Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

yeniczek

No.. Že se kvalita posunula o míle dopředu od Nového měsíce, nebudu spekulovat. Slade vyprodukoval pár opravdu dobrých záběru, pár lepších a spoustu průměrných.. Ale stále kýčovitý příběh, který mi rval mozek z hlavy, mě prostě nepřesvědčí, že se jedná o kvalitní sérii. Jen díky tomuto dílu chápu, že se to může cílovce opravdu líbit. ()

zdenny

Nedočkal jsem se zlepšení. Stejně jako ve dvojce se zde řeší bezduché, hloupé, pseudopodstatné věci o podstatě lásky, života atp. Bojím se toho, že tímto paskvilem bude ovlivněna mladá generace. Podle viděného přece nemůže teenager říct, že život je krásný. Tady toto není dílo pro určitou věkovou skupinu. Anebo je, ale jen aby mladé zblblo a zatáhlo je do nekončícího temného světa bez pravé lásky. V tomto dílu mi začla lézt Bella strašně na nervy. Ta pipina fakt neví, co chce. Chvíli miluje toho, chvíli zas onoho a přitom já osobně cítím, že blíž má k pejskovi, protože se vždycky může posrat, když on se jako urazí, že už to nemá cenu a odchází. Maskuje to romantickými scénami s Edwardem, kterému pořád dává nějaké podmínky. Vlastně celá "dvojka" a "trojka" je jenom souborem pasáží buď s jedním nebo s druhým, které se neustále opakují a mluví se v nich pořád o tom samém. Což znamená, že by se to dalo natočit do jednoho dílu. Tento seriál nebezpečně útočí na vnímání reality teenagerů, kteří se po zhlédnutí jednotlivých dílů (kromě "jedničky") musí nutně motat v bludném kruhu. Zde bych doporučil klidně i klasický osmdesátkový akční film, aby mladí zase mohli poznat rozdíl mezi dobrem a zlem. Dvě hvězdy pouze za upíry a za některé akční scény. PS: I když nevím, co to je za hovadinu říct, že mladí upíři do sedmého měsíce jsou nejsilnější. Nejsilnější vždy byli upíři staří (zkušení). A to i fyzicky. ()

Imune

Pár usmáníhodných a i dokonce pár zasmáníhodných scén tam bylo, pěkná bitva a plno nesmyslně sladkých řečiček. Ale každopádně nebudu jen přitakávat ostatním, podle mého se na to dívat dalo. Rozhodně nejsilnější díl série, takže za 3. 50% ()

venalce

Není to tak špatné, jako Nový měsíc, ale pořád špatné. Všechen děj je až v druhé půli, takže tu první je třeba přetrpět. Snad nejzajímavější jsou dvě retrospekce, zvlášť ta Rosaliina se povedla. Opět vyzdvihuji soundtrack. ()

Unnamed

Pro mě zaručeně zatím nejhorší díl ságy. Scénář horší, než předešlé dva dohromady. Upíři jsou z mramoru, naštěstí když zemřou, tak jsou vysoce hořlaví - jen v jedničce bylo potřeba vytrhat parkety z podlahy a založit vatru. Největší úděsnost však byla stanová scéna a několik minut po ní. Jediné pozitivum filmu jsem viděl ve scéně the talk, která mě pobavila a prozatím ji hodnotím jako nejkvalitnější scénu celé ságy. ()

Mishqo

pokorne priznávam že to bolo určite lepšie ako New Moon ale stále to stroskotáva na tých istých chybách, ktoré by sa dali beztrestne odstrániť teda až na herecké obsadenie, ktoré by síce mohlo byť efektívne ale určite nie efektné, scenár stále od tej istej prijebanej pani (so všetkou úctou)...hudba ma ako jediná nikdy nesklame v tejto ságe a inak tomu nie je ani tu...no ale ako som povedal bolo to pútavejšie ako New Moon ()

majkl44

lepší než 2. díl a to asi jen kvůli té zavěrečné bitce. Ne, že bych holdoval násilí, ale aspoň se tam něco dělo. Během koukání na celou ságu jsem si říkal, že na ni jsem už asi moc starý. ()

Krysa SPK

Oproti New Moon znatelný kvalitativní posun k lepšímu, i když se stále jedná o filmovou katastrofu. Režisér David Slade dodal alespoň relativní punc osudovosti a zvláště druhé polovině akčnější tempo. Především má ale Eclipse oproti svému předchůdci nějakou příběhovou kostru - bohužel tragické herecké výkony srážejí i sem tam solidně nasnímané scény k hlubinám odpadu. Co se ale nedá Twilight sáze upřít je jak vynikající instrumentální hudba tak perfektně vybrané písničky. ()

VanTom

Zívačka. Edward miluje Bellu vs. Jacob miluje Bellu. Bella miluje Edwarda, ale k Jacobovi také něco cítí, protože nenosí trička a je teplejší. A tak si to musí významně vyříkat a "vypohledovat". Ta jedna * ve výsledku je možná přehnaná, nijak výjimečně znechucen či znuzen jsem nebyl, jenže Zatmění zaujme jen a pouze tou svou hloupoučkou osudovostí první lásky, kvůli které by se hned všichni nenávratně vzdávali všeho, co znají; navíc kolem Belly, jakožto úplně tuctové a nezajímavé holčiny, se najednou točí celý svět, každý ji bere a chce (milovat nebo zabít) a upíři i vlkodlaci ochotně nasazují životy pro její ochranu. Óch, jak neskonale romantické! ()

Brandon

Pomalu si zvykám na to, že většina postav je naprosto dementních. A největší nervák je, když se dvě dementní postavy baví spolu. ()

Sany33

Je ťažké uprostred tejto nudnej agónie kde-tu nezatúžiť po malom ozvláštnení. Skutočne „edgy“ a „cool“ by bolo, keby sa pod stanom zrazu začala odvíjať synopsa z Brokeback mountain (skvelý nápad kolegu). Alebo úplne výstredná myšlienka – keby niektorá z postáv začala autonómne uvažovať a zaoberať sa niečím iným ako milostným životom ústrednej trojice. Takto nás z hladomorne srdcervúcich vyznaní z času - na čas vyslobodia len akčné scény, ktoré asi majú drive, ale odhliadnuc od technického prevedenia tam vidím toporné decká nacvičujúce ochotnícky horor. Na záver už len šokujúci rezultát: V podstate to bolo o triedu lepšie ako minule, čomu sa pri spomienkach na New Moon zdráham uveriť... A opäť skvelý soundtrack. Ale existujú tony filmov, ktoré vás pobavia viac než tento. 28% ()

greetchen

Na tenhle film jsem šla s hodně velkými předsudky. Jednička Stmívání podle mě byla průměrný film, vzniklou Twilight mánii jsem nepochopila. Dvojka Nový měsíc byla s prominutím sračka, měla jsem chuť utéct z kina a nad těmi NEhereckými výkony doslova úpěla. Od třetího pokračování Zatmění jsem čekala něco podobného. A? Byla jsem překvapena. Ano, je tam děsně balastu, přeslazených scén a rádobydramatických situací, "podpořených" tu strnulým výrazem Edwarda, tu přihlouplým pohledem Belly. Oproti předchozím dílům je ale vidět vážně veliký posun a všechno, včetně hereckých schopností i spádu příběhu, je viditelně lepší. A navíc - je to vtipné. Místy možná neplánovaně, ale díky těmhle pár okamžikům jsem při odchodu z kina neměla pocit, že je to naprostá hovadina. Jo, nechala jsem se utáhnout na všechny ty laciný vtípky s milostným trojúhelníkem Bella-Jacob-Edward, ale ta scéna ve stanu? Boží. V kině se se mnou smálo minimálně deset dalších lidí. :-) ()

Ichabod

* za scénu ve stanu, která skoro fungovala a Pattinson poprvé nebyl nesnesitelný a tak nějak mne to pošťuchování bavilo (ačkoliv kdyby tohle viděl Kevin Smith před Clerks 2, nebyl by to Frodo a Sam, kdo by byl terčem gay humoru); * za opravdu solidní akci v rámci série to nejlepší, co bylo dosud k vidění; * za Bryce Dallas Howard a lov na ní v úvodu filmu, kde jsem skoro dostal flashback z prvního Matrixu (ááá tohle mne bude stát body, ne-li novou registraci :-) ) Jinak si myslím, že Twilight kvalitativně stoupá a vyvýjí se alespoň nějakým směrem, ačkoliv o kvalitách co osloví každého stále nemůže být slov (dvě třetiny sálu mi dávalo za pravdu chychtánímu se tomu dítěti na růstových hormonech a nebo diamantovému lesku Pattinsona na slunci). Howard Shore sice nemá ma soundtrack od Burwella ale taky není zlý a látce možná sedne o fous více. Kolem a kolem tedy bez mučení přiznám že jsem se bavil. Ať už nad zoufalostí Taylora Lautnera a jeho wolfpacku a nebo díky opravdu docela dobrému spádu a konfliktu dvou frakcí. Pokud bude čtyřka zase o něco lepší nenechám si jí ujít. ()

ghatos odpad!

Nejpodstatnějším rysem této ubohosti je velmi špatné vykrádání slavnějších vzorů. O to zábavnější to je. První inspirací je Interview s upírem. Historky krvesajů z různých časových období zaujmou svou debilitou. Když se rozpovídá upírka, jak ji ojela banda ožralů... :), no nic. Ještě více zaujal texaský velitel z americké občanské války, jak ty hnusné konfederační zrůdy využívali "novorozence" ve válce. To už jsem dostal asi čtvrtý záchvat smíchu. Ono to nějak plynulo a hle! Bella zničeho nic přileze k Edwardovi, a že by si jako chtěla zapíchat (pardón, pomilovat se). Edward je bohužel emogayupír, a proto není schopen sexuálního styku. Zase se divák musí brodit sračkama, leč z ničeho nic stan a v něm studený Edward, teplý Jacob a chrápající Bella. Ano správně tušíte. Vyloupla se nám z toho Zkrocena hora! Zatímco hlavní protagonistka spala, tak Jacob a Edward zjistili o sobě víc. Pattinson se podíval do jeho divokých vlkodlačích očí a ... . Po tomto vyvrcholení jsou tam už jen opět samé zvratky. Snad pět minut před koncem překvapila nečekaná sebereflexe Belly. Sama si přiznala svůj vrozený kreténismus. Holt je to šlapka. 5% dávám za elektrizující gay atmosféru, když člověk vidí ty nádherné vlkodlaky jen v šortkách, hned dostane chuť na pořádný gay gangbang. ()

Gerret

Ještě si vzpomínám jak jsem minulý rok na podzim uvažoval jestli jít do kina na Twilight sága: Nový měsíc. Nakonec jsme místo toho šli na Zombieland. Takže tohle je první díl z Twilightu na kterém jsem byl v kině. Tenhle díl je asi nejlepší z těch třech co zatím natočili. Na 5* to rozhodně nemá, ale byl to takový lepší průměr. Nejvíc se mi asi líbil ten souboj na konci a docela mě zajímá jak dopadne Rozbřesk. Hodnocení 70%. ()

blackJag

"TO NA SEBE NEMÁ ŽÁDNÉ TRIČKO?" Díky občasnému výskytu sebeironických vtípků jde v kontextu celé série o jednoznačný posun k lepšímu. Celé dílo se tak stává daleko snesitelnější a sympatičtější i pro diváka, který ze zobrazené látky (řečeno kulantně) nijak neučurává. I přesto že je ale výsledek lepší než u pekelně blbého NOVÉHO MĚSÍCE a některé nesnesitelné projevy TWILIGHT epidemie tak odezněly, symptomy přetrvávají i nadále. Děj snímku je pořád o ničem a tom samém dokola, vykastrovaná krotkost ubíjí (marně vzpomínám, jestli jsem zažil film o upírech, ve kterém by nebyl jediný záběr na charakteristické zoubky) a pokus o jakousi osudovou hloubku vyznívá dost mělce, potácející se v konstantní křeči. Ona proklamovaná láska a bolest z jejího nenaplnění (u indiána) se stávají nedosažitelným pojmem (herecky i ideově), který ve většině případů supluje něco jako pocit z neodbytné zácpy. A na zácpu je nejlepší Guttalax, to ví přece každý... 45% ()

J-o-k-e-r

Přikláním se tu k názoru, že se jedná o nejlepší díl série (prozatím). Ovšem po shlédnutí druhého dílu to nebyl až takový problém. Nicméně i tady jsou občas hluchá, nudná místa, kdy se jak v telenovele řeší city, vztahy, a všemožné kraviny kolem hlavního milostného trojúhelníku. Ale když tohle odečtu, tak se dalo i na co koukat, líbily se mi vzpomínkové scény dvou upírů, o závěrečné bitce ani nemluvě, hudba ta je úžasná vždy. ()

Guzo

3/10 - dávám stejné hodnocení jako minulému dílu. Jedna věc ale strašně upadla a to hudba, která sem vůbec nepasuje, je mírně řečeno zvláštní a v žádnym případě ji už nikdy nechci slyšet. Příběhově to je také utrpení, po prvním dílu, kdy se všechno hezky rozbíhalo a bylo to prostě "něco jiného" se nyní řeší vztahy na úrovni telenovel, bez špetky režisérského umu. Celkově ta režie za moc nestojí (přitom 30 dní dlouhá noc i Hard Candy jsou dobře natočené filmy), čiší z toho amaterismus a chvílemi to vypadá, jako by došly peníze v průběhu natáčení.. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2