Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

nula87

Aja celou první polovinu velmi dobře udržel tu nabitou atmosféru očekávání zla, a v druhé polovině sklouzl k čistokrevnému masakru. A taky ale bohužel úplně bez ostychu využívá všechny ty tolik provařené klišé žánru. Což je obrovská škoda, protože jinak bych i uvěřil tomu, že má na to, aby se stal novým vlajkonošem horrorového žánru, který ještě může přinést něco nového. No, spletl jsem se. 60% ()

gicous

Hororová lahůdka od novodobého mistra vysoce stylizovaných vyvražďovaček. Hory mají atmosféru napjatou jako struna od začátku až dokonce. Finále v městě nikoho dokazuje oprávněné a vysostné postavení režiséra mezi hororovou smetánkou. Co se týče žánru, tohle je absolutní top posledního desetiletí. ()

HEED

Je to přesně ten druh hororu, na který se rád podívám. Člověk z něj nemá noční můru. Má to rychlý spád, vynikající akci. To je to, co od hororu očekávám, a čeho se v posledních pár letech moc do hororu nedává. Každý tam cpe duchařinu a lekačky, a to ještě v tak omezeném množství, že si to člověk ani neužije. U tohoto snímku se člověk opravdu nenudí. Jsou tu hnusní záporáci, Sympatické oběti, rozhodnuté udělat cokoliv pro přežití. Zde se stává oběť hrdinou, kterého pohání vpřed za pomstou smrt jeho ženy. ()

zuzzuli odpad!

Mně se to úpřimně nelíbilo. Jednu hvězdu dávám jen kvůli tomu, že se 20 minut na to dalo celkem dívat. Ale zbytek.. Kanibalové, kteří jsou tak ohyzdni, že to ani není možné a lidé někde v poušti, kteří se jim snaží uniknout. No já bych se na tento horor už znovu určitě nepodívala. ()

Patches1984

Až překvapivě doslovná kopie originálu ze čtyřiaosmdesátého. A kupodivu to ani moc nevadí. Stejně agorafobická atmosféra středozápadní pustiny, prakticky totožné rozvržení postav i jednotlivých scén - není se pak co divit, že to nakonec i stejně funguje. Aja sice ke Cravenově předloze nic moc nového nepřidal, ale ona to ani nepotřebovala. Takže hodnocení také prakticky totožné. 8/10 ()

Daryl.Dixon

No kdyby hned na začátku některý z těch Sauronových skřetů zabil a pak sežral (nebo klidně i obráceně) toho nesympatického Bobbyho, hned bych tomu dal plné hodnocení, ale takhle. Budiž jim omluvou, že to byl nechutný, protivný spratek, který by jim nejspíš dlouho ležel v žaludku tak, jako mně, a možná by jim přivodil i dávivý reflex. Taky mě točí do vrtule nelogičnosti, jako když přehlédnu, že mi hned vedle hlavy v karavanu, dvoumetrový chlap, znásilňuje dceru a já společně s dalšími ignoranti vyběhnu ven a ještě prohodím něco jako pohlídej malou. Do noci se pak rozléhá z karavanu ječení ženských a nemusím být Einstein, abych pochopil, že se tam něco děje, ale ne, já poběžím dál do tmy jak nějaký lumík a budu křičet "kde jste!!!". Zásadním nedostatkem filmu jsou pro mě postavy, kdy asi nejsympatičtější mi byly červená karkoolka, hafan Netvor a koukatelná Brenda. Co jsem nečekal, že se na konci objeví v závěsu za skřety ještě Gandalf Šedý, který ale neví, že si nemá hrát se zápalkami. Jinak kladem filmu je atmosféra umělých vesniček pro jaderné pokusy. ()

uodevr

Krvák jedna báseň, významé plus - není to teen vyvražďovačka. Efekty jsou brilantní, atmosféra hutná, mutantíci roztomilí a sledování vyražďování takové normální rodinky opravdu pohne s vaší psychikou. Bylo to napínavé, akční a neskutečně zábavné. Nelze nic jiného, než doporučit. ()

Brano

Výborná a veľmi drsná vyvražďovačka, ktorá sa od začiatku stupňuje. Nie je to síce ten typ hororu, pri ktorom by ste sa báli, ale pri tomto filme sa proste nedá nebaviť. Hororovú atmosféru dotvárajú výborné masky, hudba a tiež aj dobrý herci. Na terajšie pomery veľmi slušný horor. ()

marek29

3 hvězdy a to z jednoho prostého důvodu.. Místama jsem myslel že jsem si stáhl parodii. Týpek nesmrtelnej jak Semir Gerkchan a po 3 dorážečkách z brokovnice ještě vstane? Říkám jako cože? To stejný Doug, když mu mlátí hlavou o zem po předchozích nakládačkách a nic? Typ co vybuchl v přívěsu s plynem a stejně se furt směje jak měsíček na hnoji.. Ale abych jen nekritizoval. Výborný zvuky, prostředí a zpracování postižených postav + Emilii de Ravin to sekne jak vix ze začátku :) ale kolem a kolem to zapadne mezi ty průměrný horory - 3 z 5. Na to jakej byl kolem toho hype a všichni to znají a jmenují.. ()

Murysek

Krásně hnusní mutanti, krvavé a drastické scény, rozhodně by podle mě toto dílo neměl minout žádný fanda hororů. ()

ac1976

Ony tie lesné, púštne, alebo neviem aké vyvražďovačky sú vlastne stále o tom istom. Zoznámime sa s postavami, tie potom zle odbočia, alebo ich navedie na zlú odbočku miestny sedliak s krásnym chrupom a potom začne sekačka. Ide len o to, ktorý takýto film vidím skôr a podľa toho potom vyzerá moje hodnotenie. P.S.: Vinessa a Emilie sú pekné baby. ()

Olafsson

Už dlouho se mi nestalo, abych si přál trýznivou smrt hlavních "kladňáků" ve filmu. Tady mě tento pocit doprovázel od začátku, nejdříve jen tak zlehka a postupně se proměňoval ve skálopevnou jistotu. Odporné přehrávání a zároveň sterilní a plochý projev ve mně spolehlivě zabil jakékoli sympatie vůči rodince na výletě a to tak moc, že jsem film po hodině vypnul a už se k němu nevrátil. Obzvlášť ošklivou smrt jsem přál tomu malýmu smradovi a jeho přiteplenýmu přizdisráčskýmu švagrovi. Jediným pozitivem na filmu byly dvě pekný žáby, škoda jen že při scéně znásilnění tý mladší blondýnky neukázala víc ze svýho těla a taky že když ta starší kojila mutanta nebyl aspoň jeden záběr na sideboob. Při obouch scénách jsem, na rozdíl od zbytku filmu, pocítil alespoň náznak vzrušení. ()

adamix

Ajov veľkolepý horor, ktorému sa len tak žiadny iný nevyrovná (až na Kubrickov SHINING a Friedkinovho EXORCISTU). Atmosférou nabitá, krvavá, napínavá vyvražďovačka s peckovou hudbou, ktorá zhrozuje prostredie a karmu postáv. Postavy, sú síce naivné, ale nie protivné. Nejedná sa o partiu mladých drunkers and bitches otravujúcich každučký záber svojou naivitou a otravnosťou, ale o obyčajnú rodinku mieriacu na dovolenku, ktorá skončí uväznená v púštnej pustatine, bojujúca o holý život s partiou odpudivých kanibalov (pochvala maskérom). Málokedy sa mi stáva, že mám s hlavnými postavami zľutovanie a súcit, ale v tomto prípade sa jedná o jednu z výnimiek. THE HILLS HAVE EYES je jeden z mála remakov, ktoré sú lepšie ako originál. Aja svojou predstavivosťou predbehol Cravenovu pôvodnú verziu. U mňa 5* a 95%. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)