96 hodin: Odplata

• Francie

Taken 2

96 hodín: Odplata

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• Kaka

Zdaleka ne tak dravé jako jednička. I Liam Neeson tu vypadá o poznání více znuděně, jakoby bylo vidět, že podruhé už se mu celou situaci řešit nechce. Chybí nápaditost, chybí tvrdost, uvěřitelnost. Spousta scén z jedničky bylo nezapomenutelných, v rámci mezí realistických, snad i autentických. Tady to není v podstatě snad ani jediná. Zaujme několik solidních akčních vteřinovek, ale jinak je to jen zmatečně sestříhaná rutina bez špetky invence. Nechápu, že z tak skvělého a originálního prvního dílu se stane průměrné béčko bez sebemenších ambicí. Vůbec mne to nebavilo a jedničku mám hodně rád. Čekal jsem opakující se dějové peripétie, ale takto slabší odvar nikoliv.(18.2.2013)

• Isherwood

Franšíza „Bryan Mills“ by měla být výstavním kouskem Europacorpu, takže ten retardovaný scénář přetékající nesmyslnými klišé a režisérskou zhovadilostí absolutně nechápající smysl skvěle se profilující postavy, beru jako dokonalý protipól prozákaznického přístupu. Že to v mnoha ohledech doslova splývá se svým hlavním inspiračním zdrojem, beru už jen jako chamtivou snahu nahrabat si bez zásadnějších tvůrčích zásluh. Korporátní film par excellence.(4.10.2014)

• Botič

Hloupí Američani na dovolené v Istanbulu.(29.6.2014)

• -bad-mad-wolf-

Šedesátiletá akční superstar se vrací, aby zmasakrovala půlku podsvětí Istanbulu - rukama, pistolí a granátometnou dcerou na telefonu. Neeson je pořád cool geront, přestože: a) - nemůžeme mu věřit supergeniální analytické schopnosti, jelikož v komplikované metropoli dosahuje milimetrově přesných výsledků pomocí odhadu a totálních náhod b) - nemůžeme mu věřit roli superbijce, protože ani maska v podobě nepřehledného střihu neschová vláčné pohyby obstarožního fotra c) - nepomáhá mu nikdo z filmařského týmu, který vyplodil to nejtuctovější, co od akčního filmu lze čekat. Největším kladem tohohle průhledného béčka s debilním scénářem je zjištění, že Famke Janssen vypadá dobře i na prahu padesátky.(14.1.2015)

Taken 2 je už len akčné béčko na ktoré sa dobre pozerá, ale nestrhne a ani neupúta tak ako prvý diel. Akcie tu stále sú, ale sú zle zostrihané, nie tak dynamické, strhujúce, akčné a ani nápadité. Na Neesonovi vidieť, že už to nie je ten stroj na zabíjanie. Rovnako tak je na tom aj slabý a totálne béčkový príbeh, ktorý je nudný a ničím neprekvapí. Filmu uberá aj zbesilý strih, ktorý mal síce aj prvý diel, ale tam to malo hlavu a pätu. Tu v dvojke Neeson ide ako terminator a všetko sa vyrieši samo, alebo to vyrieši jeden telefonát. Škoda, prvý diel bol perfektný. 60% - 3*(8.2.2013)

• Liam Neeson