Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

mm09

Kdo jsou Oni? Proč to dělají? Co chtějí? Na co mají hrdinové brokovnici? Proč hrdinové neutečou? Proč se nebrání? Proč Oni čekají se zabitím až do rána? Proč mají masky? ........ Proč jsem se na to díval? ()

baronGrga

Strangers ve všech ohledech naráží na jedno podstatné "kdyby", a to v souvislosti s existencí o dva roky staršího strejdy Ils. Na rozdíl od francouzsko-rumunského dílka je ženská hrdinka obyčejná (ač pohledná) hysterka, obcházející zlo se ukáže příliš brzo, bez motivu a upřímně řečeno bez bubáka s pytlem na hlavě by se o pouštění hrůzy dalo mluvit jen stěží. ()

OŠmíd

Čekal jsem nějaký dějový zvrat, ale nestalo se nic. Stále někdo sekal sekyrou, objevoval se a mizel a dva lidé v domě trnuli hrůzou... A ten konec, co to mělo sakra být? ()

Kstew4ever

Hodně dobrej film! Napětí od začátku do konce! Celou noc než sem usnul sem sledoval okna! Atmosféra filmu dokonalá ještě když na to koukáte sami a ve tmě! ()

Raketaaak

Atmosfére v prvej polhodine filmu bola celkom fajn ale potom to skĺzlo do stereotypu ktorý je pre tento žáner typický. Film je síce pozeratelný ale neprináša nič nové, druhý krát by som si to už určite nepozrel. ()

Felix.catus odpad!

Popis filmu nezněl špatně a navíc Liv Tyler, kterou mám ráda, slibovala příjemnou podívanou. Omyl. Začátek, nesoucí se spíše v duchu romantických filmů, byl příliš zdlouhavý, děj se nakonec nerozběhl vůbec, on vlastně ani žádný není. Jakési nepopsatelné zlo pro zlo, Oni, kteří jsou někde tam venku, je prapodivná partička, která hrůzu vůbec nenahání a závěr, kdy jdou masky dolů jen proto, aby divákovi bylo jasné, že teď, právě teď, nadešla konečně ona chvíle, kdy aktéři musí býti zabiti, neboť viděli tváře svých katanů, je spíše komický. Absolutně nelogické jednání, nulový pocit strachu, žádné napětí. Pro mne je tento film o ničem. ()

krkman

Prvá polhodina filmu ma ako tak držala vďaka dobrému námetu v napätí, ale potom to išlo strmhlav dole..Scénar už nemal asi z čoho čerpať a réžia bola úplne nulová. To bábkové divadlo bolo čo??Koniec úplne trápny...Nechápem to vysoké hodnotenie. Vďaka Liv Tyler a prvej polhodine dávam jednu hviezdu inak odpad.. ()

Lucinka591 odpad!

Pripadá mi to ako nápad pri rannom čistení zubov - natočme "horor", kde budú ludia s maskami strašiť mladý pár. Totálne predvídavý dej, nič nové, nič zaujímavé, strata času. Jediné čo na tomto filme bolo celkom fajn je Liv. Ale to nestačí. ()

Hextall

Po pozretí filmu sa automaticky vynára myšlienka, "čo tým autor chcel povedať" ? Žiadna pointa, žiadne vyvrcholenie, proste nič. To, že je film podľa skutočnej udalosti je síce fajn, ale trochu kreativity by neuškodilo. Samotné spracovanie, až na zopár stupidných rozhodnutí (tým sa asi v hororoch nevyhneme), je vcelku uspokojivé, má to atmosféru, dobre sa to pozerá.....avšak miestami sa to zbytočne až príliš naťahuje a spadá do monotónnosti. Chýba moment prekvapenia, chýba celková pointa. Škoda. ()

Desires odpad!

Shlédnuto včera,nepochopeno až do konce,nepochopen výraz PROČ NEMĚL TU MASKU? v okamžiku,kdy vešel do chaty kamarád ze svatby a James ho zastřelil. Nechápu ani,proč je dvojka po tolika letech a co se tam vlastně stalo. Pokud to je skutečně podle reálu a ani manželé sami nevědí co to mělo znamenat tak bych takový témata vůbec netočila. Ztráta času pro herce i diváky. ()

Zavin

Předvídatelná žánrová vykrádačka bez špetky vlastní invence. Všeprostupující nuda s absencí jakékoliv gradace zaručuje jeden z těch horších filmových zážitků. Finální WTF rozuzlení je pouze třešínkou na dortu upečeném z řemeslného neumětelství. Dvě hvězdy za Liv. ()

Gridd

Nuda, žádnej děj, ani leknutí, to už jsem se víc bál u Paranormal Activity 4 a to byl hroznej provar. Jednu hvězdu dávám za ustřelení hlavy nejlepšímu kámošovi, což bylo předvídatelné. Liv tohle nezachrání. Na druhou stranu se těším co vyblijou ve dvojce. ()

lineker

Napětí, atmosféra strachu, zoufalství, beznaděje. Krátká dobře gradovaná stopáž. Plus na konci jedno velké nikdy nezodpovězené PROČ? Nevím jak u jiných, ale má očekávání byla naplněna. ()

Kokotek230mm

Panebože sice to mělo nějaké světlé chvilky, ale bohužel pro mě velké zklamání.. Liv jsem přál alespoň pořádné znásilnění za to jakého měla od začátku trapného přítele , který je tak ubohý, že požádá v nejtragičtější noc života svou drahou o ruku. Být na jejím místě , tak ho odkrouhnu brokárnou hned na začátku a zbavím se největší chyby života hned z kraje než zajde tak daleko, že vás požádá o ruku. Nakonec bych se přidal k té pošahané partičce vrahů, která si asi jen tak od oka vyhlédne dům a jde jeho obyvatele sseřezat ... haleluja ježíš je mocný jako zapařené kulky ()