poster

96 hodin: Odplata

 • Francie

  Taken 2

 • Slovensko

  96 hodín: Odplata

 • Velká Británie

  Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ***

  Uz to nemalo ten smrnc jednotky, ale stale sa da na to divat, tieto filmy ma jednoducho bavia. ________ Liam Neeson - (Bryan Mills) +++ Maggie Grace - (Kim) +++ Famke Janssen - (Lenore) +++ Leland Orser - (Sam) +++ Jon Gries - (Casey) +++ D.B. Sweeney - (Bernie) +++ Luke Grimes - (Jamie) +++ Olivier Rabourdin - (Jean-Claude) +++ Produkcia: Luc Besson +++ (Videl v kine 22.10.2012) +++(28.2.2013)

 • zelvopyr
  **

  Pokud vyprávíme opravdu hodně, hodně jednoduše, je to prostota, nebo prostoduchost? Pominu, o čem film je, a soustředím se na sdělení v druhém plánu. Je ho kupodivu hodně. Nemyslím jen to, že výrobky Apple jsou in. Hlavní je úplně nevkusné podbízení se mainstreamovému vkusu. Chceme cool vraždění, ale nechceme vidět krev. Ne, oprava: Krev musíme vidět na kladných osobách, aby bylo vraždění jimi konané ospravedlněno. Jako američané máme výslovně povoleno (je to napsáno v cestovním pasu) vraždit policisty, jsou to přece jen Turci. Navíc lezou po stromech, žerou banány, modlí se v mešitách a jezdí v 30 let starých Daciích. Chceme vidět jasného a snadného nepřítele a důvod, proč ho můžeme odprásknout (kvantita raději než kvalita). Je to vidět na první pohled: Zatímco my si za božské dolary pronajímáme luxusní pokoje, jsme jako ze škatulky a máme v postprodukci dobarvené modré oči, padouši bydlí v zahnojených troskách, páchnou na pohled, nikdy se neholí, mají snědou kůži, a ve své domovině mluví mezi sebou angličtinou s urážejícím přízvukem. A taky jedou do Istambulu z Albánie asi přes Azerbajdžán, soudě podle krajiny a sofistikovanosti hraničního přechodu (teoreticky s EU). Musí zde být i nějaká rodiná dramata: Nepodá otec nápadníkovi dcery ruku, nebo dospěje skrz katarzi k překonání své osobnosti a přijme ho jako vlastního? Škola teorie: Pokud stříháme hodně, zakryje to, že herci špatně hrají a choreografie rvaček nestojí za nic? P.S: Úvodní titulky vyvolají epileptický záchvat i u zdravého člověka.(2.10.2012)

 • Davies182
  **

  Katastrofa! Maggie Grace běhá s mobilem přilepeným k uchu po Istanbulu a háže kolem sebe po ulicích granáty, to vše za hlasové asistence (rodino)lidumila Neesona. Skoro to pohřbilo úžasnou jedničku... Takhle vážně ne, Oliviere - jdu si pustit Colombianu. P.S. Premiere Cinemas vypadá skvěle, jen to už konečně architektonicky vypilujte, pánové!(2.10.2012)

 • Radko
  ***

  Oddychový akčný príbeh. Napĺňa všetky doterajšie osobné predsudky o albánskych zločincoch. Sú počerní, diví, zlí, tupí a nenávistní. Hovoria nezrozumiteľným jazykom plným spoluhlások a samohlások s dvoma bodkami navrchu. Solidárni v zločinnosti. Nekompromisní v krvnej pomste. Albánski politici sú v tom s nimi, aby podporili prúdenie útočnej Skanderbegovej krvi. Plus Istanbul. Pohľady do uličiek Veľkého bazáru, na strechy mešít i civilných budov, náhľady do tmavých kovoobrábacích uličiek i klasických strohých čajových stretávok s holou miestnosťou a telkou, vyvážili šablónovitý thrillerový dej.(8.11.2015)

 • Madsbender
  *

  Rade Šerbedžija + Liam Neeson - celý film a Megaton = 1*.(16.3.2013)

 • Liam Neeson

 • - V čase 1:17:05, keď sa Bryan Mills (Liam Neeson) bije s nepriateľom, hodí jeden druhého na veľký okrúhly stôl, pričom z neho zvalia misku s vodou, ktorú však v nasledujúcom zábere zhodí Millsov sok zo stola na zem opäť. (Johnny.ARN)

 • - Liam Neeson a Rade Šerbedžija sa nestretávajú v jednom filme po prvý krát. Spoločne si zahrali už vo filme Batman začína (2005). (m.a.t.o.)

 • - Ve scéně, kde Bryan (Liam Neeson) přijel za Leonorou (Famke Janssen) na skleničku, přinese Leonora (Famke Janssen) prázdné sklenice, které položí na stůl. V dalším záběru už mají ve skleničkách víno, avšak nikdo víno nenaléval. (G3niu5)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace