Carlitova cesta

Carlito's Way

Carlitova cesta

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1993, 144 min

Jedna z nejlepších gangsterek, jaká kdy byla natočena, parádní kousek Briana De Palmy a vynikající výkon Al Pacina v hlavní roli. Příběh člověka, který měl obrovskou vůli změnit svůj život, ale nedokázal změnit své okolí. Celkový dojem: 95 %.(15.6.2006)

Al Pacino je prostě BŮH !(3.3.2009)

„It's who I am Gail, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.“ Napravený gangster Brigante na marném útěku před minulostí a vlastní podstatou. Koncert Pacina a mistrovský kousek svého žánru. Uctivě děkuji, pane DePalma.(29.8.2008)

Nejlepší na filmu je velký Al (vedle velkého Anthonyho asi nejlepší herec vůbec), výborná je i režie a že tam hraje Sean Penn jsem zjistil, až když jsem si to přečetl v časopise (což je pro něj pochvala). Nejraději mám tu závěrečnou dlouhou honičku - a zase ty schody, že Briane.(7.6.2003)

Aj tak bol pre mňa De Palmov 'Scarface' trošku lepší. Ale Al Pacino sa mu osvedčil a na podobné role niet vhodnejšieho kandidáta, to si musíme priznať. A ak by si ešte niekto z hercov (nevravím, že ostatní boli zlí) zaslúžil poklonu, tak určite Sean Penn, ktorého som s kučerami a plešinkou takmer nespoznal. Škoda, že sa podobných filmov netočí viac. Násilie, chladné hlášky, smrtiace pohľady, jednoducho cesta životom gangstra ako má byť a záver tiež. 85%.(29.9.2006)