Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

LBsmoke

slušná překombinovávačka na pomezí komedie vlastní parodie a horroru.. prostě Craven vsadil multi kombo kick.. sympatické je(kromě Hayden), že film si uvědomuje sám sebe.. a bez nutnosti hrát si na něco co není prostě lidi a sám sebe baví ()

mazadlo

Wes Craven si na stará kolena natočil svůj další horor, který ho v minulosti proslavil. Musím říci, že se mu to povedlo trochu víc než Jurajovi s T.M.O.u. Na druhou stranu někdy už by člověk měl říci a dost a zkoušet buď nové věci nebo nedělat nic. To co ve starém vřískotu fungovalo je tady postaveno na hlavu. Na druhou stranu musím uznat, že WES CRAVEN se tady nebere vůbec vážně. Dělá si srandu ze sebe sama a ze všeho co kdy vytvořil. A snad z toho důvodu je tento film vhodný na vyšší hodnocení. Pokud to v tom ale neucítíte řeknete si, že to celý stojí za h**** ()

Kejf.

Perfektni finale filmu! Po prvnim zhlednuti v kine jsem si rekla, ze to je nejlepsi dil ze vsech 4. Trosku se mi to ulezelo a pasovala bych ho po jednicce hned na druhe misto. Vyberem Hayden a Emmy si u me tvurci jen splhli. Ale na druhou stranu si rikam, ze ctvrty dil a dost, popravde uz nevim, kdo by vrazdil v petce...Sidneyina babicka?! ()

Phorbo

Co to musí být za nůž, a hlavně sílu v rukou, které dokážou přebodnout lidské čelo až do mozku… a proč jsou scénáristi nynějších horrorů tak strozí a dycky jsou tam tak debilní charaktery. Ženská v aute, zamknutá, řvoucí na kolemjedoucí auto místo toho aby troubila si raději vyleze ven, porozhlédne se a nechá se zabít místo toho aby zavolala někomu… proč ne, to už je vaše vina. Oceňuju smrt přes dveřní poštovní schránku… to je aspoň originální. A předpokládám dobrá rada pro všechny lidi, kteří by si taky chtěli zabít někoho a sklidit úspěch tím že přežijou: ujistěte se, že jsou všichni fakt po smrti, protože potom dostanete „Don‘t fuck with originals“. ()

Marys

Veľkým Scream fanúšikom zrovna nie som, videl som len kombináciu jednotky a k tomu doplňujúcu paródiu v podobe Scary Movie (samozrejme v opačnom poradí, aby to nebolo také jednoduché), a tak som úplne nerozumel všetkým súvislostiam a prišlo mi to ako jeden veľký guláš. Nevedel som, či sa smiať alebo tŕpnuť, prvá polovica sa celkom vliekla, no potom to nabralo slušný spád. Napriek tomu nevyhľadávam a ani vyhľadávať nebudem takéto filmy. ()

Esgalnor

Craven si svým posledním filmem vylepšil reputaci, protože čtyřka je o dost lepší než děsuplná, ne však strašidelná, trojka. Kvalit jedničky to nedosahuje, přesto je závěr příjemným překvapením, děj dává trochu smysl, je to napínavé, občas se leknete... Je to fajn. Herci ujdou, i když někteří jsou nic moc a Neve je od druhýho dílu zoufale nezajímavá a nudná, přesto nějak hraje a vám se nechce propadnout do země za její herecký výkon. Čtyři hvězdy dávám za nostalgii a dobrý pocit z toho, že se to nepokazilo jako trojka. ()

LuccinyFilmy

Vřískot 4: Ještě více "meta," než jste čekali. Ale jo, ty stále ujetější sequely hororových filmů tam kritizují dobře, takže - co čekat? ()

kukentipla

O čem to je? Sydney Prescottová se vrátila do Woodsborou propagovat knihu popisující její bolestnou minulost. Jako napotvoru začne v té době v městečku řádit maskovaný vrah.... Co já NATO? Vřískot 4 se drží, stejně jako předchozí díly hororových pravidel a navíc si s nimi vtipně pohrává, včetně totálně podělaného finále. ()

wampire23

Ako horor? Určite nie. Ako komédia? Tiež nie. Ako učebnica hororového žánru s narážkami na súčasnú popkultúru spojenú s poctou klasike a neštítiacu sa sebaparódii? To už áno. V ktorom horore hneď v prvej scéne dve krásky rozoberajú torture porn? Konečne sme sa dočkali. Ani som nestačil spočítať všetky klasické a novodobé horror movies spomenuté práve tu vo Vreskote. Wes Craven sa prekonal a predčil všetky moje očakávania, nielen v rámci série Scream, ale celkovo tohto žánru súčasnosti. Vedel, že cestou strachu a budovania napätia to nepôjde, preto sa vydal vlastnou cestou, ktorú môžem jedine pochváliť. Takto sa majú robiť ,,scary movies". Herecké osadenstvo bolo zmiešané starými známymi postavami plus samozrejme nové neokukané tváre, čo je jedine plusom. Záver pôsobil trochu dojmom ,,päsť na oko," ale to sa dalo prekusnúť. Môžeme sa len modliť, že séria Scream nedopadne ako séria Stab:D. P.S. Fuck Bruce Willis. EDIT: Hayden Panettiere je nádhernááá. ()

pytrisss

Papirove charaktery, nuda bez zapletky vycpana nepotrebnou vatou. Nektere postavy skoro jako ze scary movie (serif byl opravdu mental ze to tak snad ani zahrat nejde). 2 hvezdy za tech par forku ()

Stanley619

Nedostižný zabiják, neschopní policajti, stupidní oběti a scenář plný ohraných klišé scén. Tak asi takhle bych to popsal, ale celkově se na to dalo koukat, jenom nečekejte nic novýho. Hayden Panettiere je krásná a nevim, který hovado jí vymyslelo tenhle účes. 61% ()

RomeroIsGod

Hodně dobře Craven! V to už jsem ani nedoufal, že mě Ghostface dostane. Bavil jsem se celou dobu stopáže, děj odsejpá, spousta vtipnejch momentů a narážek na plno filmů, "vykrádání" sebe sama a hlavně poctivá práce s nožem - krve je dost. Dávám 80% a palec hore! ()

Jožin

Prvý koment po piatich mesiacoch v novom roku patrí zaslúžene tomuto filmu. Trilógia Vreskot bola jedna z mojich obľúbených ako chlapec som to mal napozerané a jednoznačne najlepšia bola jednotka. Po 10 rokoch prišlo prekvapenie, človek by čakal že natočia remake, a oni nie. Craven sa vrátil, a základne trio z prvých troch častí tiež. A podľa mňa urobili tvorcovia dobre. Určite to mali ťažké vymyslieť zase nový námet, ale zvládli to na jedničku. Do posledných 10 minút som hádal kto je vrah, no nakoniec prišlo milé/nemilé prekvapenie, ktoré určité zvýšilo hodnotenie. Nájde sa pár nelogických chýb ako v každom filme, ale aj tak je VRESKOT 4 mylím prekvapením a dúfam, že bude aj ďalšie pokračovanie !!! ()

Domec

"Dont fuck with the original" Hahaha, ja tuhle seriii proste miluju. Co na to dodat, neskutecna vyvrazdovacka jako vzdycky, ovsem s novejma pravidlama a obetma, ktery netusej, ze se nekde v povzadli schovava Ghostface. Nova vlna hercu film rozhodne ozivila a prvni generace byla skvela jako vzdycky, "bitch" Gale, hnup Dewey a nesmrtelna Sidney. Pribeh mel svizny tempo, film ve filmu a ve filmu byl vybornej a obetma Craven ani na stary kolena nesertil. ()

Deywid

"Don´t fuck with the original" :))....Craven to pojal veľmi zábavne a ja som sa veľmi dobre bavil....a záverečná polhoďka je proste výborná....80 % ()

panmroz

...ale je to spíš můj problém, než problém filmu. Stejně jako nerozumím humoru v hudbě (třeba), tak ani postmoderně v žánru. Navíc v žánru, kterej mě vlastně nikdy moc nezajímal, tedy teenagerská vyvražďovačka. co už. ()

Sundance23

Nemůžu uvěřit že to komentují tak kledně,pouhá kopie prvního dílu,naprosto neoriginální, zbytečnost tohoto roku!!!!! ()

Vitaminy

No docela dobrý. Občas mi přišlo, že koukám na parodii, ale docela jsem se bavil. Je to takový návrat ke klasice. Lepší GhostFace s kudlou než mutanti v kanálech, nebo bráchové z incestu v lese. Pro mně tři hvězdy. BTW - co to má Monica z The Friends se rtíky? ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky