96 hodin: Odplata

Taken 2

96 hodín: Odplata

Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

Adrenalinový výlet do Istanbulu s naštvaným průvodcem, který má itinerář vyplněný tak, abyste s ním všechno stíhali na minuty či sekundy přesně. Dvojka 96. hodin (víc by to vystihoval název 96 minut) už je o něco méně záživná, potyčky splácané a záporáci nudnější. Co byste čekali od narychlo spíchnutého pokračování ..(19.12.2012)

No dalo se to čekat. Liam Neeson je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Maggie Grace už není tak otravná jako v jedničce a příběhová podlinka s autoškolou je docela legrační. Zbytek je křeč, chtěné pokračování vynucené studiem, které navíc režii hodilo do rukou babrákovi na akci Olivieru Megatonovi, podle toho to i vypadá. Někdy to chce být jako Bourne, někdy jako Bond, ale Bryan to umí po svém. To jsme viděli v Paříži. Snad trojka bude reparátem jak se patří. A zbývající dva synové slušní borci, kteří budou stárnoucímu tatíkovi solidními soupeři.(22.12.2012)

• Kaka

Zdaleka ne tak dravé jako jednička. I Liam Neeson tu vypadá o poznání více znuděně, jakoby bylo vidět, že podruhé už se mu celou situaci řešit nechce. Chybí nápaditost, chybí tvrdost, uvěřitelnost. Spousta scén z jedničky bylo nezapomenutelných, v rámci mezí realistických, snad i autentických. Tady to není v podstatě snad ani jediná. Zaujme několik solidních akčních vteřinovek, ale jinak je to jen zmatečně sestříhaná rutina bez špetky invence. Nechápu, že z tak skvělého a originálního prvního dílu se stane průměrné béčko bez sebemenších ambicí. Vůbec mne to nebavilo a jedničku mám hodně rád. Čekal jsem opakující se dějové peripétie, ale takto slabší odvar nikoliv.(18.2.2013)

Oddychový akčný príbeh. Napĺňa všetky doterajšie osobné predsudky o albánskych zločincoch. Sú počerní, diví, zlí, tupí a nenávistní. Hovoria nezrozumiteľným jazykom plným spoluhlások a samohlások s dvoma bodkami navrchu. Solidárni v zločinnosti. Nekompromisní v krvnej pomste. Albánski politici sú v tom s nimi, aby podporili prúdenie útočnej Skanderbegovej krvi. Plus Istanbul. Pohľady do uličiek Veľkého bazáru, na strechy mešít i civilných budov, náhľady do tmavých kovoobrábacích uličiek i klasických strohých čajových stretávok s holou miestnosťou a telkou, vyvážili šablónovitý thrillerový dej.(8.11.2015)

• verbal

Kde jsou ty časy, kdy smrtonosný Daddy charismaticky deratizoval v Evropě špinavé, albánské bordely. Rok se s rokem sešel a pak ještě se třemi a máme tu šedesátiletého dědka, který se z posledních sil snaží naučit svou nesympatickou, třicetiletou dcerušku bourat bavoráky a ochranitelsky organizuje řízený zásun při jejím prvním milostném vzplanutí. A jen tak mimochodem, aby to zase nebylo pouze takové rodinné, romantické drama, si střihne v ulicích Istanbulu šouravou hoňku s bandou morgošů, které najali za měděný kabel a pár kanálových poklopů před místní sběrnou. A tak máme hezky našlápnuto na zabijáckou trojku o strastech stárnutí, ve které unesou Liamovi ze starobince bažanta a bude se to jmenovat Taken 3: Pajdej, když to dokážeš.(16.10.2012)

• Famke Janssen

• - Ve scéně, kde Kim (Maggie Grace) utíká po střechách a přeskočí z jedné na druhou, jeden z pronásledovatelů se při skoku praští do krku o natažený drát. Jenže když skákala Kim, žádný tam nebyl, a když skáče druhý pronásledovatel, tak tam také žádný není. (JackBurda)

• - Ve filmu se objeví dvě české zbraně: CZ 85B ráže 9x19mm a Vz. 61 Škorpion ráže .32 ACP. (dc125)

• - Ve scéně, kde Kim (Maggie Grace) čeká na svého otce (Liam Neeson) v ukradeném taxi a odpočítává se čas, hraje písěn z filmu Drive (2011) od Cliffa Martineze. (monsumo)