Carlitova cesta

Carlito's Way

Carlitova cesta

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1993, 144 min

Áno Pacino zahral super. Áno zahral dobre aj Penn. Ale to je asi tak všetko. Filmy s mafiánskou tématikou moc nevyhľadávam a na tento som prišiel tak trochu náhodou. Film pri ktorom som sa po uplynutí hodiny pozeral na čas kedy to skončí. For me 3*(7.6.2011)

De Palma na vrcholu sil. Lavran na vrcholu blaha.(22.12.2008)

Tak toto byla totální filmová extáze. Al je bůh a pro tyto role se jednoduše narodil. Na začátku zažehne motory a jede až do samotného konce. Ostatní nabroušené charaktery postav, k dokonalosti vypilované dialogy, geniální a strhující scénář se po Carlitově cestě vezou k úchvatnému a mistrovskému filmovému zážitku. Film bez jediného slabého, natahovaného či snad nudného momentu. Stopáž byla maximálně naplněna až po okraj. Skvělý soundtrack, především mě potěšila melodie Shake Shake Shake (Shake Your Booty), kterou znám z podání Scooter. Spousta nezapomenutelných scén, namátkou jmenuji, setkání s dávnou láskou, vroucí objetí a její následná návštěva. Bože, to, jak vyrazil její dveře za melodie You Are So Beautiful (čímž pro mě tento song svou vášnivou prezentací v tomto filmu získal zcela nový rozměr) bylo fantastické a já měla motýlky v břiše a slzičky v očích:), návštěva Kleinfelda v nemocnici, či grandiózní finální scény v klubu a metru. Ale jakkoli je toto vše výrazné a pro film důležité, tak Alova mimořádná herecká osobnost a výkon, to s přehledem všechno úspěšně válcuje. Těšila jsem se na Seana Penna. I ten se vedle něj však lehce ztrácel. Al Pacino a jeho Carlito Brigante. Chlapík s černými vlasy, pronikavýma očima, černou koženou bundou a bouchačkou za pasem. Chlapík s neodolatelným, ničivým charismatem a vizáží italského gangstera. Chlapík, který se chce vydat jinou cestou. Jenže to, co jste, nezměníte, ať půjdete kamkoliv. Ono si Vás to najde, ať budete kdekoliv. A fenomenální Al to má v kořenech, je to v něm, ta Sicílie...(31.10.2010)

Výborný gangsterský film o zločinci, který je po odpikání pěti let propuštěn a i když se považuje za napraveného a nechce už se do ničeho zaplést, nakonec se kvůli příteli opět vrhne do světa zbrání a nelístostných soubojů s dalšími mafiány. Al Pacino předvádí excelelentní výkon, stejně jako Sean Penn. Brian De Palma nám jen potvrdil, že umí natočit kvalitní gangsterky. Závěrečná jízda velmi pozvedla celkovou kvalitu snímku........(11.12.2007)

Beautiful. Po mistrovském kousku Scarface jsem očekával opět velkolepé dílo. Čekal jsem kultové přestřelky a drsné mafiánské prostředí - vše splněno. Silný příběh, silné obsazení v podání Al Pacina a Sean Penna. De Palma si umí perfektně pohrávat s herci, se vším pracuje do nejmenších detailů. Výkon obou hlavních ikon musím vyzdvihnout, protože právě oni udělali s Carlito's Way klenot v krimi žánru. Carlito's Way zvedá diváka ze židle. Devastující závěr.(7.2.2012)

• - Herce Jorge Porcela, jenž hrál spolumajitele klubu, Sasa (či Rona jako Reinalda), objevil producent filmu ve španělské televizi. Jednalo se o komika, který neuměl ani slovo anglicky a tak se celou svou roli musel naučit foneticky. (Caszidy)

• - Postava právníka Davida Kleinfelda, kterou hraje Sean Penn, posloužila jako předloha pro postavu právníka Kena Rosenberga v počítačové hře GTA: Vice City. Autoři hry zároveň převzali design interiéru Kleinfeldovy pracovny. (selviskhed)

• - Spoiler: Scéna, v níž je Carlito (Al Pacino) postřelen, se ve filmu objeví dvakrát. Zatímco však na konci padnou z Blancovy pistole výstřely tři, na začátku pouze dva. (herthaner)