96 hodin: Odplata

• Francie

Taken 2

96 hodín: Odplata

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• Gilmour93

Říkáte akční film? Já viděl jen pobyt v luxusním tureckém hotelu, lekci autoškoly v istanbulských ulicích, pořádání ohňostrojů nad střechami (bez povolení i zájmu policie) či svéráznou návštěvu americké ambasády. No a na konci, abych nekřivdil, poznalo pár chlapců z Albánie, že pomsta škodí zdraví.. Pan Neeson de facto nebojoval (to za něj dělal iritující střih) a Megaton beze zbytku naplnil pověst tragikomického režiséra akčních sekvencí. Nehledě na to, že pozastavovat se v 21.století nad kvalitou Bessonova scénáře mně přijde stejně zcestné jako žádat po Liamovi, aby dělal Jean-Claudeovy rozštěpy či hlídal svou ratolest až do jejího důchodu (i když v jeho případě to zase není až tak nemožné). Jeho pečovatelský vztah k dceři totiž začíná nabírat až patologických rozměrů. Obávám se, že ve trojce bude chtít být jako státní dozor u ztráty jejího panenství a nebo (v rámci své přehnané starostlivosti) onen akt raději vykoná sám. Pochopitelně pomocí hlavně brokovnice a zbraňové vazelíny..(8.10.2014)

Pan Mills má pech, jak někdo z jeho rodiny vyjede za hranice, je to průser, který pak neváhá řešit rázností Kevina Bacona v Rozsudku smrti (ač tak vynalézavej fakt není, je to stará škola, takovej McClane, kterej zapomněl hláškovat, jak je do pomsty zažranej). Druhej díl jeho dovolenkářské sezóny nezrychluje tepovou frekvenci při fandění hrdinovi a nasranosti na nepřítele tak jako jednička, ale pořád je to hodně dobrá akční jízda, u které jsem se těch sto minut sakra nenudila a nervy jsem občas příjemně pocítila. Těším se na další dovolenou, tahle videa z dovči jsou zábavnější jak ta moje.(14.11.2014)

• Skejpr

Taken 2 netuší, jestli chce být staromódním béčkem, nebo moderní akční podívanou a tak se pokouší o oboje a samozřejmě selhává. Je to neusazený zbrklý produkt na jistotu, odzívaný bez sebemenších řemeslných ambicí. Neesonovi to sice s bouchačkou pořád sluší, ale má zaděláno, aby se stal druhým Jeanem Reno, což v tuto chvíli není úplně pochvala...(5.1.2013)

No dalo se to čekat. Liam Neeson je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Maggie Grace už není tak otravná jako v jedničce a příběhová podlinka s autoškolou je docela legrační. Zbytek je křeč, chtěné pokračování vynucené studiem, které navíc režii hodilo do rukou babrákovi na akci Olivieru Megatonovi, podle toho to i vypadá. Někdy to chce být jako Bourne, někdy jako Bond, ale Bryan to umí po svém. To jsme viděli v Paříži. Snad trojka bude reparátem jak se patří. A zbývající dva synové slušní borci, kteří budou stárnoucímu tatíkovi solidními soupeři.(22.12.2012)

• -bad-mad-wolf-

Šedesátiletá akční superstar se vrací, aby zmasakrovala půlku podsvětí Istanbulu - rukama, pistolí a granátometnou dcerou na telefonu. Neeson je pořád cool geront, přestože: a) - nemůžeme mu věřit supergeniální analytické schopnosti, jelikož v komplikované metropoli dosahuje milimetrově přesných výsledků pomocí odhadu a totálních náhod b) - nemůžeme mu věřit roli superbijce, protože ani maska v podobě nepřehledného střihu neschová vláčné pohyby obstarožního fotra c) - nepomáhá mu nikdo z filmařského týmu, který vyplodil to nejtuctovější, co od akčního filmu lze čekat. Největším kladem tohohle průhledného béčka s debilním scénářem je zjištění, že Famke Janssen vypadá dobře i na prahu padesátky.(14.1.2015)