Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

godspeed

mafiánské filmy jsou většinou bezduché macho slátaniny a tohle není výjimka. nicméně al pacino je tak dobrý, že mu to baštím i s navijákem. sean penn taky peckovní. ()

departed

Další z řady gangsterek, která taky začíná koncem, je obohacena voiceovery, má tak neuvěřitelně charismatického hlavního hrdinu a co je hlavní, dokáže udržet plnou pozornost po celou dobu dění. Ani na chvíli není nuda, vůbec jsem se tentokrát nezamotával ani ve jménech (kdo je kdo, kdo je zas tohle a co ten tu dělá etc.) a u přestřelek jsem jen zíral, jak efektně jsou, na svou dobu, natočeny. A to není všechno - pronásledování na nádraží se mi v hlavě už teď zapsala jako jedna z nejlepších 'naháněcích' scén vůbec. ()

Shredder

Myslel som si, ze nudnejsia gansterka ako Donnie Brasco nemoze existovat, ale evidetne som sa mylil. Nie je to vinou uz tradicne skveleho Al Pacina, ale absolutne nezaujimaveho scenara a pre tento krat aj vsednej rezii De Palmu. Skoro dve hodiny sledujeme, ako sa cerstvo prepusteny Carlito snazi opustit kriminalne vody a splnit si svoj sen, prezit zvysok svojho zivota zo svojou laskou na Bahamach. Pochopitelne na konci sa osudovo vsetko zvrtne a musi zapasit o prezitie. Finalne minuty su napate len zdanlivo, kedze zaver je prezradeny hned na zaciatku filmu. Predvidatelne, otupne, a navyse s fadnymi vedlajsimi postavami, Carlitova cesta sa skratka s najlepsimi zanrovkami nemoze porovnavat. ()

celticek

Mám rád gangsterky a Pacina a to jeho fuck this a fuck that. Obdivuhodný výkon podal taky Penn. You are sooo beautiful. ()

altaica

PRO MUŽE: “Dostal jsem se ze šikmý plochy, trpěl jsem pouze společenskýma chorobama gheta. Po pobytu v nápravném zařízení jsem se uzdravil! Jsem znovuzrozenej, jako ti hoši z Watergate.” Soudce poslouchá a vypadá, že polknul ježka. Ježka, kterej se mu vzpříčil v krku. Dealer legenda je venku. Po 5ti letech. Má sen. Půjčovna aut v ráji. Potřebuje prachy. I kdyby seděl v koutě, průser si ho vždycky najde. Pro ganstera je v podsvětí smysl pro čest stejně užitečná věc, jako pro ochlastu metanol v rumu. Oba můžou zhebnout. “ Přátelská služba tě oddělá rychlejc než kulka.” Uvědomí si to, Carlito? Uvědomí si to včas? Plná palba za scénář, režii, 2 herecké hvězdy - 2 brilantní výkony a celkový výsledek         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Sliboval, že jí nikdy nezlomí srdce. Ale víte, jak to chodí. On temný rytíř z podpalubí společnosti, ona plavovlasý andílek s odzbrojujícím deficitem IQ, kouzelným úsměvem a smutkem v očích. Ten typ, co má chlap potřebu chránit. Ten typ co ochranu potřebuje. Především před tím chlapem a jeho osudem.          UKÁZKA:Nevozte mě do špitálu. Tam nikoho nezachráněj. Nějaký hajzlové tam člověka o půlnoci odprásknou a službu má jen čínskej lapiduch. Na Portorikánce jsem zůstal naživu moc dlouho. Většinu mých lidí už dávno oddělali. ()

Maniik88

Tento film ma sklamal. Už od začiatku som tušil ako to dopadne, už od polovice som vedel kto to spraví. Za zmienku stojí dobrý Al Pacino, ináč ma nič nejak nenadchlo. Bola to nuda, nič sa tam skoro nedialo. Hudba ma neoslovila, Sean Penn na drogách taktiež, v podstate minimum akcie a deja, ktorá bola ale dobre zaobalená slušnou kamerou. ()

IEO10

Když občas přemejšlim nad tim jaká gangsterka je vlastně moje nejoblíbenější, pokaždý mě napadne jako první Carlitova cesta .De Palmovo vrcholný dílo, kde od herce po režiséra vydali všichni ze sebe to nejlepší. Sean Penn jako roztěkaný advokát předvádí hereckej koncert, pro mě osobně jeho nejlepší výkon po všech stránkách, do teď nechápu jeho ingnoraci na Oscarech. Al Pacino si střihnul asi nejsympatičtějšího gangstera ve filmový historii, i díky tomu mi film přirostl tak k srdci. Pod slovem dokonalá gangsterka si většina lidí vybaví Kmotra, já si pod tímto slovem vybavim Carlitovu cestu. Filmový skvost plný překrásných momentů, které jen tak z hlavy nevyprchají........100% ()

IronRocky

Vynikající gangsterský film, který mě velmi zaujal hlavně příběhem a skvělým hereckým výkonem Al Pacina a Seana Penna, který má zajímavý afro účes. Nejvíce se mi líbila závěrečná scéna, kdy Al Pacino utíká před italskými mafiány. ()

Tohuk

Skvěle vystavěný příběh mafiánského klaďase Carlita, který chce po návratu z vězení utnout svou minulost, ale to prostě v prostředí, ze kterého pochází, není možné. Už začátek, kdy je pár dní po propuštění a jde s bratránkem "jen" převzít balíčky ke kamarádádům ukázal, kam bude nakonec jeho osud směřovat. Skvělý děj, skvělé herecké výkony a u mně 80%. ()

Stanix

Pacino zase zaválel a ztvárnil napraveného narkobosse svou nezaměnitelnou gracií a hereckým mistrovstvím sobě vlastním. Sean Penn taky předvedl že umí. Jeho vizáž á la Disco Stu mi cukala koutky. Dějově se tvůrci v jednom detailu zřejmě inspirovali cimrmanovou hrou Vražda v salonním kupé: "...stává se nám, že mnohdy divák nepozná, kdy tato hra končí. Diváci sedí a někdy ani nezatleskají. Aby k tomu nedošlo, prozradím vám konec celé detektivky." A tak se dovídáme hned v úvodních 5 minutách jak to s Carlitem celé dopadne. Myslím že tento retrospektivní aspekt tu byl úplně zbytečný a pokud bychom si vystřihli tento kratičký úvodní-konec ani bychom nepoznali, že je vypravován zpětně. Tak či onak výborná záležitost. Full Score ()

Zombiepod

Dokonalo vyrozprávaná gangsterka nenapodobiteľným rukopisom Briana De Palmy, navyše Al Pacino v jednej zo svojich najlepších životných úloh. Kultová záležitosť, z ktorej najmä v poslednej tretine tuhne krv v žilách. Penn famózny. ()

BruceW

Oceňuji kvalitu filmu, ovšem tvůrci se zde až příliš přiblížili mainstreamové podobě zpracování příběhu, což mělo za následek pokles celkového efektu a především značné osekání kouzla Al Pacina. Ten totiž např. ve Scarface vyniká ve své velikosti a zpracování různých úrovní role. Zde se ale hlavní hrdina nevyvíjí, je již zcela postavený a pouze prožívá pár vyhrocených situací. Nejsem si jist, jaké je sdělení filmu a to je vždy problém. Chcete-li vidět tento film, prosím. Chcete-li ale vidět Al Pacina, radši hledejte dál. ()

Brooks

Najmladšia z gangsterskej trilógie Briana De Palmu a opäť úplne iná. Emocionálne precítená, precízna vo vykreslení romantickej linky, ktorá je na De Palmu a na gangsterku všeobecne, nezvykle melancholická a dojemná. Je vidieť, že si na nej dal záležať. Pacino je suverénny, ale nie je to jeho one-man show akú sme videli v Scarface. Pozornosť na seba strháva predovšetkým Sean Penn v úlohe sebedeštruktívneho kravaťáka a v malej úlohe mafiánskej trosky Viggo Mortensen. Do osudového stretu síce scenárista navádza náhodami a jedným vyložene nelogickým momentom, ale to sú len mikroskopické chyby. Takže... uznávam ale moje srdce je inde. ()

Knor

Dokonalá režie, výborný obsazení, úžasnej a chytlavej příběh ze světa gangsterů. Co víc si přát. DePalma tohle umí. Překvapivě mě tenhle příběh bavil víc než Zjizvená tvář, kde Al Pacino hrál krále všech zmrdů. Tady je to přesně naopak a sedlo mi to víc. Hlavní hrdina je tu tentokrát vysloužilej gangster, kterej s tím chce přestat, je citlivej, rozvážnej a dodržuje pravidla ulice ze starý školy. Ale z kriminálního života se odchází těžko. Tohle se musí vidět, je to fakt skvělej film. ()

Bezda22

Dejme tomu, že první polovina byla trochu vleklá a docela jsem se bál, že dojdu stejnýho zklamání, jako to bylo v případě Scarface. Ale tempo se začalo zvyšovat a ten strhující závěr, kterej jsem prožíval s Al Pacinem, to bylo teda něco. Ta nápaditá honička na nádraží, ta měla grády... 85% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016