Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Bube1

Jsem velký hororový fanda a mám nakoukané i ty největší zvrácenosti, co se kdy natočili. Tudíž málokterý horor ve mně dokáže vyvolat pocity strachu/úzkosti/nelibosti/... Hory mají oči od Alexandra Aja to dokázaly. Ani ne propracovaností gore scén (v tomhle ohledu jsem zažil daleko horší podívanou), ale celkovou atmosférou, prostředím, hudbou, kamerou,... Určitě jsou zde takové ty klasické logické chyby, nicméně i přes to film funguje skvěle. Nechápu, proč není v červených barvách, ale zaslouženými čtyřmi hvězdami mu k nim třeba pomůžu. ()

Scraffy

Čiernohumorná, morbídna, vizuálne pekná vyvražďovačka, ktorá sa odohráva takmer stále na svetle. Pomerne odvážne natáčať horor, ktorý je za dňa a k tomu na púšti, kde sa nemáte takmer o nič oprieť a musíte sa spoliehať len na to čo máte. Útok na karavan je delikatesa a za poslednú dobu čo sledujem horory ma to asi najviac pobavilo/šokovalo. Škoda len, že keď ide otec hľadať svoje dieťa sa to kúzlo vytratí a tvorcovia z toho spravia novodobého Ramba. ()

G04T

Na tomhle filmu mě hlavně zaujal Ted Levine z Mlčení jehňátek. Nechutná hororovka, která působí hodně nadprůměrně (a taky nadprůměrná je) a kamera je jedna z nejlepších co jsem kdy viděl. Nejlepší díl ze série Hor. Rozhodně doporučuji všem, co se o tuto sérii zajímají a nebo viděli aspoň Hory z roku 1977 od Cravena. ()

Lembi

Nebyt tak zdlouhavy az nudny zacatek, tak by to bylo jasnych pet. Nevim jestli to byl jasne umysl, ale uvodni titulky mi pripomenuli Usvit mrtvych. ()

Něrpa

Toho se může bát jen slepý kůň bez mozku. Úplně slaboučký horor, béčkově natočený, naprosto nereálné příšerky, které jsou latexové až hanba. Debilní scénář i herecké výkony. Čekal jsem horor a dostala se mi komedie. ()

Luki.V

Pro mne extrémně surový a mrazivý hororový zážitek. Kromě Silent Hillu mi ještě tento rok nebyla v kině taková zima. Chápu odkud se berou negativní ohlasy, ale já se do filmu prostě zamiloval. Komu nesedne exploitation (Texaský Masakr, Pach Krve, Wolf Creek...) nechť dá ruce pryč. imho Jeden z nejlepších hororů roku 2006. ()

pepino

Ale tak musím uznat, že ačkoliv jsem na hollywoodské horory poslední doby docela alergický a kritický, tak to nebylo zas tak špatné. Obsahovalo to sice spoustu typických klišé a scén kde jsem předem tipoval co se stane a ono se to fakticky stalo, ale přece jenom atmosféra je celkem hustá a s ubíhající stopáží se začíná měnit v pekelný teror, který mě donutil abych tento horor dosledoval do konce s napnutými nervy a s tepem běžce který právě doběhl maraton. Taky jsem si docela povšiml že hollywoodští hororoví tvůrci se čím dál víc předhání v brutalitě a v tom kdo v tom dojde dál. Hory mají oči už byl docela otevřený masakr. Je vidět že režiséři jdou čim dál a dál a ukazují ví¨c a víc. Jen se bojím s čím na nás přijdou za takových 10 let. Realná vražda v přímem přenosu? Skutečné zabití herců?... Nechme se "překvapit".. ()

Pai-Mei

Síce nie nová tematika, ale dobre zvládnutá, zasadená do vhodného prostredia a s celkom vydarenou dávkou hororu. ()

herrbierer

Jeden z nejlepších hororů posledních let. Originál Wese Cravena jsem sice neviděl, ale pochybuji, že se této verzi blíží kvalitou. V tomto případě je totiž vizuální stránka filmu hodně povedená a slouží beze zbytku svému účelu. Není pochyb, že největší zásluhu na tom má právě Alexandre Aja, který skutečně je jedním z nejtalentovanějších mladých režisérů v hollywoodu. Občas mu jeho snažení trochu kazí scénář, kdy se jednotlivé postavy místy skutečně chovají dementně. Jeden příklad za všechny - poté, co se rodina ocitne v poušti, jdou děd a otec pro pomoc a v karavanu nechají samotné tři ženy a malého kluka. A aby to nebylo málo, tak poté, co tito dva odejdou, se ještě rozdělí. A pak se všichni díví, když se stane to, co se stane. Celkem laciná záminka pro pár brutálních scén, nicméně já v tom velký problém nevidím. Špatný scénář už tak nějak patří k žánru a ty scény skutečně stojí zato. Tady se Aja opravdu vyřádil. Některé člověku ulpí v paměti. Stejně tak jako masky. Zdeformovaní potomci ozářených horníků vypadají opravdu věrně a pohled na ně tedy způsobuje stejné pocity jako pohled na mrzáka, což je další věc, která filmu dodává výjimečný charakter. Celkově se tedy dá říci, že se v tomto případě jedná o kvalitní horor, jaký tu už dlouho nebyl. ()

thornhill

Chýbal mi tam čierny humor,zato amerického patosu a klišé tam bolo požehnane. Radšej hodím šablu z alkoholu ako z tohto filmu ()

HarlanWade

Na pozadí atraktivního prostředí zasazený na první pohled nenápadný horůrek, na který se však stačí koukat 5 minut a už je nad slunce jasné, že každé složce se zde věnovalo nevídané množství práce a že tenhle film s odpudivým názvem suveréně o 2 třídy překonává své konkurenty. Spousty napětí, ohromného strachu s ideálním množstvím lekaček i krve - jo když se to hold umí, není o čem debatovat. Nejhorší je, že hodně velká část populace tenhle fakt přehlíží a radši se dál baví o "masakru" Eliho Rotha s názvem Hostel. ()

Romeroo

Horníci v pohodě, atmosféra v pohodě, hodně krve - taky v pohodě, ale opět ten konec...proč všechno musí být v pohodě ??? 65% ()

M4h0n3

Na první pohled neosídlená poušť, šťastná rodinka s pěkným karavanem a parta zombíků, kteří mají hlad. Musím říct, že první díl je mnohem lepší než dvojka. Dvojka už je slabá napodobenina tohoto, na dnešní dobu zdařilého hororu. Možná bych trochu ubral na krvi a nechutnosti a přidal trochu té mrazivé atmosféry, které jsme svědky ze začátku, ale i tak si myslím, že si tento horor zaslouží 4 hvězdičky. v porovnání s horory dnešní doby, je tohle opravdu zdařilé! ()

Havala

Opravdu syrový fim něco jako Texas chainsaw, ne tolik působivý ale přesto pro fandy hororového žánru zábavný film. pokud by děj nebyl tak protahovaný, přidal bych ještě jednu hvězdičku. ()

Kajislav89 odpad!

Jen pro úchylné jedince, ale...Příběh sám o sobě není špatný (i když převzatý), ale Alexandre Aja je mistrem ve zkažení každého dobrého námětu. Všechno, co jsem od něj zatím viděl, je jen povrchnost a prvoplánová hrubost. Člověk, který točí horory a nedokáže vyvolat atmosféru strachu, ale jen odpor k primitivnosti díla, by se měl nad sebou zamyslet. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)