Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

Mahalik

Ooo! Čekal jsem nějaký zábavný retro hulahop film a místo toho mi byla naservírovaná- byť v první polovině nevšedně svěží- komedie, které "vévodí" na facku hodný George Clooney. A právě ten zlom zhruba v polovině je pro mě záhadou, protože až doposavad si film u mě vedl dobře. Jenže pak přišla scéna SPOILER, v níž rádoby chytrým způsobem vyhraje Dodge "koženej" zápas a získá si srdce fanoušku, komentátorů a možná i samotného Boha a všechno šlo do Prčic.....Renée Zellweger naštěstí srší charismatem a z fleku překoná už několikrát zmiňovaného George, který se po Tvrdých palicích stavá sice dobrým režisérem, ale pro mě mizerným hercem. Já vím, na pranýř se mnou :D ()

Xmilden

George Clooney umí vykouzlit retro atmosféru. Americký fotbal není zrovna můj šálek kávy. Navíc těch filmů v poslední době o něm bylo trošku více než je zdrávo. Přesto tento film ani nezklamal ani nenadchnul. George jakmile začne kouzlit svým klukovským šarmem okamžitě přihazuji hvězdičku navíc, bez něj by film ztratil jiskru úplně. Tyhle přerostlé kluky prostě on umí na jedničku. 50% ()

nunka

Pre malé zhrnutie : bodujúci Clooneyho šarm, súboj dvoch pohlaví a správny pestrofarebný old school. Obsahom veľmi jednoduchá záležitosť riešiaca športové a vzťahové ambície. Nie som milovníčkou futbalu, toho amerického už absolutne nie, ale celkom príjemne som si spríjemnila nedeľňajšie popoludnie. ()

Fiftis

Americký futbal bol v roku 1925 naozaj zábavný. Krásny príbeh v ktorom je mnoho vtipných momentov. Škoda že v polovici to už tak vtipné nebolo, ale i tak som tento film nebral ako komédiu ale ako vážny film v ktorom sú sem tam veľmi podarené vtipy. Herecké výkony boli úchvatné a Renée Zellweger priam žiarila. Veril som jej že má filmových 31 rokov. Pochváliť musím aj jednu scénu z 1.svetovej vojny. Tá naozaj pobavila a je fajn že kvôli jednému krátkemu vtipu museli oprášiť vojenské uniformy. Vôbec som sa nenudil, herci mi veľmi vyhovovali, na Renée sa krásne pozeralo a hlavne skvelé dobové piesne. Nemám, čo by som skritizoval. ()

Pepinec

Na tenhle film možná nebudu týdny vzpomínat a vyprávět o něm, možná mi nepřinesl nic zásadního nebo úchvatného, ale jen tak nezapomenu, jak příjemně mi u něj bylo. George natočil milý retro filmek s kouzelnou atmosférou, a protože jsem cítil, jak si to všichni před kamerou užívají, užil jsem si ho i já na gauči. ()

Big Bear

Neholduji americkému fotbalu a tak mi asi i lecos z narážek uniklo. Přesto rošťácký výraz Clooneyho a atmosféra, kterou pod svou taktovkou navodil stojí za to film vidět. Třicátá léta jsou zpracována nádherně a pasáže kde se Clooney se Zellwegerovou popichují jsou neskutečně vtipné. Jen tak dál Georgi ! ()

petaspur

Byl by to lehce zapomenutelný třetiligový film z doby profesionalizace amerického fotbalu, kdyby v něm George s Renée, v podstatě ve všech svých společných scénách, nepředváděli prvoligové slovní přestřelky. ()

Aknah

Celkem milý film, který mě překvapil, tedy hlavně Clooney, kterého moc nemusim a tady teda hrál bravurně, velmi mě pobavila jeho mimika a každá jeho grimasa, Renné Zellweger je tady prostě úžasná! Filmek co potěší, ačkoli pustit znova si ho nemusim :) ()

Šakal

To byly ještě časy, kdy SPORT byla především ZÁBAVA pro lidi, hra nadšenců a srdcařů a nikoliv velký byznys. Leatherheads jsou příjemným sportovním snímkem s velice zdařilou retro atmosférou, dobovou hudbou a především parádním jiskřením mezi Georgem Clooneym a Renée Zellweger. Nic víc, ale také nic míň. I tady je vidět tolik typický Clooneyho režijní rukopis, ta jeho " hračičkovitost " , nicméně od něho tak nějak vždy očekávám o něco více než " pouze " příjemné pobavení. Mám silný pocit, že tento snímek si George vystřihl jentak pro své pobavení a potěšení. Nakonec proč ne, proti tomu se nedá nic namítnout. Pobaví, občas vykouzlí ten milý úsměv na tváři, nicméně trvalejší uchování v paměti v mém případě nehrozí. Přesto nemůžu říci, že bych se nudil a body navíc u mě Clooney sbírá za samotnou odvahu v dnešní době " něco takového " vůbec natočit. S tím ale on ( naštěstí ) nikdy problém neměl.... 75% p.s. kdy se vám navíc dámy poštěstí vidět G. Clooneyho zmalovaného rtěnkou a vypadajícího jako Joker :o) ()

Sobis87

Nedávno jsem se díval na stará videa s Bettie Page a uvědomil jsem si, že dnešní filmy už nejsou to co dříve. Pryč je ta naivita, která vyzařovala z plátna ve 30. - 50.letech. Dnes se na tu naivitu jen hraje, je součástí sofistikované hry s žánrem i samotným divákem (podívejte se například na ukázku k filmu The Spirit) a nejspíš to je tím, že filmové médium za těch několik desítek let pokročilo a spolu s tím i samotný způsob, jakým je na film nahlíženo. Dnes se točí spousta filmů s přesahem, filmy, které pitvají společnost, filmy, které chtějí bořit zažité postupy, chtějí být originální, filmy, které chtějí vycucat možnosti nejnovějších technologií do poslední kapky. Tvůrci se dnes jednoduše bojí přijít s něčím "normálním", s klasickým a myslím tím opravdu klasickým filmem, protože se může stát, že rozmlsaný divák takový film pak přehlédne. Takový je můj názor. Pro tohle všechno si nesmírně cením nového filmu George Clooneyho, který se nebál přijít s něčím jednoduchým, vpravdě klasickým a jednoduše zábavným. Tvrdé palice, příběh o hráčích amerického fotbalu, se odehrávají v 30. letech a jsou natočeny ve stylu filmů z let 40. až 50., kdy naivita, stylovost, hravost a decentní humor pomáhaly pod zkušenýma rukama ke vzniku velmi příjemných filmů. A takové jsou právě i Tvrdé palice. Jsou hravé, vtipné, stylové (ne tak, jako například Matrix nebo Speed Racer, ale spíš jako série Indiana Jonese nebo přehlížený Nacho Libre) a v mnohém mi připomínaly komediální výtvory bratů Coenových, od kterých toho Clooney při spolupráci s nimi jistě spoustu okoukal. Když jsem film sledoval a viděl, jak skvěle se dá podat jednoduchý příběh, uvědomoval jsem si všechny ty věci, kvůli kterým tak moc miluji film. Spousta skvělých epizodek, které mě dokázaly upřímně rozesmát, Clooneyho groteskní herectví spojené s šarmem jemu vlastním, vznešeně krásná Renée Zellweger, dobový jazz, lahodné obrazové montáže, se kterými se tu nešetří, neuvěřitelně vtipné špičkování mezi postavami Clooneyho a Zellweger, groteskně podané fotbalové zápasy, tak to vše dává dohromady sakra příjemný film, u kterého se mládež bude asi nudit, protože je na tuhle dobu plnou prdících babiček a zhulenců věčně rozebírajících sex přece jen přespříliš decentní. Ale pokud pro vás kinematografie nezačíná až někde v polovině 80. let, tak si myslím, že by se vám mohly Tvrdé palice líbit. Mně naprosto okouzlily. 90% ()

AppleCore

Tak nějak o ničem. Film o americkym fotbale, ale bez fotbalu. Převažuje jenom romantika a spousta nudnejch scén, ale neřikam, že to je špatný. ()

cukorek

Nie je drevo ako drevo, a tieto dve "tvrdé polienka" v podaní G.Clooneyho a R. Zellweger to pekne rozpálili. Okrem vzájomného zvádzania a hľadania si cesty k sebe, pripomínajúceho beh cez prekážky film ponúka aj príbeh talentovaného hráča amerického futbalu a veľa skutočností odohrávajúcich sa vo vnútri mužstva, takže si môžete vybrať čomu, alebo ku komu sa prikloníte. Ja som sa nebránil ničomu, pretože každý kúsok tejto šťavnatej romantickej komédie mi padol vhod. Všetko sa drží v primeranom období počnúc nenáročnými dresmi futbalistov až po kabaretnú hudbu, ktorá výborne doplnila humorné situácie, ktoré perlili od samého začiatku. Clooney to ozaj dokonale zrežíroval a nechal dosť priestoru aj rôznym zápletkám a postupnému zaujímavému odhaľovaniu. Z veľkého množstva ponúknutej zábavy ma najviac pobavil úvodný tréning Big Gusa a výkrik malého Pajdu "Bulldoci" v krčme plnej fanúšikov Chicaga. 80% ()

Tomco

Clooney ma ešte nikdy nesklamal pred ani za kamerou. Dokonca si dovolím tvrdiť, že na oboch frontoch patrí medzi elitu. Precízny výber látky a adekvátne prevedenie s vystihnutou dobovou atmosférou. Tento film má jednoducho šmrnc po každej stránke. A hudba, mňam. 80%, ako dobre vyzreté a vychladené vínečko. Už teraz sa teším, čo tento skúsený kozák prinesie najbližšie. ()

Chrustyn

Geroge Clooney po složitých a zdlouhavých podívaných, jako Milujte svého zabijáka a Dobrou noc a hodně štěstí natočil příjemnou a vtipnou retro komedii, ve které sám exceluje. Clooney, stejně jako u svých předchozích filmů zůstal v minulosti a vydal se do dob začátků amerického fotbalu. Snímek se odehrává v 30. letech a Clooney zde hraje majitele jednoho z fotbalových týmů. Jeho postava Dodge Connollyho je stejně šarmantní a sympatická jako Danny Ocean z Dannyho parťáků, jehož šarmu podlehne i novinářka v podání Renée Zellweger. A právě scény jejich pošťuchování patří k tomu nejlepšímu co film nabízí a chvílemi mi to připomínalo "boje" Caryho Granta s Audrey Hepburn z filmu "Šaráda". Samozřejmě, že film není založen jen na těchto strkanicích ale fotbalové zápasy nebo potupná minulost jednoho z hrdinů nejsou tak zábavné. Clooney mě velice potěšil a určitě se k tomuto filmu ještě jednou vrátím. ()

jojinecko

Clooneyho režiséra (aj herca) mám rád- je mi sympatické aké projekty si vyberá, nerieši komerčnú stránku veci, ale robí si skrátka radosť a vsádza väčšinou na kvalitu. Je to sympaťák a Leaderheads ďalší podarený snímok. Veľmi príjemné retro, z ktorého cítiť vyšší rozpočet, čo mu pridáva na estetike a perfektnom vizuáli. Veľmi sa mi páčil všadeprítomný humor, nadhľad a pohoda, ktorá so snímku doslova sálali... Viac takých filmov!:) ()

honajz

George Clooney a Renée Zellweger v retro sportovní komedii o počátcích a problémech profesionálního amerického fotbalu v roce 1925.   Příběh je v podstatě jednoduchý - tým se snaží uspět, ale je zde jedna ambiciozní novinářka, která by ráda šéfa družstva co nejvíce vymáchala v bulvárním plátku. A jak se tak stává - oba se do sebe zamilují... Retro je to příjemné, hezké, není potřeba u filmu nějak přemýšlet, projede kolem a vyšumí, trošku zvedne náladu. Pokud však nejste fanoušky amerického fotbalu, budete se zhruba u půlky filmu trošku nudit. Na úvod disku se spustí trailery na filmy Wildchild, Mamma Mia, jako bonus k filmu najdeme jen vystřižené scény (8:10) s CZ titulky.   Publikováno: 02.12.2008 ()