Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

Montezuma3

Musím se přiznat, že ten konec mě docela překvapil. A mluvím o tom konci který je asi 10 minut před úplným koncem. Celou dobu nic moc. Jen nudné kuchání středoškoláků. Ale když Ghostface konečně zahodil masku a ukázal svou líbeznou tvářičku. Už to nebyl jen strašák s příborem. Konečně měl svůj charakter a začal jsem ho brát vážně. A možná bych ho měl i rád, kdyby mu scénárista nevymyslel tak debilní motiv. Každopádně je to jedno, protože když dokončoval svůj ďábelský plán, začalo se to tvářit jako slušné nastartování nové trilogie. Nebo alespoň dobré zakončení filmu. Jenže to by nesměl být americký biják, aby ještě nepřišel druhý konec který to celé pohřbil o stupeň hlouběji. ()

žvanimírek

Vše již bylo viděno, vše již bylo zavražděno. Ona tahle čtyřka je v podstatě jednička navlečená do černějšího hábitu s bělejší maskou! Zůstává zde hlavní "velká trojka", která si po úvodních nezdarech (Scream) tentokrát neskutečně rozumí (ach ano, kudla v bříše dokáže sblížit) a je doplněna o bandu pubescentů včetně pár kozatejch blondýn, které si odskočily z mola Victorie Secret. Kvalitativně to není o nic moc horší než jednička, ale už mě nějak nebaví se dívat na bodání do živýho a žasnout nad debilitou hlavních hrdinů. ()

Wall-E

Wes dokázal, že králem teen-vyvražďovaček je pořád on... Po nudné trojce nám naservíroval to nejlepší z prvních dvou Vřískotů. Víc mrtvol, víc krve, víc pěkných holek a víc srandy. Už dlouho jsem neměl u tohoto tipu filmu chuť podívat se znova... Prostě paráda 80 % ()

ivan_drago

Stejná sranda jako první díl, jen už je to prostě vyčerpané téma. Potěší dost známých ksichtů a to, že si to dělá srandu samo ze sebe. Prostě ať už natočí kolik dílů chtějí. tak to bude už jen průměrná zábava... Prostě do sebe bodaj... A je úpně jedno jakej šukující, ehm, tedy šokující, závěr vymyslej... ()

Mrkvič

Vřískot 4 je už jen trapná předělávka, s trapným a hlavně příšerně nudným opakováním a vymýšlením nových pravidel hororů. Akce a chování "oveček "je vlastně stejně tak tupé jako ve filmu ve filmu, takže tady se ta kritika jiných hororů dost míjí účinkem. Jediné pozitivum je myšlenka ke konci, kdy je vysvětlována motivace vraždění, kterou si tu ale nedovolím prozrazovat. Jinak je Vřískot 4 už jen špatnou parodií vlastní serie. A ta ...... Mary McDonnell??? Co to sakra mělo být? Je to tak mizerná herečka, nebo to byl záměr? Proč se tváří při útoku zabijáka, jak kdyby měla někde sama schovanou kudlu, když potom chcípne? Nejde o spoiler, ale o pěkně rušivou a debilní chybu ve filmu!!! ()

ecceHOMMO

Prvé dve časti Cravenovského vreskotu sa stali akýmsi hororovým kultom. Trojka ako parodický výkrik bol pre mňa sklamaním a zabudnutia hodným. Táto nová časť už bola zase opäť kvalitnejšia, ale na prvé dve časti sa nechytala. Asi aj preto, že jeden vraždiaci maniak (ER) bol až príliš ľahko odhaliteľný....( ten druhý ma ani len nenapadol ako eventualita). ()

Lachtaan

Že mě Vřískotí série nebude bavit, jsem zjistil už po první starobylé části, ve které jsem se stejně spíše ztotožňoval s dobře známými scénami ze Scary Movie, než abych seděl napjatý nebo se dokonce i místy bál. Kde tvůrci a distributoři vzali právo tyhle úsměvné slátaniny nazývat horory, to mi celý týden, strávený s Vřískotem, vrtá hlavou. Největší trnem v oku a nestravitelnou nekonečnou smyčkou, jejíž zásluhou jsem musel po více než půl roce opět odměnit film odpadem, byla nepředstavitelná odolnost všech postav na konci téměř jakékoli části, kdy bylo zapotřebí pobodaný charakter zabít ještě 4x, aby byl konečně oficiálně venku ze hry. Také bylo více než rušivým elementem stejné obsazení po celých 15 let, kde bylo již po Vřískotu 2 očividné, že pro ně nelze vymyslet smysluplnou zápletku. Chudák Wes Craven zkrátka s přibývajícím věkem ztrácel hodnotné a normální nápady, ze kterých by šlo vytvořit stravitelné podívané. Ovšem díky skutečnosti je celá série Scream prozatím tou vůbec nejnepovedenější ze všech hororových. Sbohem a šáteček! ()

BROKEN_

Tohle jsem vážně nečekal! Wes Craven se s žánrem hororu rozloučil ve velkém stylu. Má to skvělé tempo, atmosféru ( Craven přidal oproti předešlím dílům krev, paráda ),perfektní humor, trefné narážky na jiné filmy, a ÚŽASNÉ FINÁLE! Na konci mi spadla čelist. Abych byl upřímný, tak 4 díl mě bavil z celé série nejvíce, ale jako film byla nejlepší jednička, ale tohle mě sakra dostalo.... hned po jedničce nejlepší díl! MILUJU TO! Děkuji Wesu Cravenovi za tuhle sérii, jsem rád, že jeho poslední filmem je tahle pecka, která by si zasloužila být v červeném! Bohužel dnešní mládež, tohle asi neocení. NÁŘEZ! P.S. Doufám, že si tvůrci s 5 dílem dají záležet a nepošpiní tuhle značku. :) ()

anli

Wes Craven se rozhodl po 11-ti letech počtvrté zavřískat a vyždímat tak ze svého děťátka maximum.Za prvé musím před režisérem smeknout,jak dokáře v 70-ti letech pracovat.Poměrně slušně napsaný scénář těží z původních tří filmů a volně na ně navazuje.Opět tu máme spoustou krve,mrtvol,parodujících hlášek a vtipných odkazů na některé legendární scény.Craven udělal velmi dobře,že scénář nechal psát někoho jiného.Přineslo to svěží vítr a slušnou a neotřelou zápletku,včetně problematiky,dnes tolik populárních,sociálních sítí.Craven si se svým žánrem perfektně rozumí a hezky s i s ním pohrává a samozřejmě dodržuje pravidla žánru tak,aby rozradostnil především své diváky.Neve Campbell i Courteney Cox křičí i po letech velmi slušně a příznivci žánru budou jistě spokojeni.Podle mého se tímhle filmem určitě podařilo překonat trojku a malinko(hlavně nápadem a zápletkou) předběhnout i dvojku.Jinak ale musím říct(neb tomuto žánru příliš neholduji),že je to pořád dokola to samé,takže celkem vzato mu vřísknu kulatých 60%. ()

oveckaoa

NIkdy jsem nebyl fandou Vřískotu a nikdy jsem nepovažoval Vřískot (Jakýkoliv) za nějaké vyjímečné dílo na půdě hororru nicméně to neovlivnilo mé hodnocení. První díl se my tehdy líbil v té době to bylo hodně dobré a něco nového i druhý díl ještě taky ušel zatímco třetí už byl průměrný až to bolelo a nudil. Čtvrtý díl se rozhodl přijít s něčím jiným takže tu máme samé teenagery co natáčejí vše na mobily na kamery hážou si to na facebooku twitter a podobně. Styl filmu jde v stopách ostatních Vřískotů (více vrahů zde dokonce ´´ šokující pointa´´ a podobný konec). Bohužel Vřískot už nemůže nabídnout nic nového tak jen recikluje stokrát viděné. Závěrečná pointa ujde kdybych ji už neviděl v ostatních Vřískotech v jiném provedení takže nudí. Pokud tu pointu bude házet do dalších 2 údajných pokračování tak potěš koště. O humoru ani nemluvě i debil ví že když někomu bodnu nůž do hlavy tak chcípne (já vím že tady to bylo myšleno parodicky ale co je moc je moc) tady ho bodne do hlavy načež on vykřikne že nevidí (ačkoliv je krásně viditelné že ho tam ani nebodl:-)) vyleze z auta spadne na 4 vykřikne zasraný Bruce Willis a chcípne opravdu vtipné :-( ()

Luk80

Moc to nebývá zvykem,že čtvrté pokračování u slasheru trumfne předchodí dva díly. Ale jo! Více akce,více krve,srší to vtipem a prezentace starých dobrých horroru vždy potěší. V jedné scéně to dokonce vypadá, jako by jsme se ocitly v domě na Elm Street,kde jsou po pokoji samé cákance od krve.Pokuď se nepletu,tak to bylo poprvé co VŘÍSKOT ukázal střeva. Ani se nedivím ,že zde byla zmínka o FbukU. Sidney je pořád pohledná a bojovná postava.Vůbec ji to nepřekvapilo, že se vrah opět vrací do jejího rodného městečka.Hlášky jako - Fuck Bruce Willis a I'm Gay budou dlouho vyprávěny z pocitu po zhlédnutí tohoto dílu a já to budu jen doporučovat. Hayden (Kirby) mněla nádherný účes,opravdu nádherný. ()

Raven0

Toto prostě musí člověk ocenit. Když režisér dokáže z pokleslosti a úpadku vytvářet zábavu na úrovni... Kdy přetaví hloupost a naivitu do stylové báchorky, dělá si srandu sám ze sebe, ironicky hodnotí svá předešlá díla... Ten nadhled mi u mnoha filmů chybí. Už se těším na pětku :-) ()

uiu

V prvé řadě - ve své době jsem Vřískot "jedničku" milovala. Byl to konečně horor, kde nebyl žádný nadpřirozený Freddy Kruger, Jason nebo Mike Myers, ale vrah byl skutečný člověk, jedna z postav, kterou vidíte na obrazovce a která má motiv, proč její šílené vyvražďování probíhá. Horor mě děsil, protože se něco takového může stát a postavy byli uvěřitelné jako ze života (hlupáci, chytrolíni, fifleny atd.) S postupem dílů se hodnota Vřískotů snižovala a na 4. díl jsem se moc těšila, protože sliboval pomyslný restart a návrat ke staré dobré jedničce. Bohužel... Horor? Ani v nejmenším. Komediální parodie sebe sama, kultu, který Vřískot stvořil a všechny ty parodie, kterým vévodí Scary Movie? Ano! Už začátek vám naznačí, že se film v žádném případě nebere vážně. Fanoušci rádi po letech uvidí staré známé přeživší hrdiny, ale smrt všech kolem nich vás nechá chladnými. Do toho několik postav zemře s opravdu výbušnými hláškami ("Fuck Bruce Willis"), takže je asi zvláštní, když u hororu vyprsknete smíchy (mě osobně se to stalo 3x). Wes Craven mě zklamal, protože jsem se chtěla bát a ne se smát, ale na druhou stranu asi musíme pochopit, že po všech těch parodiích, ve kterých se strefovali do jeho veledíla, nelze natočit nervydrásající horor a vlastně z toho vyšel s hlavou vzpřímenou, že si umí udělat legraci i sám ze sebe. ()

venison

Je to kult, je to kult, je to kult - hlavně proto jsem si Vřískot 4 pustila.. A kupodivu to nebylo zase až tak děsný :-))) Moc se mi líbilo, že i ve 4 díle pseudohorůrku se objevují ti stejní herci Sidney (Neve Campbell), Dale (Courteney Cox), a Dewey (David Arquette), super je i výběr „nových“ tváří Emma Roberts (Na Sv. Valentýna), Hayden Panettiere (Hrdinové) a především už skoro dospělý Rory Culkin.. Ps: Začátek prolínajících se filmů se velmi povedl :-) ()

Iroquaise

Úvod - koncept "žvaním o tom, že žvaním o žvanění a v přestávkách o tom žvaním", "Postmodern bullshit" aneb zoufalá snaha prchnout do simulakra před vlastní neinvencí. Film samotný - na jednu stranu je velice zajímavé a úctyhodné, že stařík Wes Craven dokáže držet krok s dobou a namísto očekávané nostalgie nabízí film, který reflektuje soudobá média a jejich užívání. Jenže multi- a inter - medialita a multi- a inter-textualita film pozvedávají jen na úrovni odkazů, komentářů, nařážek a významového zvrstvování, znejasňování a tematizace. Což film sice fetišizuje a zesiluje uspokojení z okamžitého dívání se, ale zároveň ho neuvěřitelně narativně štěpí a rozbíjí. více zde...http://blacklsays.blogspot.com/2012/05/vriskot-4.html ()

mickyreed

Čtverka mi docela nakopala prdel. Je to něco jiného celou dobu ... dokud nepřijde závěr, kterej mě fakt zklamal... člověk by si po celým tom filmu řekl, že by to dokonce i mohlo skončit konečně jinak, ale chyba. Přesto perfektní atmosféra a vyvražďovačka, co má koule. Kdybych neviděl předchozí díly, tak by mě to úplně odrovnalo. ()

Bobik9

Na Vřískotu je skvělé to, že si dělá srandu sám ze sebe a to filmu hodně přidává. Když člověk vidí, že tvůrci ten snímek nemyslí úplně vážně, hned se pohled diváka na jejich práci změní. Čtvrtý díl nás poučuje o hororových pravidlech, kterých je opravdu hodně. Stará herecká parta, skvěle doplněna nadějnými mladými herci. Celý film byl klasicky dobrý, ale nijak nadprůměrný. Velký skok vzhůru přišel až v posledních deseti minutách, které ten film zvedly z průměru. Klidně bych se nebál pátého dílu. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky