Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

ywo666

Až taký prúser to nie je. Jason je v neskutočnej forme a svaly na ňom hrajú ako nikdy predtým, ani potom. A stále mu idú aj tie bitky, ktoré sú ozdobou filmu. Toto je asi posledný film, v ktorom mu to ešte dobre kope. Frak Martin je pre mňa proste extrémne štýlová, sympatická a zábavná postava. Akcia je solídna aj mimo bitiek, máme tu nejaké naháňačky a jeden famózny peší prebeh cez štvrť Budapešti. Moc sa tu netrieľa, ale pár guliek vzduchom presviští. Knepper sa do svojej úlohy hodí a zahral solídneho gaunera. Film obsahuje aj pár solídnych hlášok. Problémy. Megatonov strih je príliš rýchly a občas lezie na nervy. A zťažuje vychutnávanie akcie. Natalya Radukova je otravná a vôbec mi nepríde sexi. A keď nad tým rozmýšlam ani francúzsky detektív ma nejak nebral (ani v jednom diely). Dokopy stále dobrý akčný film. 65%. Staham by ešte mohol zbúchať švorku, ale ideálne s Leterrierom. ()

JohnSmith

Potřetí a pořád to samé, ne že by šlo něco moc měnit,snad jen by to chtělo čistou hlavu při vybírání režiséra.Režie je dost zmatená,snaha o klipovitost je zase přehnaná,takže je v tom zmatek.Jinak Stathamovi Kopance a řidičské schopnosti opět moc příjemné. Jen bych ještě pánum Bessonovi a Kamenovi doporučil,aby se čas od času koukli do atlasu,když píšou scénáře. Dát vzdálenost z Mnichova do Budapešťi za hodinu je pěknej mazec. ()

Timak

Lepší jak dvojka, horší jak jednička. Ale tu zřejmě nepřekoná už nic. Každopádně pokrok vpřed s akcema - už Frank není NEO, už je to jenom cool frajer, co řídí nadupaný auto a je strašně dobrej. Za to rozhodně body nahoru. Palec dolů za Natalyu - ta mi tam vážně neseděla. Celej film jsem se snažil najít něco, co by mi ji více přitáhlo - prostě abych ji začal mít rád. Hmm a NIC. Palec nahoru za Roberta .. ten opravdu od Prison Break nezahálí a točí v jednom trháku za druhým. A prostě je dobrej. Škoda, že pořád vlastně hraje jen ty špatný chlápky - nerad bych si Tě zaškatulkoval kámo, vyber si i veselejší roli někdy. Takže shrnutí - po čertech dobrej film a od dvojky výrazné zlepšení. To asi nečekal nikdo. ()

VasaX

Znáte legendu o Chucku Norrisovi? Tak tu se snaží Statham v roli Franka pokořit. Umí všechno, a co neumí, stejně nějak šikovně vyřeší. Když zrovna nejede ve svém autě po dvou kolech nebo podobně, tak ustojí s přehledem potyčku s celým stádem vytrénovaných frajerů. A za odměnu dostane srdce pyšné princezny a vděk všech ostatních... Frank tohle a Frank tamto. A to pořád a dokola. Frank, Frank, Frank. Nemá smysl se zaobírat logickými chybičkami v ději a tom, co se tam děje, když je celý děj za moc nestojí. Obrovská dávka šestákové akce a adrenalinu z druhé ruky sama o sobě prostě stominutový film neutáhne. ()

Hennesy

Neskutočná demencia...Kuriér týmto tretím pokračovaním klesol do najšpinavších C-čkových vôd. Akcia je neprehľadná a vlastne nudná, Statham tu šoféruje okrem Audi aj BMX, za spolujazdca má demetnú, pehatú, škaredú Ukrajinku, ktorá nevie o ničom inom rozprávať, len o jedle a jej správanie je prinajmenšom otravné....absurdný film a úplne zbytočný. ()

Trustme

Přejdu k věci: tento díl se nepovedl. Kladnými prvky jsou pouze svalové proporce J. Stathama, Audi A8, design Frankova obývacího pokoje a místy skvělá hudba, která je jako ve všech předchozích dílech pouštěná jakoby z auto přehrávače. Akce je tu pomálu a není tolik vynalézavá jako např. v předchozím dílu. Nápad s výbušným náramkem je zdrojem akce, ale stejně víme, že na ruce vyvolených nikdy nebouchne, takže napětí se tu nekrájí. Frank tu má ovšem úkol nejtěžší - převáží pihatici ukrajinskou "Lenku Kořínkovou". Proč jí neujel, když ještě mohl… to netuším. Tento díl je tedy spíše o poutech lásky... ()

harryy

Scenár popri bizarnej zápletke ponúka málo akčného priestoru. Milovníci Audi sa tešia na naháňačky a pár sa ich dočkajú no nevylepšia váš dojem z akcie, práve naopak. Zrejme to bola nutnosť pri nižšom rozpočte no riešiť ju tak, že dlhšie zábery nahradím kratšími a zbesilým strihom, to je fatálny omyl. Takže paradoxne musí pre lepšiu akciu vystúpiť Statham z auta a začať bláznivo mlátiť presilu tucta protivníkov v ručnej-stručnej akcii a slušnej choreografii. Okrem Jasona, ako stávky na istotu, nevychádza ani Natalya Rudakova a úplne mimo vypálil hlavný zloduch v podaní Roberta Kneppera.Kuriér 3 je vlastne nádherným príkladom ako sa to nedarí a keď sa strih prestrelí, je to na diváka príliš. 45% ()

VanTom

Scénáristická svévole naštěstí nedosahuje takových zrůdností jako ve dvojce, přesto se mnoho situací nedá nazvat jinak než idiotských. Více však vadí, že dlouhé pasáže se jenom nudně romanticky toká (ano, Frank Martin se nám zamiloval) a těch několik málo akčních scén je sestříháno tak kulometně (i když ne přímo nepřehledně), že jsem měl cuky zkontrolovat, zda se mi nezadrhává a nepřeskakuje přehrávač (jako hudba na poškrábaném CD). ()

Sany33

Keď vás sklame akcia a séria efektov, je už zbytočné rozčuľovať sa aj nad hereckým obsadením. Okrem Jasona, ako stávky na istotu, nevychádza ani Natalya Rudakova a úplne mimo vypálil hlavný zloduch v podaní Roberta Kneppera. Besson domrvil čo mohol – námet, postavy, zápletku a casting len zvýraznil jeho šlendriánsku robotu. Režisér Olivier Megaton mohol formou veľa zachrániť – no už-už sa zdalo, že z terénu doniesli celkom dobrú akciu (pravda, na pomery Kuriérov mierne neuveriteľnú) a v tom ju zničia zbytočne rýchlym strihom. Akoby sa chceli inšpirovať u Michaela Baya, či ho dokonca prekonať. Ale Kuriér 3 je vlastne nádherným príkladom, ako sa to nedarí a keď sa strih prestrelí, je to na diváka príliš. 30% ()

svobik

Megaton to zprasil. Z Franka Martina je definitivně Superman mlátící zmetky dvojnásobnou rychlostí, navíc v akci stříhané epileptikem. Ze začátku to sice až tak nevadí, s postupem času mě však kadence snad 120 záběrů za sekundu začala pěkně štvát. Ačkoliv kamera během akce snímá velmi podobné celky, svým stylem nakonec divákovu orientaci stejně udolá. Po příběhové stránce NAPROSTÁ kokotina, jejíž dialogy jsou i na Bessona pořádný podprůměr. K tomu jedna z nejhorších hereček na světě (kdyby byla aspoň hezká, takhle to vypadá, že je Statham i slepý) s neměnným tónem hlasu a bavící se s Martinem 90 minut o jídle. Takhle teda akční jízda vypadat nemá, ty slabé 4/10 jsou za pár Jasonových hlášek, rozmlácenou hlavu o piano a headshot kopačákem (nebo co to je). ()

Ichabod

Co to zatraceně je? K filmu by měli autoamticky přibalit látky co si dal mistr ve střižně a tak stříhal "akčně" kde se dalo, ale mám notné podezření, že některé kousky filmu se mu jednoduše ztratily a tak ačkoliv jsem vychován génii jako Tony Scott nebo Michael Bay tak skutečně při některých akčních scénách jsem přestával mít přehled kam letěla Stathamova pěst a jestli vůbec dosáhla cíle. Scénář bída, kamera otřes... Čtyřku raději netočit. Samotný pocit z rychlosti je nulový. Jediné pozitivum tady je Knepper, i ten Statham nějak spí. ()

blackJag

Zábavná akční jednohubka přesně ve stylu předchozích dílů. Škoda jen, že je zápletka řídká a děravá jako falešný ementál, protože postava Franka Martina je v podstatě etablovaným hrdinou, z které si Statham udělal výkladní skříň své fyzické převahy. 60% ()

Guzo

Tak nakonec z těch tří dílů se mi nejvíc líbila dvojka, ani nevím proč.. Sice bych řekl, že poslední díl (zatím) neztratil na kvalitě, ale nepřichází s ničím novým a je zbytečně moc dlouhý a přehraný. No, snad se už Jason vrhne do jiných filmů a kurýra nechá odpočívat v pokoji. ()

D28

Víťaz v počte nezmyselných scén a kecov za vcelku dlhé posledné obdobie.Sledovať sa to dalo len ako sranda.Bavilo ma len tešiť sa, akú somarinu prinesie nasledujúca minúta.Keby tam bol aspoň jeden sympatický hrdina.Čo- keby aspoň jeden dobrý herec, holt svalíky a dobré autá nestačia. ()

KarKulA

Měla jsem vůbec co dělat, abych to dokoukala. Sorry Jasone, ale kde nic není, ani smrt nebere (popravdě tu toho bylo občas až příliš, ale vysloveně špatného ....). ()

Roseinka

A trojka taky nezklamala, naopak super nápad s těmi náramky. Jen mi trošku vadila ta holka z ulice, kterou vybrali pro její neobyčejnou krásu (já jí nevidim), prostě mi tam nepasovala. Na všechny Kurýry se můžu dívat několikrát a prostě mě moc baví. ()

vyfuk

Ani mě to tak nepřekvapilo. V jistých úhlech lepší než trojka... příběh trojky byl více uvěřitelný. Trochu ucamrané a závisející na ruské věci, kde se krom toho do filmu pletli ještě Francouzy a Američani. Trojka mě extrémě nepřekvapila, ale trochu lepší než dvojka. ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů