Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Citera_Mor

Čekala jsem asi něco více údernějšího a napínavějšího. Už kolem 40. minuty jsem měla pocit, že slintám cukr. Koukatelné, ale tak kýčovité a celkově vykonstruovaně působící, že bych to znovu nesledovala. Opravdu mě to nepotěšilo. Příště méně cukru, prosím. ()

CorvusBlek

Tak jsem se uvolil podívat na film od Spielberga, nemám ho rád, ale velká válka mě zajímá. Hořce toho lituji, ale patos nad patos od začátku do konce.never more! ()

lobo87

Vojnový epos o zázračnom koníkovi. Spielberg natočil krásny film, s nádhernými zábermi a pekným príbehom. Určite zaujímavý pohľad na vojnu a život všeobecne prostredníctvom zvieracieho hrdinu. Kone sú vznešené a hrdé zvieratá a som rád, že im prostredníctvom tohto filmu bola vzdaná úcta. Trošku skrátiť stopáž a je z toho pekný film, s dojímavým happyendom.... 80% ()

pafka

Nemuzu si pomoci, ale o zvirecich laskach bylo natoceno kupa filmu a kupa lepsich, nez tento. Kdyby ve filmu nebyly realie I.sv.valky, bylo by to pro me polovicni. Urcite ne spatny, ale do nejlepsich to ma dost daleko. Opet me vadily, stejne jako v Ryanovi, neustale pomerne dost viditelne umele osvetleni vlastne kdekoliv. Totalne neprirozeny temer kazdem zaberu, az se nekdy leskne kun a to je teda uplne blbe. Dalsi vec, ze je spousta situaci, kterym se zkratka neda verit a tvurce to jen prekrucuje, aby to bylo "pekny a dojemny", ale ve skutecnosti tomu dava dost na rit. Skoda. Spielberg by mel zustat u producentske cinnosti. Tohle byl dost kyc. ()

jack_scott

Pomo má pravdu, je to vpodstatě jeden z nejlepších Spielbergových snímků, skutečně velmi příjemný a milý. Koně nějak nemusim, ale snímek je podán tak,že si je zamiluje snad každý. Proč ne. Jen trochu škoda DLOUHÉ stopáže, zas takový epos to nebyl. solidních 85%. ()

m.xFuck

Opět mi nezbývá než souhlasit s Ďurem. Je to hodně hloupé, hodně naivní, místy až neuvěřitelně naivní, ale zase na druhé straně je tam pár hodně dobrých scén a ještě lepších nápadů. Za sebe bych bodoval 70 až 75i procenty. ()

nikus120

Konečne film kde nefiguruje láska medzi ľudmi ale aj medzi človekom a zvieraťom. Film má jednoduchý príbeh aj dobré obsadenie aj ked si myslím, že Irvine sa do svojej úlohy úplne nevžil ale na jeho prví film to zahral fajn. Určite menšií mínus za to, že film je až prehnane predĺžený a niektorý sa môžu po čase nudiť. Priateľstvo medzi týmito dvoma tvormi prežije ale aj tak tie najkrutejšie časy. Určite si ho pozriem rada znova ale určite ked budem mať viac času kedže film trvá dve a pol hodky. ()

Gig

Ten příběh má emoce, krásnou kameru.... Ale pomalý rozjezd. Dost dlouho se nic nedělo a já myslel, že koukám na nějaký televizní film o koníku ala Černý blesk. Pak jsem koukl na informace o tomto filmu a koukám, on to dělal Spielberg? To si z nás dělá legraci? Pak nastala první světová válka a film se hnul kupředu a konečně se dalo na něco dívat. Je to příběh o koni a jeho osudech, stejně jako u nás seriál Náhrdelník a tedy o tom, co se stalo s oním náhrdelníkem. Není to špatný film. Ale kdybych se nepřinutil, asi bych neviděl konec. Ten začátek byl opravdu tragický. ()

mata77

Film, sám o sebe, je natočený nostalgickým spôsobom a zatvára za sebou dvere jedného kinematografického obdobia. Spelberg tu nahliadol do duše koňa a ukázal podstatu vzťahu zvieraťa a človeka. Príbeh je nad mieru gýčovitý, ale od začiatku mi brnkal na city a vrátil ma do obdobia môjho života, keď som mala jazdeckého koňa. Bol mi skutočným priateľom a prežil so mnou úžasné momenty môjho života, ale aj jedno zlomené srdce. Prerumádzgala som polovicu filmu, nepopieram. Na večnú slávu tebe, Kuhailan Urkub 1-16. ()

eMeMko

Velmi dojemný příběh, kde je hlavním hrdinou kůň, nikoliv lidé. Ačkoliv se dvou a půl hodinová stopáž může zdát na toto téma příliš dlouhá, opak je pravdou. Scénář je tak kvalitně napsán, že divák jen napjatě čeká, kam všude ještě Joeyho děj zavane. Technicky je zvládnuto vše dobře, ať už se jedná o klidné scény z farmy či o brutální bitvy stovek vojáků. Lidské herecké výkony zde asi netřeba hodnotit, takže jenom pochválím těch 14 koní a jednu animetroniku, kteří zahrály Joyeho. Pokud tedy hledáte film na večer ve dvou, tento snímek je ideální volbou. ()

Osvícený

Nesmírně podhodnocený film. Nechápu, co s ním všichni mají za problém. Ze začátku se, pravda, nevyhne klišé. Všichni říkají, že s koněm týpek nikdy nezorá pole, ale on sebere všechny své nadpozemské síly a k nesmírnému překvapení všech to pole na posezení zorá. Potlesk! Ale celý film má super dobrodružný příběh, doprovázený skvělou kamerou a vizuálem, emocemi, výpravou, vysoce dramatickými momenty a zvraty (například scéna s tankem či nalezením uprchlých bratrů) a neuvěřitelnou prácí s koňmi. Výprava První světové války podle mě nemá chybu. Nechápu, proč zde má tak nízké hodnocení. Nejedná se určitě o nejlepší Spielbergův počin, ale rozhodně není nejhorší. ()

pollstro

Technicky bezchybné válečné emocionální drama, které je svým vyzněním hrdě sentimentální a nestoudně staromódní v odkazu filmových mistrovských děl dávného hollywoodského klasicismu, jenž se zároveň ohlíží za řemeslnou zručností a sentimentalitou Johna Forda a dalších režisérských legend éry filmových studií - ačkoliv neplánovaně. Spielberg nepovažuje Válečného koně za válečný film. Válka je pouhým pozadím příběhu, ve kterém je vykreslena síla zvířat skutečně spojovat lidské osudy. Zároveň mnoha sekvencím je propůjčena divácká domněnka a vlastní představivost, pomocí které se Spielberg distancuje od násilí a krveprolití. Prostý a přímočarý příběh je svou ušlechtilostí jednoduchý, avšak ve velkolepých momentech emočně kýčovitý, přeslazený a především vykonstruovaně umělý. Spielbergova snaha o sjednocení zarputilosti, solidarity, patosu, lásky, hrůzy, přátelství a štěstí na pozadí vlivných panoramatických obrazů působí překombinovaným, nesourodým a staromódním dojmem. Velkolepý příběh je rozčleněn do jednotlivých epizod, které vyprávějí malé příběhy reprezentující zážitky zvířecího hlavního hrdiny, což umožňuje Spielbergovi překročit konflikt a představy o tom, co je dobré a špatné, přičemž z války se stává absurdní konflikt velkých rozměrů, ve kterém trpí především koně. Milovníci vysněného dávného Hollywoodu budou zajisté nadšení, jelikož Válečný kůň je ve své podstatě nostalgickým odkazem připomínající zapomenutou minulost majestátních velkofilmů, pro které není v současné moderní kinematografii jednoduše místo. Závěrečná paralela s Jih proti Severu je nádhernou a dojemnou poctou. ()

Elessar.

Niekto by mohol namietať, že je to sentimentálne, obrázky ako namaľované, no a čo? Aj keď to možno brať ako vojnovú rozprávku. Spielberg je prosto kúzelný. Okrem iného sa mi s týmto spájajú aj iné, osboné spomienky. Keď som bola malá, mala som zakázané pozerať filmy, v ktorých sa umiera a podobne. Napokon, keďže som prečítala predlohu (docela fajn), tak som si slávnostne mohla pozrieť s našimi tento film a veru, cítila som sa pri tom extrémne dôležito. Práve preto, stále pokladám tento film za niečo fascinujúce a dlho tak bude... ()

menganito

Vojnový film pre deti. A s koníkom. Ak od toho nečakáte nič viac, nesklame. Všetci, Nemci i Frantíci, hovoria našou rečou (a pre istotu aj slangom :D ), koník sa obetuje za druhého koníka a zachráni mu život, dvaja nepriatelia (Brit a Nemec) spoločne zachránia koníkovi život, mladý vojačik nájde svojho koníka aj keď nevidí a koník je ranený a pripravený na odstrel. Jediné, čomu sa čudujem, že ani jedna postava sa nepostavila ku koňovi postojom "aha večera", veď vo vojne to muselo byť bežné. ()

moommi

Nechci se chlubit, ale já to říkala, že to bude infantilní blbost. Lidi co ví něco o koních se na to dívat vůbec nemůžou.. Výsměch! Je to film na nedělní odpoledne, kdy nedávaj nic jinýho.. Malym holčičkám se to snad líbit bude :). ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga