96 hodin: Odplata

Taken 2

96 hodín: Odplata

Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• sepp

ja uz bohuzel nemam takovej drive do zdejsiho komentovani, stejne jako Liam do akcnich scen.. ocividne. no uvidime trojka, ale nebudme moc naivni.. kazdopadne jeden komentar si neodpustim: americka holka rok 2012+. bere kurzy autoskoly od taty v toyote na automatu a pak projizdi carihradsky ulicky smykem 20 let starym medourem. to me fakt jako divaka a fanouska automobilismu strasne nasralo. zbytek takovyh: "meh"..a ano, posledni tretinu jsem nedokoukal, takze muj nazor je relevantni pouze ze dvou tretin.(5.1.2015)

• genetique

Ďalšia bessonovská žmýkačka peňazí. Pri pohľade na post režiséra bolo jasné, že "tudy cesta nevede". Ako žánrovka a bezcenné béčko si takýto scenár zaslúži akurát tak Seagal, či Van Damme, tí majú akurát tú smolu, že o nich už toľko diváci nestoja. Megaúspech prvej časti nedal na seba dlho čakať, ale kde sú tie časy, keď sa točili dobré pokračovania. Z atmosféry jednotky ostali len tiene, Liam Neeson sa potuluje po place ako figúrka, jeho charizma zomrela spolu s posledným únoscom jeho dcéry v prvej časti. Na scénu sa vracia nemotorný pajác, ktorého charakter postavy je známy z posledných filmov Stevena Seagala. Občas nám francúzski tvorcovia spestria nudnú prehliadku pseudo-istanbulskými ulicami aspoň kvalitnou akciou, ale i tá v mnohých prípadoch balansuje na hrane logiky. Pokiaľ máte doma kvalitné domáce kino, kašlite na návštevu kina. Jedine tak podporíte možnosť vzniku ďalšieho pokračovania. 50%.(9.3.2013)

• H34D

Což o to, film se sleduje vcelku dobře, v prvních minutách se smějete přepáleným emocím ala červená knihovna, pak žasnete nad stupiditou děje, bědujete nad retardací stříhače a nakonec přeci jen uznale pokývnete směrem Liam Neeson za to, že dokáže i v takové snůšce nesmyslů předvést obstojné charisma. Není to nuda, o moc víc na stranu pozitiv ale připsat nelze. Taken 2 je ve všech směrech, ne o jednu, nýbrž dvě třídy horší než svůj předchůdce, což je to vskutku ostudné.... PS: Také(n) mi nepřijde logické, proč Liam Neeson celý film používá Krav Magu, jen na konci switchne na dost odlišné Wing Chun + film zakončí smrtelným úderem z Karate... Exhibicionista :) 4/10(3.10.2012)

• zelvopyr

Pokud vyprávíme opravdu hodně, hodně jednoduše, je to prostota, nebo prostoduchost? Pominu, o čem film je, a soustředím se na sdělení v druhém plánu. Je ho kupodivu hodně. Nemyslím jen to, že výrobky Apple jsou in. Hlavní je úplně nevkusné podbízení se mainstreamovému vkusu. Chceme cool vraždění, ale nechceme vidět krev. Ne, oprava: Krev musíme vidět na kladných osobách, aby bylo vraždění jimi konané ospravedlněno. Jako američané máme výslovně povoleno (je to napsáno v cestovním pasu) vraždit policisty, jsou to přece jen Turci. Navíc lezou po stromech, žerou banány, modlí se v mešitách a jezdí v 30 let starých Daciích. Chceme vidět jasného a snadného nepřítele a důvod, proč ho můžeme odprásknout (kvantita raději než kvalita). Je to vidět na první pohled: Zatímco my si za božské dolary pronajímáme luxusní pokoje, jsme jako ze škatulky a máme v postprodukci dobarvené modré oči, padouši bydlí v zahnojených troskách, páchnou na pohled, nikdy se neholí, mají snědou kůži, a ve své domovině mluví mezi sebou angličtinou s urážejícím přízvukem. A taky jedou do Istambulu z Albánie asi přes Azerbajdžán, soudě podle krajiny a sofistikovanosti hraničního přechodu (teoreticky s EU). Musí zde být i nějaká rodiná dramata: Nepodá otec nápadníkovi dcery ruku, nebo dospěje skrz katarzi k překonání své osobnosti a přijme ho jako vlastního? Škola teorie: Pokud stříháme hodně, zakryje to, že herci špatně hrají a choreografie rvaček nestojí za nic? P.S: Úvodní titulky vyvolají epileptický záchvat i u zdravého člověka.(2.10.2012)

Po veľkej kritike som si dal s pokračovaním trochu pohov, ale po vzhliadnutí, to nevidím až na takú katastrofu. Prehnane naivných akčných filmov i tých úplne neuveriteľne debilných vznikli tisícky, takže film s L.Neesonom, R.Šerbedžijom a kopov Albáncov, ma nemôže až tak znechutiť. Súhlasím, je to podstatne slabšie a naivnejšie ako prvý diel, ale ako akčný film spĺňa požiadavky, ktoré tento žáner vyžaduje. Najviac ma znechutil samotný záver, ktorý sa prezentuje tak prevareným klišé so zbraňou bez nábojov, až som sa musel zamyslieť, či sú tvorcovia vážne tak blbí. Skôr by som bral to "albánske slovo chlapa", ale asi stojí za hovno, ako aj tá ich celá posratá Albánia... 60%.(20.7.2013)

• Liam Neeson

• - Oproti prvnímu filmu, který stál 26 milionů amerických dolarů, se rozpočet pokračování vyšplhal na téměř dvojnásobek, konkrétně 45 milionů amerických dolarů. (Miro_CZ)

• - Ve scénách, kde Kim (Maggie Grace) a Brian (Liam Neeson) ujíždí istanbulské policii v taxíku, má taxík odřený bok. Poté však však přesto vypadá vozidlo jako nové. (boul)

• - V čase 1:17:05, keď sa Bryan Mills (Liam Neeson) bije s nepriateľom, hodí jeden druhého na veľký okrúhly stôl, pričom z neho zvalia misku s vodou, ktorú však v nasledujúcom zábere zhodí Millsov sok zo stola na zem opäť. (Johnny.ARN)