Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

misuleee

Glee je seriál, který kvalitou nedokáže konkurovat jiným seriálům (TBBT, House MD, ...). S každým dílem se ale posouvá dopředu a vypadá stále slibněji. Navíc nastavil novou laťku pro budoucí seriály a ve své kategorii - hudební - jednoznačně nemá konkurenci. A můžeme jim vyčítat auto-tune při tom množství písní? 4* za to, že se nebáli a přišli s tímhle naprosto geniálním nápadem a taky za to, že vnesli světlo do seriálové tmy. ()

Ajka13

1. série: Na seriál mě opět přivedla mladší sestra, a i přes původní skeptický pohled mě seriál začal bavit. Samozřejmě hned jsem začala nesnášet Rachal Berry (Lea Michele), a jo, vim, že tahle postava je protivná a absolutně nesnesitelná naschvál! Ale to už budu radši milovat Sue Silvestrovou, která mě svými hláškami dokáže dostat pokaždý, když otevře pusu. Nebýt to samozřejmě muzikálový seriál, stálo by to asi za prd, protože dějová linie popisuje více méně klasický život na americké střední (a ne poprvé jsem si položila otázku, jestli to takhle fakt chodí na americkejch středních.) Ale spoustu písní jsem si postahovala v jejich verzi, protože ty jsou fakt vyvedený. No, uvidíme po druhé sérii, jak se seriál vyvine. Oblíbené postavy: Sue, Kurt 2. série: Docela jsem se jí bála, hodně lidí tu psalo, že je horší než ta první, ale mě nezklamala. Samozřejmě nic moc změny, akorát k mým dvěma oblíbeným postavám se ještě přidal Blain, spolu s Kurtem tvoří vážně sladkej páreček a celkově jejich vztah je mnohem zajímavější a míň hloupej a naivní než mezi pětiúhelníkem Rachel/Finn/Quinn/Puck/Sam. Z těch mi už pomalu hrabe. Na třetí sérii se těšim, slyšela jsem, že je prý nejlepší. Tak uvidíme. 3. série: Tak jsem zvýšila hodnocení, protože 3. řada byla úžasná. Další nával skvělých písniček a příběh, který už byl o něco zajímavější než v předchozích sériích. Opravdu mi budou všichni chybět. 4. série Zapomínám, že jsem to kdy viděla! Takovou sr*** z toho udělali. Celý seriál akorát zkazili. Takže pro mě to končí 3. řadou! ()

HonziKaja

Škatulkování, nálepkování a téměř až segregace nejsou moc kvalitní atributy hlavně střední školy. A proto se jeden poblázněný učitel se vzpomínkou na staré slavné časy rozhodně obnovit školní sbor kde by si byli všichni rovni. Zní to moc až moc pozlátkově? Vždyť je. Akorát že to funguje. A velká věc na tom je že ta zpráva funguje i mimo seriál. Movement. Ale teď už k seriálu samotnému. Klišé z US high school střídá klišé ale najedou je to prostě jiné. Má to vážnější příběhy, postavy. Nebojí se ukázat na homosexuály, postižené, menšiny, vyznání. Pomocí hudby. Hudba tvoří i bortí hodně a tady to platí dvojnásob. Ryan Murphy vytvořil ohromnou hudební koláž všech žánrů, nálad i sdělení. Každý si něco najde a taky se přiučí, doplní hudební vzdělání. Škoda že poslední řady šli tak hrozně dolů. Smutné. ()

Meg348577

Začínala jsem na pěti hvězdičkách a jednom z mých nejoblíbenějších seriálů, to bylo když běžela první (a ještě i druhá) série. V sérii třetí už jsem snížila na hvězdy 4, a série zatím (a doufejme) poslední, tedy čtvrtá, je tak otřesná, že snižuji na 3*. Doufejme, že tvůrci pochopí, že to takhle nejde a nadále v této tragikomické snaze o vyrovnání se začátkům této "šou" pokračovat nebudou... Škoda... ()

Dr.dogous

Glee: první sezona, muzikálový protiklad seriálů plných násilí. I když i zde si jdou lidi po krku, tělocvikářka a trenérka roztleskávaček Sue, Jane Lynch, nevěří na peklo o to snadněji peklo dělá jiným. 88% ()

Emmmalie

Toto je moja srdcovka <3 . Na škaredé upršané zimné dni ale aj v lete, vždy dokáže zdvihnúť náladu a povzbuďiť. Vtipné, milé , pekné aj smutné a tanečné scény. V GLEE nájdete všetko. Aj si zatancujete, zaspievate si s nimi, zasmejete sa. Je to super. Je tam mnoho rôznych postáv ktoré nie sú jedno tvaré alebo rovnaké, každá je iná a svojim spôsobom zaujímavá. Takže tento seriál sa právom radí k mojim obľúbeným 90% ()

Kanec.Pumba

K seriálu je potřeba přistupovat s velkou nadsázkou, je cynický a občas arogantní. Samozřejmě je to typický americký sen s prvky (ne)možnosti od začátku až do konce. ()

Lady Marcy

V moři plném dětí, které se zoufalé snaží splynout se svými druhy...vozíčkaři,homosexuálové,menšina, nedocenění lidi s obrovským talentem, oběti šikany...Můj srdcový seriál plný skvělých moderních, ale i starších písniček, úžásných chorografií a hereckých výkonů. Neuvěřitený výkon podává Lea Michele a Amber Riley. . Moc mě potěšil díl, kde se zpívali písničky od Britney Spears a sama popová princezna se tam objevila. :) První čtyři série byli úžásné, ale myslim že po smrti Coryho to mělo skončit. Pátá a šestá série..tam už tvůrci neví co by vymysleli, další nové postavy, které jsou ubohou kopírkou těch předešlých. Dějová linka žádná a některé písničky se už taky nedají poslouchat. ()

KatyBitch

Když se tento serial v roce 2009 objevil na obrazovkách, byl to pro mě jenom "podklad" pro dělání jiných věcí. Výběr písní byl skvělý, zápletky občas až moc absurdní (Finne opravdu jsi si myslel že je Quinn těhotná z výřivky? :O) a Sue nebyla tak otravná. Do pořádného glee šílenství jsem se dostala až v okamžiku kdy se na tento seroš začala dívat i moje nejlepší kamarádka. Začali jsme se každý pátek scházet a dívat se na nové díly. Nejvíce se mi líbila 3 série a pár dílů z 2. série. Ale pak přišel zlom, maturita hlavních postav a nástup nových nudných postav založených na principu postav starých. Ryder- hodný fotbalista= Finn, Jake-potížista stejně jako jeho bratr Puck, Marley- uťápnutá chudinka- Rachel, Unique- otravná/ý černoch, rádoby diva= Mercedes, a nakonec moje nejoblíbenější Kitty-mrcha roztleskávačka= Quinn/Santana. Nejvíce se mi nelíbilo když nám trio RIB (Ryan, Ian, Brad) rozdělili Finchel a Klaine, řekněme že jsem to hodně těžce nesla :D A nejvíc mě na tom mrzí že se Finchel nikdy dohromady nedali. Smrt Coryho zasáhla serial hodně zásadně, chyběl tam ten dobrák, ten záchytný bod celého serialu. I když se pak rozjížděli nový storyline stejně mě to táhlo zpět do vzpomínek na 3. serii. Roztahané rozchody a hádky nabírali na obrátkách a Sue jen přidávala na své otravnosti. Největším zklamáním pro mě byla 6. série která byla zkrácená na 13 dílů. Bez povšimnutí zmizely předchozí postavy a přibyly nové. Otravná dvojčata, ještě otravnější dívka co se toužila přidat k Warblers a divila se že ji do klučičího sboru nechtějí, dobře no Spencera a Rodericka jsem přežila. Ovšem nad čem mi hlava stojí proč přidali na Sueině šílenosti, proč z Shannon Beistové během 3 týdnů udělali chlapa, proč se vrátila Kitty(jsem za to ráda ale stejně proč?), proč se Klaine rozešli a nedočkali se svojí dokonalé svatby a nakonec měli svatbu dvojitou s Britanou, Celou poslední serii jsem si jenom dokola opakovala otázku proč Glee nezařízli už se smrtí Coryho?. A teď pár věcí které Glee nikdy neodpustím: nikdy nám neřekli jak Finn umřel, nevíme jestli Rachel někomu ukázala svoji kérku Finn, kam zmizel Eliott, Britney Spears a Beatles měli 2 tribute epizody ale Král Rock ´n rollu Elvis Presley neměl ani jednu(skandál, do konce života budu tvůrce proklínat), jak se Sue stala viceprezidentkou?. A PROČ JSME DO HÁJE ZELENÝHO NEVIDĚLI KLAINE NA LÍBÁNKÁCH? (DÍL SE MOHL JMENOVAT 50 SHADES OF KLAINE) No ale teď z lepší stránky, Glee bylo moje "dětství", milovala jsem ho a milovat ho budu. Ať žije Klaine, RIP Cory, Forever Glee ()

Elizabethx

První řadu jsem přejela s velkým nadšením, u druhé už jsem některé části překlikávala a třetí série již byla utrpením. Některá hudební čísla byla opravdu skvělá a pravděpodobně si některá z dalších řad ještě najdu, seriál samotný pro mě již ale ztratil zajímavost. Řeší se to stejné pořád dokola a nejspíš již nejsem ani cílová kategorie. Nejzajímavějším se posléze stala postava Sue, která uměla ještě překvapit. Ovšem po nějaké době se i její "kreativita" dostala již za čáru, kdy to sklouzlo k pouhé trapnosti a opakování. ()

baron156

Dlouho jsem nemohl Glee přijít na chuť, ale po první sérii jsem se od toho nemohl odtrhnout. Mnoho skvělých hudebních čísel (pro mě hlavně Smooth criminal a Some people) a skvělých epizodních výkonů slavných např. Whoopi Goldberg, Jeff Goldblum a Gwyneth Paltrow. ()

Gelaos

Od Glee jsem očekával jednak nenáročný seriál, kterým mohu vyplnit čas při cestách vlakem apod., jednak především hudbu. Té hudby, zápletek, příběhových veletočů, agitek, vtípků, vážných momentů, atd. se za těch šest sérií událo fakt hodně - od zcela brakovitých až po velmi dobré. Obvzlášť postava husté Sue ve skvělém podání Jane Lynch si zaslouží vyzdvihnout. Ač by šlo seriálu vytýkat mnohé, tak pro mě je Glee guilty-pleasure, které mi přineslo cca 200 písniček do playlistu a na které budu převážně v dobrém vzpomínat. ()

Pattrick

Za 3 dny zkouknuto všech 13 dílů .. a prostě skvěléé = ) Po dramatické stránce je to místy docela překombinované, ale přesto to diváka drží v napětí a mne se to líbí, protože to jsou solidní problémy .. Hudební vystoupení mají šmrnc, skvělé výběry písní, ale co je nejhlavnější, úžasné postavy, rozhodně nejmladší z té party Kurt (18 let) to tam rozjíždí fakt neskutečně (a díl se Single Ladies, cože :D) a co teprve Sue (nelítostná, arogantní a prohnaná mrcha), ale ani ostatní nezůstávají stranou, prostě výborně napsané.. Líbí se mi ta kýčovost toho seriálu, snahu parodovat, ale přitom si drží takový ten seriálový spád.. Těším se na další díly .. Jinak Quinn s Rachel jsou fakt kočky.. PS: Také mě to nechytlo úplně od začátku, ale když jsem se díval dál a dál, tak už jsem nemohl přestat Druhá část první série mě bavila ještě víc, nemůžu si pomoct ()

berapav

Zrovna jsem hledala nějakou seriálovou novinku a narazila na ČSFD na výsledky Glóbů... Komentáře sice vynášely Glee až do nebes, ale moc jsem nesázela na to, že mě zrovna tahle tématika tak zaujme. Fakt, že jsem prvních 13 dílů zhltla během dvou večerů, ale asi mluví za vše... :) Místy až dechberoucí muzikálová čísla, vynikající pěvecké výkony a příjemný humor. Skvělé jsou i různorodé charaktery postav, z nichž mě opravdu baví hlavně Sue, ředitel, minirolička Howard a v neposlední řadě sympaťák "Will Schue", na kterého se fakt dobře dívá, ať už tančí, zpívá nebo jen mluví ;) Opravdu stojí za zhlédnutí! ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho