Když se účastníci nové reality show pod vedením režiséra Murphyho vydají do virginských lesů, netuší, že kromě kamer je budou sledovat oči zmutovaných kanibalů, toužících po čerstvé mase. Tentokrát půjde skutečně o život a ten, kdo prohraje, nepřežije...  Měla to být skvělá rodinná reality show odehrávající se v západní Virginii. Pod vedením režiséra Dalea Murphyho (Henry Rollins), který kdysi sloužil ve speciálních jednotkách, se skupina odvážlivců rozdělená na dvojice pokusí přežít v divočině pokryté neprostupnými lesy. Ovšem záhy se ukáže, že účastníky soutěže nesledují pouze kamery. Nikdo nepočítal s tím, že se ve stínu stromů skrývá rodina zmutovaných kanibalů, kteří baží po čerstvém mase. A hodlají ho ulovit za každou cenu. Nejbrutálnější reality show všech dob začíná, tentokrát půjde skutečně o život. Ten, kdo prohraje, skončí pod rezavým sekáčkem nenasytných lidojedů... V dalších rolích hrají Erica Leerhsen, Texas Battle, Daniella Alonso, Crystal Lowe ad. (oficiální text distributora)

schizmo

Gore vyvražďovačka s lehkým dotekem Texaského masakru / Hory mají oči s místy až úsměvným podáním, odlehčenou atmosférou, težko uvěřitelnými hereckými výkony a podobnými výkony z pohledu produkce. ()

