96 hodin: Odplata

Taken 2

96 hodín: Odplata

Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• StarsFan

Nuda, nuda. Devadesátiminutové zírání do stropu kina a doufání, že až Neeson toho pětadvacátého padoucha oddělá (stejně nudným způsobem jako oddělal všechny před ním), dostane se konečně konečně k padouchovi největšímu, což by znamenalo, že do závěrečných titulků nebude déle než patnáct minut. Už dlouho jsem neviděla tak málo řemeslné zručnosti jako prokázal režisér, scénárista, střihač a kameraman tohoto filmu.(12.10.2012)

No dalo se to čekat. Liam Neeson je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Maggie Grace už není tak otravná jako v jedničce a příběhová podlinka s autoškolou je docela legrační. Zbytek je křeč, chtěné pokračování vynucené studiem, které navíc režii hodilo do rukou babrákovi na akci Olivieru Megatonovi, podle toho to i vypadá. Někdy to chce být jako Bourne, někdy jako Bond, ale Bryan to umí po svém. To jsme viděli v Paříži. Snad trojka bude reparátem jak se patří. A zbývající dva synové slušní borci, kteří budou stárnoucímu tatíkovi solidními soupeři.(22.12.2012)

Samozrejme že už to nie je ako jednotka, ale mám pocit, že je Odplata trochu podhodnotená, zas tak strašné to nebolo. Je to jednoduchá akčná zábavka, ktorá má podobne ako prvý film slušné tempo a po krátkom úvode sa už bez ďalších zbytočných rečí a prestojov posúvame z jednej akcie do druhej. Nepáčil sa mi strih, naopak potešila hudba, charizmatický Neeson a to mi, spolu s faktom že som sa nenudil, stačí k slabšej štvorke.(24.3.2013)

• Niktorius

Popravdě, po různých recenzích jsem čekal, že Megaton bude víc tlačit na xenofobní pilu, nicméně v tomto ohledu je na tom Taken 2 vlastně lépe než jeho starší bráška, o téměř otevřeně rasistickém From Paris With Love ani nemluvě... Jasně, turecká policie jezdí výhradně v polorozpadlých Daciích (no, ony jsou to spíš staré Renaulty), hraniční přechod mezi Tureckem a Řeckem (?) je částečně zřícená bouda uprostřed lesů, turecká hudba v rádiích zní jako něco na uspávání hadů a albánští mafiáni mají stejnokroje složené z umolousaných koženkových bund a šusťákovek, ač na namakané bouráky očividně mají peněz dost. Jenže tohle jsou jen taková klasická klišé, která jsou k vidění skoro v každém filmu. Víc mi vadí, že oproti Morellovu energií nabitému trilleru jede istanbulské pokračovaní víceméně jen ze setrvačnosti a je prosté nápadů a i jakýchkoli divácky silných momentů. Akční scény už tu všichni pohaněli, takže já jen potvrdím, že opravdou jsou až tak špatné, jak se povídá. Ať už šlo o bitky, přestřelky, automobilovou honičku ulicemi či pěší honičku po istanbulských střechách (ta je tak strašně originálním prvkem, že se objevuje v KAŽDÉM akčním filmu z tohoto města), všechno bylo mdlé, nevynalalézavé a neposkytovalo to ani potěšení ze sledování lidských těl (a automobilů) v pohybu, ani to nepůsobilo adrenalinově a bezprostředně fyzicky (jako třeba v prvním Takenu). Inu, škoda dál mluvit...(7.10.2012)

• Botič

Hloupí Američani na dovolené v Istanbulu.(29.6.2014)

• - Ve scéně, kde Bryan (Liam Neeson) přijel za Leonorou (Famke Janssen) na skleničku, přinese Leonora (Famke Janssen) prázdné sklenice, které položí na stůl. V dalším záběru už mají ve skleničkách víno, avšak nikdo víno nenaléval. (G3niu5)

• - O úlohu, ktorú stvárnil Luke Grimes sa uchádzali aj Diego Boneta a Xavier Samuel. (m.a.t.o.)

• - V čase 1:17:05, keď sa Bryan Mills (Liam Neeson) bije s nepriateľom, hodí jeden druhého na veľký okrúhly stôl, pričom z neho zvalia misku s vodou, ktorú však v nasledujúcom zábere zhodí Millsov sok zo stola na zem opäť. (Johnny.ARN)