poster

96 hodin: Odplata

 • Francie

  Taken 2

 • Slovensko

  96 hodín: Odplata

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ***

  Oddychový akčný príbeh. Napĺňa všetky doterajšie osobné predsudky o albánskych zločincoch. Sú počerní, diví, zlí, tupí a nenávistní. Hovoria nezrozumiteľným jazykom plným spoluhlások a samohlások s dvoma bodkami navrchu. Solidárni v zločinnosti. Nekompromisní v krvnej pomste. Albánski politici sú v tom s nimi, aby podporili prúdenie útočnej Skanderbegovej krvi. Plus Istanbul. Pohľady do uličiek Veľkého bazáru, na strechy mešít i civilných budov, náhľady do tmavých kovoobrábacích uličiek i klasických strohých čajových stretávok s holou miestnosťou a telkou, vyvážili šablónovitý thrillerový dej.(8.11.2015)

 • StarsFan
  *

  Nuda, nuda. Devadesátiminutové zírání do stropu kina a doufání, že až Neeson toho pětadvacátého padoucha oddělá (stejně nudným způsobem jako oddělal všechny před ním), dostane se konečně konečně k padouchovi největšímu, což by znamenalo, že do závěrečných titulků nebude déle než patnáct minut. Už dlouho jsem neviděla tak málo řemeslné zručnosti jako prokázal režisér, scénárista, střihač a kameraman tohoto filmu.(12.10.2012)

 • Davies182
  **

  Katastrofa! Maggie Grace běhá s mobilem přilepeným k uchu po Istanbulu a háže kolem sebe po ulicích granáty, to vše za hlasové asistence (rodino)lidumila Neesona. Skoro to pohřbilo úžasnou jedničku... Takhle vážně ne, Oliviere - jdu si pustit Colombianu. P.S. Premiere Cinemas vypadá skvěle, jen to už konečně architektonicky vypilujte, pánové!(2.10.2012)

 • sheen
  ***

  Pomsta se nedoká, bohužel. Bohužel se nekoná aní navázání na adrenalinovou jízdu jedničky. Nevím čím to bylo, jestli režisérem nebo scénařem..ale prostě ne. To jsem měl ještě možnost vidět nějakou "lepší" verzi, unrated, extended:)(6.1.2013)

 • genetique
  **

  Ďalšia bessonovská žmýkačka peňazí. Pri pohľade na post režiséra bolo jasné, že "tudy cesta nevede". Ako žánrovka a bezcenné béčko si takýto scenár zaslúži akurát tak Seagal, či Van Damme, tí majú akurát tú smolu, že o nich už toľko diváci nestoja. Megaúspech prvej časti nedal na seba dlho čakať, ale kde sú tie časy, keď sa točili dobré pokračovania. Z atmosféry jednotky ostali len tiene, Liam Neeson sa potuluje po place ako figúrka, jeho charizma zomrela spolu s posledným únoscom jeho dcéry v prvej časti. Na scénu sa vracia nemotorný pajác, ktorého charakter postavy je známy z posledných filmov Stevena Seagala. Občas nám francúzski tvorcovia spestria nudnú prehliadku pseudo-istanbulskými ulicami aspoň kvalitnou akciou, ale i tá v mnohých prípadoch balansuje na hrane logiky. Pokiaľ máte doma kvalitné domáce kino, kašlite na návštevu kina. Jedine tak podporíte možnosť vzniku ďalšieho pokračovania. 50%.(9.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace