Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

E lan

Tak trochu zašlá sláva slavného režiséra v podobě přetaženého, vyumělkovaného a tak nějak na něco si hrajícího filmu. Herecké obsazení je nevýrazné, pár scén je výborných, ale převládá šedivý průměr, ze které se film nedostává ani v přebarveném závěru, který by si zasloužil významné zkrácení. ()

Chip89

Přehnaně neuvěřitelný příběh... Ale přesto tak krásný. Spielberg prostě umí točit záživné filmy. Jen bohužel zbytečně nudné a člověk se ke konci už těší,aby byl konec. Některé scény bych úplně vypustila..... Výborné hudba, kamera a do teď nechápu jak to všechno s těma koňma dokázali natočit. Pro mě film tak za 75% ()

Acrobat

Odpustil Nemcom? Tentokrát sa do vojnového vzťahu odvážneho a ctihodného Západu proti krutým a neľudským Nemcom zamiešava KONSKÝ mediátor ako sprostredkovateľ, ktorý dokáže vyriešiť aj jeden spor – kto ho oslobodí. V roku 2012 mali psychológovia zrejme menej práce s riešením rodinných sporov, pretože vcelku uvítali ďalší gýčovitý rodinno-utužovací film od Stevena, pričom nepochybujem o vlietnutí syna do otcových rúk po skončení premietania (USA). Od tragédie tento umelý film zachraňuje Stevenovo majstrovstvo zobraziť kulisy, kostýmy, výpravu tej doby o ktorej je film; v neposlednom rade je jediným pôžitkom Somme a síce jemný ale brilantný boj. Myslím si však, že dôstojnejšiu a potrebnejšiu rolu hrala v inom Stevenovom filme skôr krava. Pri dobíjaní nemeckého stanovišťa. Vojna skrátka berie všetko, na chlapca s modrými očami a nesmrteľného koňa neberie ohľady. Idem ja do Cold Mountain na náhodné putovanie....(videné 02.01.2013, BDrip) ()

Petulka88

Film, u kterého nesmíte přemýšlet. Polokrevník oře pole, pak je bez jakéhokoliv výcviku vržen přímo do první linie a když má dobrou náladu, tak si skočí přes tank. Člověk se tady dozví spoustu zajímavých informací jako například: Němci a Francouzi mluví zásadně anglicky nebo že Anglie v 1. světové válce bojovala proti Náckům (tohle je ale zřejmě chyba překladatele). Nejvíc mě ale překvapilo, že Válečný kůň je film neuvěřitelně sterilní, odproštěn od veškerých emocí (až na pár čestných vyjímek). A to včetně válečných scén. Snad jen bitva na Sommě dá lehce vzpomenout na Zachraňte vojína Ryana, ale i tato scéna je natočena tak, aby dítka neutrpěla nějaké to trauma, takže i tentokrát zůstává Spielberg hluboko v Ryanově stínu. Navíc je jasné, že se na filmu měl víc vyřádit střihač, zkrácení o půlhodinky by věci jen prospělo. Na druhou stranu, Válečný kůň není špatný film, některé scény jsou opravdu dobré. Jen bych od režiséra Spielbergových kvalit očekával něco mnohem, mnohem lepšího. ()

Aleix

Moc hezký film, který nebyl o válce ,ale o jednom zvířeti v hlavní roli. Klobouk dolů, War Horse byl pro mě docela utajenej snímek. ()

forkys

Emoční vyděračka pro malý holky, která bude jen přiživovat jejich smýšlení o koních, o tom jak jsou chytří, vnímaví, stateční a soucitní. Bezpochyby největším záporem filmu jsou motivační proslovy vedeny vůči koním (které nutily koně dělat nemožné) a famfárové vyobrazení války, jak se dva mladíci znepřátelených stran spojí, aby zachránili koně a pak si podají ruku a vesele odkráčí zpět do zákopu, aby se mohli za okamžik střetnout znovu s hlavněmi v obličeji. Naopak pastvou pro oči bylo prostředí a krajina, v které se vše odehrávalo. Krásných 69% je asi způsobeno právě díky dojemnosti, i já jsem měl na krajíčku. Zakázat tydle filmy, které jsou zhola o ničem, jen hrají na emoce.. ()

danny_21

Božínku Steve, co se to stalo, tohle přeci, když jsi viděl na scénáristickém papíře, se vůbec nemělo dostat do tvých rukou, je to strašná, nudná, nelogická kýčovina zabalená v nekonečných západech slunce. Těch pár dokonalých scén přeci nemůže být pro mistra alibi, to je sakra dost málo, brát to jako samozřejmost. Přidávám mizerný casting hlavního představitele ( nemyslím tím řehtáče ), hloupé, nic neřešeící dialogy a Spielbergu, světe div se, dostáváš 2 hvězdy a já jen doufám, že to není začátek pádu jedné z legend - 35 % ()

Theker

Spielberg ma nudí. Blízke stretnutia tretie druhu ma uspávali. Koniec ich zachránil. V tomto snímku som popravde nevedel či nepozerám nejakú rozprávku, čo telky dávajú keď vonku sneží, alebo to bol veľkofilm, ktorý natočil top režisér dnešnej doby?? Som v rozpakoch aj teraz. Background, kvôli ktorému som si tento snímok pozrel (Prvá svetová) nestačí na nejaké lepšie pocity z tohto filmu. A nebyť tých scén z bojiska, asi by som v hodnotení nasledoval súdruha verbala! 55% ()

Sophia

Upřímě mě překvapilo, že tento snímek není "červený". Mě film naprosto učaroval. Rovných 100%. Výborná práce, pane Spielbergu!!! Doufám, že časem lidi film opravdu docení. ()

Psycho.R

Filmy se zvířaty nemívám rád, protože to bývá citová vykrádačka a zde tomu nebylo jinak. Promiň, Stevene! Tohle není zrovna můj šálek melty. ()

zapalik

Je to sviňárna, dát do filmu s válkou koně. Dojme, i kdyby člověk nechtěl. Ale fajn pohádka na 70 procent. Není to však film, který bych ještě jednou potřeboval vidět ()

Tipko

Film s pútavým dejom i dobrým hereckým obsadeným aj výkonom. Je o mladom chalanovi a o jeho priateľskom vzťahu s koňom. I keď je film aj o brutálnosti a nezmyselnosti 1. svetovej vojny, dajú sa v ňom nájsť isté morálne a zdravé hodnoty. Potešilo ma, že sa vyhol nemravným scénam, akurát si mohol odpustiť danú poverčivosť. ()

rublik05

Zpočátku jsem měl trochu obavy, ale Steven Spielberg mě velmi mile překvapil a dokázal, že natočit kvalitní válečné drama pro něj není žádný problém. Dojemný příběh o vztahu člověka se zvířetem, odehrávající se během 1. světové války, kdy hlavní roli má překvapivě nikoliv člověk, ale samotný kůň, a tak sledujeme jeho strastiplnou cestu od narukování, skrz drsné a špinavé bojiště, až do úplného finále tohoto do té doby nejkrvavějšího konfliktu v dějinách lidstva. Válka je natočená mimořádně realisticky, má hutnou atmosféru a naplno je vyobrazena její absurdnost. Emoce fungují, děj je plný zvratů a nečekaných situací. Dočkáme se i několika opravdu silných momentů, z kterých vyloženě naskakuje husina. Po herecké stránce snímku rovněž není moc co vytknout, role jsou uvěřitelné a většina postav vcelku sympatická. Jedinou výtku mám ke stopáži, na můj vkus zbytečně moc dlouhá. Jinak mě ale Válečný kůň neuvěřitelně bavil, je to perfektně natočené válečné drama, které si ty Oscary jednoznačně zasloužilo. 9/10. ()

ChickenPate

Označovat německou císařskou armádu jako nácky? Jakože cože? To budeme v Janu Žižkovi označovat křižáky za nácky taky? Šílený... No a zbytek filmu? Nesourodé na sebe nenavazující scény, mnohdy si člověk připadá víc jak u Pána prstenů, než jako u válečného filmu. ()

nicneznam odpad!

Hnus, hnus, hnus. A ještě jednou hnus. To nejhorší ze Spielberga, to nejhorší z toho, co nemám rád na filmech. Nabubřelá okázalost, primitivní tvorba nejlevnější působivosti aneb "Ten kůň v sobě něco má... Tu dražbu musím vyhrát, i když nemám peníze, protože nenechám vyhrát tamtoho chlapa. Vyhraju... Dlužíte mi peníze, toho koně si vezmu. Nevezmete. Zořeme pole. Nezořete, jsou tam kameny, to by nedokázal ani tažný kůň. Ale dokážeme. Pojď Joey, pojď, celá vesnice se dojemně kouká a nevěří nám. My to přece dokážeme! Jen počkáme, až Williams spustí smyčce a matce zvlhne oko. Matka kouká dojemně z okna, jdem na to, ty to dokážeš. Pluh se zakousl do země zrovna, když celá vesnice odcházela a kůň řezal kameny vejpůl. Hudba vzletně doprovázela a filmový divák si mohl opět měnit vlhké spoďáry. Tím se rozjíždí milenecký vztah koně a chlapce. Prázdnota bijící do očí, záběry koní probíhající kouřem, neustálé řeči, že tento kůň zvládne všechno. Látka na 146 minut!!! Koňská dávka jedovaté nudy, kterou přežije jen pár vyvolených a pochválit ji dokáže snad jen slepý a hluchý. Ta oranžová obloha s tmavými mraky na konci a zapadajícím sluncem, ideální tečka. Dalo se od toho čekat něco jiného? S Lincolnem se snad Spielberg vrátí do jinak u něj vzácných starých dobrých kolejí. Day-Lewis je přeci jen jiný tahoun. ()

Jacccob

Prosím napište mi do zpráv, kde a jak jste tento film viděli, když má premiéru až v 2. polovině února. Jestli někde v zahraničí, tak se samozřejmě omlouvám za podezíravost že soudíte dle traileru. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga