Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

MARTIN*I

Já si nemůžu pomoct, ale pro mě hodně silný příběh.. Líbí se mi, že v hlavní roli je kůň, líbí se mi co v sobě tenhle film má a řekl bych, že je prakticky nemožný, aby u sledování neukápla slza! ()

korndaddy

Válečný kůň je jeden z nejrozporuplnějších filmů co sem měl za poslední dobu možnost shlédnout. Na jednu stranu vynikající scénář, který z minuty na minuty vystřídá hromada filmových klišé a ke konci prostě tušíte co se stane. Herci zůstávají pozadu a hlavní hrdina je pro mě opravdu nevýrazný,ale na druhou stranu vynikne perfektní chování zvířete, které finální scénu na bojišti odehrálo naprosto vyjímečně. Před tím musím opravdu smeknout. Nehledě nato, že nevíte komu máte fandit, protože film je natočen tak abyste automaticky fandily posádce s koněm. To je jako fandit fotbalovýmu týmu, který zrovna vede. Ale je to prostě Spielberg a už to je známka kvality. Sečteno podtrženo. Precizní filmařská práce, která až na některé nedostatky ve scénáři, slabší obsazení a moc happyendů určitě stojí za shlédnutí a pan Spielberg se za ní nemusí stydět. ()

Seti

Stevenova válečná pohádka mě nijak zvlášť neoslnila, jelikož to v ní setsakra přehnal s dávkováním a namísto jednoho kýble kýče ji polil rovnou dvěma. On to vlastně přehnal ve více ohledech, protože dvě a půl hodiny jednoduchoučkého povrchního vyprávění dělají z Válečného koně bezkrevný nabubřelý spektákl. V určitých scénách Spielberg pořád kraluje (záchrana Joeyho na bitevním poli), ovšem jako celek působí jeho film rozvlekle a roztříštěně. Ocenění si zaslouží práce se zvířaty, která určitě nebyla jednoduchá a Williamsův hudební doprovod, jež opět funguje dokonale. ()

Teree_

I neromantický film může být plný patosu, kýčovitých západů slunce a zjevných i méně okatých útoků na divákovy city. Podívaná je to krásná, ostatně jako všechny Spielbergovy filmy, a je mi opravdu líto, že jsem tento snímek neviděla v kině. Nesčetné západy slunce a krásná hudba by mi pravděpodobně zaslepily všechny smysly a ledacos bych pak odpustila. Takhle jsem jen otrávená hloupými dialogy, přehnaně vyumělkovanými scénami a obrovskou vlnou emocí, která se na mě po celou dobu valila z monitoru. Námět by to byl poměrně zajímavý, jen mu vůbec nesluší heroický americký scénář, kdy hlavní hrdina hrdě míří k vysněnému happy-endu. ()

jondoe

Tento film by sa kludne mohol volat Gyč. Pretoze to jedine ma pocas sledovania filmu napadalo. Doslova som tych 141 minut pretrpel. Spielberg bol vzdy tak trpsosku pateticky, ale tu to uz prehana. A ten herecke drevo v hlavnej ulohe tomu nasadzuje korunu. Velke sklamanie. Davam dve hviezdicky za zvladnute bojove sceny a vypravu. To spielberg vzdy ovladal a vie to stale. Inak je to vsak slabucke a rychlo zabudnutelne. Tesim sa na Lincolna. Po vzhliadnuti traileru som si isty, ze si Steven napravi reputaciu. ()

KoRner

Ktokoľvek iný by si dovolil natočiť taký film, asi by som hodil šabľou, ale Spielberg proste môže posielať koňa z jednej zlej situácie do druhej, kde samozrejme stretne tých najšľachetnejších ľudí na svete, ale donúti netrepezlivo čakať na to kedy a či vôbec sa dostane domov. Aj keď dám iba tri, prial by som si viac filmov z prostredia prvej svetovej. ()

Nassau

Patos, nostalgie, melancholie. Nic z toho mi ve filmu nevadí, pokud toho není příliš. War Horse není špatným filmem a určitě není nejhorším počinem Stevena Spielberga, ale zmíněné ingredience obsahuje v příliš vysoké koncentraci. Závěr je navíc doslova jeden velký kýč plný logických zádrhelů. (60%) ()

iXtr3m3

Rozprávkové spracovanie aj téma, technicky na úrovni ála Steven, čiže dokonalé. Síce bez krvi, ale aj tak vidno, čo všetko muselo byť obetované v dobe, v ktorej sa to odohráva. Jeremy Irvine super, miniúlohy skvelých hercov typu Hiddlestona či Cumberbatcha. Krásne scenérie, niektoré až "snové" obrazy, presne ako napísal Pomo, filmová poézia. ()

divak84

když čtu zdejší komentáře (a to podotýkám i ty, které mají 5*) tak jsem se definitivně přesvědčil, že člověk nemusí vidět film aniž by věděl o co jde...samozřejmě pokud jde o známého tvurce a profláknutý příběh... čekal jsem absolutní patos, absolutně neracionální slaďárnu a 99% uživatelů mi dalo za pravd, nekoukat, nešířit, nechválit... Spielberg si to samozřejmě dovolit může, ale když si chce ničit renomé, je to jeho volba... nechci to vidět, protože vím, že ten film nesnáším už jen po přečtení synopse. ()

Ilhan

Rovnou upozorňuji, že tenhle komentář bude plný spoilerů. Zaprvé bych rád vyjádřil, jak strašně je mi líto výsledku, protože jsem se na tenhle film ohromně, obrovsky těšil, nejvíc za já nevím kolik let, námět, režisér a zejména trailer dávali určitou záruku výsledku a tak jsem byl přesvědčen, že se tenhle film zařadi do vrcholu mých oblíbených filmů, ale bohužel, po CSFD projekci 22. února 2012 (za kterou dodatečně děkuji), jsem odcházel nechci říct s ohromným, ale velkým zklamáním a velice smýšenými pocity. Nehodnotil jsem hned, řekl jsem si, že se podívám ještě jednou. Zaprvé, jestli nebyla chyba u mě, zadruhé, abych si udělal pořádek ve svém oscarovém žebříčku, co se týče kategorie kamery. Teď k samotnému filmu. Mnozí píšou, jak strašně kýčovité to je, ale já osobně nic jiného nečekal, Spielberg i Williams tlačí v některých scénách nehorázně na city a já jim to baštím i z navijákem a přežloutlé nebe, nebo sebezelenější tráva mi to fakt rozházet nemůže. Proto prvních 45 minut patří k tomu, co si užívám nejvíc a to i přesto, že je to pořád to samé, některý problém s Joeyem, který Albie po chvíli nějakým fíglem vyřeší, přesto tyhle zlomy miluju a Williamsova hudba to nádherně dokresluje. Problém nastává ve chvíli, kdy Joey odchází do války, tempo začne trochu drhnout a potom wtf anglickém útoku na německý tábor se to začíná bortit. Byly to opravdu pořádné a kvalitní výzvědy, když nezjistí tu nehoráznou německou obranu na kraji lesa. Ale budiž. Joey tedy přechází na německou stranu a dva bratři se rozhodnou se o něj starají. Chápu, že tam byl ten slib, ale dezerce takovýmhle způsobem??? No budiž, ale když je teda najdou v tom mlýně, neříkejte mi, že ty koně nehledají, a i kdyby ne, tak je prostě nenajdou, nebo je snad nechtějí. Totální blbost. Přechod k malé francouzské holčičce se tedy příliš nepovedl. Tady nastává druhý pro mě docela neprominutelný fakt. Jak už jsem psal asi před dvěma lety u 500 dní se Summer, myslel jsem, že přemoudřelým dětem ve filmech už odzvonilo, ale ono ne hrůza hrůzoucí. Následný přechod opět na německou stranu také docela na hlavu. Okolo se to hemží vojáky, ale já si jdu na projížďku s koněm, kterého jsem před nimi předtím zapřel a neumím ho moc dobře ovládat, výborně. Pak už se to trochu rovná, i když nemůžu odpustit třetí věc a to jsou již v mnoha komentářích zmiňovaných jazyky postav. Všichni mluví anglicky, to by prošlo tak před dvaceti lety, dneska už ne. Podívejte se na Tarantina a jeho Inglourious Basterds, kde se mluví každou třetinu filmu jiným jazykem a jde to. Poslední věc mi přišla podívná je, když umře Topthorn, Němci začnou utíkat a ten němec přes koně řve na Joeyho, ať uteče, zatímco ho jeho kolegové táhnout pryč. Já nevím, jak vy, ale já ve chvíli, kdy potřebuju co nejrychlejc utéct naskočím na koně a jedu pryč. No nic. Pak už se ty wtf momenty příliš neobjevují a původně scénu rozhovoru německého a anglického vojáka při vysvobozování jsem považoval za pěst na oko a naprosto na hlavu, je to jediná věc, u které jsem změnil názor po repríze a přijal ji s tím, že je to dost vtipný a Spielberg to očividně bral dost nad věcí. Je tam ale několik scén budu asi navždy milovat, pričemž úprk Joeyho přes zemi nikoho při bombardování patří mezi nejpůsobivější scény vůbec a já jí budu navěky zbožňovat. Abych to shrnul, vadily mi hlavně tři věci: podivné kapitolové přecházení Joeyho od jednoho majitele k druhému, přemoudřelá francouzská holčička a ten anglický jazyk u všech. Co zbožňuju, tak je začátek, a pak konec od té doby, kdy se Joey dostane z německého podruží, jeho úprk přes zemi nikoho a jeho opětovné setkání s Albiem, až po tu (ne)úspěšnou dražbu a návrat domů. Jinak řečeno, vypustit ten prostředek, nebo ho aspoň nějak lépe napsat a natočit, to zkrácení by tomu taky pomohlo, a myslím, že pět hvězd by to neminulo, protože hudba je fakt úžasná, vizuál taky a je to film, u kterého mám několikrát slzy v očích, jen mi to ten prostředek prostě kazí. Zůstane pro mě nejmilovanějším a zároveň nejnenáviděnějším filmem. Škoda toho nablblého scénáře, to je ohromná škoda, to mi bude asi líto do konce života. Přesto se s tímhle fimem znovu a znovu rád potkám a toho Joeyho úprku ještě nesčetněkrát pobrečím. Děkuju Stevene... a zároveň WTF, co s to s tím kurva udělal??? () (méně) (více)

Orthank

Spielberg si spomína na staré vojnové časy. Jeho srdcu najbližšia tematika sa nezaprie a suverénne vládne deju. Páni scenáristi sa nevedeli rozhodnúť koľko dejových liniek sledovať a aké všetky peripetie divákovi priblížiť. Preto záverečné osudové stretnutie nie je tak osudové, ako by si väčšina priala a poctivému divákovi zostane v hlave skôr drsná a atmosférická vojnová vrava ala Zachráňte vojaka Ryana. Menej sugestívnej akcie skákajúcej od miesta k miestu a viac dramatického vývoja medzi dvoma hlavnými aktérmi filmu, a jednalo by sa o poctivý citový zážitok. Režisér chce príliš veľa naraz, čím docielil polovičatosť všetkého. Dej sa v rukách scenáristov roztrieštil na množstvo samostatne fungujúcich fragmentov, ktoré mali slúžiť na odôvodnenie záverečného stretnutia. Tak by ale tento film musel mať aspoň o hodinku navyše. V mojich očiach tak trochu spielbergovský priemer. ()

