Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Spooner

Zas tak špatný to rozhodně nebylo, hlavně na Megatonovy poměry. Jasný, na druhý Bryanově vyvražďovačce se dá setřít hodně věcí a některé scény už opravdu jsou nechtěně vtipné. Jako akční popcornová výplachovka to však stále funguje velice obstojně, akce je až na bitky zručně natočená a celý to uteče hooodně rychle. Liam Neeson by to navíc utáhnul, i kdyby měl zachraňovat domov důchodců. Jeho postava totiž celý film stále neuvěřitelně táhne, Megaton se taky vybičoval k zatím nejlepší režii a navíc naplno objevil sex-appeal Maggie Grace. Na první díl, který už se právem stal akční klasikou, to nemá a svým způsobem to zbytečný pokračování je, ovšem i přesto jsem hodně dobře bavil a rozhodně vyjmenuju na místě deset akčních filmů poslední doby, které mě svou tupostí urazily o hodně více. 60% ()

Wacoslav1

Mno tak já se zařadím k lidem kteří sdílí názor, že kvalitativní rozdíl mezi jedničkou a dvojkou není zase až takovej jak hlásá zdejší hodnocení. Pravda originalita je fuč občas se vaří z vody a Neeson to má viditelně na háku, ale jako zábavná akční jízda na odreagování to pořád funguje. Uvidíme co plánovaná trojka.60% ()

Davies182

Katastrofa! Maggie Grace běhá s mobilem přilepeným k uchu po Istanbulu a háže kolem sebe po ulicích granáty, to vše za hlasové asistence (rodino)lidumila Neesona. Skoro to pohřbilo úžasnou jedničku... Takhle vážně ne, Oliviere - jdu si pustit Colombianu. P.S. Premiere Cinemas vypadá skvěle, jen to už konečně architektonicky vypilujte, pánové! ()

gogo76

Po veľkej kritike som si dal s pokračovaním trochu pohov, ale po vzhliadnutí, to nevidím až na takú katastrofu. Prehnane naivných akčných filmov i tých úplne neuveriteľne debilných vznikli tisícky, takže film s L.Neesonom, R.Šerbedžijom a kopov Albáncov, ma nemôže až tak znechutiť. Súhlasím, je to podstatne slabšie a naivnejšie ako prvý diel, ale ako akčný film spĺňa požiadavky, ktoré tento žáner vyžaduje. Najviac ma znechutil samotný záver, ktorý sa prezentuje tak prevareným klišé so zbraňou bez nábojov, až som sa musel zamyslieť, či sú tvorcovia vážne tak blbí. Skôr by som bral to "albánske slovo chlapa", ale asi stojí za hovno, ako aj tá ich celá posratá Albánia... 60%. ()

pepo

Klasická Bessonovská blbosť, kde sa miestami už nedalo nesmiať ( granáty!!!!). Ale stále je to lepšie ako všetky Taxíky, Yamakasi, Sexy Pistols a podobné zverstvá, ktoré majster púšťa do sveta.Toto má aspoň cool Neesona 5/10 ()

Xmilden

Tak nevím jestli se u tohohle nemá člověk spíše smát než plakat. Megaton je břídil nestoudných rozměrů. Z takhle solidního materiálu nadělat nekoukatelnou paseku dokáže jen opravdový "borec". Začneme popořadě: Na pohřbu v Albánii se mluví anglicky; nějaké uvedení do děje, kdy se ve dvou scénách dozvídáme že Lenora se rozešla a tak ji Bryan utěšuje, poté se divák dozví že vše co Lenoře vadilo dříve na Bryanovi je teď přednost; příjezd do Istanbulu, divokého města, jedno auto lehce vybočí z cesty a Bryan má jasno. Bude to únos jako blázen. Řeknu vám, tohle je opravdu borec ten Bryan. Kam se hrabe Bourne. Tenhle by ho zašlapal do země. Scénu, kdy se Kim koupe snad v teplákách, aby náhodou puritánští Amíci nedostali infarkt, netřeba dále komentovat. Kim po únosu rodičů začne házet po Istanbulu granáty (docela normální jev), proč by ne. Pak již ani nezarazí, když po osvobození Bryan vyčmuchá každého bídáka dříve než německý ovčák. Navíc dokáže opět předvídat co se kde šustne během zlomku vteřiny. Závěr likvidace hlavního lumpa, idylka v plážové restauraci... Jsem zcela vyčerpán a je mi neuvěřitelně líto, že to co před 4 rokama fungovalo jako zjevení je pošpiněno neskutečnou demencí. Zapomněl jsem ještě dodat, že jakmile dojde na souboj, tak není nic vidět. Bojové scény jsou rozmazané, chaotické a divně sestříhané. Fuj, nikdy více a na další díl se nekoukám! ()

FlyBoy

Utopené v neprehľadnej akcií, nevzrušivej šablónovitosti a prehnaných ašpiráciach. Režisérsky toporné, nedomrlé. Jednorázový hybrid čo by odsýpajúca zábavka na upršaný podvečer a zároveň nepopierateľná hanba na margo vyváženej jednotky. "Well, chance has been taken." ()

sepp

ja uz bohuzel nemam takovej drive do zdejsiho komentovani, stejne jako Liam do akcnich scen.. ocividne. no uvidime trojka, ale nebudme moc naivni.. kazdopadne jeden komentar si neodpustim: americka holka rok 2012+. bere kurzy autoskoly od taty v toyote na automatu a pak projizdi carihradsky ulicky smykem 20 let starym medourem. to me fakt jako divaka a fanouska automobilismu strasne nasralo. zbytek takovyh: "meh"..a ano, posledni tretinu jsem nedokoukal, takze muj nazor je relevantni pouze ze dvou tretin. ()

-bad-mad-wolf-

Šedesátiletá akční superstar se vrací, aby zmasakrovala půlku podsvětí Istanbulu - rukama, pistolí a granátometnou dcerou na telefonu. Neeson je pořád cool geront, přestože: a) - nemůžeme mu věřit supergeniální analytické schopnosti, jelikož v komplikované metropoli dosahuje milimetrově přesných výsledků pomocí odhadu a totálních náhod b) - nemůžeme mu věřit roli superbijce, protože ani maska v podobě nepřehledného střihu neschová vláčné pohyby obstarožního fotra c) - nepomáhá mu nikdo z filmařského týmu, který vyplodil to nejtuctovější, co od akčního filmu lze čekat. Největším kladem tohohle průhledného béčka s debilním scénářem je zjištění, že Famke Janssen vypadá dobře i na prahu padesátky. ()

lesumir

Megaton opět ukazuje, že stojí za jednoho velýho dicka! Je tam znát ten jeho look a vizuál, stejně tak to, jak těžkopádne pracuje se střihem, kdy si divák opravdu neužije ani jednu akci. Servíruje jich tam víc než dost, ale skutek, utek. Liam Neeson je pán a Jeho Bryan Mills je pořád velkej střelec, ale bohužel to sám nezvládne. ()

Hrabka

Dobré pokračování a né že né. Nechápu, co od toho někteří očekávali, že maj teď takový pindy... Neeson v Paříži - to byla prostě bomba, Neeson v Istanbulu mu ovšem velmi zdatně sekunduje. Podle mě je toto pokračování opět výborným thrillerem s místy trochu přepálenou akcí (ale ta byla v jedničce taky), se solidním dějem, dobrým napětím a již tradičně bezkonkurenčním Liamem Neesonem. Plusem je určitě krátká stopáž, člověk nemá šanci se ani vteřinu nudit (jak já mám rád filmy do hoďky a půl). A navíc nostalgie zapracovala taky naplno. Já jsem tedy s pokračováním nadmíru spokojený. 80% ()

Fiftis

Všetci, čo čakáte, či takzvane vydržať na DVD, alebo si dopriať Neesona v kine, už môžete klikať na rezervácie a zahrievať sedačky. Druhých 96 hodín stále hrá rovnakú ligu ako jeho predchodca. Áno, stále je to dôrazný akčňák. Dvojka hrá na rovnakú nôtu, hlavným pojítkom ale zostáva Neeson, ktorý svojho hrdinu zvláda s rovnakou samozrejmosťou ako minule. Motív pomsty je vo filme večný a Albánci disponujú obrovským počtom krvavej vendety-chtivých potomkov. Scenár ako cez kopirák má na svedomí okrem Bessona aj Robert Mark Kamen, rovnako ako minule. Dej presunuli do Istanbulu a Famke Janssen získala väčší priestor. Čo je len fajn. Hudobná stránka filmu bola na jednotku a akcia vôbec nezaostávala za prvým dielom. Do pamäte sa mi zapísala hlavne scéna v taxíku. Ja som sa so svojou drahou polovičkou v kine ani na sekundu nenudil. ()

Shakers

Taken 2 je už len akčné béčko na ktoré sa dobre pozerá, ale nestrhne a ani neupúta tak ako prvý diel. Akcie tu stále sú, ale sú zle zostrihané, nie tak dynamické, strhujúce, akčné a ani nápadité. Na Neesonovi vidieť, že už to nie je ten stroj na zabíjanie. Rovnako tak je na tom aj slabý a totálne béčkový príbeh, ktorý je nudný a ničím neprekvapí. Filmu uberá aj zbesilý strih, ktorý mal síce aj prvý diel, ale tam to malo hlavu a pätu. Tu v dvojke Neeson ide ako terminator a všetko sa vyrieši samo, alebo to vyrieši jeden telefonát. Škoda, prvý diel bol perfektný. 60% - 3* ()

Pepinec

Odplata to sice je, ale bohužel filmovým fanouškům, kteří po dech beroucí jedničce stáli frontu na matrice, aby si nechali Liama nahlásit jako otce. Žádná pořádná akce se totiž nekoná a když už, spíš než Liam ji má na starosti Maggie. No a ten konec... Chybělo už jen to, aby u sálu byla propiska a bloček s nápisem "napiš si další díl." Malá rada na závěr - akci tu poznáte tak, že se s vámi začne otřásat celý svět a vy máte pocit, jakoby jste právě vletěli do bouřky. ()

Big Bear

No, mít Ukrajina ve výzbroji Liama, tak získala už zpět všechna svá území. Ten by si poradil nejen se separatisty, ale i s Rusy co tráví na Ukrajině v neoznačených tancích a neoznačených uniformách dovolenou. V jedničce, pilotu či jak jinak nazvat první díl této série, protože již má třetí díl - se Liam ve snaze získat unesenou dcerku nechová zrovna vybíravě k únoscům. Ti ji chtějí prodat do otroctví coby fešnou babu na prostituci. To se ale bejvalejm agentům CIA a hlavně tatínkům nedělá, což poznal nejeden z únosců když jim Liam zamačkával ohryzky hluboko do krku, dával elektro šoky a lámal ploténky krční páteře... Přešel čas a Liam má zase starosti se dcerkou doma ve Státech, která ne a ne udělat autoškolu. To zatím kdesi v Albánii pohřbívají otcové své mafiánské syny. Přitom přísahají pomstu, že krev toho kdo to spáchal svlaží hlínu čerstvě zasypaných hrobů. A tak se divák ocitá v Istambulu, kde Liam hlídá jako prduch jednoho šejka a kam jej dcerka s mamkou přijedou přepadnout. Také jej tam ale přepadnou Albánci a tak má divák o zábavu postaráno. Během honiček dcera udělá řidičák, projedeme a projdeme si bazary a vše skončí honičkou po střechách. Istambul je v tomto ohledu koukám filmařsky dost oblíbená destinace, už tam běhal tuším Bond a tak se ani nedivým šílenému stavu těch prejzových střech. Závěr filmu korunuje bitka v pravých tureckých lázních a vůdčí Albánec bude dohnán k výčitkám svědomí poté, co si s ním Liam jako taťka s taťkou promluví z očí do očí. Nebudu spoilerovat, ale hádejte kdo vyhraje? Albánci nebo Liam? A co dcera udělá nakonec v USA řidičák? --- Jo dělám si prdel, protože se to už fakt nabízí. Liam se ve filmu choval opravdu profesionálně :-) Např. pošle dceru do skříně se schovat a pak jí tam volá mobilem :-) ! Co se týče soubojů, můžete na něj nastoupit s ákáčkem, devítkou, tyčí, čímkoliv, je vám to prd platné. Liam vás zbraně zbaví a pak vám dá pár na prdel... Platinová blondýnka Maggie Grace (v plavečkách v LOST jí to slušelo) nám lehce zestárla a roli dcery, které táhne na třicet jsem jí moc nevěřil. Prostě tohle je akčňák hodně instatní od kterého nelze moc očekávat. Pokud nevíte u čeho prozívat odpoledne, je tento film to pravé. Dva minimobily do nohavice, na víc to nevidím. * * ()

Niles

Samozrejme že už to nie je ako jednotka, ale mám pocit, že je Odplata trochu podhodnotená, zas tak strašné to nebolo. Je to jednoduchá akčná zábavka, ktorá má podobne ako prvý film slušné tempo a po krátkom úvode sa už bez ďalších zbytočných rečí a prestojov posúvame z jednej akcie do druhej. Nepáčil sa mi strih, naopak potešila hudba, charizmatický Neeson a to mi, spolu s faktom že som sa nenudil, stačí k slabšej štvorke. ()

playboxguest

Pan Mills má pech, jak někdo z jeho rodiny vyjede za hranice, je to průser, který pak neváhá řešit rázností Kevina Bacona v Rozsudku smrti (ač tak vynalézavej fakt není, je to stará škola, takovej McClane, kterej zapomněl hláškovat, jak je do pomsty zažranej). Druhej díl jeho dovolenkářské sezóny nezrychluje tepovou frekvenci při fandění hrdinovi a nasranosti na nepřítele tak jako jednička, ale pořád je to hodně dobrá akční jízda, u které jsem se těch sto minut sakra nenudila a nervy jsem občas příjemně pocítila. Těším se na další dovolenou, tahle videa z dovči jsou zábavnější jak ta moje. ()

sheen

Pomsta se nedoká, bohužel. Bohužel se nekoná aní navázání na adrenalinovou jízdu jedničky. Nevím čím to bylo, jestli režisérem nebo scénařem..ale prostě ne. To jsem měl ještě možnost vidět nějakou "lepší" verzi, unrated, extended:) ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)