Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Oyer

Průměrná nevýrazná kriminálka. Chudák Monaghanová, musela si skočit z lomu do vody, aby se jí během filmu dostala alepsoň na chvíli pozornost. Skvěle Casay Affleck. Brácha z něj udělal vcelku sympaťáka. Alespoň pro tentokrát. Nechybí zápletky, zvraty. Děj se sice určitými směry vyvíjí, ale postrádal jsem napětí a chuť se rychle podívat za další roh. ()

simply

´Ben je ten typ herce, co vypadá dobře před kamerou a jednou za čas se mu podaří zahrát rádoby dramatický moment. Ale po tomto filmu se pro mě z Bena neherce stal panem režisérem. ()

AIMÉE

Obdobné náměty filmu tu už byly několikrát, takže by se mohlo zdát omšelé dívat se na snímek s tak všedním tématem. Ale opak je pravdou, tudíž nemám důvod zasednout si zrovna na "gone baby gone". Přiznávám, že onen námět mě opravdu nepřitáhl k obrazovce, ale především jsem byla zvědavá na duo Affleck & Affleck, nadějný Casey coby herec a nadějný Ben coby režisér... takto rozdělené pozice jsou v závěru mnohem šťastnější než kdyby tomu bylo naopak. I když o Caseyim nepochybuji ani na židly režisérské (I'm Still Here?! uvidíme...). Hereckému Benovi nepřálo, tak se vrhl na režii, což jak je vidno zde, bylo lepší rozhodnutí. Téměř precizně táhne přítomné tou správnou cestou, čímž se mu podařilo vytvořit zajímavou atmosféru. To, že Harris a Freeman jsou sázkou na kvalitu je vcelku jasné, ale já se zaměřila právě na Caseyeho, kterého je zajímavé sledovat, jeho potenciál je čím dál tím "hutnější". Na plný počet to sice nedosahuje, nicméně i tak je to vydařené. ()

Mimomisu

Scénář by se dal postavit trochu lépe a vyhození nebo přehození několika scén by neuškodilo. Zbytečně tak snímek ztrácí tempo na několika místech. Ale to je jediná výtka. Od hereckých výkonů, přes působivou atmosféru a do poslední role dotažený casting. 4 hvězdy a něco navíc. Libilo se mi paradoxně (o trošku) víc, než The Town. Jinak s kometářem od Cervenak naprosto souhlasím. Affleck si hodně pujčuje od Eastwooda v rámci režiserského přístupu a není to vůbec naškodu... ()

Marys

Film má veľmi dobrú atmosféru, ktorá ma vtiahla hlboko. Napriek tomu sa ale nezaradí k tým snímkom, ktoré by som si chcel pozrieť ešte raz a asi najmä preto nemá za plný počet u mňa. Trochu zamotaný, príbeh až moc prešpekulovaný, ale zas na druhú stranu má film veľkú silu v sebe. Zanechá dojem. ()

Mikino00

Kriminálka která spoléhá na překvapivost svých zvratů a je zároveň předvídatelná, s tím že jí chybí ten moment překvapení. Je to prostě působivěji natočený klasický hollywoodský příběh hrající na city. Značně přeceněný snímek, na konci je řešení morálního dilematu dívákovi tak podsouváno, až se mi to příčilo. ()

Piri

Má to gule. Dobrý scenár, výprava a herci. Avšak dej ničím výnimočný. Obdobných filmov s rovnakým sledom aj záverom je pomerne dosť, len téma sa mení. Dal by som aj 5*, ale nakoľko to nie je nič prevratné, ostávam pri 4*. ()

Ollie235

,,You are sheep among wolves, be wise as serpents, yet innocent as doves." Film, který se s ničím příliš nemazlí (Lehaneho knižní předlohu asi raději vynechám). Zároveň ale dokáže napínavě a místy překvapivě pojmout velmi citlivé téma. Ke konci možná působí trochu přehnaně zamotaně, za to dokáže výborně přenést dilema hlavní postavy i na diváka a donutí tak každého k zamyšlení. Navíc jsem nesmírně rád, že se Ben Affleck v době, kdy jsem ho začínal mít jako herce plné zuby, začíná prosazovat jako režisér. Vskutku povedený celovečerní debut. ()

Sancoo

Povedený režijní debut Bena Afflecka. Dobrá ruka při výběru herců, kde se nebál místo sebe hodit do hlavní role bráchu plus zbytek v čele s Edem Harrisem. Před shlédnutím jsem měl velká očekávání, jelikož zpracování Prokletého ostrovu se povedlo a patří mezi moje oblíbené filmy a i vysoké hodnocení filmu, tak jsem byl zvědav jak se poprali s tímto Lehaneho dílem. Snímek je plný zvratů a okamžiků, který vás nutí zamyslet se, hlavně nad tím jak by jste se rozhodli vy v dané situaci, ale od konce jsem čekal víc abych pravdu řekl. Přišel mi až moc jednoduchý a trošku očekáváný, ale to rozhodně na kvalitě neubírá. Celkově se jedná o hodně dobrý film a proto 4* jsou na místě, ale rozhodně nedosahuje kvalit Prokletého ostrovu. ()

kamigava

Slušný debut herce Bena Afflecka. Po druhé projekci se mi film líbil stejně. Scénář by mohl být trochu lepší, ale ten nesnižuje temnou a napjatou atmosféru. Bratra Caseyho jsem nikdy moc nemusel, ale už jsem si na něj zvyknul, když si zahrál hlavní roli. Nejvíc se mi na filmu líbí právě jeho poselství či morální otázka, na kterou se snaží najít odpověď, ale je to tak kontroverzní dilema jako dnešní přijetí imigrantů u nás. To tu raději rozebírat nebudu. SPOILER Ukrýt dítě před vlastní matkou/feťačkou, nebo jí ho nechat a riskovat tím jeho zatracení? To je těžké rozhodnutí. Nicméně si myslím, že Patrick Kenzie si své rozhodnutí bude do smrti vyčítat. ()

Nethar

Tak tím bych měl režisérskou tvorbu Bena Afflecka prozatím zpracovanou. Všechny filmy se mi líbily, ale všem trochu něco chybělo. Toto je drama o únosu malé holčičky. Přináší hodně zvratů a nejzajímavější je pak závěrečné dilema, kdo ví, jaké rozhodnutí je vlastně správné. ()

Santino7

Môj ešte len prvý zhliadnutý film, ktorého režisérsku taktovku si vzal na starosť Ben Affleck, a teda som bol v tomto ohľade i náležite zvedavý, ako sa s tým popasoval. Musím povedať, že som ostal veľmi príjemne prekvapený, a dokonca si dovolím povedať, že sa mi za kamerou pozdával možno i viacej, než sa niekedy javí pred ňou - tým však nechcem naznačiť, že by bol zlým hercom, to vôbec, avšak z mnou dosiaľ videných filmov, kde účinkoval, bolo len pár takých, ktoré by či už jeho výkonom alebo i celkovo stáli za zmienku. Avšak v tej hŕstke rolí, ktoré za zmienku stáli, a ktoré mu aj typologicky sadli, rozhodne herecké kvality potvrdil (viď napríklad Gone Girl). Čoby režisér sa však týmto počinom odprezentoval najmä veľmi šikovným výberom pri výbere matérie (poskytujúcou chytrú zápletku a nenútene podsúvajúcou viaceré otázky voči divákovi, ako by v danej situácii konal on sám), veľmi precíznou filmárčinou, rovnako tak vybudovanou atypicky pôsobiacou atmosférou a celkovým znekľudňujúcim podtónom, v akom sa snímka nesie. Oceňujem taktiež odvahu obsadiť do hlavnej úlohy mladšieho brata Caseyho, ktorý možno nie je príliš známy, avšak rozhodne sa tu nestratil ani pri takých zvučných menách ako Freemana či Harris, pretože to zvládol naozaj dobre (typologicky je takmer úplným protipólom Bena, ktorý si určite uvedomoval, že v tejto úlohe by on sám vyznel rozpačito, nesadla by mu - a navyše zobrať si k prvému režijnému "zárezu" rovno aj stvárnenie hlavnej postavy, to by už asi bolo sústo priveľké). Čo viac dodať? Film mi sadol perfektne, žánrovo i atmosférou, a teda som v podstate plne spokojný (s tým, že po opakovanej projekcii, ktorá zákonite pri tomto počine príde - je to len otázkou času - možno pridám i záverečnú hviezdičku, ktorú si prezatiaľ nechávam v rezerve). 85% ()

jasse

"Neuměj normálně zabásnout feťačku, co přenáší drogy a krade prachy a svěřit její dítě do péče nejbližších příbuzných." (zvláště když jsou bezúhonní a bezdětní). - tohle je komentář úplně zespoda s jednou hvězdičkou a souhlasím s ním. Takhle by měl být ten případ řešen a asi by tak i byl ve skutečnosti řešen. Jenže Ben vymyslel překombinovaný scénář o morálním dilematu (nebo možná Dennis Lehane překombinovanou detektivku). Líbilo se mi filmové zpracování, akční scény a herecký výkon Casey Afflecka. ()

Renfield

Samotné zmizení jakoby si bralo hlavní slovo až ve výborném závěru, v jeho několika posledních minutách. Do té doby jde totiž, i přes velmi dobře vystavěné pátrání, až o sociální sondu do jednoho bostonského předměstí. Ben Affleck Dorchester zná a ve filmu ho umí využít. Kamerové jízdy ulicemi snímající jeho obyvatele, jejich život, problémy... tady by se zkrátka dalo pokračovat až k přízvuku, mluvě, celkové vizáži. Tato svým způsobem až dokumentární část, se s tou kriminální vhodně doplňuje, čímž si vzhledem k úvodu komentáře možná lehce protiřečím. Každá má ale svoji jedinečnou atmosféru, které pomáhá jednak výše zmíněné, ale například i noc. Stačí vzpomenout na zásadní a výborně natočenou scénu v lomu. A když jsem u těch zásadních momentů, nemohu nezmínit ten úplně polední záběr. Ano, závěr nutí přemýšlet nad něčím, na co vlastně ani není příliš složité odpovědět. I když... 80% ()

Klajnik

Kdyby to mělo lepší filmovou řeč a znamenitější dramaturgii, byl měl bych ten film raději. Takhle mi zapadl do kategorie, která je pouze fajn. Podle mě to nemá dost silný příběh a finální dilema je podle mě snadno rozšifrovatelné. Ať je dítě vychováno těmi, kdo mu jsou schopnější poskytnout zdařilejší výchovu. Ostatně na té záleží téměř vše. Děti jsou budoucnost a každý jedinec by se měl svým dílem přispět k co možná nejlepší podobě celku. To se podaří jen těžko, když hned na počátku vývoje selže výchova. Téma je silné, ale podle mě tu není rozvinuto do podmětnějšího rámce. Kéž by se upustilo od detektivky. Vyšetřovatel nalezl dítě v půlce filmu a po zbytek stopáže si lámal hlavu s tím, jak se k tomu postavit. Hned by z toho byl unikátnější film. ()

Emo-haunter

Velmi napínavý snímek, který velmi překvapil. Člověk si po skončení snímku musí v hlavě uvedomit, jaký je rozdíl mezi lidskostí a zákony, protože bohužel, i ty zákony jsou výše, než veškerá nejcitlivější lidskost. Na jakou stranu byste se pak dali vy? Kdo může být v tomto případě tím svrchovaným soudcem? Kdo má právo ovlivnit život malé holčičky, když sociální prostředí s největší pravděpodobností ovlivní její celé bytí na tomto světě? Nesmírně zajímavá otázka, která nutí o to více přemýšlet. Režisér tuto velmi originální myšlenku obsadil do zajímavého snímku, který možná může vypadat lehce komorněji a ne jako holywoodský trhák, avšak svou velkou sílu má a umí překvapit. Ať už naturalistickými vyobrazeními i zajímavými dialogy či velkými zvraty. Život totiž nabízí celou řadu naprosto neočekávaných situací, které ovlivňují jeden druhého. Lidskost versus láska versus zákon versus uvědomování si prioritnějších hodnot. V tomto případě je individualita objektivity naprosto rozdílná - každá subjektivita vnímámí člověka pak může vnímat toto rozuzlení jinak - morální dilema je tam zcela na místě.... A pak si jen zbytek dne budu lámat hlavu nad tím, co bych udělal já. Skvělá práce, Afflecku! 85% ()

Phillo

Affleckovci si každý (konečne) našli správnu stranu kamery a treba povedať, že je na to radosť pozerať. Podobne ako Crash nepláva táto snímka po povrchu a ide až (na americký vkus možno až príliš) do jadra veci, čo dopomáha výnimočnosti a pamätnosti filmu ako celku. No a koniec s neuveriteľne silnou záverečnou silou je len čerešničkou na postupne upečenej a naturalisticky ochutenej torte. 90% ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby