poster

Carlitova cesta

 • USA

  Carlito's Way

 • Slovensko

  Carlitova cesta

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1993, 144 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ****

  Scéna, ve které Al v dešti, s víkem popelnice nad hlavou pozoruje nadpozemskou Penelope, která mu v očích vyčaruje slzy se mi vpálila do šedé kůry a nechce pryč. Špičkový film, ve kterém De Palma úchvatně pracuje s emocemi, napětím, romantikou i s cejchem tragiky, která jak od začátku víme, musí příběh uzavřít. Onen konec však ale přeci jenom považuju, za jedno ze slabších míst, stejně jako příliš čitelné pozadí literární předlohy, které občas zubatě, flakatě a nevhodně prosákne skrz umný scénáristický nátěr. Přestože se jedná o jeden z nejlepších mafiánských filmů, nechám si pátou hvězdu zatím v záloze a počkám na další projekci. 80%(13.10.2007)

 • gudaulin
  *****

  Jedna z nejlepších gangsterek, jaká kdy byla natočena, parádní kousek Briana De Palmy a vynikající výkon Al Pacina v hlavní roli. Příběh člověka, který měl obrovskou vůli změnit svůj život, ale nedokázal změnit své okolí. Celkový dojem: 95 %.(15.6.2006)

 • Tom Hardy
  *****

  Miluji Carlitovu cestu z mnoha důvodů - je to totiž film mnoha vrcholů. Sean Penn podal nejednou obdivuhodný výkon, ale jeho roztěkaná kreace v Carlitově cestě mne ohromí naprosto pokaždé, když film vidím. Schopný De Palma, který se ve své kariéře nevyhnul občasným slabším kouskům, zde podává jedny z nejúchvatnějších nepřerušených záběrů své kariéry (závěr, kdy kamera poletuje po nádraží, je prostě ohromný). A k tomu lahůdkový Al Pacino jako Carlito Brigante, který si prostě musí získat sympatie (a obavy) naprosto každého diváka. Jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec...(2.1.2006)

 • Cival
  *****

  Vítězný tým ze Zjizvené tváře znovu boduje, v podobných kulisách, tentokrát však poeticky, zasněně a neodolatelně procítěně. DePalmova režie je nejen vynalézavá a žene film k výjimečné působivosti, ale místy vyloženě něžná. Mistrovské, nadčasové dílo.(5.4.2015)

 • novoten
  *****

  De Palma nikdy nebyl tak stylový, tak strhující ani tak dobrý. Režisérův nejlepší film je přesným protikladem ke Zjizvené tváři, Carlito je na rozdíl od Montany férovým chlapíkem, který nejde od nevinnosti až k vlastnímu zkažení, ale přesně naopak, snaží se vyhrabat z bahna a začít nový život. Díky Pacinově výkonu je pak tento souboj s osudem fascinující sólohrou se zlověstnou atmosférou a příběhem plným nekalých praktik a podrazů. Při finální naháněčce už jsem po předešlých prožitcích jen těžko popadal dech a ztrácel nervy. Problémy totiž někdy přijdou samy. A ten ráj umí být tak nesnesitelně daleko...(18.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace