Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

D.awi.d

Vlastně moc nechápu, co se vám na tom líbilo.Byla to nuda a skončilo to megatrapně.Aja možná má talent, ale... dobře, Aja má určitě talent, ale to tenhle film nezachrání.Kdyby krysák Remy vařil dušenou mrkev, taky to pořád bude jen hnusná dušená mrkev. ()

Šňůra

Horory mi ve většině případů připadají nudné a směšné, ale tohle byla dobře odvedená práce. Nenudil jsem se, ačkoliv jsem se první mrtvoly dočkal až po čtyřiceti minutách a ještě to navíc byla mrtvola psí. Pomalé budování napětí však bylo na místě. Pak to však dostalo grády a přišla docela slušná krvavá jatka, včetně seker a krumpáčů v hlavě. Ne, nebál jsem se, protože přeci jen děj byl docela předvídatelný, ale nuda to rozhodně také nebyla. ()

DjMetal

Toto bol naozaj vyborny horor, pri ktorom stale nieco slo....vobec som sa nenudil. Tak ako sa mi pacilo Noc s nabrusenov britvou od tohoto rezisera,tak sa mi pacilo aj toto...Perfektne vrazdenie. ()

Ogrb

Jeden z nejlepších hororů posledních let. Když se tam objevil ten šerednej mutant a znásilnil mi moji milovanou Emilii de Ravin, byl jsem rozsekanej. Aja je talent! 9/10 ()

Ewík

Aja je umělec, detailista a labužník. Už jeho noc s nabroušenou břitvou se mi líbila - jak hudba, tak konec. Miluju horory s lidským a nápaditým přístupem a ne pouhopouhé gejzíry krve a kreativitu ve způsobu usmrcení (i když to taky :) ) ()

Rodin

První půlka výborná, druhá půlka lacině odfláknutá. Přímočaré vysvětlení a vraždění sice s fantazií, ale bez jakéhokoli tajemna, film lehce shazují. Já mám tak 65%+, co vy? ()

hero_bk

Na to abych popsal iracionalitu tohohle filmu nemám slov... Jinak režisér a scénarista se sice snaží držet se všech možných hororových klišé a přesto poruší základní pravdu - každý pořádný horor staví víceméně na trochu překvapivém konci (nevíme, kdo vraždí, případně nevíme, proč vraždí), tady víme všechno už z popisu filmu a i ten kdo ho nečetl se všechno dozví do půl hodiny. Ale základní pravda amerického hororu porušena nebyla: Když do toho budu hodně mlátit a hodně nadávat, tak se to spraví samo! P.S. Popisovat demenci dialogů je taky vcelku nadbytečné. ()

Doomer

Hrdinove strasne nesympaticti lide takze jsem se docela bavil kdyz umirali nebo byli mrzaceni a znasilnovany. Sympatickou roli mel jen pes kteremu jsem smrt nepral. Jinak film co nejak nicim neprekvapi - spousta krve,kriku a zoufaleho boje o zivot s divnymi mutanty ()

Knor

Aja mi v tomto filmu dal všechno, co požaduju od dokonalého hixploitation hororu. Mimořádně znepokujíjící a maximálně drtivé. Z filmu jde hrůza od začátku dokonce, naprosto luxusní ukázka hrůzy, strachu a napětí. Od samého začátku víte, že se děje nějakej průser, něcp v horách je, ale nevíte co vlasně čekat. Napětí se stupnuje, začínají se objevovat náznaky, že to asi fakt nebude prdel a všechno graduje a šlape tak jak má. První půlka filmu je plná očekávání,napětí je dechberoucí a ani na minutu nemáte dobrý pocit, Hustá atmosféra by se dala krájet a já jsem před ůtokem na karavan ani nedýchal - prostě pravá hororová atmosféra plná strachu co vlastně přijde. A pak to přišlo - útok na karavan je něco tak unikátně drastickýho a surovýho, že nevěříte vlastním očím - je to opravdu hodně drsný a šokující, slabší povahy budou těžko rozdýchávat, bez přehánění. Od karavanu dál nám Aja naservíruje nechutně brutální jízdu plnou krve a spoustu drsných mordů - nádhera. Nejvíc mě potěšilo, že to celé nevypadá amatérsky ani trapně, řeknete si zmutovaní kanibalové v poušti - ha ha, ale ne, je to podáno velice přesvědčivě, autenticky a velice syrově, zkrátka žádný sraní s tím, má to bejt drsný, tak to bude drsný tečka. Myslím, že filmu o nastolení většího děsu a šokování dost pomohlo, že hlavní hrdinové respektive napadené rodina je vcelku sympatická a není tam nikdo, kdo by si o tu smrt vyloženě žádal, až tedy chvíli ze začátku na Aarona Standforda, ale ten se po půli filmu změní na borce, kterému nejde nefandit, když jde s baseballovou pálkou zachránit svoje mimino. Takže ty lidi Vám nepřijdou špatní ani hloupý a pak se ptáte proboha, proč zrovna jim? Nikomu přece nic neudělali a že dostanu pořádně zabrat - fuj, brrr. Miluju tento horor ()

dj_kure

Jestli je účel hororů abych chodil spát posranej strachy tak se to monstrám z hor povedlo dokonale. Kopa humusů, kanibalismu + slušná porce nenávisti = zaručenej úspěch na vystrašení mě i mého psa. Jsem rád, že jsme se společně s chlupáčem měli zase u čeho třást jelikož poslednímu Fredymu z Elm street jsme se smáli jako plešatý Britney. Jestli teda někdo od tohoto výtvoru čeká cokoliv jinýho než pokus o vystrašení ať se na Hory mají oči raději nekouká. Ja jdu zkontrolovat jestli někdo neni pod postelí a spát :)) 68% ()

TommyDiamond

Tento skvělý remake musí vyvolat hrůzu snad u každého. Nejenom svou nechutností,ale taky brutalitou. Viděl jsem ho asi po čtvrté a pokaždé mám takový divný pocit a skvěle se bavím(bojím). Zárukou kvality u tohoto filmu je to, že když se mě někdo zaptá na pořádný horor, tak první co mě napadne je-Hory mají oči. Celkově 90% ()

beso74

Jeden z remakov, kde sa podarilo spraviť zázrak, výsledný produkt je na kvalitatívne vyššej úrovni ako samotný originál. Zápletka s pumpárom a skratkou je síce v kontexte dnešnej hororovej produkcie tuctová a neoriginálna (Pach krve - Wrong Turn či 2001 maniakov - 2001 Maniacs). To čo sa však potom strhne ma minimálne silu hurikánu, alebo riavy valiacej sa z hôr. Divák (a miestami nielen on) je doslova priklincovaný k stoličke či podlahe. Niet času na oddych, niet času sa nadýchnuť, alebo si len tak uľaviť (to kategoricky nedoporučujem, mohlo by to skončiť katastrofou :D). A hlavne, toto nie je film pre ľudí používajúcich strojček na srdiečko, mohlo by sa stať že by ten strojček nemal svojho vlastníka... ()

Jacccob

Celkem pvedený film, který mě ovšem nijak extra nestrašil, a to jsem na to koukal v noci s partou holek, kterým stačilo zaštěkání psa. Nicméně jsem měl celou dobu takový divný pocit, který nepřestal ani když se film na chvíli stopnul. V tu dobu mi došlo, že ho musím dokoukat, aby zmizel. Dokoukal jsem, a zmizel. Vyloženě strach jsem neměl, vzhledem k tomu, že horory nemám rád, jsem se ale poměrně dobře bavil. Jednou ovšem stačilo. Ten film, ne ty holky. ()

departed

No samozřejmě. Retoš je od Pyra dva metry vzdálený, ještě k tomu v karavanu, a Pyro si ho vůbec nevšimne. Mladý maník má v pistoli celý zásobník a místo, aby v klidu stál a sejmul ho, tak zbytečně utíká a náhodně střílí do vzduchu a zbytečně plýtvá náboji. S retošem č. 2 bouchne karavan a přesto o chvilku později leží v troskách karavanu, dýchá a směje se. Pyro to na konci do retoše č. 3 napálí třikrát z brokovnice a retoš přesto o malý moment později vstává a chystá se Pyra sejmout. Mistr Frantík to trošku failnul. ()

BrianStorker

Opět jeden z thrillerů, kde není rozhodující tajemno a tajuplná atmosféra, ale to, kolik hektolitrů krve a kolik nechutností se ve filmu objeví. Pravda, tento film je "trochu" mírnější a milovníci vyvrhnutých vnitřností si na své asi nepřijdou. Nicméně s horrorem tento film nemá nic společného. Toto téma se dalo využít lépe a skutečně horrorově, například Ztraceni v poušti je mnohem lepší. ()

Bube1

Jsem velký hororový fanda a mám nakoukané i ty největší zvrácenosti, co se kdy natočili. Tudíž málokterý horor ve mně dokáže vyvolat pocity strachu/úzkosti/nelibosti/... Hory mají oči od Alexandra Aja to dokázaly. Ani ne propracovaností gore scén (v tomhle ohledu jsem zažil daleko horší podívanou), ale celkovou atmosférou, prostředím, hudbou, kamerou,... Určitě jsou zde takové ty klasické logické chyby, nicméně i přes to film funguje skvěle. Nechápu, proč není v červených barvách, ale zaslouženými čtyřmi hvězdami mu k nim třeba pomůžu. ()

Sammy.Boy

Aja a Craven. . .co jiného by pod jejich taktovkou mohlo vzniknout, než brutalní horor, při kterém bude divák zavírat oči hrůzou! ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)