Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

Jigy

Šeď, nuda a opět šeď. Už jsem asi vyrostl z let, kdy jsem sledoval bezduché zabíječky, které nadávaly hlavu ani patu. Hlavně že teče krev a to, že motiv zabijáku je vlastně imbecilní a nestojí za smrt 20 lidí nikoho nezajímá. Na druhou stranu mě to nezklamalo. Čekal jsem blbost a dostal jsem ji. ()

Hennes

Po prvních 10 minutách jsem si nebyl úplně jistý jestli jsem na dalšímu dílu Vřískotu, nebo Scarie Movie. Postupně se to přeci jen překlopilo spíš k tomu hororu, ale občasné náznaky zdařilé komedie snímek provázejí pořád. Závěrečné vygradování děje svým způsobem kopíruje první díl, ale je to to lepší v tomto snímku. Nemůžu tvrdit že jsem se nebavil, ale horor při kterém Vám bude běhat mráz po zádech to není. ()

M.i.k.e

tak teď si nejsem úplně jistý,jestli tohle Craven myslel vážně,nebo schválně pojal čtvrtý vřískot jako parodii.Na tohle pokračování jsem se poměrně těšil (tím spíš po slušných ohlasech) a o to větší je moje zklamání.Čtvrtý vřískot nepřináší vůbec nic nového,přítomnost tradičních postav je spíš zbytečná,nové postavy jsou nevýrazné (možná s vyjímkou Hayden Pannetiere),vraždy jsou bez nápadu a v některých případech spíš k smíchu.V určítých momentech jsem měl pocit,že sleduju spíš další pokračování Scary Movie.Horory mám mám rád,Vřískotí sérii taky,ale tohle je prostě moc...40% ()

Chen

Modernější háv, stará dobrá podívaná. Škoda jen, že současná omladina je zvyklá spíše na krvavá jatka beze smyslu, než spoustu odkazů a narážek z rukou Wese Cravena. ()

HappySmile

Většina sequelů, je jen ždímačka na prachy, kde se opakuje stará zápletka jenom s tím rozdílem, že je to čím dál tím stupidnější. Líbí se mi, že tady se filmaři nesnažili jen prodlužovat zašlou slávu, ale že sem tam i inovovali a nebáli se dělat si srandu z předchozích dílů a tento díl pojali jako záležitost remakeového vraha. Hlavní zápletka je samozřejmě stejná, jinak by to nebyl Vřískot, ale jinak se to snažili pojmout trochu odlišně a to se cení. Na to že to je už třetí pokračování, to není vůbec špatné. ()

Martin741

Scream 4 prisla podla mna az prilis neskoro od posledneho filmu, ktory prisiel na svet roku 2000. Rezie sa opat chopil Wes Craven, aby ponukol po dlhych 11 rokoch od Scream 2 hustnucu atmosferu, aj ked uz nie krasnu, ale schopnu Neve Campbell, stale vybornu Courteney Cox ...... K tomu opat po 11 rokoch funguje hororova atmosfera, mame drsne a brutalne vyvrazdovacky a kvalitnu zapornu rolu. Niekde medzi jednotkou a dvojkou : 85 % ()

O´Neill

Jop, tak tohle se moc nepovedlo. V době kdy píšu tento komentář, tedy 14.4, má tento film neuvěřitelných 78%! Šel jsem tedy na něj s vidinou, že to bude po slabém druhém a třetím dílu zase něco lepšího. OMYL! Tahle slatanina totiž nemá špetku hororu, špetku napětí, špetku vážnosti. Nechápu jak se u hororového filmu můžu smát tomu, jak trapné to kolikrát je. Herecké výkony byly jedním slovem otřesné, pokud to mohu nazvat hereckými výkony. Člověk si zkrátka připadal jak u dalšího z nepovedených dílů Scary Movie. Celkově jediné plus, které mě napadá, jsou ty krásné herečky (aneb duo Emma Roberts & Hayden Panettiere). ()

Caym

Fuck Bruce Willis. Za vtípky, citace, Courteney Cox, Hayden Panettiere, Adama Brodyho a Annu Paquin. Samoparodie, která může pobavit, herecky potěšit, ale jako teenage-hollow vyvražďovačka i lehce nudit. Stabathon jako tribut Vřískotu? Why not. Pokud ale nejste skalní fanoušci, ruce pryč. ()

Mefistofelle

Co takhle vzít sérii, která už dávno nemá co nabídnout a udělat z ní hororový trhák roku? Ne, od toho skutečně nelze moc očekávat. Na druhou stranu, pokud vzpomenu remaky jiných slasherových sérií, výsledek není tak zlý. Místo neskutečné hovadiny (jak tomu jinak bývá) z toho vzešlo to, čím byl jakýkoliv jiný díl a sice naprostý průměr. Opět zde narážíme na problém, který provázel i předchozí díly - Ghostface prostě není zabiják, o kterém si děcka fascinovaně vypráví o půlnoci pod peřinou. Už jenom fakt, že vrahem v masce je pokaždý někdo jiný, brání tomu, aby se z něj stala taková legenda jako je Jason Voorhees nebo Freddy Krueger. Je to opět jen nějaký magor, který se inspiroval jinými magory, kteří byli zase inspirování těmi prvními magory... a čtvrtý díl na tom nic nezměnil. Na druhou stranu, vraždy jsou celkem dobré a to, že je jich dostatek, to trochu zachraňuje - člověk se vlastně ani nestíhá nudit. Závěr je pak ten nejslušnější, který jsem v rámci celé série viděla. No, zbývá doufat, že Scream už konečně nechají po tomhle díle u ledu. ()

MrPierc

Rekapitualce všech pravidel z předešlých dílů. Zároveň je ale většina pravidel porušena a divák neví, co může očekávat. Žádné předehry a velice mnoho rychlých zasunutí nože do měkkého lidského těla, které v šoku reaguje pohledem "proč já ?". Svižná bodací kadence promísená vtipnými hláškami. Příjemné ohlédnutí do dob slasherů, kde stačila na zabíjení pouze dýka. Vůně devadesátých let bez nechutných detailů. ()

bourec

Jako každý x-tý opakování je i tohle plný klišé,prostě to,co překvapilo v prvním,originálním filmu,tady už moc nefunguje.40%. ()

Petoss1

Vreskot som mal vždy úprimne rád a štvorka ma nesklamala. Ba naopak, príjemne prekvapila výberom hercov. Hayden za sto bodov. Režisér stále svoje remeslo ovláda čo potvrdil aj v závere. Proste lahôdka. 80% ()

Nach

První díl mám velice rád a celou trilogii bych svým přátelům také doporučil. Nicméně tady to už tvůrci trochu převřískali. Těch 111 minut je přece jenom až moc a zas až tolik se toho zde za onu dobu nestane. Finální rádoby šokující pointa nakonec neměla u mé maličkosti tížený výsledek a spíše u mě vyvolávala otázky, než odpovědi. Tohle už není ten Vřískot, který jsem znal, ale jen jakýsi neodůvodněný křik ve tmě. K dobru však přičítám kvanta hororových odkazů, kvalitní herecké výkony, pár docela zajímavých mordů a samozřejmě stále klasickou masku s klasickým hlasem. 65% ()

Crawler-D

Jak je možné, že jeden tvůrce dokáže vyplodit v krátké době jeden z nejstupidnějších (Vem si mou duši) a jeden z nejpozoruhodnějších hororů? Vítězství Vřískotu 4 je asi v tom, že tentokrát psal scénář někdo jiný než on. Výborný začátek, hororvý analyzátor a překvapivý konec, nad jehož logickými zákruty by se dalo polemizovat (jaký musí člověk být, aby dokázal vraždit určité lidi), ale pokud je přijmete, Vřískot vás příjemně oblaží ječivým výkřikem. ()

humanbeing

Mainstreamová slasher podívaná, která ničím zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Pro fanoušky Vřískotu je zkouknutí čtvrtého dílu povinnost, už jen z toho důvodu, že se vrací "staří známí" a že jde o další, a možná už o poslední, díl série. Pro ostatní to asi nebude to pravé ořechové, jelikož nejde o nic nového. Co se zábavnosti týče, na slasherové standardy, Vřískot 4 docela pokulhává. Třeba takový Chain Letter byl o moc zábavnější, nemluvě o My Bloody Valentine 3D nebo Friday the 13th. ()

moviefreak

Keby film skonči o desať minút skôr, tak by som sa nekonečno tešil na pokračovanie. Konečne by mohla séria začať z opačnej strany. Nabudúce poprosím pozabíjať všetkých, čo prežili viac ako štyri dieli!!! ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky