Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

blue.claire

Pár akčních scén nebylo k zahození. Krajina velmi nádherná a příjemná. Ale dialogy vytáhnuté jako z nějaké telenovely. Přehnané drama, co se týká lásky... Na druhou stranu film by se nemusel tvářit jako akční žánr. To je přece směšné. V důsledku je to jenom samá romantika. S očekáváním, že se jdeme dívat na něco, kde má být akce a napětí, zjistíme, že se topíme ve sladkých blábolech a herecky špatných výkonech. Podle přečtené knihy mám prostě dojem, že film je nic neříkající slátanina čehosi, co nedává moc dobrý výsledek. A celkový dojem, který mi utkvěl v hlavě jsou pouze útržky romantických a pořád se opakujících keců. A musím říct, že občas mi to připadalo jako nějaká parodie. "Edwardovy" výrazy šly už do extrému. A musím říct, že jsem viděla film, kde nebyl herecký výkon R. Pattinsona vůbec špatný. Tak proč to všechno? Knihy se příjemně čtou, ale do kina chodit jen kvůli krásným hercům... z toho už jsem vyrostla. ()

Saur.us

Už jsem si myslel, že by se tenhle díl mohl vymykat, že by si zasloužil ty 2* ale pak stejně přišla nějaká absolutní bomba, která můj optimismus o téhle sáze utopila v litrech téhle "srdceryvné" sračičky. Davide Slade! Kam si dal rozum, asi hluboko do kapsy co? Po tom, co natočil luxusní upířinu 30 dní dlouhá noc si zase střihnul upíry, ale tak, že se Nosferatův prach obrací v bedně. V tom ostatním film zůstává absolutně stejný jako jeho předchozí díly. ()

fixaman

Jednička byla fajn a přivedla mě k poslechu Muse, do kterých jsem se posléze zamiloval.. New Moon bylo nekoukatelné peklo a od Eclipse jsem nic moc nečekal.. Ale kupodivu to nebylo tak špatné, poměrně ucházející fantasy.. Dal bych tři hvězdy ale jako odpověď všem těm odpadovým pozérům dávám jednu navrch ;-) ()

jasanka

Po prvních třiceti minutách jsem si musela dát pauzu. Po té první půl hodince jsem chtěla napsat něco jako „Přišlo mi to celé "nijaké". Vyprávění ztratilo kouzlo, které bylo v předchozích dvou dílech. Až na pár výjimek žádná chemie mezi hlavními postavami, minimum mnohoznačných pohledů a podobných záležitostí, které dělali Twilight Twilightem. Prostě to vypadalo jako takový obyčejný průměrný film, který (nebýt toho, že je součástí 4dílné ságy) by brzy zapadnul. Ani křečovitá snaha film odlehčit všemožnými hláškami se mi vůbec nelíbila. Navíc mi přišlo, že Cullenovi jsou podáni tak nějak... mírně negativně, až jsem já, zastánce antijakeova týmu, byla naštvaná na Edwarda a Jake mi byl na chvíli dokonce sympatický . Takže je vidět, že je něco opravdu špatně...“…………Zhruba od té třicáté minuty se to ale rozjelo. Jake a Bella se konečně začali chovat tak, jak se chovat měli, ale Edward... No tomu hold tenhle díl vůbec nesedl. V tomhle případě mi byl Jake opravdu milionkrát sympatičtější a začala jsem ho mít ráda. Zatím tedy určitě nejslabší díl, ale to neznamená, že špatný. ()

rusty09

Nejlepší z prvních tří dílů, parádní trojúhleník, vymyzely takový ty zbytečný dialogy o ničem a navíc konečná bitva, která konečně za něco stála, a nebyl tam jeden upír proti druhému. Opět na dvě hodiny zabaví. ()

edie sedgwic odpad!

Chcela som dat aspon tu jednu hviezdicku ale ozaj nemam za co. Tak si to ujasnime: vsetci su zamilovani do mizernej herecky Kristen Stewartovej a aj zabit sa daju, aby ju zachranili...skvele. Ale ma to maly hacik, je to take nudne a pateticke, az neviete, ci sa z toho mate smiat alebo plakat. Na jednotku sa mi celkom prijemne pozeralo, aj dvojku som nejako prezila ale toto je uz moc. ()

JoSte

Ač nerad, musím dát jen *. Příšerně hovadský scénář :/ (A opět - kdyby se tvůrci nebrali tak vážně, tak proč ne... ale takhle tedy ne.) Je to škoda, protože se tam objevilo i několik dobrých momentů a nápadů. ()

pend

Film určitě sráží předloha. O trochu lepší než minulý díl, hlavně kvůli té bitce. Ale už potřetí koukat na milostný trojúhelník je dost síla. ()

Matli

Takhle dobrou omáčku jsem dlouho neviděl. Ani závěrečná bitka (nebo co to bylo) to nezachránila. Čekal jsem 2 hodiny na nic. Proč sakra nenosej ty vlkodlaci trička? A jak můžou mít ihned po proměně na člověka kraťasy? Je tam hooooooodně nepochopitelnech situací. Bella je asi děvka nebo psycho, tohle je fakt v knížce? Jako meziděj asi dobrý. 35% ()

heihatchi

Tak víceméně pokračování předchozího dílu nesoucí se ve znamení lásky, přetahování se o Bellu a měření si, kdo má většího pinďoura. Akce krom těch pár minutek ke konci žádná. ()

Bozvav

Po dvojce si člověk trošku zlepšil chuť, ale jen trošku. Přitom potenciál udělat ze ságy slušný upíro vlkodlačí akční snímek s kapkou romantiky by tu byl. Bohužel i díky příšerným hlavním hrdinům a jejich strašnému neherectví, které je stejně úmorné jako tupé dialogy a plytký děj se potenciál propadl do hlubiny ničeho. druhá hvězda za pár slušných bojových scének, jinak kde nic, tu nic. ()

Darren98

Nadbytečně epické řešení bitvy milostných týmů Edward a Jacob za sebou táhne námět, který měl představovat opravdový hlavní konflikt ságy, tj. klín mezi světy upírů a vlkodlaků, který v závěru bohužel není něčím víc než neuvěřitelně žádanou holkou. Ale přesto že střety dvou kluků jsou absurdnější než jejich sólové příběhy, bonusové původy jednotlivých členů upírské rodiny posouvají snímek k lepšímu hodnocení. 32% ()

IvcaG

Oproti NM obrat o 180° k lepšímu. Je vidět, že Slade to měl pevně v rukou, vyvaroval se hluchých míst sdělil to na co jsem čekala. Velice povedená akce. Místy příjemně vtipné, nikoliv však trapné. Upíří frashbacky byli na místě a velice povedené. Konečně jsme viděli smějícího se Edwarda, nikoliv jen ten mučednický výraz kterého už bylo dost. Vtipem, proti Edwardovi sršící Charlie byl bezkonkunční, zrovna tak "rýpání" do Jacoba. Pro mne jednoznačně nejvydařenější část série. Jen škoda původní Victorie, Bryce mi do role prostě nazapadla. 90% A ať si kdo chce co che říká mam ten fim ráda noa nestydím se za to:) ()

Wolvie

Jednoznačně vrchol série, Slade žánru rozumí a dokázal i z této slaboduché romance pro náctileté holky udělat relativně koukatelný průměr.Ovšem nějakou vypečenou žánrovku nečekejte,je to pořád jenom Twilight. ()

Pitaya

Po slabší dvojce přišla o dost lepší trojka, jenže furt tam chybí ta atmosféra jedničky, která nejspíš odešla spolu s režisérkou. ()

NGP

Je těžké mluvit o filmu, který je natočen podle knihy. Těžší je mluvit o filmu, který je natočen podle světoznámého bestselleru a miliony fanoušků po celém světě ví jak o filmech tak o knihách a jejich očekávání jsou moc velká. Vzhledem k tomu, že knihy jsou prakticky o ničem, tak obdivuji scénaristku že vůbec dokázala vyplodit nějaké dialogy na víc než dvě hodiny. Ještě víc obdivuji režiséra, který se (bylo vidět) snažil nedělat film moc nudným. Přesto mi všechno přišlo monotónní a suché. Jediné co tomu dalo šťávu jsou akční scény, které v porovnání s celým filmem byly skvělé. Také se tam objevilo pár hodně vtipných okamžiků, které diváka trochu rozptýlí. Co se týká hereckých výkonů, hlavní zamilovaný pár prostě ráda nemám. Jasně, chápu, upír si dává pozor, aby při líbání náhodou živé holce nerozmačkal lebku. Ale mezi nimi má být láska za hrob, a já to tam prostě nevidím. Nejiskří to mezi nimi, proto celý film mi přijde umělý. Jestli to mezi někým jiskří, tak mezi Lautnerem a Stewart. Teda podstatně víc než s Pattinsonem. Nejlepší herecký výkon ale stejně předvedl Xavier Samuel a Billy Burke. Nejhorší na filmu bylo, že hlavní ženská postava a rudovlasá upírka měly paruky. Nemohla jsem se soustředit na nic jiného při sledování filmu. Abych nějak okomentovala soundtrack - jsou lepší soundtracky, ale filmy tohoto žánru a této dějové kvality lepší soundtrack nemají. No a co se týká celé Twilight ságy - tento film je podle mě zatím nejlepší ze všech co natočili. Breaking Dawn by mělo být podle zajímavější knížky, tak třeba z toho vznikne slibné ukončení celé ságy. Ale nechám se překvapit, nic neočekávám, protože bude to točit zase jiný režisér. ()

hazaba

Tak zaprvé: nikdy bych nenabídla kamarádovi, natož příteli, aby se mnou šel do kina na tenhle film. Za druhé: je docela zajímavé sledovat, kdo na něj přišel - člověk se nestačí divit - nejen pubertální holčičky ale i kluci (!) (asi je nalákala avizovaná bitva...) Za třetí: přes všechno, co o filmu dále napíšu, jsem ráda, že jsem ho shlédla, i když do kina jsem na něj chodit fakt nemusela :-) Takže k samotnému filmu: je o dost lepší než dvojka, to žádná. Nicméně dialogy jsou opět strašné a herci toporní (už mě pomalu přestává bavit dívat se na stále polootevřenou pusu Belly - kolikrát jí tam asi musela vletět moucha? a "zmučený" výraz Edwarda). Na druhou stranu exteriéry jsou opět fajn, je tam pár vtipných situací (otázkou zůstává, jestli jsou záměrné) a hudba je tradičně velmi dobrá. Taky mě potěšilo pár flashbacků do minulosti některých členů Cullenova klanu.... Ufff, to jsem se nějak rozepsala... ()

lu-cinka

ou.. musim tak nejak prehodnotit bodovani u new moonu po tom, co jsem vcera shledla eclipse.. moc jsem se tesila na tenhle dil, predtim jsem si znovu precetla knizku. to jsem nemela delat. ja myslela, ze Bella byla na Jakea tak nastvana, ze chtela aby mu Edward nakouril a tady ho branila. v tomhle dilu se chova jak devka, kdyz byla ta libacka s Jacobem na tech horach, rikala jsem, ze by mel Edward prijit a schodit ji dolu.. pak taky treba s tim zasnoubenim, taky na tech horach , jak ji rekl, ze to byla nejlepsi noc v jeho zivote a Jake to uslysel, Bella vyjela na Edwarda v knizce to vycitala ale sama sobe. kdyz byla Bella u Jakea v garazi a rekla mu za jak kratkou chvili bude premenena a Jake se, ehm, nastval - misto toho aby to vazne znelo nastvane - mluvil jako teplous, mel to tam radeji roztriskat nez mluvit takovymhle hlaskem.. jinak - vim, ze kdyby to bylo cele podle knizky bylo by to tak na 3 a pul hodiny, takze se neco muselo vypustit, ale to jak nejaky casti zmenili.. no ehm.. me to proste zklamalo. mozna to bylo i tim, ze jsem se 2 hodiny v kuse vrtela na sedacce, ze bylo v kine vyprodano a zadejchano. pustim si to pak doma, v klidu to zkouknu a mozna prehodnotim, kdyz mi nikdo nebude piskat do ucha pri nejakych scenach, tleskat a jinak rusit.. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2