná verzia?? V tom prípade by som hrozne rád vedel, čo vlastne bolo k videniu vo verzii cenzurovanej, keďže verzia necenzurovaná neobsahuje de facto nič cenzúrovaniahodné. Jeden odseknutý prštek? To som tuším videl v "riadnej" verzii House of Wax, taktiež v Resident Evil. Pár prostých úderov sekerou? Navyše (takmer) výlučne do záporákov ??! Nie je to teda skôr paródia? Alexandre Aja ma v Haute Tension milo prekvapil báječným psychoanalytickým uchopením látky (myslím, že časom sa tento jeho film ešte o trochu viac docení). V tomto remaku síce prejavuje (extrémnu) úctu k 1970s, na sebaúctu však pozabudol. Iste, tá rodinka zažila peklo, no Aja to peklo vôbec NETVORÍ, on takpovediac registruje predstavu o jeho podobe a podstate existujúcu v našom kolektívnom vedomí, čo je kvalitatívne celkom iná kategória (deväť z desiatich scenáristov by to urobilo veľmi podobne) a teda vôbec neprekvapuje, že som sa ani na sekundu nebál. Ak chcete vedieť, ako v skutočnosti funguje strach obete, odporúčam originál Texaského masakru motorovou pílou. Ak chcete vedieť, ako možno narábať s fyzickým násilím tak, aby bolo aspoň elementárne fascinujúce, odporúčam Rosemary´s Killer (alebo radšej nie). Som fanúšik hororu, takže je celkom prirodzené, že čakám prinajmenšom to, čo je sľubované. Chce mi niekto niečo vyčítať? ()

Omnibus

Při prvním shlédnutí průměr. Některé zdánlivé nelogičnosti mě naštvaly a bral jsem to jako film na jedno použití a víckrát netřeba. Chyba lávky. Dnes už ho mám v kategorii "mít po ruce", v případě chuti si to (třeba jen kousek filmu, jen tak, jako jednohubku) pustím. Například už jen ty počáteční titulky s historickými záběry atomových pokusů... Atmosféra jako řemen. Jeden z mála remaků, kterej je pro mě ještě o fous působivější, než původní film. Navíc, kolik z vašich oblíbených hororů je z kategorie 100% reálné - přesně tohle by se tam mohlo stát i mě ?!         P.S. Šel jsem tuhle u doktora na rentgnen a hned se mi v hlavě rozezněla ta ústřední melodie filmu ... DzUUU DzUUU ... ()

Goldbeater

Jestliže jsem dal původní Cravenově verzi dal 4*, tak zde musím přidat. Tenhle remake bych označil za velmi úspěšný a napínavý. Krve je tu jako na jatkách a kanibalové vypadají velmi děsivě. Žlutá pouštní krajina je krásně nasnímaná kamerou, a když přijde noc, nikdo nezůstane v klidu. Bylo mi potěšením sledovat tenhle masakr. Chce to dnes víc takových filmů! ()

kingik

Hutný horor, explicitní scény násilí a banda horských skřetů, jsou zárukou hororové kvality. Nový mistr hororu Alexandre Aja dává o sobě dostatečně vědět. 80% ()

Snorlax odpad!

Kdybych byla jako ty hory a měla jen oči, možná bych se pouze nudila. Takhle jsem nechápavě kroutila hlavou a dumala nad tím, jak někdo může zafinancovat takový scénář. Chápu, že ne každý je altruista, tudíž nebude posílat své peníze do míst postižených hladomorem. Ale rozumnější by bylo si koupit třeba nějakou novou vilku, auto, letadlo, nebo něco jiného pro radost, než opět zaplevelit filmový svět další bezduchou slátaninou. ()

dr.horrible

Jak veľa sa dá vyťažiť z priemerného béčkového scenára! Nevyzeralo to na nič extra, ale jak sa zotmelo a oni zaútočili, bola to jedna z možno 20 naj hororových scén ever. Aja je macher! Len by to konečne chcelo poriadny scenár. - - - - - - - - - - -  01.12.2023, RIP Ulož.to. Toto bol posledný film, čo som odtiaľ mal. ()

InJo

Hororová delikatesa pro silné žaludky. Rozjezd je možná trochu delší, než je potřeba, ale zbytku už mohu vyčítat jen velmi málo. Alexandre Aja se po Haute Tension osvědčuje jako excelentní řemeslník, který zvládl ryze béčkový scénář přetransformovat do velice brutální áčkové pecky, která vás bude zhruba od druhé třetiny držet pevně pod krkem zásluhou dusivé atmosféry, hektolitrů krve, hodně tvrdého násilí a přehlídky odporných a děsivých kreatur. Aja je pro mě osobně možná ještě talentovanější současný hororový tvůrce než Rob Zombie. 80 % ()

Šakal

Ultimátní žánrovka a splněný divákův (mokrý) sen, při které(m) jsem se nakonec přecejenom neudělal , ale do trenek jsem si (v pár vydařených momentech) samou radostí cvrnknul, to přiznávám. Navíc v záplavě všech těch současných infantilních puberťáckých (rádoby) hororů (popř. fantasmagorií typu Insidious) , působí toto svěží dílko jako osvěžovač vzduchu Brise. A nic na tom nemění ani skutečnost, že spíš než o klasický horor jde o řádně šťavnaťoučce krvavý thriller, takže „strach“ nehrozí, zůstává „pouze“ radost a čistá rozkoš z dobře odvedené.... řezničiny. Velmi jistá režie, nápaditá kamera, umně vystavěná a následně vygradovaná atmosféra, k čemuž zdárně napomáhá (průvodní) hudební doprovod, to vše naroubováno na zcela (ne)originální námět, lišící se však (od svých bratříčků a sestřiček) v jedné věci. Vše podstatné (jak by divák předpokládal?) se neodehrává v noci, ale za denního světla, což se nakonec ukazuje jako veskrze dobrý tah. Samotný příběh je zcela prostinký – typická americká rodinka versus sympatická vraždící („nukleární“) rodinka, jíž vévodí „Černobylskej starej Brůna“. Nic pro hloubavé „intelektuály“, ale jako oddechovka po náročném dni, která paradoxně nedá (téměř) vydechnout jsou The hills have eyes naprosto vyhovující. A koneckonců nechybí ani trocha toho „filozofování“. Že si nepamatujete? Tady je připomenutí.....“víš, jak by Freud vysvětlil tu tvojí fóbii z hadů, mami?....předpokládám, že otázku si zodpoví každý sám. Za sebe už pouze dodám: bylo mi, Sašo, (i napodruhé) potěšením. ()

IQ Tiqe

První půlhodina mi připadala dost nedějová a trochu nudná, pak se začalo něco dít, ale po 59 minutách jsem to vypnul, protože to, co jsem viděl bylo hodně nechutný a spíš mi to připomínalo nějaký brutálně úchylný porno. Fakt nechápu slavnou MPAA, proč tohle není NC-17. ... Nicméně po pár minutách zvědavosti, jak to dopadne, jsem to dokoukal a už to šlo - až tak, že jsem s blahým pocitem sledoval, jak jeden z hrdinů roseká někomu hlavu sekerou. ()

HoneyBunny

Tak tady patří veliké díky Alexandru Ajovi. Z toho, co vypadá jako konvenční vyvražďovačka udělal krvavý nářez, který potěší každého, komu se líbí starší kousky od Carpentera nebo Jacksona. Film se rozjíždí pomalu, představuje vám postavy, ale po první třetině se konečně dočkáte mutantských šmejdů, které vás Aja naučí nesnášet tak, že ke konci radostně hučíte, když dobře nabroušená sekyra růzpůlí zmutovanou hlavičku. A závěrečná scéna, to je lahůdka pro ty, kdo mají smysl pro humor. Doporučuju i příznivcům komisaře Rexe :). ()

Jordan

film natočený z lásky k žánru, z lásky k zábave a z lásky k mutovaným úchylom - a pravdepodobne z nepoddajnej náklonnosti ku krompáčom. Zopár neznámych hercov, opustená púšť a kopec krvi. Prototyp nízkorozpočtového trháku a veľmi brutálna zábava pre silné žalúdky. ()

Kudly4

Hory mají oči určitě patří mezi moji top dvacítku nejlepších brutálních Hororů. Jsem rád, že jsem si ho dnes mohl oživit a konečně napsat i komentář, který mi tu chyběl už dost dlouho. Něco mi říká, že dvojka se mi tenkrát líbila více, takže tu si dám jako opáčko dnes večer (komentář u ní také nemám). Jinak viděno ve Full HD a byla to nádhera. Scéna v karavanu legendární ! ()

dzej dzej

Ostrá a pikantní záležitost. Od úvodních titulků je ve filmu přítomný politický podtext, který vrcholí brutální parafrází na americký sen v atomovém městě duchů. Početná rodina (toliko základní kámen zdravé Ameriky) nemá hrdinu, který by od počátku aspiroval na přežití. Každý její člen je obtěžkán špatnou nebo alespoň nepříjemnou vlastností (umanutý otec, bojácná matka, rozhýčkaný švára, znuděná dcera…) a také vztahy mezi nimi jsou poměrně chladné. Aja si s prvním masakrem dává na čas a velmi umně vykresluje spletitou síť napětí a tlaků uvnitř rodiny. Výsledným efektem je poměrně silná identifikace s jejími členy – skrz jejich slabosti a nedostatky. Silné působení uzlových scén (přepadení karavanu) není dáno pouze bezostyšnou brutalitou, ale především identifikací s hrdiny. Nosná linie scén z údolí smrti (ve filmu zmiňovaný odkaz na Bibli) je později bohužel rozlomena a zdevalvována až příliš jednoduchým heroic-end. Přesto si za tyto scény vystavěné dle principů rafinovaného teroru zaslouží Hills Have Eyes vysoké hodnocení. appendix: brilantní práce s ruchy a bohatý obraz, redneck od pumpy jako pocta zakladateli žánru Deliverance. ()

Anderton

Videl som ešte pred originálom, takže som bol príjemne prekvapený nečakanou brutalitou snímky. S čím iným ale ešte šokovať, že. Alexandre Aja má ale silný zmysel pre žáner (čo dokázal aj neskôr) a túto brutalitu je schopný podať veĺmi autenticky a atmosfericky, pri čom mu pomáha vhodne zvolené prostredie äto už ale vymyslel v origináli Craven). Takže pre hľadačov lepšej hororovej zábavy v záplave ťažkého priemeru a podpriemeru jednoznačne povinnosť. ()

LION-MR.T

O hodně slabší než originál. Wes uměl šokovat, ale zároveň to podat tak živně a reálně. Alexandre Aja bohužel jen šokovat, ale slabě, podruhé to nepotřebuju vidět. ()

Frajer42

Tak já osobně tento horůrek řadím vůbec k těm nejpovedenějším, které jsem měl to štěstí vidět a nebylo jich zrovna málo. Nedá se říct, že by byl horor nějaký strašidelný či orginální. Dočkáme se klasické zápletky s porouchaným autem a cestou pro pomoc. Hrdinové a hrdinky si zvolilii cestu klasickou ,,zkratkou" a mají tedy to štěstí seznámit se s další příjemnou rodinkou, která si vyzkoušela život v radioaktivní zóně déle než by bylo zdrávo. Nutno říct, že tohle jejich radioaktviní dobrodružství je nenechalo bez následků. Potom už následuje to, co v hororech máme rádi. Ovšem.... Tady se vše děje za denního světla, takže každá chybička je vidět dvojnásobně. A protože takhle delikátních hororů není moc a odvaha se cení, tak přehlédnu i nějaké větší nedostatky a dám slabé 4*. ()

Kothy

V Kalifornských horách se skrývá spousta zmutovaných lidí po jaderných pokusech. Radši bych tam nechodil. ()

swamp

Na vyvražďovačku poměrně dlouhý rozjezd (téměř půl stopáže filmu), zmutovaní horníci, násilí a potoky krve však přijdou na řadu a v poslední půlhodině se film prakticky nezastaví.. přesto nemůžu říct, že bych byl nějak ohromen, ale pokud máte v plánu se v sobotu večer párkrát leknout, The Hills have eyes vám k tomu dost možná dopomůžou. ;) ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)