Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Ketri

Nehodlám tady vyjmenovávat veškeré "omyly" filmu, protože bych tím dosáhla délky Shadwellova nadprůměrného komentáře, ale tohle napsat musím: "Boha jeho, to byla blbost"! Tak, už je mi lépe. ()

Pilda17

V prvním díle Liam Neeson působil nekompromisně, v druhém už to tak bohužel není. Děj je pořád na vysoké úrovni, akční stránka není tak skvělá jako v jedničce, ale zařadil bych jí do pěkného průměru. Taken první díl byl sám o sobě dokonalý jak akcí, tempem, nebo hereckými výkony, tohle vše mi přijde ve dvojce slabší a i Liem Neeson nezahrál tak přesvědčivě.. 6/10 = 63% ()

Foox

Prvních 96 hodin se mi vcelku líbilo, bohužel dvojka postrádá všechno dobrého z jedničky. Megaton režíruje rutině, nepřehledně, v případě akčních scén až směšně. Jednoduchý scénář podtrhují trapné dialogy všech postav a závěrečný souboj? Ehm.. jako vystříhnutý z nějaké Bulharské produkce se Seagalem. 30% ()

-OverLord-

Je to sice dvojka, ale já to s jedničkou srovnávat nebudu. Ono ani není třeba, Liam je pořád dobrej a pořádně jim naložil. Jen to víc jak na 3* dneska nestačí, ale nevadí. ()

S.Quentin QUALE

Neeson se může snažit sebevíc, ale já jsem u toho tolikrát v duchu naříkal, že ani ty tři dát nemůžu. Na žánr "akční" slabota jako prase. 40% ()

Ruut

Vraždící albánští kuplíři, kteří chtějí spravedlivě pomstít smrt svých synů? oukeej, ale pořád to má grády a Istanbul je dostatečně sexy. ()

HAL

Megaton příjemně překvapil, po třetím Kurýrovi jsem čekal mnohem větší zlopeklo. Jistě, jednička tomu láme vaz na čtyřikrát, ale jinak je to příjemné béčko se snesitelnou akcí, snesitelným scénářem a jako vždy velice dobrým Neesonem. Mnoho lepších věcí z Bessonovy produkce nevylezlo. 6/10 ()

Vančura

Tenhle film je opravdu... vyčerpávající. Nedal mi v podstatě možnost vydechnout, protože je to celé natočeno skutečně zběsilým způsobem. Což v rámci žánru nemusí být sice na škodu, ale osobně upřednostňuji poněkud jiný typ filmů, a několikrát jsem si v kině povzdechnul, kde je konec všem těm mým oblíbeným akčním snímkům z 80. a 90. let, jejichž vyprávěcí tempo i střih působí ve srovnání s tímhle filmem až oldchoolově staticky. A když jsme u toho střihu, zde jsem s ním skutečně nebyl spokojen, a vyloženě mě irituje sledovat film roztříštěný do fragmentární mozaiky nesmírně krátkých záběrů, natočených navíc roztřesenou kamerou. Podobné filmy ve mně vyvolávají nepříjemný pocit a tento typ snímání obrazu považuji za neblahý trend, který vygradoval do obludných rozměrů. (Proto ostatně tak strašně nesnáším Bourneovo ultimátum, z jehož kamery mi je na nic). Současně ale nemohu říct, že by mě tento film nebavil - oceňuji na něm třeba zasazení do atraktivního Istanbulu, herecké obsazení i nemalou míru zábavnosti, kterou tato podívaná disponuje, navzdory prostinkému ději a schematickým postavám. A rovněž se mi velmi zamlouvala neokoukaná tvář Maggie Grace, která je miloučkou ozdobou tohoto jinak v podstatě zcela zbytečného sequelu. Závěrem bych ještě rád podotknul jednu věc: skutečně mě nasralo (a odmítám pro to hledat nějaký eufemismus), když jsem v hudebním podkresu jedné sekvence tohoto filmu zcela šokovaně identifikoval skladbu Tick of the Clock od The Chromatics, která poprvé zazněla na soundtracku k filmu Drive. Ať už se jedná o nefalšovanou vykrádačku, nebo zaplacené převzetí - je mi to ostatně zcela lhostejno - nenacházím pro to sebemenší pochopení. A třeba i proto nejdu s hodnocením výš, ač bych jinak s klidným svědomím tomuhle filmu ty 4* dal. ()

liskam

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, stále mi z toho vychází podprůměrná záležitost. A to se ani nesnažím srovnávat s jedničkou, dopadlo by to totiž ještě hůře. Řeknu jen to, Taken l. Byl akční závod s časem. Taken ll. Je naivní rodinné krimi vhodné pro babičky a vnoučata. Za mě 45% ()

mzss1

Je to celkem slušné pokračování perfektní jedničky. Na jedničku to nemá, ale přesto, slušnej napínavej akčnák. Vedle skvělého Neesona mě bavila Maggie Grace, nejen krásou :) ale předvedla alespon trochu herecký výkon, když zachranovala Neesona. Příběh byl dost jednoduchej, nic nového nám to nepřineslo. Hudba byla dobrá. Napínavost byla ve filmu velká, nemám vůbec starost s režií, spíš se scénářem, který nedodal moc nápadité akci - jen obyčejné střílení, ale zase docela dobré honičky autem. Takže hodnotím na 84% = **** ()

kingik

Ještě ne všichni protivníci byli zabiti, ještě ne všechny účty byly vyrovnány a Liam Neeson tentokrát zpřeláme 96 kostí v těle každému albánci, který jeho rodině bude chtít zkřivit jenom vlásek. Nabušený Liam se vrátil podruhé ve své roli neohroženého bijce "přičmoudlíků" s nekalými úmysly a nyní došlo ke střídání stráží nejen na režisérském postu, ale také se obrátily role ve smyslu hodný vs. zlý, což poněkud divákovi ztížilo, které straně má fandit, protože stařešina baží po pomstě za smrt svých blízkých z prvního dílu a rozhodne se vyhledat agenta se zvláště vyvinutými smysly rovnou v Istanbulu. Zde bych se zastavil u schopností coby špičkového agenta CIA, které byly tentokrát vážně přehnané, protože mimo jiné trefil trasu cesty s kuklou přes hlavu, nebo dokázal předvídat nebezpečí tak, až jsem stěží zadržoval smích. Navíc Neeson tady vypadal poněkud sešle, takže údery, které svým protivníkům tento "sušínka" neomylně zasazoval, bych také bral s notnou nadsázkou či rezervou, a když jsem ho následně viděl v jedné scéně běžet, tak to taky "psalo". Jenže to by stran mých zásadních výtek bylo vše, protože jinak jsem se u napínavého děje bavil více než u prvního dílu. Jeho manželka s dcerou zde dostaly mnohem větší prostor, než poprvé a dobře ho využily. A nápad pomstít se za smrt svých milovaných je tady vyveden velmi neotřele, na čemž nese zásluhu opět Luc Besson, který vedle scénáře, měl také na starost produkci, Režisér Olivier Megaton začíná být v akčním filmu pojem a zde dokázal, že za každou cenu se nemusí podbízet mimořádně efektními akčními scénami a výsledek může být také velmi dobrý. A je. Po suché jedničce přišel výživný nášup. Klady: pokračování je mnohem přímočařejší a údernější + neohroženost Liama Neesona +sličná Famke Janssen + řada střízlivě natočených akčních scén + film se nezaobírá zbytečnými detaily + nepolevující napětí + neotřelé zpracování pomsty z pohledu záporné postavy + dobrá režie + typicky nenáročný "bessonovský" scénář + film rychle uteče. Zápory: Neeson vypadal, že není až tak v kondici - přehnaná přechytralost jeho postavy - Maggie Grace přece jen vypadá starší, než postava dcery kterou hraje - nepříliš zajímavá úvodní, víceméně "rodinná" čtvrthodina - finální střet mohl být lépe vystavěn. Mé hodnocení: 90% ()

IQ Tiqe

Jednička byla akční jízda jak hrom. Na dvojku sem se moc těšil, a proto mě znejistilo hodnocení na csfd pod 60 %, nota bene když na imdb bylo přes 8. Dvojce nechybí akce, spád, napětí, Neesonova bezprostřednost a rychlé chladnokrevné jednání, ale to vše už jsme jednou viděli, je to taková recyklace. V jedničce je napětí a nebezpečí podáno naléhavěji; tady jsem si místy říkal, že stejně nikomu neublíží. Pak akce – Liam s rodinou, to má svoje kouzlo i některá pro, ale když byl sám, byl jak uragán. Navíc mu jde štěstěna až moc na ruku a uměním přežít se blíží Chuckovi. Ale přes to všechno se na to s nadhledem dá koukat (odhlédneme-li od jedničky), jen trochu překáží takové to americké rodinné pozlátko a chybí dravost a syrovost. Pobavit se v kině s přáteli u něčeho nevážného. # [viděno: kino] # příběh 6 | hudba 8 | humor 1 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

Sonnery

Dobrý! Nemělo to sice takový koule jako jednička, ale bylo to koukatelný jako zlatý prase (když jsou ty vánoce). Obzvlášť finální bitka SUPERnějakýhoasiinda vs SUPERliamneeson, to mělo grády! P.S.: Slabé hodnocení chápu jako jakýsi další důkaz o stádním vykastrování vlastních názorů. Kdo čekal, že bude Taken 2 aspirovat na Oskara za scénář, je debil. ()

Jordan odpad!

ako urobiť z päťhviezdičkovej akčnej jazdy totálny odpad alebo tiež škola jazdenia v istanbule... bessonovi ide už len o prachy a megaton je jeden netalentovaný babrák, ktorý nevie nič, iba hádzať lacné odlesky na každý záber, no akcia je neprehľadná, bez napätia, bez šťavy... koho unesú v trojke? ich psa?! ()

Carol Pifková

S veľmi ťažkým srdcom dávam tri, chcela som tomu dať, že aspoň teda tie 4* nech nežerem ale proste nie nemôžem. Začiatok mi prišiel zbytočne dlhý, nudil ma, naháňačka s tým taxíkom, to si len blbec nevšimol tie chyby a Liam Neeson tam dostal tak málo priestoru na zabíjanie, smradľavých Albáncov. Dúfam, že už nebude ďalšia odplata lebo tak ako povedal Brian Mills, tak aj mňa by to už prestalo baviť takže ho chápem. Potešila som sa pokračovaniu, to je pravda, ale nečakala som niečo tak dobré ako prvý Taken. Ale priznávam, že z každého mŕtveho Albánca som sa tešila, a dúfam, že ďalší dvaja synovia sa poučili a nebudú chcieť odplatu lebo nie ďakujem, ale už tretí Taken fakt nie a veď aj tak by to asi neprežili, tak nech berú život otca ako výstrahu a ponaučenie. ()

Anderton

Ponaučenie č. 1: Pokiaľ to ani po 20 rokoch podobne ako Neeson neviete, tak nasrať Radeho Serbedžiju sa nevypláca. Ponaučenie č. 2: V Istanbule vďaka príšernej infraštruktúre nikdy ich vysnená letná olympiáda nebude. Jedine, že by na športoviská vozil turistov samotný Liam. ()

Frajer42

Když se pokusím o malé srovnání s brilantním prvním dílem, tak se mi udělá nevolno. Zůstala nám tu jen akční kostra s šíleně nudným příběhem v pozadí. Veškeré napětí vyšumělo. Atmosféra je zde nulová. Asi 30 minut se divák nedobrovolně musí nechat uvádět do děje, přičemž je od samého začátku jasné o co půjde. Dále jsem přesvědčen, že ani exmanželka a ani dcerka nejsou dostatečně dobré herečky, aby mohly zahrán něco více, než se nechat unést. Tady dostaly až nepříjemně mnoho prostoru. Z celého snímku se dobře kouká pouze na pár stereotypně zlikvidovaných Turků. Už vyprasené úvodní titulky naznačovaly, že půjde o pořádný průser. Když se pokusím být moc hodný, tak zde mohu zanechat velmi slabé 2 *. ()

boshke

Všechno špatně... až na hudbu a Neesona. Hudba má šmrnc a Liam je pořád charismatický frajer. Albánci jsou tragičtí; pamatujme si - diletantství, trapný přízvuk a šusťáková souprava cool záporáky nedělají. Scénář tragický, realističnost ubohá (střihnout si honičku s gangstery v uličkách Istanbulu bez absolvované autoškoly není žádný problém, stejně jako rozhazovat po střechách granáty, abych se dostala k papínkovi a dala mu bouchačku). Alespoň že mne to nic nestálo... 20% ()

Kothy

Znatelně slabší než 1. Bohužel už to není ono. Tentokrát Liamovi unesou manželku a on se ji snaží společně se svou dcera zachránit. Ta i přesto, že nemá řidičák, řídí v úzkých uličkách Istanbulu jako profík. Na Liamovi už je taky poznat, že je o něco starší. Albánští kuplíři opět dostanou co proto. ()

AllShallFall

Oproti předchozímu dílu toto ztratilo mnoho. Málo akce, málo bitek. A když už nějaká byla, nebyla tak nekompromisní jako v předchozím díle, ve kterém měl Bryan více protivníků. Byli tam i takové momety, které by se za normáních okolností stali během pár vteřin a ne za deset minut. Jako například vjezd na americkou ambasádu. Myslím, že by ani nestihl zavolat kamarádovi a už vůbec ne jen tak ležet a povídat si. Spád filmu byl také slabší, finální boj také stejně tak jako zabití bosse. Chyběli ty vychytávky, díky kterým se Bryan dostal v předchozím díle ke své dceři. Chyběl mu ten temperament co měl. celkově to šlo tak o 30% dolů. Zase na druhou stranu si myslím, že první díl to nijak neurazilo. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)