reditelka

Přestože němé tváře mám moc ráda, nelíbí se mi o nich filmy. Už z plakátů mi zavánějí nezbytnou slzičkou nad osudem věrného zvířete. Počínaje Gorem, přes zachráněného Willyho a další zvířátka až po koně. Je to taková sázka na dojemnou jistotu. Když ale u tohoto filmu pominu některé srdceryvné scény, musím ho ohodnotit lepším průměrem, protože se na něj koukalo velmi dobře. Krásná příroda, ohromující válečné scény a v neposlední řadě kůň, kterému bych dala Oscara. ()

ruhebitte2010

První 2/3 filmu na 60%, ale poslední třetina absolutní šílenost, kterou snad mohou brát važně jen ignoranti. A Irvine? Zatím nejsem přesvedčen o jeho herectví, ale je pravda, že každý nějak začínal. ()

Milan25

"Válečný kůň aneb jak chudý chlapec ke svému odcizenému koni přišel" je řemeslně skvěle zpracovaná pohádka s dětinsky naivním příběhem, a místy až nechutně předvídatelným dějem. Rok 2011 mohl Spielberg raději strávit na dovolené, protože po slabém TinTinovi přišel ještě slabší koník. Na režiséra Spielbergových kvalit dost málo. ()

J.Bourne

Krásnej příběh, nádhernej kůň i moc "hezký" zpracování válečnejch scén. Klasickej Steven. Občas se to ale nevyhne takovej trošku zybtečným a naivním klišé. Zválšt ta orba pole na začátku byla trošku úsměvná. Ale jinak moc pěknej film se spoustou zajímavejch příběhů. Mně osobně nejvíc dostal osud německých dezertérů a to tam byli asi 5 minut. Čtyři hvězdičky celkem v klidu. ()

Hanys_

War Horse - příběh koně. Po svěžím Tintinovi mi Spielberg znovu dokázal, že se na ty staré roky vážně zbláznil. Nebýt toho hodně slušného obsazení ve vedlejších rolích, tak asi tenhle nejnovější "mistrův" kousek nedokoukám. Steve - už za tu kameru nelez. 4/10 ()

danielosbourne

Ze začátku to vypadalo, že se to bude pohybovat v duchu "Koníčku prosím prosím udělej tohle " a koníček to udělá. naštěstí se to po chvíli srovnalo a vzešlo z toho o něco málo víc, než jsem očekával. Ikdyž žádná sláva to také není. Jediné co je na filmu dobré je technika, jakou je film udržován. Jinak příběh nepřekvapí, postavy nejsou příliš příjemné a všechno se zdá být řízeno jednou náhodou za druhou, aby se příběh posunul o něco dál. Takže naivní příběh a sem tam nějakej ten silnější okamžik. Radši zůstau věrnej animované klasice Spirit. ()

dopita

Konina k koni. No ne, zas tak zlý to není. Ale v hlavní roli kůň, kterej toho ovšem moc nenamluví a tak má tím pádem film dost velkej problém v tom, jak mě zaujmout. Na druhou stranu lidské postavy mluví až moc a konkrétně třeba scéna se servaným koněm mezi zákopy uprostřed válečné zóny byla ukecaná až přespříliš. Mohla to bejt nejlepší scéna filmu a Spielberg ji ukázkově zazdil. Solidní hudba a výborná kamera film povyšují, Spielbergova práce už moc ne. Spielberg prostě už nejmíň patnáct let nenatočil žádnej opravdu dobrej film. Válečný kůň měl našlápnuto vysoko, ale nějak se film s přibývajícími minutami rozpliznul v nudu a nechtěnou srandu. V závěru asi měla divákovi ukápnout slza řekl bych - no tak to ani náhodou, spíš jsem se otráveně uchechtnul tam, kde by se to Spielbergovi asi moc nelíbilo. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga