Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Diskomuz

Po dlouhé době pro mě výborně koukatelné horrorové sci-fi ve vesmírné lodi. Nerad přirovnávám filmy, ale tento skvostný kousek má porovnatelnou atmosféru s filmy jako jsou Alien (a jeho pokračování), či Horizont události. Než zkouknete film, tak se hlavně nepiďte(existuje tohle slovo?) po zakončení filmu, jelikož Christian Alvart si připravil nádherné zakončení. :) ()

lobo87

Zaujímavý sci-fi horor, akých sa kedysi točilo viac, preto má jeho vznik svoje opodstatnenie. Ben Foster v hlavnej úlohe nesklamal, ale z celého filmu som cítil akési rozpoltenie. Nevedel som sa rozhodnúť, či sledujem klasickú vyvražďovačku vo vesmíre, alebo to má celé nejaký hlbší zmysel a príde zvrat, ktorý všetko videné prevráti a postaví do nového svetla. Ten zvrat mi na záver chýbal. Síce bol, ale pre mňa nie dosť silný na to, aby som dal vyššie hodnotenie. 60% ()

theFtip

Já tyhle sci-fi horory nemám rád... Přijdou mi všechny stejné, tento sice patří mezi ty lepší, ale nic extra to není. Atmosféra je dobrá, ale zbytek už ani ne... Bohužel, čekal jsem víc 65% ()

Bercuss

Zase jedno parádní scífko, chtěl jsem se tu rozepisovat, co a jak, ale pak jsem si přečetl předchozí komentáře a nemá to cenu. Vše co je na filmu dobré - herci, atmosféra, příběh. A vše co je špatné - hl. teda střih, i několikrát jsem se musel vrátit a stopnout si scénu (jen ty akční) abych věděl, co se zde odehrálo. Už bylo napsáno, takže se nebudu zbytečně trápit. Jinak ,pro mě, ale parádní pokoukání. ()

Crybaby

Veľmi príjemná sci-fi záležitosť. Malo to všetky predpoklady k tomu aby to zaujalo diváka. Atmosféru, herecké výkony, prostredie, dĺžku a aj dej. Nevlieklo sa to a jediné čo sa nepodarilo, je zakončiť to niečím prekvapivým a zaujímavejším. ()

xpaja

Má to hutnou a tísnivou atmosféru, to je velké plus. Je to však málo na zakrytí Béčkového děje. Zvlášť závěr, který se nám snaží vnuknout, že to celé mělo nějakou hlubší myšlenku, je dost bída a ještě k tomu pěkně zmatená. Dávám --- == 64 % == --- . ()

Max Q.

Tak tohle je zajímavý film. Nás scifisty děj úplně nepřekvapí, hned mi vytanul na mysli Aldissův Nonstop, ale film je samozřejmě trošku jiný. A Dennis Quaid na konci mě opravdu překvapil. ()

muti

Nie je všetko ako sa zdá, ale kto je tu aby to kriticky hodnotil? Veď aj divák sa práve prebúdza z kryospanku a tak si musí dať veci dokopy ako aj hlavní hrdinovia. Čas beží a čoskoro odbije dvanásť, keďže životnosť korábu sa blíži ku koncu. A aby to nestačilo, na lodi nie sme sami. Kto je kto, a kto hrá ako hru o prežitie? ()

Bbbulanek

Film je akční dost, nicméně příběhová rovina, nedokonalý scénář a úsměvní hrdinové to dotáhnou tak na 3*. Po dokoukání filmu jsme ale s přítelem začali film rekapitulovat, a zjistili jsme, jak odlišné je chápání filmu mé a jeho, a že každý máme pro to zcela jiné chápání filmu naprosto opodstatněné důvody. Film je totiž tak zmatečně sestříhán a používá "náznaky" tak nešťastně, že i když je jistě původní myšlenka zajímavá a vymakaná dost, na super zážitek to prostě nestačí, proto 2*. 45% ()

J.Mayen

Velmi sympaticky scificko! Povedeny, napad sqely, akcni, napinavy a da se podivat i nekolikrat. Pokud nevite co s casem a mate chut na honicku prezivsi posadky s podivnymi evolucne zaostalymi kromanonci na temer opustene vesmirne lodi tak je film prave pro vas. ()

Bilky

Taký zostrih "Horizont Resident" a ešte pár požičaných kúskov zo Sunshine a Alienov. Mohlo to byť viac o tej klaustrofóbií a hľadaní posádky ako o naspeedovaných mutantoch. Ten strih pri akčných scénach a zrýchľovanie ich pohybov bol fakt na facku. Degradovalo to celú atmosféru. 68% ()

Killik

3?...4? 4? nebo 3? Film ma dobrou atmosferu, hlavne v uvodnich minutach, ale potom si rikate, ze tohle uz jsme nekde videli... Descent atd... Nechtel bych spoilovat, ale zacatek a konec hezky naznacuje, jakym morem jsme pro planetu... Spousta nelogickych veci srazi film zbytecne dolu. 3.5* ()

JoKKeR

Mě to sedlo nad očekávání,spousta originality a že jsou akční scény sestříhaný tak rychle? no a co nebyl snad sunshine tak celej sestříhanej? je to paradní temné scifi,a kdyby mel byt prequel nebo pokračovaní ani bych se nebranil obe latky jsou strašne zajimavé at už na planetě,nebo za vlády krále galla.95% ()

Rodriguess

Hodnotim tento film kladne. Cely dej bol napínavy a ani chvilu som sa nenudil maskery sa s potavami velmi pekne vyhrali cele to posobí velmi verne. Super atmosfera odporucam milovníkom scifi! ()

Mick3y

Pekelně hutná atmosféra, která se mísí s napinavým příběhem. Descent + Sunshine = Pandorum, ale to jen v tom případě pokud vezmete z obou jmenovaných filmů to nejlepší, pak už jen správně protřepat, promíchat, zatemnit okna a dveře a hurá sledovat. Vřele doporučuju ! ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...