TomX2

Pach krvi a cesta nikam je vlastne v hlavnej zápletke úplne taká istá ako prvý diel: Skupinka ľudí ide do lesa točiť reality-show o prežití niekoľko odvážnych jedincov. To ešte ale nečakali, že niekde na blízku je zmutovaná (incest) rodinka, ktorá túži po krvi a mäsu. Prvý diel (ďalej už len jednička) mám rád - krasná príroda, dobrí herci, fajn masky, parádne gore robilo Pach krvi slušným hixploitationom. Zatiaľčo jednička bola celkom fajn, druhý sa výrazne zhoršil. A nie len tak trošičku. Pach krvi a cesta nikam (ďalej už len dvojka) tentokrát oproti jedničke nesádza na vážnosť, napätie alebo strach, no skôr na (nie tak vydarený) humor. Incest scénky a čierny humor môže znieť fajn, no v dvojke mi to spojenie vôbec nesadlo. Humorné scénky sa vôbec nepodarili. Sú síce plné nejakých zvrateností (gore-incest), no tvorcovia by sa mali najprv premyslieť, či točia horor, porno, reality-show alebo komédiu. Prvá hodina bola výrazne slabšia (a aj oveľa horšia) než posledná polhodina. Postavy sú veľmi nezaujímavé a absolutne stupídne vykreslené. Všetky síce spolu majú až pomerne veľa spoločného (Saw), no vkuse sa hádajú, znásilňujú, ohovárajú až to začne byť príliš otravné a na nervy lezúce. Scénar sa síce tiež tvári v mnoha prípadoch drsne, pričom je úplne hlúpy a scénarista si s ním veru veľmi záležať nedal. Herecké obsadenie je nesympatické (tak, ako aj postavy). Fajn mi prišiel možno len H. Rollins ako Rambo, no zbytok otras. Herci (aj herečky) mi prišli veľmi otravní, neprekvapili ma a dokázali mi akurát to, že nevedia hrať a že ich nikdy nebudem vyhľadávať. Spojenie herci-postavy je veľmi dôležité. Postavy by v hororoch mali byť zaujímavé a v niečom sympatické, no tu mi nesadi, neobľúbil som si ani jednu a bolo mi úplne jedno, či skapú alebo nie (Zaujímavá mi prišla možno len postava Ramba, k tomu ale až neskôr) Ani v jedničke postavy neboli nič moc, no bolo ich tam menej a nemal som v tom chaos. V dvojke ich je ale strašne veľa, mal som v tom chaos a k tomu som so žiadnou nesympatizoval. Moja malá pripomienka: Za scénar, psychológiu postáv a "herecké výkony" si film rozhodne zaslúži oscara (a rovno aj desať). Masky sú otrasné. Zatiaľ čo som ich v jedničke tak chválil, prišli mi zaujímavé a odporné, tuna pôsobia úplne inač. V dvojke pôsobia veľmi zábavne, sú škaredé a tak sa mi vlastne nepáčili ani záporaci - zmutovaní kanibali, taktiež ako sa už znova opakujem v jedničke sa mi strašne páčili a chválil som ich. Gore pôsobí oveľa silnejšie a páči sa mi oveľa viac, než v jedničke. Vraždy sú oveľa brutálnejšie, je ich viac a tak môžem "len" tlieskať. Krvou teda vôbec nešetrili, ba naopak, je toho moc. Príroda, alebo prostredie v ktorom sa film natáčal, mi tiež nesadlo. Zatiaľčo v jedničke som prostredie chválil (áno, komu by nesadli hory Západnej Virgínie?), v dvojke mi prišlo ničím výnimočné (jazierko bolo síce fajn, no to je asi tak všetko) - ihličnaté, dáždivé stromy, tráva a nejaké tie budovy alebo chaty, to môžeme vidieť každý deň. Záverečná polhodina sa mi páčila celkom dosť. Je akčná, je prvá krvi a (pre moje potešenie) mŕtvých postáv, a hlavne brutálnym, drsným H. Rollinsom ako krvilačný Rambo. Ja som sa mohol "len" necelých 30 minút vytešovať nad tým, ako jeden po druhom skapali moje drahé, neobľúbené postavy, aká skvelá bola akcia, dobrá kamera, strih a hudba okolo toho a v neposlednej rade aj môj niekoľkokrát spomínaný Rambo, asi najlepšia postava zo všetkých. Myslím, že si to tam rozdával celkom dosť a za to mu som veľmi vďačný. Koniec jednoducho nabral lepší spád a keby nebol film plný zbytočných scén, zbytočných postáv (mohli by aspoň lepšie prepracovať ich psychológiu) a dostal by som "len" gore a poslednú polhodinu, dal by som mu kľudne aj 4, možno aj 5 bodov hodnotenia. Samozrejme jedničku neprekoná už žiadny diel a dvojka aj napriek mojemu slabému hodnoteniu ešte za cenu oproti ostatným dielom ešte jakž-takž stojí. Celkovo dvojku hodnotím ako podpriemernú, na oddychovku fajn oddychovku so slušným gore, no s minimom napínavých scén, zlým hereckým obsadením a stupidným scénarom. Na videofilm je to ešte celkom fajn - neurazí ani nenadchne, číže 51%. edit (9.1.2019): Mením hodnotenie. () (méně) (více)

MikO_NR_1909

Naproti nevýraznej (kultovej) jednotke ešte väčší odvar. Pritom v polovici sa na to ešte dalo ako tak pozerať. Boj o život priamo v Reality show je taký ten typický teenegerský prvok, ktorý si musí človek vychutnať z toľkej absurdity. Lenže paradoxne pri tých odfláknutých krvavých mizanscénach, (snáď až na trik s uvoľňovaním ruky) ma prešla akákoľvek "chuť" :). Ani trik sekery do stromu oproti jednotke už nefunguje. ()

numi

Naprosto ujetá a nechutná sračka, která se ale mezi obdobnými béčkovými horory může cítit důležitě, protože funguje přesně tak, jak by fungovat měla. Ne, nestojí sice za pozornost a dívat se na ni je místy opravdu utrpení, ale v rámci svého žánru obsahuje vše, co obsahovat má: Imbecila, lesbičku, dvě playmate kočky, tlupu mutantů a tři tuny vnitřností... Druhý Wrong End má oproti jiným ještě navíc Henryho Rollinse, který skvěle zaparodoval Ramba a na scény s ním se dá i těšit. A proto i ten druhý bodík. [leden 2008] ()

KiritoSenpai

Musím říct že když jsem to viděl 2.3 v noci na Primě připadalo mi to spíš jak komedie, než horor. Zvlášť ten začátek jak tam tu blondýnu rozseknou napůl, vyletí pouze střeva, žádná jiná část tam asi nebyla, a poté ji odtáhnou jako gumového panáka ''sorry ale tohle ne!''. Tu jednu hvězdičku dávám alespoň za snahu a příběh. Díky za to že přežili alespoň jenom dva! ()

kaylin

Když to člověk srovná s tím, co v sérii následovalo, je tenhle díl vlastně ještě docela snesitelný. Hlavně je zde opravdu docela dobré gore a sem tam se stane, že narazíte na docela dobrý vtípek. Jak ale říkám, jen sem tam. Je to takový ten horor, kdy jde o efekt a o nic jiného, atmosféra zde logicky chybí. ()

RAiken

Nechutně krvavá ujetá zhovadilost. Avšak v rámci horroru v podsekci zábavně odlehčených kruťáren s ambicemi spíše zabavit než postrašit je to chutná záležitost překypující komickými figurkami a bizarními úmrtími prolnutá skrz naskrz vidláckým humorem. Myšlenky na strach opusťte, tenhle horror vás bude hlavně bavit. Jakási chuťovka pro vyzrálé... ()

topi

Druhé pokračováni Wrong turnu se již nese ve znamení splatter, gore řezničiny! Některé mordy a efekty jsou obzvláště vypečené, hlavně v závěru filmu. V prvním díle byli kanibalové tři, ve druhém pokračování už je celá rodinka. Příběh je zasazen opět do oblasti Západní Virginie, kde parta lidí natáčí reality show, ve které vítěz má obdržet 100 000 dolarů a bohužel narazí na kanibalskou rodinku zmutovanců. Jistě potěší i Henry Rollins v roli režiséra oné reality show. Druhý díl mě opět nezklamal a hlavně potěšil již zmíněnými splatter - gore efekty. ()

K.I.N.G.

Jediná omluva pro tento laciný horor je, že je určen pro video, takže se to ani nedá brát jako plnohodnotné pokračování výborného prvního dílu, kterému tento snímek nesahá ani po kotníky, a to téměř v ničem. Jediné, v čem ho převyšuje, je míra brutality, ale ta v kombinaci s poloidiotským scénářem působí samozřejmě směšně a samoúčelně. Reality show s rodinkou pošahaných mutantů bych rád viděl doopravdy, třeba s našimi politiky, ale už nikdy více hranou partou neschopných a nudných herců. ()

movieband

Wrong Turn 2 čerpá z konceptu prvního dílu. Zase les, zase kanibalové (tentokrát celá rodinka) a hromada gore scén, které jsou upgradovány na vyšší level. Děj měl dobrý nápad, ale celé to bylo až moc ploché (hrudníky hereček nepočítám) a časem monotónní. Dvojka je oproti prvnímu dílu už chabý následovník. 40% ()

Gorehound

Jedno z najobludnejších, najsplatterovitejších, najúchylnejších pokračovaní ever made. Gore efekty teda klobúk dole, rednecks sú asi najodpornejšie masky v dejinách filmu, možno trošku chýba nejaké spomalenie, atmosféra, všetko sa len hrnie dopredu bez nejakých väčších fines. Aj to je subjektívne, inak sa prakticky nie je na čo sťažovať. ()

AlistairMir

Naše správná trojka z prvního dílu je pryč (pokud to malé vychrtlé cosi nebyl tříprsťák) a máme tu mutantíky nové a stejně tak kruté a hlavně hladové. Příběh není vaření vody z jedničky, ale jede si svoje a to oceňuji. Banda mladých se v lesích hodlá zúčastnit reality show akorát ani oni, ani štáb nečekají, že to bude skutečně reálné KDO PŘEŽIJE. Postavy padají jako zralé hrušky a nebýt drsného Henryho Rollinse tak by skore dopadlo asi hodně žalostně pro kladnou stranu. Jenže klaďáci Henryho mají a navíc pár posledních v sobě objeví skrytého Ramba takže nás čeká kosení už nejen na straně klaďáků, ale i na straně obluďáků. Spotřebují se litry kečupu a kila vinné klobásy (jako že střeva) , je to zábava a nenudí to ani chvilku každopádně na pro mě bombovou jedničku to zdaleka nemá. I tak ale spokojenost. ()

JohnMiller

Oproti prvej časti Ide o kvalitatívny prepad s príbehom podobným ako X-té pokračovanie Halloweenu s názvom Vzkriesenie . Ide o takú absurdnosť, že sa tomu nedá uveriť ani keď ide o béčkový slasher. V opustených horských lesoch západnej Virgínie partia filmárov sa rozhodne natočiť realitiy show v duchu Survivor. Súťažiaci majú na hlavách pripevnené kamery a aj celí les je takto ovešaní prístrojami. Zdegenerovaný obyvatelia si toho všimnú až vtedy keď sa súťaž začne. Je to celé kravina ktorá funguje viac ako komédia než horor ale nemôžem si pomôcť... bola to zábava. Nasmial som sa dosť ale zároveň som si užil aj peknú vyvraždovačku v ktorej nechýbali mäsité scénky (vrcholom toho všetkého bola ženská rozporcovaná jedným úderom na polovicu vodorovne, dalo sa vidieť že išlo o gumenú figurínu ale o to zábavnejšie to bolo). Mytológia buranov tu bola celkom obšírna a ustlala si na ďalšie pokračovania. Neviem ako to je možné ale táto kravina ma ozaj bavila. ()

radomiil

-ten podtitulek je naprosto výstižný, jelikož počínaje od zdejší části série zažívá strmý propad do film.pekel a degraduje úvodní, fantastický počin ()

Dubro

Po celkom pozerateľnej jednotke som čakal béčko, ba až céčko a bol som príjemne prekvapený, že až na pár hluchých miest, spôsobenými hereckými výkonmi protagonistov, hodiacich sa tak nanajvýš do TV, sa na to dalo pozrieť. Čierny humor môžem, predpísala mi to doktorka na psychiatrii. ()

IceQueen

Ja hlásim spokojnosť. Wrong Turn 2 je plný mäsiariny, zvrhlosti a aj humoru. Rollinsovi jeho úloha sadla ako riť na šerbel. Niekomu možno chýbal dej, ďalšiemu hlboká myšlienka a podaktorí si zabudli pristaviť kýbel ku gauču (stoličke, kreslu, ...), aby nemuseli odbiehať. Rozhodne sa nedočkáte žiadneho filozofického odkazu, ale slušnej, aj keď dosť nechutnej, zábavy. Modlitbička pred jedlom ma vážne potešila, kresťania ako pánboh prikázal. ()

d-fens

telesne postihnutí ludia (so zvýšenou fyzickou silou) naháňajú po lese zdravých ludí, pretože im asi nič iné okrem ľudského mäsa nechutí (ako asi dokážu prežiť bez kyseliny askorbovej?:)). Jazdia na hrdzavom pick-upe (kde asi tankujú benzín?) hore-dole po lese, až to celé "kataklizmaticky" vyvrcholí v opustenej továrni. Snaha v scéne pri kanibalskom stole napodobiť TChSM nebola (podľa mňa) vôbec vydarená a celý scenár je hlúpy. Ale keďže som to dopozeral až do konca, dám tomu 1*. Ako ospravedlnenie mi snáď poslúži fakt, že som to videl o tretej nadránom, takže moje rozumové schopnosti boli už značne otupené :) Okrem toho, ak pri takomto "mäsitom" druhu hororu dokážem bez väčších problémov jesť, buď to 1. nebude dobrý horor; alebo 2. som úchyl :) ()