LuciusWlk

Tomuhle filmu jsem úplně propadl a vůbec mě to nevadí. Tady asi záleží, jaký máte vztah ke koním. Já si zavzpomínal na roky strávené ve stájích a možná jsem proto kapku zaujatý. Ale snímek je nádherný. Kamera vynikající a obzvláště, jak bravurně je zde zachycena dynamika sprintujícího koně! Ta rychlost a síla je zde neuvěřitelně cítit. Že se jedná o pravdivý příběh, je příjemná třešnička. John Malkovich zde má šmrnc podivína a nepřekvapivě mu to sedí. Dlouho jsem se u filmu necítil tak dobře a odreagovaně, jako u tohoto snímku. Pro mě plný počet, možná zaujatě, ale spokojeně!!! ()

ZkuKol

Randall a Disney definují, o co tu půjde. Klasický americký sen v pastelových barvách, plný morálních poučení a životních inspirací. Film je skvěle řemeslně zvládnutý, takže vás po filmu bolí zadek o samého rajtování, soundtrack vás donutí cválat s hlavním hrdinou a herci dají zapomenout, že už jste to viděli stokrát před tím. Jasně vykalkulované dílo se prostě podařilo a plní svůj účel na 100%. To mu dává limity v hodnocení, ale nemění to nic na tom, že jde o velmi dobrý filmový zážitek. Měl čtyři nohy, hodnou majitelku a podivínského trenéra, společně se rozhodli dosáhnout těch nejvyšších cílů... 70% PS: Diane Lane se asi rozhodla být krásná věčně - rozhodně nejsem proti! ()

danca044

Tenhle film mě opravdu zaujal a také dojal. Sledovat příběh Secretariata bylo velmi poutavé a i přesto že film trval dvě hodiny, jsem se vůbec nenudila. Příběh byl silný a velice emotivní s dobrými hereckými výkony, jako např. Diane Lane, která na plátně vypadá velice přesvědčivě. Toto byl první sportovní film, který mě opravdu bavil. ()

DavidS.

Běží se podle klasického vzorce - od nedůvěry k vítězstvím, od ženy v domácnosti ve schopnou podnikatelku. K tomu něco rodinné krize, moře sentimentu a dojetí...Prostě klasické sportovní "drama" v produkci Disney...Diane Lane lepší než všichni plnokrevníci...Nadčasovost, síla a nasnímání Phar Lapa samozřejmě nepřekonáno... ()

klúčik

Milovníci zvierat - koní si užijú. Film je krásna oddychovka. Film je pohodový a bol to balzám na dušu, lebo dnes sa už pomali nemám na čo dívať v televízii!! Takýto film som si užil.....80% ()

Nassau

Rodinná pohádka od Disneyho, která nabízí pár úsměvných momentů, morální ponaučení a závěrečný happyend. Přesně tak, jak to má být. Jde jen o to, jestli to není přeci jen málo...116 minut je vážně hodně. ()

1860

Mílý a zaoblený příběh o vítězství jednoho koně, majitelky a všech ostatních, které se rodilo velmi těžce a po velkém obětování.. Nic nového? To ne, ale Randallovi Wallacovi se to podařilo naotčit tak, že to nikoho nenechá chladným a nakonec s napětím opravdu čekáte, zda ten kůň s hodně divným jménem vyhraje nebo ne.. ()

bloodline

Veľmi príjemný a pekný film z dostihového prostredia. Keďže viem, čo je kráľovská Trojkoruna, tak som film hltal aj s filmovým kotúčom. Len ma prekvapuje schopnosť niektorých ľudí (neviem či je to v USA taký zvyk, alebo viac "fantázia" filmových tvorcov), ako sa rýchlo dokážu pozviechať zo straty svojich najbližších ľudí a hneď prejdú k majetkovým otázkam. Toto ma naozaj dosť rušilo, predovšetkým zo začiatku, ale, našťastie, sa tento istý druh ľudskej hlúposti strácal postupne do ústrania a filmovému zážitku vládol pocit zadosťučinenia. Vyzdvihol by som najmä prekrásne exteriéry, v ktorých sa dej odohráva (skutočná pastva pre oči) a, netradične, hodnotím veľmi kladne filmový plagát (resp. obal na DVD). Mimochodom, všimli ste si jockey-a na konci a jeho panenskú čistotu športového úboru a tváre po najnáročnejších pretekoch Trojkoruny? Divné, že? Veď po predošlých pretekoch by ste mu nedali ani pusu na líčko zvonom na zapchatý záchod :) ()

dopita

Tenhle film mě připadal chladnej, odtažitej a bez emocí. Co taky chcete od koně, ten toho většinou moc nenakecá. Vlastně jde jen o to, jestli kůň poběží rychle, nebo ještě rychlejc. No, pravda, pelášil nakonec parádně, ale mě to bylo celkem ukradený. Jak říkám, bez emocí. Přitom je film natočen svižně, nebo spíše velmi svižně, což oceňuju. Je to opravdu zvláštní film, nijak mě nezaujal, nezanechal ve mě téměř nic, ale přitom jsem ho slupnul jak malinu (se říká, ale já mám radši jahody...) na jeden zátah a vůbec jsem se nenudil. ()

Prochy38

Trochu se o tento sport zajímám, tedy když jsem byl mladší zajímal jsem se mnohem víc a trochu vím, co na závodištích, ne v zákulisí, děje.... Není to první film tohoto typu. Ale vadí mi, když tyto SPORTOVNÍ a ŽIVOTOPISNÉ filmy, které jsou alespoň založeny na skutečných jménech a událostech, točí zrovna Walt Disney!!! Opravdu mi to vadí.A proč? Protože Big Red byl určitě velký kůň! Možná ten nejlepší v historii rovinových závodů. Ale Walt Disney udělá z jeho už tak neuvěřitelného příběhu POHÁDKU, která už sama o sobě je tak neuvěřitelná, že celý příběh tohoto jednak nádherného, dvak velkého (srdcem) zvířete okamžitě ztrácí nejen té senzačnosti, ale i samotné neuvěřitelnosti. Kdo se o to nezajímá, tak po tomto filmu musí říkat samé: "no to určitě" nebo "pochybuju, že to bylo až tak"... Jo, chápete? Proč porazil koně, ač byl favoritem, kterého majitel je zrovna zástupce té "zlé" (vychloubačné, urážlivé, agresivní) strany?? Proč to nemohlo být, jak to jistě taky bylo, podle normálních sportovních aktů? Porazil favorita! A je to! Proč z něj musíme dělat toho špatného??? Vadí mi to a strašně moc! Jsou koně, kteří když závodí, chtějí vyhrávat. Je to pravda. I Phar Lap byl takový. Radši by se strhli, než aby nedoběhli první. Mají to v sobě. Ale i tak se to dá natočit, aby tomu uvěřil i laik. Sere mě to a moc! Jinak teda krásný příběh nádherného zvířete. Skvělé herecké výkony! Obzvláště N. Ellis mě překvapil. Z role v True Blood ho rád vytáhnu... ()

Ještěřák

Život není win-win! ___ Pohádka pro koňáky i ostatní o tom, co vlastně obnáší pustit si gule na špacír a pronásledovat někdy velmi arogantním způsobem své sny. Nebo taky o tom, jak snadno se tyto sny můžou stát life n' death záležitostí. Srdečně vám všem přeju a doporučuju, abyste obdobné challenges jenom vyhrávali, protože spadnout na hubu není kam. Jak jednou trefně okomentoval věc rivality ruský krasobruslař Pljuščenko, bylo by pro nás lepší, kdyby jeden z nás byl mrtvý. Zajisté to nemyslel tak nehumánně, jak to na první a možná i druhý pohled může vypadat. ()

Kejt.lin

příběh o tom, že opravdu chtít znamená i dokázat.. víra v to co děláte je důležitá, což je náplní snímku. Skutečnost Secretariata dodává na zajímavosti, ale to z toho ještě nedělá jedinečný trhák. Film není nějak převratný a nezapomunutelný, je lehce dojemný a napínavý.. takže závěrečně shrnuto: obyčjně průměrný, prostě dobrý ;)) ()

lareinna

To vysoké hodnotenie nie je ani náhodou z princípu. Aby bolo jasno, na takýto príbeh sa nedá reagovať inak. Nebolo to presladené, ani nadsadené, ale prirodzené a jednoduché. V jednoduchosti je krása. Tak isto ako kone. Tam kde sú oni, tam je energia. Oni majú dušu, ktorá opantá snáď každé srdce. ()

bobstock

Ideální filmík pro citlivé duše s láskou k dostihům a koním. Velmi sympatickou Diane Lane doprovází opět extravagantní John Malkovich, kteří spolu uvěří největšímu šampionovi závodních tratí se zvláštním jménem Secretariat. Konec dokáže za přispění jisté režie Randalla Wallace a skutečného příběhu jako předlohy příjemně dojmout. 75% ()

IsaacNewton

Moc hezky natočený příběh o závodním koni. Nemůžu si pomoci, ale moc jako drama mi to nepřišlo - nevím, je to spíš do takové pohádky... (ale když je to od Disneyho...). Jen je škoda, že jsem se musela smát téměř při všech dostizích, které tam byly - to, aby komentátor sledoval jediného koně a jen na začátku zmínil, kdo že je vlastně včele a neustále říkal jen "Secretariat tohle" a "Secretariat támhleto", to vše je absolutně směšné. (Sama chodím ráda na dostihy a něco takového nikdo nedělá ani u nejvyšších favoritů, kteří běhají vzadu...). A nemůžu si pomoci, ale ikdyž byl Secretariat hezky vybraný, ten jeho černý protivník byl neskutečně krásný kůň... ()

KOZEL84

Pěkný příběh jako z pohádky.2 hvězdy a mín' tomu může dát snad jen tupý imbecil co neumí číst (těch je tu hodně vzhledem k žádostem o výměnu bodu co mi chodí i přesto co píšu na profilu.Jako je mi jasné,že spousta lidí to tam má taky,jako pózu,ale já to tak myslím.Tak ste kurva normální?!!).Mám si tu ted' jako stěžovat na předvídatelnost?!Jasné.Rocky na konci všech dílů dostane přes držku,Ježibaba ještě ohlodává kosti z Jeníčka a Mařenky,Statham nebo Diesel naryjou káru už při výjezdu z garáže a Blbý Honza se léčí z depresí,protože byl svědkem drakovi hostiny na princezně.Kor když je tohle podle skutečnosti i když určitě značně přislazené.Počítám,že Disney moc temných Thrillerů za ty roky nenatočil.No prostě pohodovka a u všech závodů sem byl stejně nervozní jak pes. ()