Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

peto12

Tento diel bol dosť dobre celkom natočený, i keď druhé pokračovanie sa mi zdá o niečo lepšie. I v tomto bolo dosť krvi. ()

Martin741

Alexandre Aja je rezisersky virtuoz a viac nez dostojna nahrada za Wesa Cravena. Vo filme Hills Have eyes 1 sa odohral jeden z najbrutalnejsich, najlepsich a najextremnejsich utokov na karavan a jeho obyvatelov. K tomu treba pripocitat drsne akcne sceny, drsnaka v podobe predajcu mobilnych telefonov /vyborny Aaron Stanford/ a efektivne sadisticke vyvrazdovacky. Film si podla mna zasluzi byt v cervenych cislach : 77 % ()

William_

6.5/10. Pozoruhodný horor, který ve své první polovině vsází na neznámé nebezpečí a buduje si hutnou atmosféru. Asi před polovinou se ale vše vyjasní a na scénu přijdou znetvoření potvoráci. Od této chvíle u mě šel film dolů, protože si přeci jen zakládám na těch atmosferičtějších hororech, avšak i tu zdejší brutalitu musím ocenit. Je to řezničina prvního stupně. Musím ocenit i originální úvodní "intro" a znepokojující obrázky z historie doplněné dobovou hudbou. Znepokojenej jsem byl už jen z těch úvodních titulků. Škoda i toho úplného konce s (dalším) dalekohledem. Bylo to takové laciné. Se vším všudy se jedná o povedený horor/vyvražďovačku, ale horor století od toho rozhodně nečekejte. ()

Rocky88

Pořádná vyvražďovačka, která sice sem tam upadne do pasti jménem klišé (což je ale u hororů normální), nicméně od ostatních krevprolévajících hororů (třeba TCM 2003 Marcuse Nispela) se liší v jedné podstatné věci. A to v atmosféře. Ta je místy tak hustá, že jsem opět procvičil plíce v disciplíně zvané "zadrž dech". Navíc díky ní a prostředí pouště jsem v průběhu filmu okolo sebe flusal písek. Nechybí zde ani černý humor a papoušci....Nebýt jistých nelogičností a trochy patosu, bylo by to za pět. Nicméně se jedná asi o nejlepší horor poslední dekády a o oživení celého žánru. ()

bogomira

MOŽNÝ SPOILERY!!! Kamera a režie dost dobrý, ale ta hudba a ten scénář to trochu srážejí. Potěšující je, že tohle je slasher naruby, monstra chcípaj jak na běžícím páse a to není tak obvyklý... ()

Petoss1

Mutantov mám rád a tento film s nimi sa mi páčil. Každý z nich je niečim výnimoční, majú svoju charizmu a vyžaruje z nich nejaký dobrý pocit. A tie ich tváre, hneď by som sa s nimi dal do reči, jednoducho chalani ktorí si užívajú život :D .80% ()

cariada

Dobře brutální horor ,kdy zmutovaný lidi kdesi v poušti v Americe kde léta vláda dělala jaderný pokusy ,se začali rodit znetvořený děti a z nich pak vyrostli zrůdy ,kteří vraždí ,aby měli co jíst. Do toho jede rodinka s karavanem přes poušt do L.A. 6 dospělých a jedno mimino a dva psi vlčáci. Zastaví u pumpy první osudová chyba ,tam jim jeden "celkem normální" poradí zkratku mezi horama.,kde už číhají kámoši. Nakonec se v pumpaři hne svědomí a radši si prostřelí palici. Rodinka má jak jinak než nehodu (připravenou). A lov muže začít. Nejdřív to odnese tatík -aspon se ohřál a pěkně propekl. Pak máma a nejstarší dcera ,která ještě kojí tak proč se nenapít hned přímo z prsu (zajímavá scéna). Zbylý sourozenci a manžel zavřažděné se snaží ubránit. A získat zpět mimčo ,které si chtějí mutanti nechat na výchovu (nejspíš mají lepší školy než ostatní). Sourozenci zůstávají u karavanu a manžel si jde pro dceru. Do jakési testovací vesnice kde žijí mutanti. Tady nastávají hustý jatka a schledáváme se z řadou mutantů. Dostaneme se až do spíže - opravdu humáč. SPOILER -kupodivu tvůrci nechali přežít polovinu hlavních hrdinů a jednoho psa + plus mimčo ,velmi zajímavé. ()

bourec

Tenhle horor je dokonalost sama.Brutální,krvavej masakr rodiny někde v pustině mezi kopcema bandou zmutovanejch sráčů donutí outsidera,kterej přišel takřka o vše,k jejich totálnímu holocaustu.Úchylárna na kvadrát.Mňam.80%. ()

WoWoW

Žádná velká chyba, ale přece jen žádné velké vzrušení. Slušně odvedená hororová práce. Ale film o kterém by básnily davy to podle mě není. ()

KooNY

Jeden z nejbrutálnějších hororů co jsem kdy viděl. Hodně syrová rezničina. Velmi špatně se mi po tomhle filmu usínalo. ()

Mefistofelle

Skomírající a ve věčném klišé se topící americká hororová scéna objevila podle všeho nový talent - Alexandra Aju. Po výborném psycho slasheru Haute Tension přichází Aja s neméně výborným hixploitation remakem The Hills Have Eyes. Vzhledem k tomu, že jsem zatím neviděla původní verzi, nemůžu oba filmy srovnávat a tak se zaměřím jen na Ajovu verzi. Tak tedy: oživujícím a neokoukaným prvkem byla volba prostředí. Zasadit typickou americkou rodinku do pouště a nechat je pronásledovat zmutovanými burany je prostě něco, co je opravdu požitek sledovat:). A to nejden díky úchvatným pouštním scenériím, kde si nikdy nemůžete být jisti tím, co se schovává za nejbližším šutrem... Pochválila bych taky vyvážený mix brutálního násilí se scénami plnými napětí. Závěrem bych chtěla říct, že Aja má určitě ještě dost co nabídnout, soudě podle tempa, se kterým tvoří nezapomenutelné a atmosférické horory. ()

Silverluv

Přiznám se, že jsem trochu zklamán. Ajovo Haute Tension mě přímo nadchlo, tak jsem čekal ješte větší bombu. A ze začátku to tak i vypadalo. Dusná atmosféra, napětí, pořád čekáte, že se už něco musí stát a ono pořád nic. Přesně to mám rád. Když se pak film přehoupne do druhé, značně akčnější poloviny, napětí výrazně poklesne a je z toho takový slasher naruby. Přesto pořád kvalitní zábavička, ale Aja ma rozhodně na víc. Podle mě trochu promarněná šance na parádní remake. Škoda te druhé půlky filmu, která už je spíše k smíchu. ()

baaaja

Tenhle film mě vážně vůbec nenadchl....celá polovina tam byla uplně zbytečně, protože se tam vůbec nic nedělo, bylo to zdlouhavý, předvídatelný, nudný a nezáživný. Horor je pro mě film psychologičtějšího rázu, kdy musim přemýšlet o tom co se stalo, obsahující nervydrásající scény a infarktovky.. tohle nemělo ani jedno z toho a tak bych radila, aby jste všichni zapřemýšleli nad pojmem horor, protože tohle byl jen průměrný thriller sázející na krvavý scény a do hororu má hodně daleko...jestli si myslíte, že čím víc krve, tim lepší horor, tak to jste asi ještě kvalitní horor neviděli ;) ()

Amroth666

Jednou větou jednoduše řečeny moje pocity: ____ Je čas na snídani!!! ____ Horor jeden z mála posledních let, který je opravdu dobrý, líbivý, hororový, nechutný a kde se člověk leká, bojí a sere do kalhot. Alexanddre Aja je borec! ()

DruidKarel

1042. hodnocený film: Výjimečně brutální a skvělý horor, který by si sad i zasloužil maximum. Skvělý příběh, kdy se rodinná dovolená zvrhne nehodou auta v boj o přežití, ze kterého vyjde s celým tělem jen ti nejsilnější. Hodně mi tenhle film připomíná "Noc s nabroušenou břitvou" či "Silen Hill". Oba filmy teď mají parťáka na poli krvelačných hororů a zároveň povedených snímků. Kdo lační po skvělém příběhu, dokonalých holkách, tajemnu, akci a potu na zádech (jako že se skutečně zapotíte), pak jenom mohu doporučit. 4* jsou skvělou odplatou filmu, který mě dost vyděsil. 4* ()

C0r0ner

Klasická vybíječka, kde divák dostane něco nového, jenom pokud je to první film svého druhu, který vidí. Masakr je to obstojný a člověk se i chvílemi trošku bojí, ale jinak je to hloupé, naivní a stupidní. Jako vlastně většina hororů tohohle typu. Nicméně se na to dá v pohodě skoro ty dvě hodiny koukat. 50% ()

Azrael515

Vykradeno pred kamerou, vykradeno za kamerou.. :D Jedna hvezda za psa, kteremu slo fandit.. Jediny nebyl naprosto retardovany. Mohli to byt hvezdy dva, kdyby byli oba ovcaci napsani jak psy. Bohuzel Beauty byla napsana jako plysak.. :/ Taky by se dalo rict, ze mimino bylo napsano jako mimino :D Inak oba teamy naprosto retardovane, u anta-teamu by to este slo dolozit genetickou predispozici.. :D Rad bych  remake do tretice. S policejnym psovodem, ortodoxnim republikanem ktery bez 4 AR-15 nevytahne prep-prives z garazu s focusem na psi rodinku. Tata vlcak, mama vlcak a vrh o troch cca dvouletych stenatach v zacviku... :D Sak se tyhle flaky pisou samy.. :D Hory meli oci bych to nazval! :D A ne tyhle... repolela, psane pastelkou.. :D MAJSTRSTYK BY TO BYL!! :D ()

Wormboy

Mimoriadne slusna kombinacia zimomriavok s masiarinou.Aja uz v Haute Tension ukazal svoj potencial,ktory tu este rozvyja. Uvidime co nam pripravi nabuduce,ale iste je,ze sa uz tesim! ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)