Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Série(6) / Epizody(121)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

JackieBliz

První série se mi líbila,snad i víc než jsem chtěla, protože seriál jako Glee není jako ostatní, je o nás i o vás, o chybách a prohrách i vítězstvích. Ještě jsem nikdy neviděla otravnou hlavní hrdinku jako je Lea Michele. Vcelku slušné, hlavně zpěv a tanec, lehká ironie - kdybych hodnotila jen tohle možná bych dokonce sáhla po pěti, protože se čísla zdají geniální. Možná nezdají, ale jsou. Jenže pak tu přijde pár příběhů zapletených do sebe, pro mě zklamání, řeší se pořád něco dokola a dokola - jsi mrcha, ale nejsi mrcha. Jsi lesba, ale nejsi lesba. Postupem času dost otravné! ()

Setanta

Glee rovná se nadsázka. Charaktery musí být vyhrocené, situace musí být vyhrocené, chování musí vyhrocené. Je to skečovité, může to působit tupě, ale umožňuje to vyjádřit myšlenku každého dílu. A to je důvod, proč mám Glee rád. Ach, počkat - ono se tam vlastně i zpívá, že? ()

A_S_P

Nie každý si pri tomto seriáli príde na svoje, hlavne ak nemáte radi muzikály alebo prostredie americkej strednej školy. Možno vám Glee pripomína HSM, no tento seriál rieši viac, ako "smiešne" problémy teenagerov. Skvelé covery pesničiek, výnimočné talenty (či už spevácke - Lea Michele, Chris Colfer - alebo tanečné - Heather Morris, Harry Shum) a poprepletané príbehy jednotlivých postáv, to všetko nájdete práve v Glee. Jednu hviezdičku sťahujem za niektoré ozaj prehnané scénky a jedna celá zas patrí skvelým urážkam trénerky Sue Sylvester! Štvrtá séria vyzerá zatiaľ veľmi sľubne, tak uvidíme, čo prinesie! :) ()

ElKamil

Nejpoliticky nejkorektnější nejseriál... Kýčovitější slátaninu z prostředí třicátníků na střední škole by člověk těžko pohledal. Jedna hvězda za soundtrack. ()

sankacoffee

Protrpěl jsem první díl, u něhož jsem po chvíli dokázal přemýšlet jen nad tím, jak bych všechny, kteří pobíhají před kamerou, hodil do nějaké hry ala Saw a díval se jak se navzájem mordují. Muhehehe. ()

zitush

Kedze som velky fanusik serialov a filmov, glee som nemohla vynechat. Kazdy tyzden nova a nova cast...to je nieco pre mna. Hudba je vyborna, pesnicky dobre vybrate. Nemam k tomu co dodat. Chvalim piatimi hviezdickami! ()

warha

Glee jsem doopravdy "miloval". Výborný výběr hudby, herci dokázali okouzlit a i ten příběh byl dostatečný. Měl jsem v plnu dát **** ale poslední sezóna je pro mě hrozná, nové postavy jsou nesympatické, výkony jako kebab na václaváku a i výběr písniček už není ono. Pomalu ale jistě se z toho stává guláš, měli to ukončit po 3. sérii. ()

Kalda69

Vyborny serial ktery pro me srazi do prumeru prave hudebni vlozka. Nerikam ze to je spatny ale snad krome par scenek v jeste min pisnich, zpevaci nepouzivaji mikrofon a nezadychavaji se pri tanecnich scenach, coz me vzdycky evokuje playback a zavadi myslenky k tomu kdo asi tak muze zpivat tohle solo. Je to herec nebo nejaky profesionalni zpevak na postprodukci zvuku? Nebejt tohohle failu nevahal bych dat plny pocet. ()

Stelletta

První tři řady naprosto úžasné. Parádní pěvecké a taneční výkony, skvěle napsané epizody, které dokázaly snoubit staré klasiky, muzikálové melodie (Streisandka everywhere) a modernu (all hail Lady Gaga). Parádní vedení osudů jednotlivých postav, které si prostě zamilujete, výborně vykreslené problémy dnešní mládeže (i dospěláků). Takže 1. - 3. série za 100%. Od 4. to začíná haprovat. Ano prostředí New Yorku je parádní, ano nové postavy taky fajn (hlavně Kate Hudson si tu postavu mrchy neskutečně užívá, plus je to fakt kost), ale příběhy se začínají opakovat, různé problémy jsou implementovány hodně na sílu...no prostě to ztrácí kouzlo prvních řad. Je pravda, že poslední díly 4. řady zase ukazovaly vzestupnou tendenci kvality, ale bohužel předčasná smrt Coryho Monteitha zasadila seriálu tak tvrdou ránu, že se už nedokázal vzpamatovat. Ani celé přesídlení do New Yorku mu nepomohlo. Je pravda, že sem tam se objeví vynikající díl, ale už je to je šeď a nuda. Přitom to mělo velký potenciál, bohužel scénáristi jej nedokázali proměnit. 6. řada jako finální je taky zatím zklamání. Takže za mně 3*, ale je to škoda, ráda bych mu dala všech 5, jak si za první řady zasloužil. ()

Jana548

Nenáročný, pohodový a úsměvný seriál, který mi rychle přirostl k srdci. Líbí se mi, jak seriál ukazuje všechny možné typy lidí s kterými se i my můžeme v životě setkat. Tento seriál vás naučí že ať už jste jacíkoli, vždy můžete někam patřit. Líbilo se mi jak se všechny ti neuvěřitelně nadaní členové Glee spojili a vytvořili něco úžasného. Pěkný je i výběr písní, oceňuji i originální songy, děj zajímavý, občas nastanou i nějaké ty zvraty takže za mně spokojenost. Hodnoceno po finálním zkouknutí všech epizod. :)). ()

imaginer21

1. série (60 %) Jedno velké WTF. Však jste viděli. Něco ale člověka k tomu pořád táhne, a to především ta mládež, která celkem vkusně využívá známé hudební klenoty k vyjádření vlastních pocitu. Vztahové kolotoče jak z teen-seriálu z našeho mladí, docela dobré narážky na popkulturu, dost nepředvídatelná Sue Sylvestrová. Někde v polovině seriálu je cítit, že producenti poprosili tvůrce o dotočení dalších dílu, a tak to ztrácí tu esencí komplexnosti. Ale ta hudba, to poslání... 2. série (70 %) To samé co v první sérii, ale ve všech ohledech (zlých i dobrých) znásobeno. Humor mírně zvrácenější, kolotoče bláznivější, hudební výstupy však poctivější, procítěnější a tragika některých osudů mrazivě realističtější i bez běžné očekávané nadsázky. Už se víc profiluje důraz na to nejdůležitější poslání seriálu - bez ohledu na všechny rozdíly a důvody, proč tě společnost nepřijímá, máš toho opravdu hodně co nabídnout. A Glee je místo, kde tolerance a společná radost přinášejí únik před někdy dost krutou realitou všedního dne. A co víc, děcka přinesou skutečně vlastní song, který navíc hodně dobře padne do soutěžního čísla. 3. série (90 %) Osudová, komplexní, dospělá, tou měl seriál skončit. Kolotoče prakticky mizí a veškerá WTF z předchozích sérií jsou tu zužitkována účelně jako zkušenosti, ze kterých je třeba se poučit a které uvádí na cestu do dospělosti, neznámá, odloučení při odchodu na vysokou. V této řadě se také objeví spoustu slavných herců - Gwyneth Poltrow, Jeff Goldblum, Whoopi Goldberg... A je tu podle mě asi i nejlepší vystoupení (v 8. díle). Zalíbí se, jak v průběhu sledování, tak při zpětných vzpomínkách už zůstane závěr tato série jako ten moment, kdy Glee dosáhlo vrcholu lidskosti a všechno bylo tak bezchybné. Kdyby seriál skončil 21. dílem, jde o kult. 4. série (50 %) Velký sešup. Dvě roviny, rozporuplné pocity, dějové linky často nedomyšlené či nedokončené kvůli přehršli postav. Stará garda z předchozích tři sérií se rozběhla po vysokých školách a už je nevidíme spolu. Je fajn vidět jejich vývoj, člověk si zavzpomíná i na svůj přechod že střední na výšku, s prvními těžšími nástrahami skutečného života (brigády, čím doopravdy být). Na střední mezitím začíná nová garda, nové kolotoče a Sue se po třetí sérii, kdy se pomalu uklidnila, zase zbláznila. K nové gardě se těžko hledají sympatie. Ale má to i svá plus - tvůrci víc kladou důraz na známé odkazy, takže jeden díl je třeba věnovaný Pomádě, v jiném se obecně rozjede slavná filmová hudba a tak vůbec. Nejlepším dílem je 14. epizoda, jednak nápaditostí a jednak zdařilé nakomponovaným koncem za písně "We've got tonight", která vzhledem k tragédii jednoho herce o pár měsíců později má mnohem hlubší podtext. 5. série (40 %) Začíná se tam, kde ve čtvrté vše stálo za starou bačkoru. Zlom přijde ale s 3. dílem, který nám velmi uctivě, důstojně a smutně přinesou zprávu o skutečné smrti jednoho z klíčových herců. Bohužel i přes tuto tragédii hned na to tvůrci jakoby potřebovali navázat na nit hloupostí, takže po několika méně či více humorných, ale nijak extra záživných epizodách přichází až 12. a 13. díl, který připomene vše staré a krásné. Především po dlouhé době spojí (skoro) všechny zase na chvíli zpět. Ovšem líbezné esence čistých dojmů ze 3. série se prostě už dosáhnout nedaří ani za mák. 6. série (55 %) Oslava odlišnosti. Až tady jsem si uvědomil, která bije z hlediska scénářů a WTF. Proklepnul jsem si režiséra, neboť mi pořád vrtalo hlavou, proč tak mixuje témata jako gaye, lesbičky, Downův syndrom, transvestity a další nekonvenčnosti. A přišel šok. Ten samý napsal například bláznivý a kontroverzní seriálový hit "Plastická chirurgie s.r.o." Vzhledem k jeho tvorbě je Glee fakt něco jako "Velká ryba" od Burtona - v rámci tvorby to relativně nejnormálnější :-) I tak se ale dočkáme nezvyklé svadby (homosexuální), nezvyklého přerodu (z ženy na muže) a hlavně fakt už na hlavu padlých akcí Sue. Zcela bezkonkurenčně se vyplatí vidět hlavně poslední dva díly (12. a 13.). Když už taková patlanice, tak aspoň s opravdu citlivým a zdařilým zakončením. A ta hudba... A malá perlička - z filmu Ladíme, který je jistou obdobou tohoto seriálu, v Glee postupně hostují hned 3 herci, jeden z nich si tam dokonce slušné zazpívá :-) () (méně) (více)

simus33

Skupinka talentovaných „outsiderů“, se kterou procházíme jejich lásky, strasti a prostě všechno, co do života patří. Dějová linka mi nepřišla nijak neobyčejná, ta omáčka okolo je prostě potřeba. Středobodem jsou bravurně zpracovaná vystoupení, covery nejrůznějších hitovek, ať už starších, novějších, popu, rocku.. Každý si najde to své. Za výbornou choreografii a nápaditost odpouštím nereálnost, která občas vyloženě bije do očí; jednu chvíli děcka dřou, myjí auta, nebo prodávají koláče ve snaze vydělat si na cestu na vystoupení, vzápětí se jejich auditorium změní na Niagarské vodopády za znění mash-upu Singing in the rain/Umbrella, načež to celé doprovází jejich fancy kostýmky. To je ale asi vše, co bych seriálu dokázala vytknout. Jeden z mála, jehož scény si pouštím stále dokola. S odstupem pár let jsem Glee viděla již podruhé a rozhodně vím, že to nebylo naposledy. Herecké výkony jsou zde neuvěřitelné a z některých vystoupení mi běhá mráz po zádech. Tenhle seriál ale dokáže nabídnout mnohem více, než přezpívané skladby (mnohdy lepší než originál) a pár nevydařených lásek. Každý díl si nese jisté poselství, snaží se nám ukázat, kam nás může lidská krutost zavést a jak moc můžou pro nás nevýznamné činy ovlivnit životy dalších lidí. Za mě 10/10! ()

sue2008

Serial prezentující se řadou aspoň pro mě neznámých hvězd, které jsou schopny předvádět úžasné zpěvecké a taneční čísla. Celý seriál je lazený přehnaně kýčovitě, ale to nic nemění na tok, že jsou tam momenty, které dokážou zahřátu srdce a dokonce i pár skutačně dramatických scén bylo zvladnutých na 1. Hlavní hrdinka je úžasně nesnesitelná a hlavní hrdina nádherně dutý, co dává vzniknout až absurdním situacím..... No a o skvělém soundtracku snad ani nemusím psát ()

Koffe

Tak po první sérii, kterou jsem byla nadšena a kterou jsme hodnotila plným počtem mé nadšení značně opadává. Nějak mi přijde, že je to asi bráno jako nadsázka protože takhle pitomý děj a charaktery postav snad nemůžou být myšleny vážně. Taneční a pěvecká čísla se mi přesto stále líbí. ()

Olafa

Ano, máme tu populární sportovce a roztleskávačky, nenáviděné šprty, problémy s rodiči, krizi manželství, lži a dokonce i nechtěné těhotenství... avšak nenechte se mýlit - v tomhle univerzu o "High School Musical" nikdy ani neslyšeli. Ale tohle teenage drama povyšuje žánr na zcela nový level: seriál servírovaný s takovou originalitou, upřímností, pravdivostí a to celé okořeněné milým humorem, že se na další díl budete těšit jak děcko na narozeniny! Mé guilty pleasure. ()

Tibb-Shäe

/Hodnotím po prvej sérii/ Silno návykové. Najväčším plusom sú samozrejme hudobné čísla. Herci/speváci sú absolútne úžasní, nenormálne talentované ensemble. Hrajú vlastne typických amerických stredoškolákov, ale tie postavy sú tak rozporuplné, že nikdy neviete, čo na vás vybalia, takže nakoniec to vôbec nie sú typickí americkí tínedžeri. Hudobné čísla vo vás vytvoria taký ten pocit euforickej radosti, keď si tajne želáte, aby ste sa aspoň počas jednej pesničky stali súčasťou Glee. Komediálne prvky striedajú dramatické, typicky americké klišé, (ktoré mne ale nevadí); i keď intrigy, ktoré spriada telocvikárka Sue sú niekedy až smiešne. Hviezda za množstvo nezabudnuteľných one liners (dolphins are just gay sharks si dám vytesať na hrob). Napriek všetkému som totálne namotaná, očarená a veľmi potešená, že vzniklo niečo takéto (nielen) pre nás, muzikálových nerdov. Som zvedavá ako sa postavy a ich vzťahy budú vyvíjať ďalej. 95% /Po 3. sérii končím, fakt už ďalej nevládzem. Dokonalý príklad ako sa dá dodrbať dobrý seriál beyond repair. For old times' sake, 3*. ()

Lukas0801

Tak já jsem překvapen nejen seriálem, ale i sám sebou. Po prvním díle se mi to zdálo jako katastrofa, leč tak nějak mě něco vtáhlo a asi jen tak nepustí. Možná to bude tím jakýmsi fikčním světem, jak tady někdo psal, nevím. Vím ale, že neokoukaní herci, skvělá muzika a celkem slušný děj dávají dohromady průměrný muzikálový seriál. Tento má v sobě ale něco, co ho činí výjimečným. 83% dokazuje, že tam je prostě nějaký skrytý element, který dělá Glee tak výjimečným. Sám tomu nevěřím, ale dávám 5 hvězd :-) ()

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho