Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Juto

Pokračovanie, ktoré rovnako dobré funguje. Je to trošku gýčovité, ale musím sa priznať že som sa dobre bavil. 6/10 ()

c.tucker

Kráčí ve stopách jedničky, hlavně tím, že u toho fakt nesmíte myslet (jeden příklad za všechny je focení artefaktu na foťák v rychlostním radaru, tím že překročí rychlost a ukáže to před obličejem, to je už opravdu moc). Ale jinak velmi svižné a dokáže povabit i přes svou délku. ()

Maty85

Na úrovni jedničky s malým plus za výbornýho Ed Harrise jakožto takovýho víceméně zaporáka. JInak nic novýho. Dívat se na to dvě hoďky dalo v pohodě. Občas poměrně přehnaný, ale tak to se dalo očekávat. Celkově slušnej průměr. 3* ()

dr.fish

Druhý díl už je mnohem slabší, takže si lze během představení odejít několikrát na záchod, aniž by člověk o něco přišel. I to má své výhody. O filmové umění se ale rozhodně nejedná. 50% ()

KajusaK

Podle mě lepší než první díl, zábavnější, poutavější a utíkalo to rychleji.. Helen Mirren byla suprová :)) a Nicolas opět nezklamal.. ()

E=mc2

zial nie tak dobre ako prvy diel nemalo to spad teda vlastne malo a malo to len jedno tempo kdez to v jednotke ste mali chvilu na oddych..hm tu to rychlo tecie ako voda..par nelogicnosti slabsi dej aj sceny lacne rekvizity zlateho mesta...hm nikto tu nebol moc vyrazny a to tu boli dvaja skveli herci.. ale ked sa na to pozriem inak lepsie ako ed wood iked to postradalo jeho caro. ()

otík

Ve svém druhé honbě za pokladem (ale hlavně za očištěním jména svého prapraprapředka) si naši hrdinové opět najdou cestu tam, kam obyčejný člověk nikdy nevstoupí a zažijí dobrodružství, která s obyčejným životem (a často i lidskou logikou) nemají nic společného. Druhý díl Gates´ family show je na rozdíl od prvního dílu o poznání hloupější, naivnější, trapnější, vtipný je stejně (tedy málo), je tu slušná automobilová honička včetně padajících pivních sudů a kupa naprosto zbytečných slov, která v daných situacích řeknou snad jen mírně zaostalí jedinci. Ed Harris je i přes své nepopiratelné herecké umění daleko horším a nezajímavějším záporákem než Sean Bean z jedničky, naopak potěší Helen Mirren, jejíž scény s Jonem Voightem jsou asi to nejlepší z filmu. Ano, dvojka Lovců je slušný popcorn, nic víc, nic míň. ()

Radiq

Plné logických nesmyslů, nelogických klišé, logických pitomostí a logicky taky stupidního děje, kterej se dá lehce předvídat. Děj se může líbit tak akorát američanům, kteří tu svou kratičkou historii hrozně žerou. Ale nechápu, komu se může líbit děj tak stupidní, že jenom myšlenka na vloupání se do Buckinhamského paláce, do Bílého domu a únos prezidenta a to v rámci několika dní (nebo hodin?) uráží všechny mou inteligenci. Násilné vměstnání zápletky kolem smrti Lincolna, násilné zakomponování Sochy Svobody. Demoliční honička v ulicích Paříže (kde policajti umí anglicky) nepřiláká jediné policejní auto. Scény z podzemí se režisér snaží zbytečně dramatizovat, což uráží mé smysly. Zpracování, kulisy a prostředí uráží moje tělo. Všichni vždy všechno stihnou na poslední chvíli - trapárna. A nebudu spamovat, když řeknu, že jedině záporák to nestihne (každýmu to musí být jasný už na začátku). Cage už potřebuje pořádnej film a tenhle to určitě nebyl. Je to skoro odpad. Ostuda. A přitom pořád lepší než jednička. A jak se tak dívám na trailer k Indiana Jonesovi 4, tak to bude úplně stejná trapárna jak tohle (stačilo mi to u prvních 3 dílů). ()

tom88

Ani prvý diel ma moc nenadchol, ba skôr skalmal. Druhý diel tak isto, zase to je podľa mňa dvojhodinová nuda s zopár lepšími miestami. Miestami ma to bavilo, malo to aj dynamiku a spád. Dej bol rozťahaný, herci nič moc. Je to zase len taká oddychovka, na ktorú by som do kina určite nešiel, bo by som sa asi zbláznil. DVD úplne stačí na vychutnanie v pohodlí domova. 60% ()

3n3my

Smiešny film, v ktorom sa každý na niekoho hrá (ale málokomu sa to dá veriť), a všetko to zachádza až veľmi ďaleko (únos prezidenta). Myslím že na toto už ani deti veľmi nie sú, ani fanúšikovia Cagea (Next, Ghost Rider a The Book of Secrets je tiež viac menej len ďalší jeho prepadák v poradí), žeby naivní fanúšikovia Steeloviek a podobných záležitostí prahnúcich po troche dobrodružstva? Inak nechápem tých 475 miliónov dolárov... ()

tomeek

A teď se proběhneme zase úúúúplně jinam a potom poběžíme tam a tam, aby se to v zápětí nakonec zase všechno rozpadlo... ()

Sabrewulf

Oproti jedničce, která má šmrnc a hromadu nápadů, je dvojka kompletně vycucaná z prstu. Motivace postav,řešení rébusů a hádanek - vše mdlé a totálně chatrné. Bez pořádného vtipu, zato obrovská porce nudy. ()

Kjůkíí

Nicolas Cage je jeden z mých oblíbených herců a za to Ferrari tenhle film ohodnotím ve školním známkování známkou dobrý, možná až dostatečný. 1. díl o Spojených státech, druhý díl, jak jinak, USA .. Prej i Spojené státy mají bohatou historii a mají se čím chlubit, ovšem to je tak všechno, co mají, nějaké město důmyslně skryté pod horou a cár papíru. Vše se točí vždy kolem rozluštění hádanky, dát si 1 a 1 dohromady a zbavit se svých pronásledovatelů. Ale to, jak unesl prezidenta Spojených států, bravo:D Film mě docela bavil, ale nic oslnivého, čekal jsem od toho víc, jednička byla lepší, ale jen o žďobek. T-enterovo srovnání s Tomb Raiderem se mi páčí, je to lepší, to zas jo:)) prostě bez těch aut (Ferrari a Mercedes) a bez Nicolase by to ani neměli pustit v kině. ()

filmmovier

Už jednička Lovců pokladů byla jenom vcelku dobře koukatelným, ale jen průměrným dobrodružstvím. Od dvojky jsem čekal víc, protože už jen příběh mi přišel zajímavější. A ejhle, ono je to dokonce o dost lepší. Super odpočinkový zábavný film, který má rychlé tempo, pár vtipných momentů, slušnou akci a výborné exteriéry. Nicolas Cage opět nezklamal. Jon Voight a Mirrenka spolu také byly výborní. A konec byl výborný, opravdu příjemný film, který nenechá žádného příznivce podobných filmů chladným. Tak co přinese trojka?. 85%, bavil jsem se a doporučuju. ()

Motinski

Rovnaké pocity ako pri prvej časťi, Ničím výnimočná zábava pre celú rodinu kde sa hrá na istotu a režisér nechce vystúpiť z komfortnéj zóny aby niečo neprepískol. Myslím že to netreba ani ďalej hrotiť na ďalšie časti, už by išlo iba o recykláciu. ()

T-enter

Dal bych ****, ale fakt, že je to pouze novodobý výmysl, bez hlubšího historického zázemí mi to nedovoluje. Stejně jako v prvním díle: autoři filmu se snaží ze Spojených Států udělat stát s bohatou a hlubokou historií. Indianu Jonesovi nesahá ani po paty, zato mnohem lepší než Tomb Raider. ()

Mrkvič

Na jednu stranu strašně pitomej film, kde je fůra dobrých a zajímavých nápadů, ale jsou jentak naházený různě za sebou a kdyby je někdo přeházel úplně náhodně, tak bude film dávat pořád stejný smysl. Logika, fyzikální zákony ani americké právo ve filmu takřka neplatí, ale překvapivě se na to dá koukat a to dokonce dobře. I Dr. Jones je až přehnaně důvtipný a má stejně neuvěřitelné štěstí, jeho dobrodružství jsou podobně zábavně a akčně natočená, jenže Benjamin Gates není Indy. A to je hlavní nedostatek filmu, u kterého nemáme myslet, máme se jen bavit. Takže dobrý, ale průměr. ()

LordSnape

O trošku horší jak jednička, ale i přesto jsem se celkem zabavil i když mi Kniha tajemství přišla ještě více ujetá. Třeba jak prezident USA svěří obyčejnýmu občanovi kódy k přísně tajné knize, která podle všech údajů ani neexistuje! Fakt síla. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)