Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Lobotommy odpad!

Když pominu tu neošacenou dívku, co vyběhla z šatníku, tak to bylo zcela bezduché. A protože nebyla v záběru ani vteřinu, tak mě to vlastně jen vytočilo. ()

frmoll

Vždy jsem žil v domnění, že parodie by měli být především vtipné. V tomto filmu jsem se nezasmál ani jedinkrát. 30% dávám především kvůli snesitelnému propojení "parodií" na různé filmy, ději celkově a jakémusi promítnutí chybování ve filmech a filmové produkci, což film nejspíše ani nezamýšlel. ()

Skratchy

To takhle když přijdete do školky nebo do ústavu pro mentálně choré,dáte jim papíry a řeknete "napište mi scénař" a vznikne tohle.Hroznej omyl,neskutečně trapný a nevtipný pokus zparodovat mnoho dobrých filmů.Jedna hvězda za to že to je o mnohem lepší než Distater movie ale to je asi každej film a za "Eye of the tiger ". ()

megan017

Já váš většinu nechápu a asi ani nepochopím. Když je to parodie, tak jsou jasné 3. věci. 1.Nebude to logické. 2.Humor, kteří někteří považují za kravinu. 3. Nechutnost. Všechno není jak Scary Movie a tahle parodie, si u mě vede relativně dobře. Tyto filmy opravdu nejsou pro ty , kteří se snaží hledat logiku. Jsou prostě utržené ze řetězu a bortí kolem sebe všechno. Když se tomu nedokážete zasmát, jednoduše se na tyto filmy nedívejte. ()

Vera117

Co na tohle říct? Počítala jsem s tím, že to bude blbost (co jiného čekat od takového typu filmů...), ale doufala jsem že to aspoň pobaví. Scary Movie je strašná blbost, ale aspoň je to i vtipný. V parodii jde přece o to vtipně něco imitovat, přetvořit, ale tohle je spíš jenom nechutný a trapný. Jednu hvězdičku dám jen za pár okamžiků, který byly docela vtipný, ale celkově to bylo dost špatný. ()

Miagy

Mám rád paródie, ktoré ale nie sú vyslovene tupé, odporné a ponižujúce. Veľkofilm presne k takým patrí, vôbec nie je vtipný, ale práve naopak "nevie" parodovať, takže celý film padá na zlých pokusoch o vtip. 1* za Jennifer Coolidge :) ()

LukeSharp

Už velmi dlouho jsem neviděl tak špatný film.Neskutečná debilita,trapné,hloupé a neskutečně nudné.Asi 3 docela povedené scénky z 90 minutového filmu to je opravdu tragedie.Ruce pryč od této sračky.15% ()

stephano

No tak v parodiích se vždycky najde nejaka scenka která se mi líbí..ale tady to šlo velmi ale velmi těžko...... Jack Swallow je jediny co me přišlo vtipný za to dávám bodik. ()

Zlaticko1

Tento film pouze ztrapňuje některé pěkné filmy. Snáží se je podat vtipně a 'moderně', mně to však znechutilo. Uplná hovadina nic víc. ()

Suomi odpad!

U tohoto nesmyslu jsem se zasmál až jsem to vypnul, ale byl to už jen smích pomatence.Na druhou stranu obdivuji ty, kteří to vydrží jako já do konce.abych to zhrnul, bylo to otřesný,nevtipný,prostě děs. ()

Cortesz

Bože, tohle má být parodie nebo komedie? Tak proč jsem nesmál? Protože není čemu. Ti dva tvůrci, kteří tohle natočili by zasloužili trest smrti, proč proboha točej parodie, když to neuměj a na svém kontě mají už takovou dávku špatných parodií a zde opět nezklamali a natočili další hnus, kterej se jen snaží spíše zesměšnit známé postavy, situace. Opět si myslí, že když do filmu nacpou pořádnou dávku nechutností typu pojídání fekálií, zvracení atd. takže z toho udělají komedii? Ale tomuhle se vážně mohou smát jen ti američani, protože mě je z toho spíše zle. Jednu hvězdu dávám za scénu ze školy s X-meny, za objevení almary do Gnarnie, ze které vypadne hromada krámů a vyleze ta nahatá žena :-D, další scénou, která mě pobavila byla postelová scéná s Mystique a závěrečná botevní scéna, ale na to že film měl nějakých 90 minut a já se pobavil u 4 scén, tak je na této parodii opravdu něco špatného, ale za ty scény dávám jednu hvězdu. ()

Bigfuckman

Spousta dobrých narážek a parodie na slavné filmy. Film splňuje to co jako komedie má mít. Velmi podobné Scary movie a v letsčem i lepší. 4 hvězdy nedávám podle kvality filmu, ale podle kvality komedie. ()

MarkHoppus

Dávám jednu hvězdu za to, že občas se u toho člověk zasměje, i když není tam takových okamžiků mnoho. Film docela vtipně začíná a občas něčím pčekvapí např. Jack Sparrow si byl opravdu podobnej a mluvící bobr špatnej taky nebyl, ale poněkud stupidní konec a hromada trapných scén vás přesvědčí o tom, že jste práve zbytečně zahodili 86 minut svého drahocenného času. ()

simi6

ostatní lidi, tento film odsuzují, ale mě přišel vtipný a po celou dobu jsem se bavil. Herci sice nejsou nějak dobří, ale to se myslím do filmu i celkem hodí. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

ratpile odpad!

Už nahej, na hlavě se točíčí David Carradine dával tušit vskutku zlé podívané; míra nesmyslných odporností odehrávajíc se na obrazovce však ještě mírně předčila má (ne)očekávání. Friedbergu? Seltzere? KDO je sakra cílová skupina vašich filmů?! ---- p.s. U filmu jsem se samozřejmě ocitl náhodou a nechtěně. Traumatizující zážitky cíleně nevyhledávám ... ()