Vítejte ve městě, kde vládne zákon džungle!  V podsvětí Melbourne zuří tvrdý boj s nevypočitatelnou policií. Lupič a výtržník Pope Cody je v hledáčku mužů zákona, kteří by jej nejraději viděli mrtvého. Stojí za ním však jeho rodinný klan. Svou roli zde má pomsta za smrt matky a především závislost synovce ‚J‘, který se vrací domů a propadá osudové hře zločinu a drog. Sugestivní psychologický thriller debutujícího Australana Davida Michôda je fascinující studií rozkladu kriminálnické rodiny, strhávající s sebou do propasti celé své okolí. (oficiální text distributora)

mouzi

Kvalitni film, ktery ale mohl byt jeste lepsi. Hlavne mi tam vadi ta nesourodost a nenavaznost jednotlivych scen. Uz od zacatku je chaos ve jmenech, ve kterych se divak vyzna zhruba az v polovine filmu. A priblizne v polovine filmu se zacne orientovat v deji, ktery je mimochodem dost potrhany a skokovy. Skoda, namet mel velky potencial. 3,4* P.S. Ten vygumovany typek s idiotskym vyrazem ve tvari, ktery hral nejspise hlavni roli, mi byl krajne nesympaticky a pripominal mi skoro vsechny dnesni teenagery, ktere potkavam denne na ulici. ()

Rodriguess

Velmi zaujimavy film s napinavym dejom a dobrym vyberom hercov. Celkovy dojem som mal dobry pri konci ma to uz dost nudilo ale celkovy pohlad na film je kladny a stoji za pozretie ()

Patr1k

Skvelý rozbeh no veľmi rýchlo upadá, stopáž mohla byť kratšia, herecké výkony skvelé, je to divné (na tak krutý film), ale ja som sa celkom bavil... ()

Lestad

tak nebít toho že jsem se na druhou půlku díval po nočním veselí a potřeboval sem něco pomalýho bych se asi unudil...skoro 2 hodiny rozpitvanýho příběhu kluka co 3/4 filmu neumí promluvit a slova z něho lezou jak z chlupaté deky. A tady to úsloví sedí jak pr.del na hrnec. film na který se už nikdy nebudu chtít podívat znovu protože bych musel spáchat sebevraždu ()

david666

Solidní drama o tom, že prostředí holt semele asi každého i proti jeho vůli. Filmu by ale prospělo rychlejší tempo. I závěrečné rozuzlení, které mimochodem bylo vcelku jasné jak dopadne, mohli tvůrci trochu lépe prokreslit na úkor někdy nudnějším pasážím v úvodu. ()

GrifHi55

Moc nevím, co si o tomhle filmu myslet. Na jednu stranu je třeba říct, že je to australský film, a hlavně režisérův debut, což pro mě jako neznalce australských filmů znamená snížené očekávání, na stranu druhou dost solidní překvapení, jak se s tímto dost psychologickým/filozofickým tématem režisér popral. Mě osobně nevadí pomalý vypravěčský styl, Eastwood je taky pomalý...navíc s hudbou, která tvoří někdy až mrazivý podkres si to člověk může i užít. Ale je pravda, že něco je tu navíc, škoda toho. Ale na první pokus se to povedlo asi na max. silné 3* ()

R-2

Pro mě naprosto dokonale natočené drama. Nikde žádná roztřesená kamera, nikde žádné akční scény pro efekt, ne to tento příběh opravdu nepotřebuje. Bravurně zvládnutá práce s kamerou a střihem. Film sice utíká v pomalém tempu, ale právě to mu dodává hloubku a vykreslení postav, každá minuta má své místo a pro nudu zde opravdu není prostor. Příběh, který vás nutí přemýšlet a rozhodně si o něm budete přemýšlet i po odchodu ze sálu. ()

Okocha

Nenechte se zmýlit některými komentáři a i "oficiální text distributora neberte úplně doslova. Dějová zápletka je trochu jinak a gangsterku si alespoň já představuju v duchu Kmotra, Heat nebo Neúplatných. Film je pojat podstatně komorněji. Pozornost se soustředí spíše na vykreslení a vývoj jednotlivých postav zločinného rodinného klanu, kam se po smrti své matky uchyluje ústřední postava snímku - ještě nezletilý Josh. Josh je právě oním "J" z distributorského výcucu, který ale ve skutečnosti není na ničem závislý, ani se nedá říci, že propadne "osudové hře zločinu a drog", pouze dělá nezbytné minimum proto, aby dokázal ve společnosti svých povedených strýčků a babičky uhájit svůj životní prostor. Podle mě je film zručně natočen a souhlasím s uživatelem Radek99, že chvílemi to pod povrchem skutečně slušně bublá. Člověka často udržuje ve střehu ani ne tak to, co se před jeho očima děje, jako spíš znepokojující představy k čemu by mohlo po shlédnutí několika detailních záběrů kamery gradujících napjatou atmosféru dojít. Uvaděč filmu varoval před ojedinělými, o to však brutálnějšími krvavými scénami. Skoro až se mi chce říct, že jsem byl "zklamán", spíše ale už jsem současnou produkcí vytrénován snášet podstatně drastičtější scény než nabízí toto australské dílko. ()

ovi77

Zo zaciatku velmi pomale ale aj napriek tomu nenudilo. Neskor to uz bolo o niecom inom a paradny Autstralsky prizvuk ma tiez velmi bavil. Dobra drama na odreagovanie, odporucam! 4/5 ()

complex

v poslednej dobe asi jeden z filmov, ktorý ma naozaj zaujal, neskutočne dobre spracovaný príbeh, dialógy a postavy sú prepracované na jednoduchej úrovni a to je len dobré. Film, ktorý nemal veľký rozpočet, ale zaslúži si naozaj veľký obdiv... aj keď sa tam nájde pár chýb. V skutku film, ktorý si zaslúži 4 hviezdičky kedykoľvek... ()

ELDoctorow

Sklamanie. Matne si pamätám trailer, čo som videl snáď aj rok dozadu a viem, že ten sa mi páčil a s ohľadom na to ako ho mám v pamäti som očakával austrálsky mafiánsky epos zo života jednej rodiny. Nedostalo sa mi ani eposu, už vôbec nie mafiánskeho a zostala len tá jedna rodina. Nudná rodina, kde mi boli všetci ukradnutý. A to som ten posledný, koho by mohli obviniť, že nemám rád pomalé až nudné filmy, kde sa nič nedeje. Ale toto fakt nie. ()

90125

Musi byt hrozne vyrast v rodine, ktora neda dietatu uplne zakladnu vychovu, zakladne chapanie dobra a zla, schopnost rozlisit co je spravne a co nie. Musi byt hrozne mat rodicov, ktori dietatu nevysvetlia, ze najhorsie co sa da urobit, je dat sa na drogy. Chudak chlapec, vobec nevedel kde je sever. Jeho pasivna neutralita mi dvihala adrenalin a nepomohol ani zaver, kde sa mladik zrazu rozhybal k cinu. Nemyslim si vobec, ze tento film je pomaly, alebo nudny, formalne by som mu nic nevytykal. Naopak, je mi sympaticke, ze to nie je klasicka strielacka a la Hollywood, kde su gangstri neodolatelni hrdinovia. Ale aj tak mam pocit, ze postavu hlavneho hrdinu by slo lepsie "prepracovat". 67 %. ()

montel

Matka Joshuy (James Frecheville) se předávkovala drogami a jelikož je Joshua nezletilí, nezbývá mu než kontaktovat svou babičku. Ta žije pod jednou střechou se svými syny, kteří dohromady tvoří zločinecký rodinný klan. Policie však má na celou rodinu spadeno a neváhá rovnou tasit zbraň a střílet, než aby někoho zatýkali. Na to doplatí jeden z bratrů a pod policejními kulkami umírá. Bratři však chtějí svoji pomstu a proto vymyslí plán, do kterého zapojí také Joshuu. Pomsta se jim vydaří na jedničku a výsledkem je mrtvá policejní hlídka. V tu ránu se celá rodina ocitá v hledáčku každého policisty ve městě...Velmi vydařená australská kriminálka, které snad chybí jen více akce a více syrovosti a násilí. Možná by také neuškodilo větší charisma hlavních představitelů, ale nad tím ještě mávnu rukou, protože film to není vůbec špatný. 60% ()

chytri

Pro mě zklamání. V první půlce jsem doufal, že v té druhé se to zlomí a bude to lepší. Pomalé a nudné tempo však vydrželo až do konce. Byla to nuda ()

Mr. No one

Zlověstní Rafani z Kačerova jsou zpět! Opět jejich veškerou kriminální aktivitu plánuje jejich Máti Rafanka, která kuje pikle, zatímco její hoši sedí v chládku. Tentokrát se ale přesunuli do Austrálie a krapet přitvrdili, takže už jen neokrádají strýčka Skrblíka a nevykrádají banky, ale občas i někoho zamordujou. Do toho tu pobíhá Kulík, který neví, jestli bude hodný chlapec nebo se přidá k Rafanům. ()

Jannine odpad!

Po dlouhé době se mi stalo, že bych nedokoukala film. U tohohle snímku jsem po první půlhodině usoudila, že to nemá cenu. Pro mě to byla nuda, hlavní hrdina byl "divnej" a vlastně celá ta jejich rodinka. ()

Recoba

tak to bola sila, drsní film, ktorí priamočiaro kráča ku krutému vivrcholeniu. režisér sa s ničím zbitočne nesral. ()

Nástupce krále Leonida v další Třístovce

Nástupce krále Leonida v další Třístovce