Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

BUD-SFIS

Krom toho, ze to byla opravdu jen krvava rezba, se nic ve filmu nestalo. Proste klekne auto, hlavni postavy umiraji a pulka prezije. Tak bojuje s lidskymi mutanty do posledni kapy krve. Jedna hvezda je za Emilie de Ravin. Ne ze by zahrala perfektni vykona, spis horsi ale libi se mne :D ()

zette

No, mord to byl pekny. To je ale krome vykresleni postav cele rodiny ( na horor az nezvykle ) asi tak vse. Natocit takovy krvak zase nebude velke umeni a pak, skutecne se bal nekdo tech zmutovanych blbecku?! Ja tedy vubec. ()

Juto

Spočiatku to bolo trochu pomalé, ale potom zrazu veci začali naberať na obrátkach. Jedna vec, ktorú tento film dokázal a väčšina hororov sa s ním neobťažuje, je ísť do vývoja postáv. Je to znepokojujúce, strhujúce a bol som celý film v napätý. 7/10 ()

emo

Slušný horror s pár skvelými scénami, ale trochu naťahovaným koncom. Počenie: po Amerike radšej cestujte lietadlom, aby Vás neskonzumoval nejaký Jupiter & Co.... ()

O´Hara

Horor, který v některých místech až vyráží dech. Ikdyž horor není můj oblíbený žánr, musím uznat, že zpracování bylo víc než dokonalé. Sice místo na natáření bylo silně nízkorozpočtové, ale to nejspíš dodalo tomuto filmu tu správnou atmosféru. ()

Maty85

Jeden z nejlepších hororů co sem kdy viděl. Měl všechno co má takový správný horor mít - především skvělá dějová myšlenka, akce, napětí, momenty překvapení a až nezdravě velká brutalita ()

Šimpy

Tak tenhle horůrek se mi celkem líbil. Dobře vybudovaná atmosféra dokazuje, že je možné vytvořit horror i bez umírajících teenagerů a bez horrorové (či mytologické) vraždící postavy. Navíc jsem se na pár místech dočkal i napětí. První půlka se sice rozjíždí pomalu a chvíli mi trvalo než jsem se ztotožnil s hlavními hrdiny, ale nakonec to přišlo samo. Měl bych pouze pár výhrad k jednání hlavních postav při určitých scénách, kdy bych reagoval jinak. A pozor! Budu SPOILERovat. Například ve scéně, kdy si Doug jde pro své unesené dítě do domu, bych nejprve utloukl (baseballovou pálkou) tu ženu (či co to bylo), abych mě čistý vzduch. Mohl si ušetřit spoustu starostí. Další okamžik je ve scéně, kdy zmutovanej týpek útočí na Douga sekerou a napadne ho Dougův pes. V tu chvíli bych bafnul sekeru a urazil tomu hovadu palici. Doug místo toho se zabarikáduje v koupelně, čímž prodlouží bitvu a stejně ho pak zabíjí ranou sekery, aspoň, že podle mých představ. Další scéna, když Bobbyho pronásleduje muťák, který ožíral mrtvolu Bobbyho matky. Ten po něm hodí krumpáč, který se zasekne do karavanu. Ten bych vzal a vrazil mu ho přímo mezi oči, což se sice nakonec stane, ale předtím si musí Bobby vytvořit pastičku. No a v závěru bych toho posledního hajzla, jen tak pro jistotu ještě jednou střelil do kebule. Sakra já bych si to užil! ()

WolfR

Dobrý snímek! Jeden z nejlepších hororů posledních let. Příběh jako takový je velmi zdařilý. Rodinka v horách na, kterou zaútočí zmutovaní lidé, kteří jsou takoví díky jaderným testům. Atmosféra snímku je taková tajemná, takže bezva! Herecké výkony jsou průměrné, ale brutality, nechutnosti a pouštní prostředí dodávají snímku tu správnou šťávu. Určitě parádní horor na sobotní večer! 4 hvězdy. ()

animaxis

Páni,tak tohle jsem tedy opravdu nečekal.O tomto filmu jsem se tady v komentářích dočetl,že je to jen o vraždění,že je tam bezdůvodně spousta krve a že to má příběh,který stojí za houby.Docela jsem tomu věřil protože je to přeci jen hororový remake a originální Hory mají oči jsem viděl asi před dvěma lety a vůbec mě neoslovily.Ale tohle...Po úvodu jsem si sice ještě pořád myslel,že to bude jen o krvy,ale když se začal rozvíjet příběh,tak jsem začínal měnit svůj názor.Po dost drsném útoku na karavan,když jsem si začínal opět myslet,že ted to bude jen horší přišlo ráno a když Doug začíná prozkoumávat vesnici ve které se tedy taky úspěšně řezali,akorát k tomu dali lepší hudbu,tak tehdy začala být dost dobrá atmosféra.Ta dojemná hudba na konci,když Doug vystřílel celý zasobník brokovnice do Lizarda byla super(sice se sem vůbec nehodila,ale budiž).Červená Karkulka nakonec všechny zachránila a opět je tu rodinný happy end(budu dělat,že jsem poslední dvě vteřiny neviděl).Nakonec říkám,že tento remake je lepší než originál a to je snad poprvé co to říkám.Ostatní remaky se jen neúspěšně snaží tento film napodobit.Hory mají oči je skvělý rodinný film:) ()

forsythia

Kdy už do hororů přestanou cpát mimina a jejich matky? Když tam není nic moc navíc, nic, co by nějak odpodstatňovalo jejich roli ve filmu, tak prostě zůstanu otrávená už od začátku, kdy se tam to mimino zjeví, protože mi je jasné, že tam nepůjde o nic víc než o tu (ach jo) mateřskou hrůzu, že se tomu ubožátku malému nedejbože něco stane. A to mě fakt nebaví. Někdy se povede tohle počáteční zklamaní přebít zajímavým dějem, ale tady fakt ne. Zajímavá byla ta mrňavá zrůdička, která taky mohla dostat trochu víc prostoru, pak by i závěr mohl mít mnohem větší grády. ()

angel74

První polovinu filmu bych v rámci hororového žánru byla schopná akceptovat, ale následný děj, jestli se té vyvražďovačce tak dá vůbec říkat, všechno málem hodil do odpadu. (15%) ()

LasT_Olt

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, maybe ever. Určitě v mojí top pětce. Má to napětí, je to strašidelný, brutální a často i šíleně zvrhlý. Hlavní hrdina, obrýlený nerd, je naprostý opak herce, na kterého jste v těhle rolích zvyklí. Fakt čumím, že jsem to v těch 12-ti letech zvládl zkouknout a neodnesl si nějaké psychické trauma. Chvílema je to fakt nekompromisní. ()

Koly

Původní Cravenova verze určitě nepatří k žádným klenotům temného žánru. Takže si myslím, že tady se toho moc zkazit nedalo, ale vylepšit se toho dalo spousty. A povedlo se! Alexandre Aja oproti původní verzi nějaké zásadní změny nedělal, až na jednu. On prostě udělal z Hills Have Eyes (2006) JATKA! Veliký prostor dostala požární sekyra, která má na kontě minimálně tři úmrtí, samozřejmě nechybí ani "efektní" ustřelení si hlavy brokovnicí a zdařilý "headshot" revolverem. A to je jenom stručný výčet. Tak nějak si představuju remake. Pro tvůrce sračkovitého remaku THE FOG je tehle film ideální návod jak to příště neposrat (i když upřímně doufám, že žádné příště nebude). ()

otík

Ačkoliv nemám rád horory, tento mě opravdu potěšil. Příběh o zbytcích horníků, kteří zmutují díky testům atomových bomb v poušti a začnou se živit lidskou krví a masem není ani zas tolik krvavý, jako spíše napínavý a lekavý. Ona totiž rodina, která v oné poušti musela zastavit, neprodá svou kůži jen tak lacino. ()

Sabrewulf

Obrovskou výhodu tohoto hororu vidím v tom, že obětmi nejsou vylízané puberťačky a puberťáci, ale normální rodina. Té mi bylo opravdu líto. A tak je to správně. Divák má fandit hrdinům a nenávidět zlouny a né naopak (viz Valentine). ()

Radiq

Všichni se chovali opět jako ti největší pitomci, když stříleli do tmy, padali ze skály a dělali všechno pro to, aby byli snadnější cíle. Na druhou stranu smrti byly do děje pěkně zakomponovaný, i když jsme si na první masakr museli počkat až moc dlouho. Ale hned to stálo za to - rozstřelená hlava v přímým záběru, to se jen tak nevidí. Taky ostatní smrti a ubližování bylo elegentní a poměrně realistické. Co se mi nelíbilo, byl vzhled mutantů, kterej jako kdybych už někde viděl (ono v tomhle ohledu zmutovaní jedinci vypadají ve všech filmech stejně). Mutant na vozejčku byl okopírovanej Rubber Johnny od Aphexe Twina a Chrise Cunninghama. Co jsem nikdy nemusel, tak hysterický ženský. Bohužel dočkáme se jich. Pejsek věděl, že má ty zlý taky zabíjet, to bylo trapný, ale co už, byl to vlčák jako Rex a to je chytrej pes. A ten poslední nesmrtelnej mutant, to už si snad z nás dělají prdel, ne? Herecký výkony byly víceméně špatný, až na toho brýlatýho a na psy. Úvodní a závěrečná hudba jak vystřižená z hry Fallout. No, ale stejně - byla to jedna z těch lepších vyvražďovaček. ()

Noviik

Nebylo to tak špatný, jak jsem čekal. Někde jsem četl, že je to takový lidský Happy Tree Friends a musim souhlasit, teda aspoň co se týče stylu zabíjení. Trochu mi nesedělo, jak ty "mutanti" mluvili, ale jak jinak by to zase mohlo být udělané. Musim ale uznat, že je to povedený remake. Škoda jen, že není pořádný konec. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)