cheyene

Koňské dostihy rozhodně nepatří mezi můj oblíbený sport, v podstatě mě tato oblast absolutně míjí, navzdory tomu, že krásu koní jakožto ušlechtilých zvířat uznávám. Secretariat mě také zpočátku příliš nezajímal, ale vydržel jsem a zhruba po půl hodině se mi film začal odměňovat. Poutavý příběh na základě skutečné události, který je bravurně natočen a nenudí. S blížícím se závěrem je snímek místy jímavý a značně přitažlivý. Chvíli jsem zvažoval i 5*. P.S. Zajímalo by mě, na kolika závodech Secretariata seděl Charles Bukowski. :) ()

Fiftis

Tento film sa mi veľmi páčil. Milujem Diane Lane a tu jej to neuveriteľne sekne, netradične s blond vlasmi ala 50.roky. Kto má rád športové filmy a kone a nevadí mu typické klasické klišé u týchto snímok, tak si príde na svoje. Poznáte to. Jedinec, ktorému sa veľmi neverí, ale on dokáže priamo zázraky. Potom keď sa mu začne veriť, tak z nejakému dôvodu sa mu zasa nedarí. Všetko ale prekoná, aby nakoniec predsa len bol najlepší zo všetkých v celej slnečnej sústave. Za každým úspechom stojí nesplniteľný sen. Staňte sa svedkami veľkolepej cesty neuveriteľného koňa, menom Secretariat a dojemného príbehu jeho nezvyčajnej sexi majiteľky, ženy v domácnosti, ktorá stavila všetko na to, že sa jej kôň stane šampiónom. ()

Aky

Drama podobného typu jako např. Seabuscuit nebo Phar Lap a řekl byc, že stejně povedené. prostředí chovu koní a dostihů je vždycky vděčné. ()

teutates

Nebyť koňa tak neviem... klasický Disney, v popredí silná žena (vzor domácich paničiek) nechýba jej šarm, sila, vôľa, ba čo viac krehkosť, odhodlanie... bla, bla nooo a Secretariat, skvelý herec a simulant... 6-7/10 ()

Ant

Přesně ten typ filmu, který byste od Disneyho čekali. Nenáročné rodinné drama o jednom výjimečném koni. Akorát, že většina příběhu se zaměřuje na jeho majitelku a její rodinnou krizi, která i tak působí dost plytce, místo aby se snažil přoblížit údajně nejlepšího závodního koně v dějinách. A to se v tomhle případě bohužel nepodařilo. 3,5* ()

predators

Uff, tak toto budu ještě dlouho rozdýchávat! Zapomeňte na všechny mistrovství světa v hokeji, ve fotbale a jděte se podívat na dostihy! Určitě neuvidíte Secratariata, ale atmosféru zažijete neuvěřitelnou. Takže, nasazuji svůj růžový károvaný klobouk, cestou se stavím vybrat své důchodové spoření a pak už jen budu svým pohledem hypnotizovat ony nádherné zvířata, tak, jako to dělala Penny Chenery... 80% ()

nascendi

Kone považujem za ušľachtilé zvieratá a mám ich najradšej zo všetkých zvierat. A radšej, ako množstvo ľudí. Preto oprávnene očakávam, že aj film s koňmi a o koňoch bude dobrý a zaujímavý. Taký slávny kôň, ako Sekretariát by si to zaslúžil. Bohužiaľ filmu lepšie sedí slovenský názov - Odvážna žena, pretože slávny kôň je vo filme iba prostriedkom, takmer komparzistom. Zbytočne sa tam množstvo času venuje nezaujímavej rodine a mužom v jej okolí. Nebol to film, ktorý by ma naštval, ale napríklad na podobný film - Phar Lap - nemá ani náhodou. Okrem zlej koncepcie k tomu prispeli aj nevýrazné herecké výkony viacerých aktérov. ()

iamek

Ano je to dobře obsazená Disney pohádka, ale díky hereckým výkonům, pohodovému a svižnému scénaři film tak krásně utíká. Za zmínku stojí i dobrá hudba od Glennie - Smitha. ()

klerik

Možnože to vyzerá ako obyčajný film o koňovi. Lenže Diane Lane... Ona je skrátka skvelá a dodáva filmu na dojemnosti. Randall v úlohe režiséra už tiež pochytil pár funkčných grifov ako vyvolať napätie a dunivá hudba Glennie-Smitha dorobí zvyšok. Navyše film dobre funguje aj ako sedemdesiatkova štýlovka... ()

Marze

Tato pohádka o bohatství, výchově koní a dobré křesťanské víře je tak nudná jak může studie šlechtitelském sexu komerčních koní být. ()

becki_tu

Typická hraná disneyovka s důrazem na rodinu, lidské hodnoty a (ne)splněné cíle. Příjemná záležitost, která nezapomíná nahlas moralizovat a i když je plná klišé, díky inpiraci skutečnými událostmi je přeci jen lépe stravitelná. 70% ()

Kimon

Tento druh filmů, myslím tím sportovní, má z hlediska napínavosti pro diváka jeden handicap. Divák předem tuší, jak příběh skončí. Není divu, ze sportovního prostředí se totiž filmy o outsiderech netočí. Takže vítěz je předem znám. V tomto poutavě natočeném přiběhu to však není na újmu a divák si přesto přijde na své. Oceňuji u tohoto příběhu podle skutečné události, že autoři nám na konci filmu představili fotografie skutečných postav příběhu, i to, že hlavní představitelka skutečného příběhu si ve filmu dokonce zahrála malou roli. ()

Terva

Walt Disney pictures present.....Tak tohle je na mě moc rodinný. Šíleně jsem se nudil. Bylo to ale hlavně tím, že "měkoně " neberou. Jinak pro děti a citlivější osoby je to určitě velký zážitek. Porod hříběte je určitě nejlepší a nejkrásnější moment filmu, nebo ne ? John Malkovich v červenobílém klobouku má ránu....a co teprv jeho další oblečení....no uvidíte. CITÁT - Ten kůň nikdy neměl prohrát !!! ()

moviesfan

Na pohled líbivé, příběhově celkem dobré, ale bylo mi jasné, jak to všechno skončí. Sice jsem i tak čekal zvrat, ale i přes veškerá další pozitiva (Malkovich a ostatní herci) u mě zůstává lepším průměrem. ()

Chermy

Krásně napsané i natočené. Nejsem žádný velký fanda Malkoviche, ale když už mu někdo napíše roli na tělo, tak září. Tady s ním září i Diane Lane a vůbec z celé té party sálá taková pohoda, že vám film zaručeně musí zvednout náladu. ()

Ajinka126

Příběh o koni, který náramně prosvětlil moji neděli. Byly zde patrné stopy po tvorbě od Disneyho, ale nějak mi to nevadilo. Někdy neuškodí dát si takto pohádkově laděné drama. Jsem ráda, že režizér Wallace z toho neudělal nudu, jak se mu to povedlo v Muži se železnou maskou. ()